Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz takiego porownania to sobie je zrob, poki co trzeba sie opierac na wynikach crossfire 5870 z jednego serwisu i 3x5770 z 2giego. W tym wypadku twoja logika niestety posysa po calosci bo karty sie rewelacyjnie skaluja ;) Widze, ze nie potrafisz sam przeanalizowac tych wykresow wiec podam Ci na tacy kilka liczb.

 

 

Te karty ciagle kosztuja ponad 500 zl, a 5770 powinny byc tansze... Nie wiem jak sprytnym inaczej trzeba byc, zeby wydac tysiaka na stara grafe bez dx11. Oczywiscie mikroprzyciecia jezeli beda na crossfire 5770, to beda tym bardziej widoczne na crossfire 4870, ktory jest o wiele starszy technologicznie :blink:

Jak można porównywać karty z jednego serwisu z innymi z drugiego....inne konfigi i miejsca testowe!!.... z tym o wiele starszy technologicznie to bym nie przesadzał...5770 to to samo co 4870 +DX11 i jeszcze okrojona szyna do 128bit.... nowsza technologia w stylu dx11 nic nie znaczy w sprawie mikroprzycięć... więc poproszę konkretne argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mikroprzyciecia jezeli beda na crossfire 5770, to beda tym bardziej widoczne na crossfire 4870, ktory jest o wiele starszy technologicznie :blink:

Idz stąd , nie wiem skąd się tacy ludzie biorą i piszą takie brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać karty z jednego serwisu z innymi z drugiego....inne konfigi i miejsca testowe!!.... z tym o wiele starszy technologicznie to bym nie przesadzał...5770 to to samo co 4870 +DX11 i jeszcze okrojona szyna do 128bit.... nowsza technologia w stylu dx11 nic nie znaczy w sprawie mikroprzycięć... więc poproszę konkretne argumenty...

Juz Ci tlumacze jak :damage_wall: patrzysz na pojedyncza karte, pozniej crossfire i liczysz procenty o ile mniej wiecej wzrosla wydajnosc :blink: w takim wypadku wystarczy mi pojedynczy 5870 zeby mniej wiecej wiedziec jakiej wydajnosci mozna sie spodziewac po x2. I co z tego ze okroili szyne skoro ciagle jest minimalnie wolniejsza, a za to pobiera mniej pradu, mniej sie grzeje, jest cichsza, a do tego ma bonusik w postaci dx11. Nigdy nie mialem crossfire, wiec opieram sie na slowach ludzi z forum. I skoro taki maxymili 2 posty wyzej mowi, ze:

 

Od tamtej pory (x1900gt x2) sytuacja znacząco się poprawiła. Test microstutteringu na pclabie pokazywał porównawczo przycięcia na 38xx i 48xx. Różnica kolosalna na korzyść nowszej generacji. Z tego co czytałem gdzie indziej, już nie pamiętam gdzie karty dwurdzeniowe 4870x2 miały jeszcze lepszą współprace rdzeni w zakresie microstutteringu i przycinki były raczej niezauważalne.

To nie mam powodow zeby mu nie wierzyc.

Idz stąd , nie wiem skąd się tacy ludzie biorą i piszą takie brednie.

Juz biegne! Przykro mi ze masz inne zdanie na temat.... no wlasnie... nie wiem o ch Ci chodzi ;D Gdzie wypisuje brednie? Nieprawda jest ze 2x 5770 beda tansze od 5870 i beda oferowaly podobna wydajnosc, czy ze 3 takie karty niewiele ustepuja crossfire z 5870? Bardzo wiele osob siedzi na crossfire i sobie chwali, a najbardziej sr**ja ogniem ci ktorzy ich nie maja :x Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci tlumacze jak :damage_wall: patrzysz na pojedyncza karte, pozniej crossfire i liczysz procenty o ile mniej wiecej wzrosla wydajnosc :blink: w takim wypadku wystarczy mi pojedynczy 5870 zeby mniej wiecej wiedziec jakiej wydajnosci mozna sie spodziewac po x2. I co z tego ze okroili szyne skoro ciagle jest minimalnie wolniejsza, a za to pobiera mniej pradu, mniej sie grzeje, jest cichsza, a do tego ma bonusik w postaci dx11.

Wedlug mnie ta "logika" lezy. Mowisz , ze bierzez i liczysz % - sory Winnetou , ale 2 redakcje moga testowac to zupelnie inaczej wiec co TY chcesz ze soboa porownywac? Jedni odpala REAL GAMEPAY , ci drudzy z CF zrobia time demo i juz mamy gigantycznego boosta tylko , ze to bedzie calkowity fake'm . cos co nie jest prawda. Zreszta , juz samo miejsce testowe moze byc tak rozbierzne , ze po takich % g...Ci da taka zabawa w matematyka. Albo czekaj na testy 1 redakcji , ktore pokryja temat , albo zapomnijmy o rozmowe bo to bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej podlinkowalem testy w grze hawx, zrobione przez jeden serwis, na kartach 5870 oraz roznych kombinacjach 5770. Specjalnie patrzylem tez na testy innych serwisow w tej grze polaczonych 5870 i wychodzi, ze idealnie skaluje sie z kartami graficznymi. Pojedyncza karta to wszedzie 100% wydajnosci, 2 - 200%. Jezeli chcesz mi udowodnic, ze moja logika lezy, to pokaz to przykladach. To, ze wg Ciebie moze byc inaczej, nie oznacza, ze to co napisalem to bzdury. To taka moja mala teoria naukowa - nawet te bledne ciagle pozostaja teoriami naukowymi ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci tlumacze jak :damage_wall: patrzysz na pojedyncza karte, pozniej crossfire i liczysz procenty o ile mniej wiecej wzrosla wydajnosc :blink: w takim wypadku wystarczy mi pojedynczy 5870 zeby mniej wiecej wiedziec jakiej wydajnosci mozna sie spodziewac po x2. I co z tego ze okroili szyne skoro ciagle jest minimalnie wolniejsza, a za to pobiera mniej pradu, mniej sie grzeje, jest cichsza, a do tego ma bonusik w postaci dx11. Nigdy nie mialem crossfire, wiec opieram sie na slowach ludzi z forum.

 

Juz biegne! Przykro mi ze masz inne zdanie na temat.... no wlasnie... nie wiem o ch Ci chodzi ;D Gdzie wypisuje brednie? Nieprawda jest ze 2x 5770 beda tansze od 5870 i beda oferowaly podobna wydajnosc, czy ze 3 takie karty niewiele ustepuja crossfire z 5870? Bardzo wiele osob siedzi na crossfire i sobie chwali, a najbardziej sr**ja ogniem ci ktorzy ich nie maja :x

Twoja logika po prostu powala....liczysz sobie % z jednego portalu, z drugiego ci wystarcza wydajność pojedynczego 5870 i już wiesz jaką wydajność ma 2x5870 vs 3x5770...nie znając miejsc testowych i różnic w konfiguracjach...BRAWO...logika genialna!! Zastanów się troszeczkę co piszesz. Poza tym porównanie teoretyczne:

 

3x5770 vs 2x 5870

SP 2400 vs 3200

TMU 120 vs 160

RBE 48 vs 64

szyna 3x128 vs 2x256

 

i do tego skalowanie 3x Crossfire vs 2x Crossfire + mikroprzycięcia. Więc nie opowiadaj bajek dopóki nie ma testów z jednej konfiguracji w takim samym miejscu testowym. Tak tak...sr**ja ogniem Ci, którzy wolą 5870 czy 5850 od tandemu 5770... Już lepszy będzie z 2x4870 1gb !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, ze cała ta dyskusja rozpoczęła się od testu na pclab gdzie nie ma dosłownie ŻADNEGO TESTU gdzie krzyczenie o zwycięstwie 2x5770 byłoby uzasadnione nad 1x5870.

Tak to jest jak się nawet wykresy tylko ogląda, a nawet kilku cyferek nie chce przeczytać. A w testach na labie lepsze miejsce dostawała karta/karty z wyższym maxymalnym fps'em, a nie minimalnym... Tam gdzie tandem 5770 zwyciężał wyglądało to tak, że było 100fps do 90fps :lol: I pisze tutaj tylko o wydajności, ale co do ceny to i tak wygląda nieciekawie dla 5770 ponieważ: 2x5770=1318 vs 1x5870=1399zł(ceny z popularnego na forum esc na dzień dzisiejszy czyli dyskusji o tym). Do tego droższa płyta w przypadku platformy AMD(790FX), albo droższy procek i płyta w przypadku platformy intela(X58), bo na takiej testowano CF.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fullHD looknij do dzialu sprzedam, ryba powinien cos miec ;)

 

Tak tak...sr**ja ogniem Ci, którzy wolą 5870 czy 5850 od tandemu 5770... Już lepszy będzie z 2x4870 1gb !!

Ale co ty mi wkrecasz? Gdzie ja pisalem cokolwiek o wyzszosci 2x5770 nad 5870? Nowy radek w sigu, wiec chyba musisz sam siebie przekonac, ze lepszego wyboru nie mozna bylo dokonac. Twoj problem polega na tym, ze nie widzisz zadnej alternatywy. Od poczatku pisalem, ze sprawa sie wyjasni, kiedy bedzie test minimalnych fps'ow, ale ty wolisz cos slodko p**** o skalowaniu, ktore jak Ci juz udowodnilem, w tandemie 5770 dziala swietnie.

 

ale co do ceny to i tak wygląda nieciekawie dla 5770 ponieważ: 2x5770=1318 vs 1x5870=1399zł(ceny z popularnego na forum esc na dzień dzisiejszy czyli dyskusji o tym). Do tego droższa płyta w przypadku platformy AMD(790FX), albo droższy procek i płyta w przypadku platformy intela(X58), bo na takiej testowano CF.

Niestety u nas podatek od nowosci i marze sklepow znacznie podnosza ceny. Popatrz jednak na ceny deklarowane, w jakich mozna kupic karty w stanach. Wtedy sytuacja diametralnie sie zmienia i mozna juz myslec nad wyposazeniem sie w jakies multigpu. Odbijajac pileczke napisze, ze doplacajac kolejne 100 dolcow ponad cene 5870 mozna wyrwac 3x 5770, ktore jest juz wyraznie od niego szybsze. Testy dalem na poprzedniej stronie. Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty mi wkrecasz? Gdzie ja pisalem cokolwiek o wyzszosci 2x5770 nad 5870? Nowy radek w sigu, wiec chyba musisz sam siebie przekonac, ze lepszego wyboru nie mozna bylo dokonac. Twoj problem polega na tym, ze nie widzisz zadnej alternatywy. Od poczatku pisalem, ze sprawa sie wyjasni, kiedy bedzie test minimalnych fps'ow, ale ty wolisz cos slodko p**** o skalowaniu, ktore jak Ci juz udowodnilem, w tandemie 5770 dziala swietnie.

 

Odbijajac pileczke napisze, ze doplacajac kolejne 100 dolcow ponad cene 5870 mozna wyrwac 3x 5770, ktore jest juz wyraznie od niego szybsze. Testy dalem na poprzedniej stronie.

"Nieprawda jest ze 2x 5770 beda tansze od 5870 i beda oferowaly podobna wydajnosc, czy ze 3 takie karty niewiele ustepuja crossfire z 5870?"

 

A kto to napisał?? A skąd te wyliczenia, że 3x5770 będzie tylko 15% wolniejsze skoro nie było testów?? co Ty wróżka jesteś??

 

 

Chyba ty musisz siebie przekonać ze za 1000zł będziesz miał porównywalną wydajność!! Według Ciebie problem mikroprzycięć, czy tego że Crossfire może nie działać, lub wydajność zamiast wzrosnąć spadnie to żaden problem. Do tego dochodzi jeszcze mniejszy minimalny fps, ogólny komfort grania oraz znacznie większe obciążenie procesora. To przecież żaden problem!! Bo za 100 dolców więcej masz 3 karty... KUP PŁYTĘ obsługującą 3x PCI-E x16 w dobrej cenie to POGADAMY. To ja wolę już wersję X2 czy pojedynczego 5870 niż kupować płytę na 3 karty!!

A poza tym myślisz, że jak ktoś kupi płytę na crossfireX to wsadzi tam 3x5770....zlituj się...ahh ta logika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę tylko, że nie mam zamiaru bronić tutaj żadnej z opcji tj. 2x5770 czy 1x5870 gdyż żadna mnie nie interesuje, a jedynie staram się stwierdzić fakt. Tak więc wydaje mi się, kkNd!, ze odwracasz kota ogonem, gdyż podatek od nowości dotyczy również 5870 i nawet w stanach tandem 5770 jest imo mało opłacalny. Relacja wygląda jak sam dobrze wiesz tak: 2x5770=320$, 1x5870=380$, więc różnica wynosi 60$ czyli mając na uwadze pewne zawiłości CF oraz to, że wymaga droższego sprzętu, to warto dopłacić. Szczególnie, ze w najbardziej wymagających grach dostajemy wyższą wydajność w postaci wyższego MINIMALNEGO fps.EOT

 

edit>>literówki

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOBIS RULEZ!

 

Mam już HD5870 za 1299, zamówioną w poniedziałek i jestem ZACHWYCONY tą kartą - to jest to na co czekałem!

 

To mój pierwszy Radeon!

 

I po prostu zbieram szczkę z ziemi, bo mi opadła....

 

Jeśli ktoś się zastanawia to powiem tak - nie ma nad czym!

 

Polecam!

 

VOBIS RULEZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co cie tak zachwyca ,dziel się z kolegami:D ? dawaj wyniki itp ,jakis 3dm czy coś ,bo ja na x2 mam ponad 26k w vantage ,zapodam physa i powinienem pobić 2x gtx 285

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys :P

 

nie pamiętam gdzie i jak, ale wiem co! :) do posiadaczy nowych kart, zwłaszcza Lysyna, weź wyłącz kontroler dźwięku na kracie :) kiedyś w necie wydziałem jak po testach dało to jakiegoś buoosta.

zgadza się w serii hd48xx wyłączenie dawało kopa a na wczesnych sterownikach likwidowało microprzycięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOBIS RULEZ!

 

Mam już HD5870 za 1299, zamówioną w poniedziałek i jestem ZACHWYCONY tą kartą - to jest to na co czekałem!

 

To mój pierwszy Radeon!

 

I po prostu zbieram szczkę z ziemi, bo mi opadła....

 

Jeśli ktoś się zastanawia to powiem tak - nie ma nad czym!

 

Polecam!

 

VOBIS RULEZ!

dobra , nie podniecaj sie ;)

 

Odpal gry i sprawdzaj , gdzie nie dziala AA , gdzie nie wymusisz AF :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra , nie podniecaj sie ;)

 

Odpal gry i sprawdzaj , gdzie nie dziala AA , gdzie nie wymusisz AF :P

A gdzie są problemy z AA i AF? :unsure:

 

----------

 

Ja już się boję kupować tej karty, same problemy. :blink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są problemy z AA i AF? :unsure:

 

----------

 

Ja już się boję kupować tej karty, same problemy. :blink:

To wyzej to przytyk do sterownikow. Da sie pewnie zaobserowac to , ze jak zacznie dzialac jedno to przestanie drugie. Pamietam , ze po naprawie brakujacych tekstur w Far Cry 2 przestal dzialac AF w Crysisie. Jak naprawili AF w Crysisie to przesal dzialac AI w CCC :P

 

Tak na powazniej - zamiast sprawdzac punkty w smarkach niech ktos zacznie sprawdzac stery ATI , jesli nie wiecie jak to zobaczcie temat o 48xx i np. Kane and Lyncha , Wiedzmina - dawalem to wczesniej. O wiele bardziej ciwkawi mnie jej wydajnosc w Mirrors Edge niz to ile ma w Vantage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage jutro postaram się nie zapomnieć i zainstalować mirrors edge i dam znać ,jeszcze jakiś tytuł ?(jak posiadam to nie ma problemu).

Jesli mozesz to odpal Mirrorsa i zrob prosty test. Dajesz nowa gre , jak juz wlaczy sie i miniesz ten 1 przerywnik filmowy to przeniesie Cie na plansze = tam leci kamera z "ukosa" az do momentu , gdzie mozesz przejac kontrole nad postacia. To mierz od momentu ukazania sie kamery z ukosa do momentu jak bedziesz mogl juz ruszac myszka - od razu wylacz. Odpal to w 1680x1050 na maxa bez aa z AF16 - tylko , ze znajac ATI sprobuj to wymusic w grze bo moze pod sterownikiem nie bedzie dzialac. Zrobi to 3x - z fizyksem/bez. Ten test to moze zajmie Ci 5 minut lacznie z odpalaniem F10 frapsa by machnac printscreena czy loga.

 

Wlasnie , tak na marginesie - jesli mozesz to zobacz jeszcze jedna rzecz. Ta karta ma spora moc wiec ciekaw jestem jak wypadnie mimo braku fizyksa. Ten sam test jak wyzej , ale prosciej. Po paru minutach gry dojdziesz do miejsca , gdzie masz pokazane 2-3 wentylatory , a za nimi typka do ciebie macha byc tam przybiegl. Wejdz w te wentylatory , w ten dym. Poczekaj parenascie sekund i machnij print screena kilka razy z WLACZONYM fizyksem.

 

To by mnie ciekawilo bardzo bo 2x wieksza moc niz 4870 moze wyrobi taki framerate , ze mimo braku fizyksa nie bedzie to problemem dla karty.

 

 

Z gier to nie wiem co masz wiec nie mowie o innych.

 

Ps - jesli z Mirrorsem jest malo zrozumiale to moge nakrecic filmik czy pokazac screenem ocb.

 

 

O , jeszce cos - moze Lost Planet , ten wycinek co byl na demie. Ciekawi mnie max bez AA na samym sniegu , gdy jest burza. Demo RE5 - benczmark tez przywitam : no aa , max w 1680x1050. Test grafiki i systemu oraz pozniej zmien ini Jobthread z 1 na 2 i to samo.

 

 

WAZNA RZECZ ODNOSNIE MIRRORS EDGE. Wejdz w ini gry , wedytuj TdEngine w

C:\Documents and Settings\Firekage\Moje dokumenty\EA Games\Mirror's Edge\TdGame\Config

i tutaj zmien :

bSmoothFrameRate=FALSE

 

Pewnie masz na defie na TRUE - to wylacza limiter FPSow.

 

BTW - jesli mozesz to pozniej przejdz ten 1 level - ciekawi mnie to czy na ATI mimo zmiany tego wpisu bedzie plynnie bo na niektorych sterach nV wylaczajac limiter grac sie nie da. Pojawia sie jakby "zabkowanie".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry ? W jakich czasach Wy zyjecie? Teraz grafy służą do liczenia. Możliwość grania to mały dodatek do karty :-P

 

Ktoś jeszcze dostał już z Vobisu ? <_<

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy zamówiłeś... Ja zamówiłem w pon. ok 22 i nie ma szans ;/ (Gadałem z gościem i już nie ma) Mam nadzieje że dostawa będzie nie długo i cena taka sama :)

Ale jak masz przekazanie do wysyłki to pewnie jutro wyślą i najpóźniej pojutrze będziesz miał...

 

Pozdro

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...