Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz jak komuś zostanie taki 8800 gt lub 9600 gt jak w moim przypadku nie pyli sie :) wystawiac na allegro sprzedawać prowizje itp później znów kupić np 8600 gt i za przesyłkę płacić więcej bawienia niż zysku . Głownie chciałbym zobaczyć jak sie to teraz na sterach spisuje z tym i bez jaka różnica w wydajności jest itp.

Bez przesady, Sonic+ za 100zl z wysylka, to juz kilka razy dostalem, a takie 8800GT za 280zl idzie z pocalowaniem reki. No i po co Ci ma cos tyle pradu zrzerac w kompie :)

 

EDIT:

 

Zreszta, nie moja sprawa ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, każdy gada, że zostawi sobie jakąś karte z Nvidii do PhysX'a + do tego Radek mocny jakiś.

Macie na myśli połączenie NVIDIA/RADEON przez Hydre200? Czy w jaki sposób? No nie mówcie, że przez dowolne mobo...

A hydra z tego co słyszałem ~2000zł ;o nie kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę, która ma więcej niż jedno złącze PCI-e x16 (elektrycznie może być x8, x4? hmmm trzeba by sprawdzić) to wkładasz jakiegoś GF (imo 32PS to zamało) i instalujesz sterownik od side'a. Jednak bez wsparcia dla Vista/7 nie wróżę temu rozwiązaniu przyszłości.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz płytę, która ma więcej niż jedno złącze PCI-e x16 (elektrycznie może być x8, x4? hmmm trzeba by sprawdzić) to wkładasz jakiegoś GF (imo 32PS to zamało) i instalujesz sterownik od side'a. Jednak bez wsparcia dla Vista/7 nie wróżę temu rozwiązaniu przyszłości.

Po przeczytaniu ostatniego zdania zamykam na to oczy, tym bardziej, że moja przyszła płyta MSI P55-CD53 ma tylko (1x16, 3x1)

Na dodatek liczba gier wykorzystująca ten silnik jest znikoma.

 

Aczkolwiek przyznam, że efekty PhysX w Batmanie pokazane na videorecenzji z benchmark.pl robią wrażenie:)

Edytowane przez Zambi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu dołożył ta stówkę do MSI P55-GD65

W sumie dobry pomysł. Zawsze można podpiąć później 5850 lub 5870 (bo nie wiem jeszcze który będę brał) w ATI CrossFireX tylko, że wtedy raczej dwóch GPU mój zasilacz 500W nie wytrzyma, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smakowity kąsek ta karciocha. W teście na anandtech walnęli się chyba w pomiarach poboru mocy, bo u nich różnica pod obciążeniem między 5870 a 5850 jest aż 86W co wydaje się niemożliwe (na hardocp ta różnica wynosi tylko 26W).

 

Zastanawiam się czy mój Seasonic (mocna linia 12V) by udźwignął tę kartę + kręcony E6300. I czy w ogóle byłby sens takiej kombinacji - słaby proc i mocna grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ceny się po mału robią coraz bardziej znośne jak coś wiadomo z czasem powinno być taniej i HD5870 można już wyrwać mniej niz 1400 zł a parę dni temu startował ponad 1669 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sapphire HD5870 (850/4800)

 

3Dmark06 --> 21146 ptk

 

Vantage --> 15986ptk

 

W 06 proc ogranicza bo na i5 @ 4ghz robi 24500ptk, a ja nawet po OC (900/5200) nie zyskuje prawie nic. Jedynie Vantage skacze do 16500ptk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na High to słabiutko by było ;) Czekam na więcej recenzji użytkowników z Forum. Najbardziej mnie interesują teraz indywidualne opinie. A najlepiej jak ktoś z E8400@4.0 ghz podzieli się wrażeniami jak 5870 się spisuje. Proc raczej nie powinien zbytnio go hamować. Chociaż osobiście wciąż rozważam zakup 5850. Na Crysis świat się nie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis V.H 1920x1080

 

E8400 @ 4.0Ghz nie powinien hamować tej karty...jedynie w markach wyniki będą niższe...w grach nie będzie zbyt dużej różnicy między E8400 a i5...tak mi się wydaje po testach Q9550...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael86

 

A czy dało by radę, żebyś przetestował kartę w projekcie Collatz

 

Wystarczy zessać BOINC

 

wersja x64 windows

wersja x32 windows

 

i dołaczyć gdy zapyta do:

 

http://boinc.thesonntags.com/collatz/

 

Stworzyć konto, program zessie próbke, przeliczy i bedzie rezutat - ile mu to zajeło czasu....

 

Na GTX260SP216 trwa to około 1000-1200s.

 

HD4870 około 800s.

 

Można to w sumie potraktować jako benchmark.... naukowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm

 

Ja chyba też pójdę w 5850.... no bo co lepiej mieć 1 HD5870 za 1400(1500)zł..... czy 2x HD5850 za1900zł....

za 2k powinny byc niedlugo x2 ;) ceny nie walna 2x takiej co 5870 bo wydajnosc niezbyt proporcjonalnie rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no to ładnie śmiga jak nav.high, procka mam core 2 duo (xeon) właśnie e8400 na 4ghz, więc zdaję się ze zakup mi się szykuje konkretny :-)

Kto chce moje HD 4870 ? :D

Michael, napisz tylko jeszcze czy to było w dx 10 i czy miałeś af albo jak możesz sprawdź maxymalne grywalne na tym ustawienia w dx 10 v.high i aa+af w 1900x1200

 

I jak z głośnością?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vantage nie narzekam, wyniki tylko trochę słabsze od i5. GPU score 16k, po OC prawie 17K....

 

Gry chodzą przyjemnie...Crysis 1920x1080 bez AA 33-36fps.... testuje dalej:)

AF w ogole dziala? Doszly mnie sluchy, ze w Crysisie od 9.6 nadal sa cyrki. Jesli nie dziala to po zapodaniu bedzie nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...