Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy rozsadna cena? 5890x2 bym od reki kupil.

czy mi sie wydaje, czy juz to pisales? rozumiem masz sporo kasy, ale musisz sie z tym tak afiszowac. ja tam bardziej czekam na spadek cen serii 48x0.

 

co do dostepnosci. mysle jednak ze poradzili sobie z problemami zwiazanymi z uzyskiem z wafla, wiec raczej nie powinno byc problemow.na poczatek ati uraczy nas papierowa premiera co da im troche czasu. tak wiec karty pewnie pojawia sie na magazynach na przelomie wrzesnia i pazdziernika, ale jezeli juz sie pojawia to raczej nie bezie problemow z ich iloscia [no chyba ze ludzie sie rzuca jak na 4770 :P]. sama produkcja raczej jest przygotowana w taki sposob, azeby zapewnic odpowiednia ilosc grafik. co do ceny, to nie ma co spekulowac ale sadze ze bedzie podobnie jak z 4870/50. wyzszy model okolo 900, no moze 1000zl. po swietach bedziemy mogli go kupic za 750-800 i tak sie jakis czas utrzyma.

 

heh w necie czytam coraz wiecej plotek o x3 :D gdyby tak bylo to nv miala by niezly orzech do zgryzienia.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczanie 4770 nie ma żadnego wpływu na dostępność nowych kart. Cały czas proces 40nm jest kiepsko dopracowany , w przypadku 4770 ok 50% to odrzuty. W przypadku tych nowych kart to jeszcze jakoś da się wykorzystać odrzuty , karty z mniejszą ilością jednostek. Prawdopodobieństwo kiepskiej dostępności jest wielce możliwe :wink:

Ma duży wpływ ponieważ teraz wiedzą dokładnie jakie niespodzianki mogą ich czekać w związku z procesem 40nm, który tak na marginesie już w marcu 2010 będzie miał brodę bo TSMC osiągnie już wg swoich zapowiedzi zdolność produkcyjną w 28nm.

Ale by AMd wywinęło numer Intelowi jak by przeszło od razu na 28nm z pominięciem 32nm z całą produkcją :D i to zanim Intel na dobre przejdzie na 32nm. Intel jest zablokowany bo linie produkcyjne do 32nm kupił, postawił nowe hale kosztem miliardów i to musi mu się zwrócić. Nie ma możliwości ruchu, a AMD nie ma już linii bo produkuje u TSMC.

Ale ten proces z serii połówkowych był do tej pory zarezerwowany dla GPU a CPU robiono w całych procesach do których należy 32nm.

No i interesujące kiedy grafiki przejdą na 28nm skoro już są tak blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma duży wpływ ponieważ teraz wiedzą dokładnie jakie niespodzianki mogą ich czekać w związku z procesem 40nm, który tak na marginesie już w marcu 2010 będzie miał brodę bo TSMC osiągnie już wg swoich zapowiedzi zdolność produkcyjną w 28nm.

Ale by AMd wywinęło numer Intelowi jak by przeszło od razu na 28nm z pominięciem 32nm z całą produkcją :D i to zanim Intel na dobre przejdzie na 32nm. Intel jest zablokowany bo linie produkcyjne do 32nm kupił, postawił nowe hale kosztem miliardów i to musi mu się zwrócić. Nie ma możliwości ruchu, a AMD nie ma już linii bo produkuje u TSMC.

Ale ten proces z serii połówkowych był do tej pory zarezerwowany dla GPU a CPU robiono w całych procesach do których należy 32nm.

No i interesujące kiedy grafiki przejdą na 28nm skoro już są tak blisko.

Tyle ze do procesorow AMD ma wlasne fabryki i powolalo spolke podobna do TSMC, a w TSMC bierze tylko procesory do kart graficznych. AMD tez wydalo kupe kasy na fabryki 40 i 32nm, i jest do tylu w porownaniu do intela o ponad rok.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vr-zone.com/articles/more-details-a...8.html?doc=7518

 

No to jest świetna informacja. Rozwiązanie za które Matrox każe sobie słono płacić dostajemy w standardzie. Inna sprawa kto ma w domu 3 monitory, ale chodzi tylko o potencjalna możliwość. Brawo ATi :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że karty mają być atrakcyjne cenowo, a to by znaczyło, że 40 nm odpowiednik GeForce GTX 285 i GTX 295 będzie tańszy od kart NVIDIA. Choć pewnie przed styczniem ceny nie spadną, dopiero jak NVIDIA wyda swoje nowe GPU to AMD im na złość zrobi i ceny obniży.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ATI RV870 jest do 1,6x bardziej wydajny niż RV770" http://www.fudzilla.com/content/view/15287/1/

no tak ale:

Of course 1.6 times is the best case scenario and it should be less than that in some cases, but overall this 40nm chip should be a good step forward for ATI.

Zobaczymy testy w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy i jest ich wielu ktorzy wierza w 100% wzrost wydajnosci wzgledem 4870 :)

inna sprawa ze niektorzy nie maja pojecia o % poza tymi w alkoholu ;)

Ja tam obstawiam ze bedzie od 40 do 70% szybciej zaleznie od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co znaczy wydajny ? 1.6 wiecej tranzystorow ? 1.6 razy wiecej punktow w 3dmarku ? 1.6 razy wiecej klatek w gta4? 1.6 razy mniejszy pobor pradu ?

Nie potrafisz czytać za zrozumieniem? Czy może przetłumaczyć?

 

Źródło w sumie wątpliwe, ale info realne. Do 60% czyli taka powolna ewolucja i o rewolucji na miarę r300 czy g80 można zapomnieć :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy i jest ich wielu ktorzy wierza w 100% wzrost wydajnosci wzgledem 4870 :)

inna sprawa ze niektorzy nie maja pojecia o % poza tymi w alkoholu ;)

Ja tam obstawiam ze bedzie od 40 do 70% szybciej zaleznie od gry.

dla mnie chodzi o flopy pixelrate i fillrate te dane które widać w zrzutach z gpuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33951782

On the evening of September 10th in San Francisco, AMD would like to invite fans to join us for the unveiling of a new visual PC experience. Basically, I can't say exactly what you're going to see there, but I can tell you that we’ll be holding a big party with food, drink and tunes, very cool demos of unreleased games, incredible hardware set-ups you have to see to believe and a lot more.

http://www.powercolor.com/Global/NewsInfo.asp?id=701

Taipei, Taiwan –September 1, 2009– TUL Corporation, a leading manufacturer of AMD graphics cards, announces the “Design and Choose the Best” online contest. Gamers and designers from around the globe can download design elements from the contest website and incorporate them into wallpaper, screensavers and IM chat icons. Artwork can be uploaded via the contest detail page and each category will be voted on by the public. Top vote getters from each category (3) will be some of the first to own a high end DirectX 11 next generation PowerColor graphics card!

 

Designers won’t be the only ones with a chance to win great prizes. Voters will have a chance to win 1 of 20 Go! Green HD4670’s. Voting will begin Sep. 21st and participates will automatically be entered into a random drawing for the video cards at the conclusion of the contest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vr-zone.com/articles/-rumour-releas...6.html?doc=7556

 

 

To sum-up, the latest rumoured schedule for the next-generation DX11 products:

 

ATI Evergreen - Sampled 10th September, retail availability late September / early October.

ATI Hemlock (dual GPU) - Retail availability mid-late Q4 '09.

Nvidia GT300 - Sampled late September, available "December at the earliest".

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy i jest ich wielu ktorzy wierza w 100% wzrost wydajnosci wzgledem 4870 :)

inna sprawa ze niektorzy nie maja pojecia o % poza tymi w alkoholu ;)

Ja tam obstawiam ze bedzie od 40 do 70% szybciej zaleznie od gry.

Jeżeli miał bym się bawić w obstawianie to dał bym od 30 do 60% szybciej niż 4870.

 

Nie potrafisz czytać za zrozumieniem? Czy może przetłumaczyć?

 

Źródło w sumie wątpliwe, ale info realne. Do 60% czyli taka powolna ewolucja i o rewolucji na miarę r300 czy g80 można zapomnieć :wink: pzdr

Bez rewolucji? A DX 11 to taki szczegół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej ewolucja. Dla wielu DX10 kojarzy się z wyjściem G80. To była rewolucja.

Rewolucja to był DX8 (wprowadzenie shaderów, brak ograniczeń do określonej, skończonej ilości dostępnych efektów). DX 9, DX 10 , DX 11 to tylko rozwinięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja to był DX8 (wprowadzenie shaderów, brak ograniczeń do określonej, skończonej ilości dostępnych efektów). DX 9, DX 10 , DX 11 to tylko rozwinięcie.

Dla mnie rewolucja to zunifkowane shadery i ich duże możliwości programowalności oraz dx9c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham HDR z DirectX 9c, DirectX 10 w sumie mnie nie zachwycił, a DirectX 11 też chyba niczego nowego nie wniesie. Przydało by się rozwinąć fizykę w grach, bo grafika via Crysis jest ok, ale mi się marzy bardzo, bardzo wysoka interakcja z otoczeniem i wysoką sztuczną inteligencją. Ciekawe kiedy wyjdą RPG gdzie niezależne postacie będą do nas gadać głosem wysokiej jakości syntezatora mowy o rzeczach, które się twórcom nie śniły :P i będą miały własne cele i dążenia.

 

Procki mamy 4 i wkrótce 6 rdzeniowe - niech ktoś zrobi z tego realny użytek - szczególnie że w 2012 r. rdzeni ma być - zgodnie z datą - 12.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Radeon 5850, 5870, 5870X2 pricing revealed?

 

Radeon HD 5870X2 $599

Radeon HD 5870 $379-399

Radeon HD 5850 $279-299

No to jak nic 5870 zagości w granicach 1300-1400zł...

 

 

A przy takiej cenie znowu pojawia się odwieczny dylemat co lepiej 2x4890 czy 1x5870.... (200%(teoretycznie) ws 160%) za tą samą cenę....

 

Mnie najbardziej interesuje kwestia jaką wydajność będzie miał nowy ATI Stream Technology, jakie optymalizacje wprowadzą w układzie.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 5870X2 $599

Radeon HD 5870 $379-399

Radeon HD 5850 $279-299

Mam nadzieje że 5870 będzie wart swojej ceny. Kasa odłożona, teraz czekam na premiere, jeszcze tydzień i wszystko powinno się wyjaśnić. Oby ta wydajność 1.6 razy większa będzie to średnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham HDR z DirectX 9c, DirectX 10 w sumie mnie nie zachwycił, a DirectX 11 też chyba niczego nowego nie wniesie.

;) jasne, używajmy DX7 i się dobrze bawmy bo przecież wtedy też się dało grać. Wg mnie już się dalej tak nie da. Trzeba się po prostu upgradeować i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...