Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

A co do krecenia, to powiem Wam, ze jestem niezadowolony :(

Kupilem Szafira u naszego kolegi forumowego i praktycznie sie nie kreci. Podniose zegary o 30 i pamiec o 50 i juz sie wysypuje na benchmarku...

Mowie o podkreceniu bez zmiany v-core, bo ponoc kreca sie spokojnie do 900 i 1300 bez zmiany napiec.

No i lipa Panie...

U mnie tez powercolor póki co to 900 idzie ale muszę dać max 1.35V poniżej lipa ale coś mi się wydaje że temperatury go dobijają i sie wysypuje, trzeba będzie jakiś blok na niego skołować, z drugiej strony po co mam kręcić jak wszystkie gry bez problemu działają. Gdy zmienię monitor i będzie rozdzielczość 1900x1200 to wtedy pomyślę na kręceniem. Myślę właśnie nad wgraniem biosa od asusa ale niech coś się stanie to klapa :)

 

A i przydałby się FAQ zrobić z podstawowymi pytaniami i linkami bo co chwilę sie będzie ktoś pytał jak się kreci itd...

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@figer - moja lata na 900 / 1300 ,może masz jakąś słabą sztukę

 

Shift między 120 - 80 fps (0 zająknięć ,średnio kręci się około +100) ,ArmA 2 chodzi bardzo dobrze na max ,Operation flashpoint DR (wszystko na maxa ,gra lata) ,Crysis (tutaj myślałem że będzie lepiej ,ale to crysis ,ogółnie gra płynna ,a screeny z bencha kilka stron wcześniej dawałem) ,Resident Evil 5 (wszystko max ,chodzi aż miło) ,call of juarez 2 (też chodzi idealnie). Są to moje odczucia z gier i to co widzę we frapsie ,shifta podałem dokładnie bo była tu dyskusja na jego temat ,reszta gier płynnie na maxa ze wszystkimi bajerami.

 

 

Co do nowych sterów ,do których link tu był to wyniki w vantage wyglądały tak : stare stery 23k ,nowe 26k :D

 

@toms83 - ja nie mam żadnych problemów (jak na razie) z CF ,każda gra chodzi ,zero jaki błędów czy innych rzeczy. Do twojego monitora 30" cali ,CF HD5870 idealnie powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mi hd 5870 wejdzie do obudowy.

Szukam na necie o NZXT Apollo + hd 5870 ale nic nie znalazłem.

Wejść wejdzie, ale prawdopodobnie trzeba będzie się pozbyć zatok 3.5". Przynajmniej u mnie będzie zawadzać i nie dam rady podłączyć zasilania.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wydajność nowej serii Radków, jak i stanowisko CEO nV w/s Physx (oraz całokształt ichniej polityki), mówię: brać, brać, póki ATi nie wywinduje cen w górę (a co, w tym segmencie nie ma praktycznie konkurencji)!

juz w niektorych sklepach (nie wiem czy maja na stanie czy tylko karta jest obecna wirtualnie) cena jest na poziomie 1.7k za 5870, ktora nota bene mozna kupic od 1370 zl,

 

tylko te sklepy co oferuja taniej, maja karte tylko wirtualnie, bo caly naklad wykupily te drozsze sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms, no ja też mam "obstawione" wszystko, mam 120 mm zainstalowany z przodu i dyski owiewa więc siedzą w tej "kieszeni"

Zasilanie jest od góry więc może będzie ok, razem z zasilaniem mój HD 4870 ma jeszcze ze 3y cm zapasu do tej "kieszeni" na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli można bez problemu łączyć radka i do tego grafe NV do physxa nie ma z tym problemów? wszystko bangla jak trzeba?

Sterowniki nV blokuja ta mozliwosc , trzeba bawic sie w obejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie bawilem sie w obejscia (troche mi to zajelo wczoraj ok 6 godzin ale robilem to metoda prob i bledow :) ) ale dziala elegancko w batmanie na maxa chodzi , a stery najnowsze 191.07 i physx tez najnowszy tak wiec rewelacja

 

zgadza sie w momencie wystawienia tego na purepc doszedlem do tego i udalo sie zrobic ze to dziala :) , fakt przez moment bylem zrezygnowany ale dalem rade :) , oczywiscie karty nie sprzedalem

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie sie w ilu grach sie physx przydaje i jak sprawa moze wygladac w przyszlosci? Dzisiaj tez powinienem dostac 5870 z vobisu i zastanawiam sie czy jest sens zostawiac gts'a 250 :rolleyes: np w takim empire: total war, czy crysisie beda jakies efekty? Czy to sie tyczy tylko pojedynczych gierek jak nfs i batman

 

btw mozna mu chlodzenie troche wykastrowac? :] karty przy liczeniu samej fizyki sie bardzo grzeja?

 

update: chyba sobie sam odpowiem na czesc pytan ;) tutaj jest smiesznie wygladajaca lista gier obslugujacych physx i jezeli w innych nie ma zadnego efektu to przejde batmana i sprzedaje dodatkowa karte ;) duzo halasu o nic...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx mam vistę x64 jeśli wiesz jak zmodyfikować stery albo masz gotowca zapodaj gdzieś bo jestem żywo zainteresowany, dzisiaj będę miał w końcu swojego 5870 ;)

w7/Vista

http://translate.google.com/translate?prev...history_state0=

ale z tego co mi wiadomo pod Vista to ci gf i radek razem chodzić nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w7/Vista

http://translate.google.com/translate?prev...history_state0=

ale z tego co mi wiadomo pod Vista to ci gf i radek razem chodzić nie będą.

o to kapa bo system oryginalny i szkoda zapodawać pirata aby mieć fizykę, cóż życie dało mi kolejnego kopa w ryj, teraz widać jak się opłaca kupować oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na viscie dzialac to nie bedzie niestety zostaje windows 7 ,ja mam windows 7 x64 ultimate rtm , i jak widac lata elegancko dodatkowo jeszcze wiem ze dziala to na xp , jak bede w domu to zapodam jak to zrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozdzielczosci 2560x1600 pewnie jakis sens jest. Ale cena ok 2700 za cf z deka za duza jest.

No w sumie jest pewna niepewność. Niektórzy piszą że nie ma problemów z sli/cf, drudzy że są, ciężka sprawa. Dobrze że mam tyły w grach, to do tego czasu wyjdą już grafy 1-rdzeniowe które bez problemów pociągną dzisiejsze gierki.

 

BTW, @Blue co Ty tam znowu kombinujesz z tym konfigiem? :wink: Widzę że już radek się pojawił? Będziesz robił CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na viscie dzialac to nie bedzie niestety zostaje windows 7 ,ja mam windows 7 x64 ultimate rtm , i jak widac lata elegancko dodatkowo jeszcze wiem ze dziala to na xp , jak bede w domu to zapodam jak to zrobilem

Zrobiłeś to mniej więcej tak?:

3386144[/snapback]

update: chyba sobie sam odpowiem na czesc pytan ;) tutaj jest smiesznie wygladajaca lista gier obslugujacych physx i jezeli w innych nie ma zadnego efektu to przejde batmana i sprzedaje dodatkowa karte ;) duzo halasu o nic...

No ale gier obsługujących PhysX będzie więcej a nie mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...