Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

15% narzut sklepu komputerowego ? Te lata juz minely i to dawno...

A widzisz tam tekst sklep + dystrybutor?? Na pewno tyle przycinają. Wszystko zależy od kursu walut i na tym najwięcej mogą pokombinować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź moją stronę

Sorry, poprawiłem wychodzi ok. 60%, ale to i tak sporo i zastanawia mnie ile w tym zasługi wyższego taktowanie, a ile znacznie wyższej przepustowości.

Jakby nie było to i tak najbardziej interesującym chipem jest imo RV870 :D

Zagwozdka: kto zauważył że HD4850 w każdym teście ma przypisane wyniki HD4830?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV870 is now officially TeraScale2... To be precise it's 2nd Generation TeraScale Engine.

 

Cypress info kits have been sent out so expect more leaks with various marketingterms like Enhanced UVD2 (which support hardware acceleration decode of dual 1080p HD video streams) and ATi Eyefinity.

 

Oh and marketingnames have indeed been decided.

Karty będą nazywały się HD5000, a nie jak niektóre plotki głosiły seria 7.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mnie oświeć. 

Pierwszy lepszy przyklad z "pewnej" znanej hurtowni to Gigabyte 4850. Cena netto 300zl, czyli kupujac musisz doliczyc 22% VAT, wychodzi 300zl + 66zl = 366zl, a tu masz ceny tej karty w sklepach http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/386527. Rzeczywiscie prawdziwe kokosy maja ci sprzedawcy sprzetu komputerowego. Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj, dzisiaj na takim sprzecie zarabia sie minimalne kwoty, chyba ze ktos ma kontakty w chinach i sprowadza duzo sprzetu.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie o cenach bez porównywania wydajności to takie trochę opowiadanie o złotych górach gdzieś tam ale nie wiadomo gdzie.

Poczekajmy na testy i wtedy będzie o czym gadać. Dodajmy do tego stara prawdę, że sterowniki ATI zawsze docierają się z miesiąc więc poczekajmy jeszcze trochę do października zanim nowe karty osiągną swoją bliską docelowej wydajność.

Poza tym nie oszukujmy się. Najprawdopodobniej znów najlepsze procesory wykręcone na maxa nie będą w stanie sprostać w ciekawszych grach wydajności tych kart w grach więc cały ten zachwyt będzie zdecydowanie na wyrost i lepiej zaczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vr-zone.com/articles/-rumour-amd-dx...9.html?doc=7469

AMD has informed their partners that their upcoming DX11 Cypress cards will be known as Radeon HD 5800 series. Cypress XT is Radeon HD 5870 while Cypress PRO is Radeon HD 5850. The key features of these DX11 cards are :

 

1GB GDDR5 memory

ATI Eyefinity technology with support for up to three displays

ATI Stream technology

Designed for DirectCompute 5.0 and OpenCL

Accelerated Video Transcoding (AVT)

Compliant with DirectX 11 and earlier revisions

Supports OpenGL 3.1

ATI CrossFireX multi-GPU support for highly scalable performance

ATI Avivo HD video and display technology

Dynamic power management with ATI PowerPlay? technology

DL-DVI, DL-DVI, DisplayPort, HDMI

PCI Express 2.0 support

 

The launch will take place in September and retail availability in October, same time as Windows 7 launch. More details later.....

Tamta fotka wyżej to render sprzed kilku miesięcy, czyli nie ma co się martwić :)

 

Dołączona grafika

 

Some things VR-Zone didn't mention yet:

 

- display outputs: DVI/DVI/DP or DVI/HDMI/DP. ATi Eyefinity support as of Cat 9.10 (8.66). Converter is included.

- "Feel the power of more than 2 teraFLOPS plowing through the most demanding games."

- "Get up to 1.8X of a graphics performance boost with ATI CrossFireX™ technology in dual mode."

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania HD5870 według VR:

 

http://vr-zone.com/articles/suggested-syst...0.html?doc=7470

* PCI Express based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard

* 500 Watt or greater power supply with two 75W 6-pin PCI Express power connectors recommended (600 Watt and four 6-pin Connectors for ATI CrossFireX technology in dual mode)

* Certified power supplies are recommended

* Minimum 1GB of system memory

* Installation software requires CD-ROM drive

* DVD playback requires DVD drive

* Blu-ray playback requires Blu-ray drive

* For an ATI CrossFireX system, a second ATI Radeon HD 5870 graphics card, an ATI CrossFireX Ready motherboard and one ATI CrossFireX Bridge Interconnect cable per graphics card (not included) are required

Ati-forum.de twierdzi, że premiera 22. września.

 

http://news.ati-forum.de/index.php/news/34...am-22-september

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o to ile to wychodzi na tygodnie czy lata czy nawet milenia. szczerze to mnie to wali. chodzi mi o to aby można było samemu wybrać zasilacz bo np po kiego grzyba mi 500 watowy zasilacz jak mam jakiegoś dwurdzeniowego proca eko eko dysk czy nawet ssd i cd. a patrząc na to że jedna wymaga 500 a dwie już kolosalnego upgrejdu nie potrzebują to mi mało daje te 500w dla jednej karty. być może okaże się że do tego co napisałem wcześniej i 5870 wystarczy 400w.

 

zresztą mniejsza z tym.

 

niemniej widać postęp, wydajność przepowiadana ma być dwa razy większa a wymagana moc zasilatora pozostaje na poziomie 4870 :) dla nvidii taka sztuka się nie udała przy 8800gtx :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? dla jednej karty potrzebny jest 500 watowy zasilator a dla dwóch 600??? dlaczego producenci stuffu nie podadzą ile to wciąga a nie sugerują idiotyczne wartości...

Jest to ubezpieczenie na wypadek zastosowania wyrobu zasilaczopodobnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prznar1

 

Lepiej nie myslec ile watow to szamie w ciagu dnia/tygodnia/miesiaca

jak zapodam tego radka to pewnie w stresie cala moja machina pociagnie z 700watt :(

do tego dodac ze komp wprawdzie w Idle ale chodzi minimum 3-4 nocki w tygodniu to w skali roku

mozna by spoko na nowego radka odlozyc z rachunkow za prad ;)

 

sorry za offtopa

Mocno przesadzasz.

Nowe karty będą w 40nm więc raczej nie wzrośnie ich zapotrzebowanie na prąd, utrzyma się na zbliżonym do obecnego poziomie bo zwiększono ilość tranzystorów.

W zamian poprawiono już w 4890 i tu zapewne też tak będzie tryb idle w którym karty zużywają ok 20W. Zgaduję, że i w nowej generacji tryb idle będzie tak oszczędny.

Tak więc zasilacz Fortron 500W APN za 150zł powinien z zapasem wystarczyć do tego typu kart 5870 nie wyłączając.

 

Jest to ubezpieczenie na wypadek zastosowania wyrobu zasilaczopodobnego :wink:

Dokładnie tak, piszą 500W ale nie wiedzą, czy dasz dobre 500W Antca, BeQuiet!a czy jakiś modecom premium z obciążalnością łączną linii 12V na poziomie 320W a przecież to też jest zasilacz 500W. Muszą założyć, że wybierzesz ten gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The card will be presented on September 10th at event on the USS Hornet, a WWII aircraft carrier, but the card should officially launch a bit later.

źródło

Czyli 22 września z forum ATI wygląda teraz na prawdopodobną datę wprowadzenia kart do sprzedaży a 10 września to tylko oficjalna prezentacja i co najwyżej dostępność testów.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródło

Czyli 22 września z forum ATI wygląda teraz na prawdopodobną datę wprowadzenia kart do sprzedaży a 10 września to tylko oficjalna prezentacja i co najwyżej dostępność testów.

i tak wcześnie. wielu z tu obecnych mówiło że kupić to to będzie można dopiero w grudniu albo nawet w 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wcześnie. wielu z tu obecnych mówiło że kupić to to będzie można dopiero w grudniu albo nawet w 2010.

Premiera , a dostępność to dwie rożne sprawy. Może się okazać przez dwa miechy dostępność będze kiepska :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczanie 4770 nie ma żadnego wpływu na dostępność nowych kart. Cały czas proces 40nm jest kiepsko dopracowany , w przypadku 4770 ok 50% to odrzuty. W przypadku tych nowych kart to jeszcze jakoś da się wykorzystać odrzuty , karty z mniejszą ilością jednostek. Prawdopodobieństwo kiepskiej dostępności jest wielce możliwe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera , a dostępność to dwie rożne sprawy. Może się okazać przez dwa miechy dostępność będze kiepska :wink:

Czyli za rozsadna cene kart zgodnych z Windows 7 nie nabedzie w tym roku? Trudno, ale przeboleje, w sumie i tak brak gier do kompletu i lepiej poczekac na podobna propozycje nVidia. Noz widelec, wyjdzie lepsza. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...