Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

nic z vobis nie mam wspólnego :) a znam się na rynku i cenach itp aha teraz może z innej beczki bo jestem po paru browarkach zapowiada sie tak NVIDIA to niezła lipa od jakiegoś czasu wszystko odgrzewane :) wiec nie warto czekać maja kryzys ba po nowym roku coś wypuszcza to ceny będą ohoho wtedy można sie zastanawiać i nie jestem żadnym fanem ATI bo ostanie 2 karty to tylko Nvida hity takie jak 8600 gt sonik+ itp .Teraz widac kto sie bardzo stara a kto chce zerować na kliencie ze NVIDIA wypromowana markę od paru lat i tyle ( tylko maja + tym kto się nie zna to w takich drobnych sklepikach zawsze poleca ich produkt i tyle) ale i tak ostatnio im sie to odbija na - i dobrze

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana napiecia core dla 5850 !!!

 

To modify the database to make it use your card settings try to close Afterburner, open your profile file with notepad (VEN_1002&DEV_6899&SUBSYS_0B001002&REV_00&BUS_1&DE V_0&FN_0.cfg stored into .\Profiles subfolder into application folder), and add the following text to it:

 

[settings]

VT1165_Defaults = 17 33

 

Then start Afterburner again and see if it helps. It is important to add that if you have UAC enabled, then you must temporarily disable it prior to editing the file.

Innymi slowy do pliku .cfg nalezy dodac te dwie linijki i dziala. Sprawdzone u mnie, czas na zabawe :)

 

[settings]

VT1165_Defaults = 17 33

 

 

edit

 

5850 @ 1000/1100 1.25V

 

Dołączona grafika

 

Roznica w porownaniu z niekreconym 5850 to 3500pkt dla GPU i 1700 ogolnie w Vantage. Daje rade, chociaz teraz moje CPU 300pkt mniej zdobylo. No ale ogolnie... 5850 dogonilo 5870 :D

 

 

edit2

 

Crysis @ 1000/1100 1.25V; AAx4 AFx0

 

Dołączona grafika

 

Min 26.95, Avg 37.915, Max 44.01 FPS - o 7 FPS wiecej niz na stock. Zapomnialem o AF, gdy odpalilem drugi test z AF zostalem uraczony zwiecha na samym koncu 3 petli, z tego co widzialem sredni fps byl 35.xx

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogłem się powstrzymać 5870 zamówiona, 4890 na sprzedaż, tylko niech mi ktoś napisze jak zrobić przelew w tym vobisie bo ani numeru konta, w pomocy też nic nie jest napisane, osoby chętne do zakupu 4890 (nie kręcona chłodzenie nie było demontowane) zapraszam na pw wszelkie propozycję uważnie rozważę

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo ważna sprawa. Bo chcę zamawiać 70tkę w Vobisie w tej super cenie! :)

Jak jest z odbiorem? Jest możliwość odbioru w stacjonarnym punkcie? Czy pocztą to ślą? :/ Druga rzecz gwarancji, reklamacji (gdyby coś uszkodzona była), to mógłbym reklamować w stacjonarnym punkcie? Czy trzeba się bawić w wysyłkę do Wawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient w chwili odbioru przesyłki powinien sprawdzić czy oryginalne opakowanie jest nienaruszone. Paczka musi być zabezpieczona taśmami firmowymi. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania, taśm lub stwierdzenia prób otwierania przesyłki, należy spisać w obecności kuriera protokół odbioru (reklamacji). Przy odbiorze należy w obecności kuriera otworzyć paczkę i sprawdzić czy jej zawartość jest zgodna z zamówieniem oraz czy towary nie noszą śladów uszkodzenia. W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy spisać protokół opatrzony podpisem kuriera oraz niezwłocznie skontaktować się z naszą firmą. Protokół odbioru spisany w obecności kuriera jest jedyną podstawą do uznania ewentualnych reklamacji. Sugerujemy zawsze sprawdzać zawartość przesyłki przy kurierze, nawet jeśli nie nosi ona widocznych śladów uszkodzeń.

Strona vobisa wysiadła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz w wysyłce czyli bierzesz w sklepie internetowym. Przeważnie kartę musisz wtedy odesłać na własny koszt do naprawy, a potem Ci zwracają za wysyłkę. Tak mi sie wydaje. Jak na razie nie miałem okazji nic wysyłać, a ostatnio co oddawałem do gwarancji to była pare lat temu i była to nagrywarka kupiona normalnie w sklepie Proline. Wystarczyło zanieść do serwisu. Są też inne warunki gwarancji. Np gwarancja producenta. Wtedy zwykle wystarczy zadzwonić i zgłosić awarię. Przyjeżdża kurier i zabiera sprzęt. Nie musisz nic płacić za wysyłkę. Taką gware daję np Dell czy Microsoft. W przypadku Vobisa raczej na pewno będziesz musiał ją wysłać na własny koszt. Ale tylko wtedy jak będzie coś z nią nie tak.

 

Cena faktycznie bardzo atrakcyjna, ale wciąż się zastanawiam. Jeśli te 5870 będą się dobrze kręcić to czemu nie. Chociaż już za mieisąc miałbym na bank kasę na 5850. Chociaż myślę dalej czy nie przetrwać tego okresu przed świątecznego i kupić 5870 w styczniu albo lutym. Do tego czasu ceny znów powinny spaść (bo od listopada raczej na pewno pójdą w górę). Zależy to też od kuru Dolara czy też Ojro. No i jest też jeszcze jedna zaleta. Do tego czasu mogą wyjśc jakieś niereferencyjne modele. No i pewnie sporo testów z O/C się pojawi. Będę miał w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo ważna sprawa. Bo chcę zamawiać 70tkę w Vobisie w tej super cenie! :)

Jak jest z odbiorem? Jest możliwość odbioru w stacjonarnym punkcie? Czy pocztą to ślą? :/ Druga rzecz gwarancji, reklamacji (gdyby coś uszkodzona była), to mógłbym reklamować w stacjonarnym punkcie? Czy trzeba się bawić w wysyłkę do Wawy?

znając życie jak nie zamówiłeś wczoraj to już ich nie będzie rozeszły się ale warto próbować i za długo się nie zastanawiać :P ba najlepiej do nich przedzwonić i sie dowiesz co i jak .

ps strona vobis mi działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona. Mimo wszystko, szkoda mi tej kasy, bo miałem max 1000zl dać za grafę. Jednak myślę, że nie będę żałować. Infolinia od nich nie działa dzisiaj w ogóle, więc nie dowiedziałem się czy w ogóle tą kartę jeszcze mają, ale powinni mieć na stronce w systemie stan sztuk dostępnych. Więc mam nadzieje, że nie zabraknie dla mnie.

 

Zaznaczyłem odebranie w punkcie stacjonarnym oraz zapłatę przy odbiorze..

 

Jeszcze mam teoretyczne pytanie. Mam możliwość zrezygnowania z tego zamówienia? Tzn z wycofania się przed zakupem?

 

Czysto hipotetycznie. Mogą mnie potem do sądu dać jak nie kupię tego? Bo jeżeli ja mam czekać tygodniami na tą dostawę, to ja rezygnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zambi ale siga masz chyba nieaktualnego "co nie" ;), bo do tego sprzętu to niv powyżej 8600gt bym nie brał, mam nadzieje że się załapię w vobisie, tylko nie wiem czy to nie reklama firmy bo cena coś niska a dostępność na telefon

update: masz możliwość wycofania sie z zakupu bo zamówienie to nie umowa cywilno prawna wedle regulaminu tego sklepu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma się zacząć. Proc to proc, ale jakąś tam moc obliczeniową musi posiadać. Myślę, że jednak będzie troszkę za słaby. Ale żeby znowu Focusa nie drażnić (dawne czasy x1950vs 7900GS) to nie wracajmy już do tej dyskusji CPUvsGPU.

 

Zambi możesz zrezygnować. O ile nie wpadniesz na takiego buraka jak ja ostatnio trafiłem kupując Della 2209WA to pójdzie to zgrabnie. Kasy nie przelałeś jeszcze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zambi ale siga masz chyba nieaktualnego "co nie" ;), bo do tego sprzętu to niv powyżej 8600gt bym nie brał, mam nadzieje że się załapię w vobisie, tylko nie wiem czy to nie reklama firmy bo cena coś niska a dostępność na telefon

update: masz możliwość wycofania sie z zakupu bo zamówienie to nie umowa cywilno prawna wedle regulaminu tego sklepu

Raczej nie reklama, bo ja ja zamawialem wczoraj ok 14:15 to dostepnosc byla "24h" i status zamowienia mam ze juz przekazane do wysylki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zambi ale siga masz chyba nieaktualnego "co nie" ;), bo do tego sprzętu to niv powyżej 8600gt bym nie brał, mam nadzieje że się załapię w vobisie, tylko nie wiem czy to nie reklama firmy bo cena coś niska a dostępność na telefon

update: masz możliwość wycofania sie z zakupu bo zamówienie to nie umowa cywilno prawna wedle regulaminu tego sklepu

Siga mam aktualnego. Jednak kupuje nowy komp, grafa mnie wstrzymywała z zakupem :)

 

MSI P55-GD65 IP55 s1156

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 7-7-7-20 Viper II

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box

Sapphire Radeon HD5870 1GB HDMI/DVI/DP PCI-E

Cooler Master Gladiator RC-600-KKN1-GP Black

Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

Creative SB X-FI mX Extreme Gamer 7.1

Arctic Silver 5 - 3,5g

bez grafy 2444zł

z grafą 3743zł

 

miałem 3k max wydac a jest prawie 4k - mam podobnie jak kolega co wyżej pisał :P

A co ma się zacząć. Proc to proc, ale jakąś tam moc obliczeniową musi posiadać. Myślę, że jednak będzie troszkę za słaby. Ale żeby znowu Focusa nie drażnić (dawne czasy x1950vs 7900GS) to nie wracajmy już do tej dyskusji CPUvsGPU.

 

Zambi możesz zrezygnować. O ile nie wpadniesz na takiego buraka jak ja ostatnio trafiłem kupując Della 2209WA to pójdzie to zgrabnie. Kasy nie przelałeś jeszcze rozumiem ?

Nie kasy nie wpłaciłem. Ponieważ wybrałem zapłatę przy odbiorze. Jak mogę zrezygnować ostatecznie to cieszy mnie to :) Cena spowodowała, że palce same mi złożyły zamówienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że karty różnią się nie tylko taktowaniem...

dokładnie liczba shaderów, sekcja zasilania, a także chłodzenie, 500zł nie opłacałoby się dać za te szczegóły ale 300 jest do zaakceptowania Mario2k z twoim sprzętem jedynym słusznym wyborem jest 5870 (żeby proc nie dusił się przez kartę ;)) Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie liczba shaderów, sekcja zasilania, a także chłodzenie, 500zł nie opłacałoby się dać za te szczegóły ale 300 jest do zaakceptowania Mario2k z twoim sprzętem jedynym słusznym wyborem jest 5870 (żeby proc nie dusił się przez kartę ;))

G. prawda, 5850 Wcale nie udusi i7 920 @ 4118MHz, w dodatku po podkreceniu juz do 1000/1100 wynik juz jest taki jak na 5870, a 300zl w kieszeni. 300zl ktore mozna przeznaczyc na dobre WC do karty i krecic ja jeszcze lepiej, bo zeby krecic 58xx wysoko trzeba albo zmienic chlodzenie, albo pogodzic sie z wyjcem. 5870 tez sie podkreca oczywiscie, ale jak mowie... glosno! Tak wiec wybor nie jest taki prosty jak sie moze wydawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie liczba shaderów, sekcja zasilania, a także chłodzenie, 500zł nie opłacałoby się dać za te szczegóły ale 300 jest do zaakceptowania Mario2k z twoim sprzętem jedynym słusznym wyborem jest 5870 (żeby proc nie dusił się przez kartę ;))

Dokładnie tak, zakup 5870 w stosunku do 5850 będzie opłacalny, jak różnica miedzy nimi nie będzie większa jak 200-300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zakup 5870 w stosunku do 5850 będzie opłacalny, jak różnica miedzy nimi nie będzie większa jak 200-300 zł.

200 jeszcze tak, ale czy warto dac 300zl dla srednio 20% wiekszej wydajnosci?

 

różnica 300-400zł to połowa kolejnego 5850 :)

No nie przesadzajny, 1/3 to tak, najtansze 5850 widzialem za 999zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...