Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odpaliłem 5870 u siebie (szkoda że nie moja).

Może ja bardzo przywykłem do WC ale cichym to ja bym tego chłodzenia nie nazwał! Nawet na min 20% słychać przelatujące powietrze ale i co gorsze lekkie "jęczenie" dmuchawy. Mój egzemplarz z pewnością od razu dostanie blok wodny.

 

Jakby ktoś był ciekawy na moim konfigu przy pełnym obciążeniu tylko grafiki pobór prądu dochodzi do 352W z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy na moim konfigu przy pełnym obciążeniu tylko grafiki pobór prądu dochodzi do 352W z gniazdka.

A to samoz twoim 4850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4850@800 jest ok 60W mniej pod obciążeniem.

196W w Idle na 5870.

 

Właśnie potestowałem w NFS Shift, komfort gry oczywiście mocno wzrósł i tam gdzie decyduje tylko grafa jest super płynnie. Oczywiście w wielu momentach mój Q6600@3.6 nie wystarcza i sa lekkie klatkowania. Jednak nie ma już przycięć. Spróbuje jeszcze podnieść procka na max czyli tyle ile w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4850@800 jest ok 60W mniej pod obciążeniem.

196W w Idle na 5870.

 

Właśnie potestowałem w NFS Shift, komfort gry oczywiście mocno wzrósł i tam gdzie decyduje tylko grafa jest super płynnie. Oczywiście w wielu momentach mój Q6600@3.6 nie wystarcza i sa lekkie klatkowania. Jednak nie ma już przycięć. Spróbuje jeszcze podnieść procka na max czyli tyle ile w sygnaturze.

Q6600@3.6 i klatkowania w Shift ?,czyli gra musi byc pieknie skopana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dotarła do mnie chyba ostatnia sztuka szafira z Vobisu. W idlu całkiem cicho, pod obciążeniem akceptowalne, aczkolwiek cicho nie jest. Nareszcie widzę płynność w Clear Sky ;)

Sprawdzę tego Shifta za chwilę, jeśli quad@3.6 ma nie stykać to aż się boję odpalać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600@3.6 i klatkowania w Shift ?,czyli gra musi byc pieknie skopana.

Az dziwie sie , ze piszesz cos takiego , gdy bodajze strone wczesniej pisalem o obciazeniu CPU , a kilka stron wczesniej polemizowalem odnosnie recenzji Focusa...

 

To dzieje sie na ATI. Zobacz sobie temat o GT300 i Shifcie na PCL - Max pokazal CF z 4850 i 8800GTS. CF przegrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wymiany karty mojego staruszka HD3850 256mb na HD5870 1gb? Mam monitor Asus VW222U i powiedzmy ze gram większośc gier na 1680x1024 i niektóre gier czasem dobrze chodzi a czasem klatkuje lekko naprzykład World of Warcraft na średnim detalu (nie jestem noliferem, gram tylko na fun raid i po pracy relaksuje czasami) lub Prototype na 1280x1024. I dlatego chciałbym czy to ma sens wymiany? Czy lepiej poczekać na spadek cen aż do wydania nowego nvidia czy hd5900? Nie gram beznadziejnych gier typu crysis, shifta etc. Gram czasami Grid, wolfenstein tylko dobre gry. ;p

 

Moja karta ma załozone chłodzenie AC accelero s1 rev2 i mało grzeje podczas obciązenia 40c na podkreconym cpu/mem 750/1000 (więcej nie mogę dopóki nie dam więcej papu v:P). Procesor to e7200 podkręcony do 3100mhz przy domyślnym napięciu, ale też zastanawiam czy wymienić na lepszy może Q9550.

 

Skoro idą święta to myśle ze będą podrożały.

 

Czekam na propozycje, sorki za literówki.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pograłem na PGA na maszynie wyposażonej w 5870. Jakby tego było mało odpalone Eyefinity na 2x22" (5040x1050). HAWX, Stalker. Ogólnie technologia łeb urywa. :P Nikt mi nad głową nie stał, wiec przeszło mi przez myśl małe OC, ale ostatecznie poszedłem dalej oglądać booth babes B-) :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wymiany karty mojego staruszka HD3850 256mb na HD5870 1gb? Mam monitor Asus VW222U i powiedzmy ze gram większośc gier na 1680x1024 i niektóre gier czasem dobrze chodzi a czasem klatkuje lekko naprzykład World of Warcraft na średnim detalu (nie jestem noliferem, gram tylko na fun raid i po pracy relaksuje czasami) lub Prototype na 1280x1024. I dlatego chciałbym czy to ma sens wymiany? Czy lepiej poczekać na spadek cen aż do wydania nowego nvidia czy hd5900?

...

Sens to już był przy 4870, do tej Twojej to lata świetlne różnicy są :) Z tym że więcej jak 5850 nie ma sensu.

Po co Ci tak mocne karty (5870,5890?GT300) do tak niezbyt wymagającej rozdzielczości?

Nie gram beznadziejnych gier typu crysis, shifta etc. Gram czasami Grid, wolfenstein tylko dobre gry. ;p

Taaa tylko dobre... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens to już był przy 4870, do tej Twojej to lata świetlne różnicy są :) Z tym że więcej jak 5850 nie ma sensu.

Po co Ci tak mocne karty (5870,5890?GT300) do tak niezbyt wymagającej rozdzielczości?

Ale wiesz, miałem od kumpla pożyczonego 4870. Niezła karta dobrze śmiga ale niestety ma wade zzera dużo watów niż nówka hd5870 (może mylę?) no i ten różnica wydajności między hd3850 a hd4870 jest troszkę mała (około 20-30% więcej fpsa), jeszcze poprzednia karta to gf7300gt to różnica była ogromna az 80% skok wydajnościowego.

 

I dlatego mówie że ta nastepca karta hd3850 zebym wytrzymała i dobrze ciągneła przy high 1680x1024 na kolejne 2-3 lata (nie będe codziennie wymieniał na lepszej).

 

 

Taaa tylko dobre...

 

A ty co grasz? fanboy crysisa? :> Oj przepraszam, tylko pytam z ciekawości. Ja tylko gram dla przyjemności, dobrej klimatu a nie jakas pi***dolonej super jakości grafiki coś aka crysisa/shifta/coś tam.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ten różnica wydajności między hd3850 a hd4870 jest troszkę mała (około 20-30% więcej fpsa)

poćwicz stary :f

 

A ty co grasz? fanboy crysisa? :> Oj przepraszam, tylko pytam z ciekawości. Ja tylko gram dla przyjemności, dobrej klimatu a nie jakas pi***dolonej super jakości grafiki coś aka crysisa/shifta/coś tam.

gry które wymieniłeś obok dobrych nigdy nie stały Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaPonad tydzień temu zrecenzowaliśmy Wam kartę graficzną ATi Radeon HD 5870 bazującą na 40-nanometrowym rdzeniu Cypress. Najnowszy akcelerator od „czerwonych” okazał się niebywale wydajną konstrukcją, która zdetronizowała dotychczasowego 1-układowego króla wydajności jakim był GeForce GTX-285 1GB. Jednak ATi na tym nie poprzestało. Topowa karta to jedno, ale wszyscy doskonale wiedzą, że najdroższe karty są co prawda prestiżowe, ale jednocześnie najmniej popularne – sukces leży w niższych segmentach. Radeon HD 5850, bo o nim jest dzisiejszy artykuł, bazuje na tym samym rdzeniu co HD 5870, ale część jednostek wykonawczych została wyłączona. Obniżono również zegary taktujące GPU jak i RAM. Jednak najważniejszą informacją jest to, że HD 5850 dostępny jest w znacząco niższej cenie – na dziś dzień (w sklepach!) kosztuje około 1000 złotych! Zobaczmy jak najnowsza karta ATi za „tysiaka” poradzi sobie z GTX’em 285!

Autor: Focus - Tomasz Niechaj

Pełna treść publikacji - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5870 dotarło 3dmark06 18743 grafa ładnie przyspieszyła w kompie aczkolwiek wszystko jest przyćmione przez mojego prowidera internetowego (inea dawne icp) który w kulki leci i blokuje mi router szmaciarze jedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez powercolor póki co to 900 idzie ale muszę dać max 1.35V poniżej lipa ale coś mi się wydaje że temperatury go dobijają i sie wysypuje, trzeba będzie jakiś blok na niego skołować, z drugiej strony po co mam kręcić jak wszystkie gry bez problemu działają. Gdy zmienię monitor i będzie rozdzielczość 1900x1200 to wtedy pomyślę na kręceniem. Myślę właśnie nad wgraniem biosa od asusa ale niech coś się stanie to klapa :)

Problem w tym, ze ja mam natywna rozdzialke 2560x1600.

Ale tytuly w ktore ja pogrywam, wszystko smiga na full detalach.

 

Czekam na nowe Diablo, zobaczymy, ale to dopiero za rok albo wiecej, to pewnie zmienie juz grafe do tego czasu.

 

A co do podkrecania, to chyba kazdy lubi dostac jakis gratis - np. 10 % wydajnosci wiecej.

Ja niestety ten gratis mam kulawy. Temperature wskazuje na rdzeniu ok, ale moze to pamiatki sie grzeja? Troche boje sie zdejmowac chlodzenie, bo primo grozi utrata gwarancji przy modyfikacji, a przeciez z pewnoscia zmienialbym paste termoprzewodzaca, secundo - jedna karte juz kiedys puscilem z dymem przez zla instalacje chlodzenia. WC raczej nie wchodzi w rachube, bo sporo kosztuje, a nie sadze, zebym mial ciszej, jak bym mial 2 wiatraki na chlodnicy. Zreszta na WC sie nie znam i poprostu nigdy nie widzialem w akcji. Podoba mi sie Resorator, ale on nie pociagnie mojego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 5850 dysponuje zatem 188. procesorami strumieniowymi w odróżnieniu od 320 zawartych w HD 5870

Ten blad jest oczywisty. 188x5=940...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Dołączona grafikaPonad tydzień temu zrecenzowaliśmy Wam kartę graficzną ATi Radeon HD 5870 bazującą na 40-nanometrowym rdzeniu Cypress. Najnowszy akcelerator od „czerwonych” okazał się niebywale wydajną konstrukcją, która zdetronizowała dotychczasowego 1-układowego króla wydajności jakim był GeForce GTX-285 1GB. Jednak ATi na tym nie poprzestało. Topowa karta to jedno, ale wszyscy doskonale wiedzą, że najdroższe karty są co prawda prestiżowe, ale jednocześnie najmniej popularne – sukces leży w niższych segmentach. Radeon HD 5850, bo o nim jest dzisiejszy artykuł, bazuje na tym samym rdzeniu co HD 5870, ale część jednostek wykonawczych została wyłączona. Obniżono również zegary taktujące GPU jak i RAM. Jednak najważniejszą informacją jest to, że HD 5850 dostępny jest w znacząco niższej cenie – na dziś dzień (w sklepach!) kosztuje około 1000 złotych! Zobaczmy jak najnowsza karta ATi za „tysiaka” poradzi sobie z GTX’em 285!

 

Autor: Focus - Tomasz Niechaj

 

Pełna treść publikacji - LINK</p>

cyt: (jest on mniej zdecydowanie mniej widoczny),do poprawki ;p

bardzo ciekawa grafa po OC ofc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując.... fragment teksu...

 

Kolejna recenzja kultowej karty, jak zwykle ocierająca się o tematykę gier 3D. Nie trzeba chyba bliżej przedstawiać testowych gier fanom gatunku. Tresciowo nie powala, ale ciężko określić liczbę testów mianem ubogiej – to po prostu solidne rzemiosło.

 

Najbardzeij denerwuje mnie fakt, iż nie ma w tych rzemieslniczych recenzjach, żadnych wzmianek o FENOMENALNYCH możliwościach nowego układu ATI w dziedzinie obliczeń na GPU, o fenomenalnej wydajności ukłdu w Double Precision... o innych mozliwych zastosowaniach poza grami 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostkę dodam, bo nie wiem czy śledzicie forum ati. Pisałem tutaj, że mam wielkie aretfakty w Wiedźminie na głównej postaci. Potwierdziło się, że to wina sterowników. Cytuję:

 

There seems to be a severe issue with the 5870 and The Witcher game. Latest patch, version RC6 driver (tried the oddball RC7 driver and hated it, and it fixed nothing), DX updated..

 

The polygons get torn and flash all over the screen. Each of the characters always have lines coming out of them shooting into the sky, walls, other characters.

 

The only way to fix it (and it only lasts for a short while before it goes bizzaro again) is to reboot and load the game fresh. Load any other game before hand and your toast.

 

So, the Witcher is screwy and just looks like it needs a driver update.

Odpowiedź moderator-a:

 

AMD are aware of the issue with the Witcher.

Ogólnie topic ze zgrzytami catalyst-ów z 5870 jest długi. Można się zagłębić http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...threadid=119685

 

Zapomniałem dodać, że przykre jest to iż do tej porty nie ma oficjalnych 9.10! (Będą dokładnie 22 października "W7 release date") A karty już dawno w sprzedaży...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardzeij denerwuje mnie fakt, iż nie ma w tych rzemieslniczych recenzjach, żadnych wzmianek o FENOMENALNYCH możliwościach nowego układu ATI w dziedzinie obliczeń na GPU, o fenomenalnej wydajności ukłdu w Double Precision... o innych mozliwych zastosowaniach poza grami 3D...

Ati ma troche mniejsze wsparcie w tej kwestii niż nvidia , zwykły śmiertelnik praktycznie nie używa gpu do obliczeń w precyzji fp64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście w którym nie ma ani jednego efektu PhysX (w tym miejscu gry nie zastosowano żadnych obiektów) nie tylko Radeon HD 5850 przegrywa z GF’em GTX-285, ale i HD 5870.

Dziwnnym to chyba nie jest skoro jest cietym bratem 5870.

 

 

Sztandarowa gra, której wymaganiom w zależności od ustawień nie oprze się żadna karta graficzna. Test wykonaliśmy na mapie „ice” oraz "village" z kolejno wyłączonymi efektami poprawiającymi jakość obrazu, włączonym filtrowaniem anizotropowym oraz wygładzaniem krawędzi:

dx9

dx10

dx nie wiadomo co?

 

 

Bez wygładzania krawędzi GF nie odstaje tak bardzo od Radeona. Jednak wystarczy włączyć AA, by ukazała się istna przepaść między GTX’em 285 a Radeonem HD 5850.

Ciekawe stwierdzenie , istna przepasc = 4FPs , ktore to i tak sa ponizej poziomu plynnosci wiec w ogo9le nie da sie z tym i przy tym grac...(baza 7am). Slownie - 1 test , baza 11am , gdzie widac wieksza roznice , ale tam to pewnikiem nie ma juz w ogole tych "sunshaftow".

 

 

Wciąż są problemy ze sterownikami kart ATi w tej grze. Po włączeniu filtrowania anizotropowego obserwujemy solidny spadek wydajności. Szkoda bo ta gra korzysta z DX10.1, a to jest nie bez znaczenia dla wydajności kart ATi.

Wydaje mmnie sie ,ze TUTAJ powinienes pisac o przepasci...a nie przy CSie.

 

Prezentowana dziś karta graficzna Sapphire Radeon HD 5850 1GB to zdecydowanie najciekawsza propozycja z jakichkolwiek kart graficznych w cenie 1000 złotych i wyższej! Wydajnościowo jest znacząco szybsza od droższego (!!!) GeForce’a GTX-285 1GB

Nie popadajmy w przesadyzm - nie wszedzie co widac po tescie. HAWX dla przykladu? Shift dla przykladu? Chwilowy problem trwa nadal.

 

 

Radeon HD 5850 kosztując około 1000 złotych jest wprost rewelacyjną propozycją. Zapewnia wydajność wystarczającą w większości przypadków do dzisiejszych gier i jednocześnie nie mamy obaw o nadchodzące produkcje DX11.

Chyba kpisz w zywe oczy. STALKER CS pod DX10,1 i zobacz sobie jak wychodzi to przy bazie rano. Faktycznie , nie ma obaw bo 18 FPS to wypas. Reszta Stalkera to ma "pseudo" DXa. Tylko w bazie i to rano widac SWIETNA grafike wiec patrzac z perspektywy tego testu ten DX11 zajedzie ta karte.

 

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup Radeona HD 5850 + GeForce’a 9800 GT bądź GTS’a 250 w roli akceleratora PhysX zamiast tylko jednego HD 5870. Wydajemy porównywalną ilość pieniędzy, a zapewniamy sobie wysoką wydajność w grach wspierających zaawansowane efekty fizyczne „by nVidia”.

Ojbo to takie proste i bez "pajacowania" , odpali to KAZDY... Oj bo sterowniki to zwyczajne od obu producentow... Lepiej dopisz jak z tym jest faktycznie bo ktos przeczta , podnieci sie , poleci i zdziwi sie jak mu nie bedzie wychodzic o czym mozesz poczytac w dziale sprzedam...

 

 

Parafrazując.... fragment teksu...

 

Kolejna recenzja kultowej karty, jak zwykle ocierająca się o tematykę gier 3D. Nie trzeba chyba bliżej przedstawiać testowych gier fanom gatunku. Tresciowo nie powala, ale ciężko określić liczbę testów mianem ubogiej – to po prostu solidne rzemiosło.

 

Najbardzeij denerwuje mnie fakt, iż nie ma w tych rzemieslniczych recenzjach, żadnych wzmianek o FENOMENALNYCH możliwościach nowego układu ATI w dziedzinie obliczeń na GPU, o fenomenalnej wydajności ukłdu w Double Precision... o innych mozliwych zastosowaniach poza grami 3D...

Oj bo ludzie kupuja grafiki po 1000-1500 by sobie cos tam liczyc...aha , jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bo ludzie kupuja grafiki po 1000-1500 by sobie cos tam liczyc...aha , jasne.

Weź przestań "pajacować" fanboyu Nvidii. Zajrzał byś do innych działów. Nie trzeba Einsteina, żeby zobaczyć ilu z nas już zakupiło w tym celu ATI...

 

Włącz sobie lepiej PhysX na swoim 8600GT i graj ...

Ja jakoś na 5870 rzucam samochodami w helikoptery i nic nienaturalnego tam nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...