Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

yyyy tak wlasciwie to po kiego? 3dmarka zawsze robi sie na 1280x1024, bez aa [pomijam kweste optymalizacji w sterach, lod'y, nie-lod'y itp]. ale nie o to chodzi w tym temacie

I dla tego 3D mark nie mówi nic o wydajności karty (no chyba że ktoś grywa przy niskiej jakości renderingu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla tego 3D mark nie mówi nic o wydajności karty (no chyba że ktoś grywa przy niskiej jakości renderingu).

chodzilo mi tu o porownanie kart. a nie o wydajnosc przy danej rozdzialce, detalach itp.

 

"I dla tego 3D mark nie mówi nic o wydajności karty" jak nie? :huh:

 

/ot

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo cena bedzie zaporowa, napewno >1,5 tys. czy to bedzie 1,7 czy 2,0 to sie zobaczy, ale nie beda to male pieniadze. a ja poczekam do swiat i kupie 4870x2 pewnie bedzie do dostania <900zl. no chyba ze cena rv870 bedzie na poziomie 800 max 900zl to moze i bym sie skusil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi tu o porownanie kart. a nie o wydajnosc przy danej rozdzialce, detalach itp.

 

"I dla tego 3D mark nie mówi nic o wydajności karty" jak nie? :huh:

 

/ot

No właśnie nie porównujesz wydajności karty kiedy renderujesz bez (lub z niskim) AA i AF, do tego w niskiej rozdziałce bo jest za duża zależność od procesora (mniejsze obciążenie karty, większe procesora - całkowity bezsens jeśli masz zamiar skontrolować wydajność karty graficznej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto poczekac przynajmniej 2-3 miesiace od daty premiery. Rynek musi sie rozhustac. Producenci stworzyc porzadne chlodzenia, wersje OC, i tak dalej. Dokladnie - warto poczekac rzynajmniej do swiat. Pytanie, czy tyle wytrzymam :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, dlatego nie raz w 3dsmarku czasami jest tak ze dana karta jest wydajniejsza od drugiej, a w grach jest zupelnie co innego. albo w niskich rozdzialkach na przedzie jest karta nr1, a w wyzszych nr2 . zawsze tak bedzie. ale 3dmark daje jakies ogolne odzwierciedlenie wydajnosci

 

co do cen. ja kupilem 4870 2 dni po tym jak pojawila sie w sklepie [ w tym w ktorym kupowalem reszte sprzetu] i wcale duzo wiecej nie zaplacilem wzgledem tego co bylo za 2 miechy.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki pobór prądu.

patrząc na domniemane osiągi raczej dużo nie spadnie o ile w ogóle spadnie :) MHz kosztują :)

 

a co do czekania to warto czekać jeszcze te pare miesięcy niekoniecznie dla samych evergreenów ale dla spadków cen obecnej serii :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, czy się na tą nową zabawkę z nVidii nie przesiądę.

 

Czego oczekuję od nowej karty?

 

Hm.....

 

W sumie wydajność to i obecne mają prawie wystarczającą.....

 

Najbardziej pragnę..... ciszy.....

 

Mam nadzieję, że ATI nie wypuści ryczącego potwora ziejącego ogniem.....

 

Jak będzie w miarę cicha i w miarę chłodna to chyba się zdecyduję.....

 

Szczerze powiem, że męczą już mnie te ogromne ilości wydzielanego ciepła i hałas dobiegający z blaszka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie rozsądnym wyborem była by karta szybsza od Twojej obecnej konfiguracji (2xgtx216), czyli na pewno nie ta na obrazkach. Albo wydajność, albo cisza, albo wydajność + blok wodny :> Może ati zaskoczy i karty będą ciche.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40nm da trochę chłodniejsze karty mid ale na pewno te najmocniejsze modele też będą grzać bo 300mm2 to musi się pocić. Chłodzenia niereferencyjne wcześniej niż za 2 miesiące nie wejdą na rynek. Pierwsze niereferencyjne mogą być sapphire ze swoim vaporx bo jest już dosyć dobrze dopracowany i inne karty oparte na niereferencyjnych rozwiązaniach z serii 4xxx. Tak sądzę porównując co się działo z seria 4xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem ciekaw rozstawienia pamieci i gpu na pcb jak będzie takie samo jak na 3XXX i 4XXX to byłoby super. LCtowcy nie ponoszą dodatkowych wydatków na zmianę Fullcoverów. 

 

 

Czekam na pierwsze testy. :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby Junpier wydajnościowo mieścił się między 4870, a 4890. Prędzej między 4850, a 4870 ponieważ szyna pamięci 128bit skutecznie może ograniczać. Wystarczy spojrzeć na wyniki wydajności w grach np. Riddick 2 gdzie 4870 potrafi być o 60% szybsza od 4850 i raczej nie chodzi tu o taktowanie... Analogicznie do HD4670, który jest szybszy od 3850, ale wolniejszy od 3870. Jednak wszystko wyjdzie w praniu, a najwięcej zależy od ceny :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sprzedawców części komputerowych z Malezji podzielił się informacją od dystrybutora co do ceny:

 

5870:

249.00 USD = 881.217 MYR

United States Dollars Malaysia Ringgits

1 USD = 3.53902 MYR 1 MYR = 0.282564 USD

 

5850:

189.00 USD = 669.099 MYR

United States Dollars Malaysia Ringgits

1 USD = 3.54020 MYR 1 MYR = 0.282470 USD

 

5890x2 - USD400 - 19 October

Coś bardzo niskie ceny, może bez podatków lub przy kupnie 1000szt. Czas pokaże. Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby Junpier wydajnościowo mieścił się między 4870, a 4890. Prędzej między 4850, a 4870 ponieważ szyna pamięci 128bit skutecznie może ograniczać. Wystarczy spojrzeć na wyniki wydajności w grach np. Riddick gdzie 4870 potrafi być o 80% szybsza od 4850 i raczej nie chodzi tu o taktowanie... Analogicznie do HD4670, który jest szybszy od 3850, ale wolniejszy od 3870. Jednak wszystko wyjdzie w praniu, a najwięcej zależy od ceny :wink:

4870 o 80% szybszy od 4850? - niemożliwe ... masz link do testu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie : 249.00 USD nie ma bate zeby oczekiwac karty 80-100% szybszej od 4870

jak to niektorzy obiecuja :)

ati to nie nvidia że zdziera każdego grosza :D ja tam wierzę w tą specyfikację :) prawie nie zmieniona od momentu kiedy się pojawiła ;) popatrz jak to jest podczas premiery nvidii niema miesiąca aby nie wypłyną fantastyczny news o specyfikacji, po czym żadna i tak nie pasuje do końcowego produktu... u ati zazwyczaj jest wszystko stałe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870 o 80% szybszy od 4850? - niemożliwe ... masz link do testu ?

Odwiedź moją stronę

Sorry, poprawiłem wychodzi ok. 60%, ale to i tak sporo i zastanawia mnie ile w tym zasługi wyższego taktowanie, a ile znacznie wyższej przepustowości.

Jakby nie było to i tak najbardziej interesującym chipem jest imo RV870 :D

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sprzedawców części komputerowych z Malezji podzielił się informacją od dystrybutora co do ceny:

 

 

Coś bardzo niskie ceny, może bez podatków lub przy kupnie 1000szt. Czas pokaże.

$250 + 22% VAT + 15% narzut sklep + dystrybutor = $340 * 2,9pln = ~980 pln

 

Ciekawe ile ceny spadną serii 4XXX 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli bez jajec ploty o zaadaptowaniu starych kart do dx 11 są prawdziwe. zastanawia mnie fakt czy będzie jakiś tweak aby upgrejdować sobie serię 4000 do 5000 czy tam 7000

Seria 4xxx nie spełnia wszystkich wymagań DirectX11 (m.in Compute Shader 5.0). Mimo wszystko Radeony 4xxx powinny zaoferować Compute Shader 4.0. Niestety wygląda na to że Radeony 3xxx nie są w ogóle kompatybilne z Compute Shader.

 

Nie wiadomo także w jakim stopniu tesselator z 4xxx jest kompatybilny z DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$250 + 22% VAT + 15% narzut sklep + dystrybutor = $340 * 2,9pln = ~980 pln

 

Ciekawe ile ceny spadną serii 4XXX 

Jak będzie cena ok. 1000zł za najmocniejszy układ single biorę od ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...