Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

na nv tez, ale juz bioschock dx10, wolfenstein, dawn of war2, empire: total war, gothic 3 + risen, no juz tej przyjemnosci na ati nie uswiadczysz.

W bioshocku af to działa z poziomu gry :wink: , aa nie działa dx9 i dx10 pod vistą , poza tym af w większości gier po wymuszenia poprzez sterownik daje spadek wydajności od 20% do 70% pomimo , że grze af jest włączone. Ati jest dobre do czasu jak jest regulacja af i aa na poziomie grze , w innym przypadku zaczynają się schody. W bioshocku pod xp AA daje spadek o 45% , co także nie jest normalne :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Radeon HD 5870 Triple CrossFireX Performance Testing

3386840[/snapback]

Ta kropka też nie wiem po co.

Kropka po liczbie jest jedną z zasad polskiej gramatyki. Tutaj to jest wyjaśnione:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/poradni...go_6_48259.html

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 285 w sli , teraz mam 5870 narazie jedna i jestem zadowolony, dla mnie przejscie z 285gtx na 5870 to napewno nie jest downgrade jak Sulaco uważa.

oczywsice 285 w sli było wydajniejsze ale 5870 w cf znowu będzie szybsze i mniej pradu będzie ciąglo.Docelowo planuje 5870 w cf i do tego karta NV do fizyki ale jesli będzie to działało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co oznacza kropka.

Zatem według Ciebie Radeon HD 5850 dysponuje zatem sto osiemdziesiątymi ósmymi procesorami jest dobrze?

Oj czytajcie dokładniej, to jest błąd. W tabelce jest napisane prawidłowo 288. Nie ma o czym tak sie rozpisywać.

 

Wazne. Wielu ludzi nie ma danej karty i procka a pisze jakby byli najwiekszymi znawcami.

Z tym się zupełnie nie zgodze. Można mieć tylko laptopa ale jak będziesz uważnie czytał na różnych forach to temat będzie Ci dobrze znany. Jedynie nie skonfrontujesz własnych doświadczeń. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam gdzie są moderatorzy ...

Zanim jeszcze słyszano o PPC to mały OT skutkował procentami! A tu prawie połowa tematu ma się nijak do 58XX - to woła o pomstę do nieba.

Sam mam 20% gdzieś z przed 3-4 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje problemy juz rozwiazane - mam wyniki jak na nvision - tzn. oni mieli 56fps, ja mam 55fps w benchu, ale ja mam DDR'y 2 (oni mieli 3ki), a predkosc pamieci o dziwo ma znaczenie w tej grze - przy FSB 333, odkrecilem je z 1066MHz do 800 i FPS'y spadly o cale 2 oczka w porywach do 3.

 

Tak wiec chyba powoli czas na zmiane platformy na i5 750 :D

 

Co do samej karty - rewelacja - mozna grac spokojnie w Crysisa w High z Shaderami, fizyka i efektami czasteczkowymi na V. High z AA 2x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki pod 5870 to faktycznie kuleją!!

 

Potwierdzam, że Wiedźmin wali artefaktami....Shift wydajność mocno spada...

 

Jeszcze jeden problem, który zaobserwowałem to, że nie mogę włączyć ręcznego skalowania obrazu ...mam samsunga 32" B650. Na HD4870 bez problemu sobie ustawiałem a tu klapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie panowie to jest jakiś obłęd. Nie śledziłem tematu parę dni, a tu czytam o problemach z sterami. Wiem, że to żadna nowość w przypadku AMD.

 

Zastanawia mnie tylko co będzie w dniu premiery Win7 i oficjalnymi 9.10 od AMD Jak będą dalej takie cyrki to poważnie się zastanawiam nad GTX 295. Chociaż to kanapka, ale jej ceny są teraz dość zadowalające. Niech AMD lepiej się spręży, bo w listopadzie planuje przesiadkę na któregoś z tych radków.

 

p.s Skończcie już to OT panowie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterowniki pod 5870 to faktycznie kuleją!!

 

Potwierdzam, że Wiedźmin wali artefaktami....Shift wydajność mocno spada...

 

Jeszcze jeden problem, który zaobserwowałem to, że nie mogę włączyć ręcznego skalowania obrazu ...mam samsunga 32" B650. Na HD4870 bez problemu sobie ustawiałem a tu klapa...

Masakra, odwiecznie problemy ze sterami, w dodatku nie działają takie błahostki jak skalowanie! Ja sobie chyba odpuszczę, za dużo tych problemów, a ja lubię prosto i bez kłopotów ( oczywiście w miarę możliwości, bo na nvidii też różnie ). Chyba będę celował w 285 gtx, tylko muszę dobrą cenę wyszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że sterowniki to jeden wielki błąd...czuć po prostu, że są świeże.

A karta jest bardzo wydajna i sprawuje się dobrze. Myślę, że błędy poprawią i będzie git.

no ta ich "swiezosc" to ja czuje od dawien dawna. obaj producenci maja problemy, ale imho ati pod tym wzgledem jest ciagle na pierwszym miejscu. globalnie rzecz biorac. i nie jest to dla mnie jakies zaskakujace - jezeli sie laduje kase tak po stronie dev sterow, jak i samych dev gier, no to efekty musza byc. logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta ich "swiezosc" to ja czuje od dawien dawna. obaj producenci maja problemy, ale imho ati pod tym wzgledem jest ciagle na pierwszym miejscu. globalnie rzecz biorac. i nie jest to dla mnie jakies zaskakujace - jezeli sie laduje kase tak po stronie dev sterow, jak i samych dev gier, no to efekty musza byc. logiczne.

W zasadzie to Intel jest na pierwszym miejscu (SiS'a i VIA pominę) :lol: A drugie miejsce z trzech nie jest już takie złe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jezeli sie laduje kase tak po stronie dev sterow, jak i samych dev gier, no to efekty musza byc. logiczne.

 

No fakt. Ładowali kasęw gry, producentów, urosło im EGO i jakby zapomnieli o nowych grafach :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... coś zaczyna się dziać. Ściągnijcie sobie najnowsze stery 9.11 beta.

Co nowego: obsługa OpenCl, więcej punktów w 3dmarkach, i ...wsparcie physixa w grach.. czyzby możliwe jednak?? http://www.clunk.org.uk/news-stories/does-...s-in-games.html

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciele HD5870 - mozecie mi powiedziec jaka macie temperature w idle i przy jakim to jest ustawieniu?

Jaka wtedy macie ustawiona predkosc obrotowa wentyla?

 

 

Ja mam 37 stopni

wentyl 25%

core clock 157 MHz

memory 300 MHz

voltage 0,949

 

Dzieki

Edytowane przez figer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy. Będę bardzo wdzięczny. To by oznaczało, że mógłbym sprzedać 88GT, bo nie byłby już tak potrzebny do obliczania fizyki. Oczywiście w przypadku gdy faktycznie GPU 58xx będzie liczył fizykę, a nie CPU.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... coś zaczyna się dziać. Ściągnijcie sobie najnowsze stery 9.11 beta.

Co nowego: obsługa OpenCl, więcej punktów w 3dmarkach, i ...wsparcie physixa w grach.. czyzby możliwe jednak?? http://www.clunk.org.uk/news-stories/does-...s-in-games.html

TUTAJ link do zewnetrznego zrodla na RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nv tez, ale juz bioschock dx10, wolfenstein, dawn of war2, empire: total war, gothic 3 + risen, no juz tej przyjemnosci na ati nie uswiadczysz.

to na czarno AA dziuała nie wiem dlaczego tak pisesz,ale mam jeszcze jedno pytanie jakim cudem w Wolfie działa ci AA wymuszenie bo nie dziła albo ja mam innego Geforca

bez AA

Dołączona grafika

z AA

Dołączona grafika

albo jestem taki ciemny że w sterach zle wymuszam :lol2:

Dołączona grafika

 

PS.z Gothic 3 to jest inna historia na ATI nie AA i sie ciągnie bardzo długo.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak zachwycony moim postem z pclaba, że aż go muszę przekopiować

 

HD 5850 (725/1000) podkręcono na 1000/1300 (O/C odpowiednio 38% i 30%). I rzeczywiście wzrost wydajności w grach w granicach 30%, tak jakby przepustowości brakowało. Zdarzają się większe wzrosty i to w Crysisie. Raz 34%, raz 31% (różne mapy) czyli więcej niż wynosi wzrost taktowania pamięci smilies/bigsmile.gif Ale mniej niż wynosi O/C rdzenia. Czyste niebo też jest ciekawe. Test bez AA i wzrost po O/C 33%, ale po włączeniu AA 28%.

 

Wyciągam taki wniosek, że na standardowych zegarach przepustowości wystarcza dosłownie na styk, ale już może brakować przy mocnym O/C.

 

Maxforces, grasz w gry po polsku? :D Znam kilku moich krajanów, którzy grają po angielsku, bo 'tłumaczenie ssie' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bioshocku af to działa z poziomu gry :wink: , aa nie działa dx9 i dx10 pod vistą , poza tym af w większości gier po wymuszenia poprzez sterownik daje spadek wydajności od 20% do 70% pomimo , że grze af jest włączone. Ati jest dobre do czasu jak jest regulacja af i aa na poziomie grze , w innym przypadku zaczynają się schody. W bioshocku pod xp AA daje spadek o 45% , co także nie jest normalne :wink:

Na twoim miejscu nie pisalbym tego bo Ci zaczna wymyslac i dostaniesz paroma inwektywami za pisanie PRAWDY. Side , pisanie o bledach w sterownikach jest OFFTOMEP dotyczacym karty graficznej.

 

Z tym się zupełnie nie zgodze. Można mieć tylko laptopa ale jak będziesz uważnie czytał na różnych forach to temat będzie Ci dobrze znany. Jedynie nie skonfrontujesz własnych doświadczeń.

Ne , masz prawo o czyms mowic , cos komentowac jesli wywalisz na to kase bo bez zaplaty NIE WIESZ O TYM ZE COS I TAK NIE DZIALA. Musisz dotknac by o tym miec prawo pisac i by kolega Power nie denerwowal sie...nie wymyslano ci od fanbojow innego producenta i nie wciskano , ze grafika sluzy w przewazajacej czesci do liczenia czegos tam , a nie grania.

 

Zabawne. Nie musialem kupic tego by wiedziec , ze Wiedzmin ma problemy i nagle...problem z komosu okazuje sie prawdziwy bo Michael86 tez to ma... Dziwne jest to prawo do pisania jak sie czegos nie ma , a o czyms wie.

 

Ja się zastanawiam gdzie są moderatorzy ...

Zanim jeszcze słyszano o PPC to mały OT skutkował procentami! A tu prawie połowa tematu ma się nijak do 58XX - to woła o pomstę do nieba.

Sam mam 20% gdzieś z przed 3-4 lat :D

No tak , pisanie o grach , o tym jak chodza , jak sprawuja sie sterowniki , jakie maja bledy to w ogole pisanie nie na temat , to bezczelny offtop bo tym nie jest @4GHz@900MHz i 1.2xx V . nie?

 

Jeśli chodzi o sterowniki pod 5870 to faktycznie kuleją!!

 

Potwierdzam, że Wiedźmin wali artefaktami....Shift wydajność mocno spada...

 

Jeszcze jeden problem, który zaobserwowałem to, że nie mogę włączyć ręcznego skalowania obrazu ...mam samsunga 32" B650. Na HD4870 bez problemu sobie ustawiałem a tu klapa...

Stary , nie wymyslaj bo to problemy z kosmosu , kup "se" konsole - koledzy wczesniej tak radzili. Problemow nie ma.

 

 

Na powaznie - problem ze skalowaniem to rzecz znana mniej wiecej od stycznia tego roku. To samo bylo z 48xx. Pamietam , ze czesc osob celowo nie zmieniala sterownikow bo po zmianie mieli problemy z ekranami takimi jak Ty masz. Wiem tez , ze cos mieli z dzialaniem samego hdmi i wykrywaniem poprawnym (tutaj chodzilo bodajze o konfiguracje z ekranami typu LCD-TV). Mozesz pomeczyc support.

 

Masakra, odwiecznie problemy ze sterami, w dodatku nie działają takie błahostki jak skalowanie! Ja sobie chyba odpuszczę, za dużo tych problemów, a ja lubię prosto i bez kłopotów ( oczywiście w miarę możliwości, bo na nvidii też różnie ). Chyba będę celował w 285 gtx, tylko muszę dobrą cenę wyszukać.

Jak pisalem, skalowanie to zadna nowosc - to samo tyczylo sie serii 48xx i mogles poczytac o tym juz w tym roku.

 

Reszta to Matrix , a najwiecej to wymysla Sideband bo przeciez to nie jest mozliwe by z AA dzialy sie takie jaja... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna [gluteus maximus] skończcie te przepychanki bo już mnie sraczka od tego waszego pier.olenia bierze, Firekage twoje rozwlekłe posty z cytatami zajmują prawie pół topicu a nie wnoszą nic ciekawego do tematu, nie podoba ci się seria 58xx nie posiadasz karty to wypad (możesz teraz poskarżyć się modowi, tylko proszę cię nie wracaj tutaj jak nie masz nic nowego do powiedzenia) reszta panienek która się umawia z tym osobnikiem niech to robi na pw., wracając do tematu zainstalowałem te super stery zgodnie z tą http://translate.googleusercontent.com/tra...GkZiIYut8TuCLFA instrukcją kapa brak poprawy w 3dmarku06, w vantage samolociki tez klatkują jak dawniej, nie wiem może trzeba coś załączyć nie mam pojęcia na dzisiaj kończę testy

ps ktos pytał o temperaturę w ide mam 42c wentyl 1114rpm gpu 240mhz, mem 300mhz

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy braćsobie do crossfire hd 4870/4890 (tylko jakiś z cichym chłodzeniem) poczekać aż sprawa z hd 5xxx się rozwinie i potem opchnąć hd 4870 i hd 4870 (ewentualnie 4890) co o tym myślicie?

Np ten model http://www.allegro.pl/item764834699_gigaby...n_ultra_oc.html podciągne mu jescze zegary i razemz moim Hd 4870 będzie ładnie to lecieć :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciele HD5870 - mozecie mi powiedziec jaka macie temperature w idle i przy jakim to jest ustawieniu?

Jaka wtedy macie ustawiona predkosc obrotowa wentyla?

taktowanie takie samo, wentylator na 20% i 44 stopnie w idle - karta sapphire'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ten temat wnosi?? Jakbyś ruszył głową , to byś założył temat w o sterownikach ati w odpowiednim dziale.

Wnosi to, że burdelu tu nie będzie. Zróbcie temat o sterownikach, ktoś Wam broni? Ludzie tyle spamu co się tu naczytałem to nigdy wcześniej na oczy nie widziałem. I te niepotrzebne kłótnie..., jakiś mod by mógł zrobić tu porządek. Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy braćsobie do crossfire hd 4870/4890 (tylko jakiś z cichym chłodzeniem) poczekać aż sprawa z hd 5xxx się rozwinie i potem opchnąć hd 4870 i hd 4870 (ewentualnie 4890) co o tym myślicie?

Np ten model http://www.allegro.pl/item764834699_gigaby...n_ultra_oc.html podciągne mu jescze zegary i razemz moim Hd 4870 będzie ładnie to lecieć :-)

raczej poczekaj i kup 5870 karta dużo wydajniejsza od 4890 ( miałem xfx którego właśnie opycham na allegro), mój egzemplarz bardzo cichy w ide chłodny i do tego sporo prądu mniej bierze od 4890 jakieś 50w cały zestaw (mierzone watomierzem), w stresie podobnie jak 4890, ale karta dużo cichsza 4heatpipe i spory radiator daje radę, i pod żadnym pozorem nie kupuj tego gigazłoma karta głośna i całe ciepłe powietrze zostaje w obudowie, a wierz mi w stresie 4890 potrafi ogrzać mały pokój ;) Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...