Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Thermalright T-rad²

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiem że pomysł może i dobry ale pytanie brzmi czy jeśli dzisiaj to kupimy to dostaniemy towar do reki w najlepszym razie za jakieś 2 tygodnie, to pytanie brzmi czy wtedy to juz czasem w polsce dostępne nie będzie... ja w każdym razie jeszcze chwilkę poczekam innego wyjścia nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to: :lol2:

GTX 260 - Not Compatible

GTX 280 - Not Compatible

To niestety wina nVidii - tak zbudować kartę, żeby elementów do chłodzenia było już więcej niż granica przyzwoitości. Bo poza chipem, pamięcią i sekcją zasilania dochodzi jeszcze ten piekielny mostek, którego nazwy nie pamiętam. Poza tym chyba jeszcze rozstaw otworów jest niestandardowy. Tak samo było z 8800GTX i pierwszymi 8800GTS.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale dla tych kart thermalright ma jakąś odmianę hr-03 coolera czy raczej pewnie będzie miał... mnie interesuje tylko to że do radeona pasuję bo seryjny wyjec na 50% non stop już mnie lekko dobija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także prosiłbym o jakieś info, bo za $50 dostajemy bardzo dobre [i niskie!] chłodzenie, wygrywające nawet z bardzo popularnym Accelero. Nie każdy ma jednak możliwość sprowadzenia go z USA...

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "sugestia"
BTW. 1szy post można wzbogacić o dodatkowe fotki, chociażby z tej recki: http://en.expreview.com/2008/09/09/review1...up.html?page=13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem, ze ze 200 zeta bedzie u nas kosztowac - raz kiedy pomylilem sie w gore... Ale coz, Polska bogaty kraj, mozemy placic po 170 zeta za chlodzenie warte 50 dolcow :mur:

Bluźnisz stary. 50$ x 2,35zł = 117,5zł + 22% VAT = 143,35zł

Zatem na marżę dystrybutora oraz sklepu zostaje 35zł, co nie jest szczególnie wygórowanym żądaniem. Aczkolwiek oczywiście cena mogłaby być niższa to przecież to nowy produkt, więc nie oczekuj, że od razu marże spadną do 3-5zł na sztuce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jeszcze może się zdarzyć że Ci to przy większym zamówieniu oclą to, wtedy jeszcze 10%. To specjalnie dobrego dealu nie zrobisz na tym imporcie ze stanów... dzwonił ktoś na ten numer i pytał kiedy będą mieli ?

 

edit:

już sie chyba wyjaśniło - " Chwilowy brak, planowana dostawa: 03 październik 2008 "

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywolalem nieudany temat zakupu z USA wiec chcialbym poinformowac, ze juz odpadam z druzyny T-Rad'owcow- wlasnie zalozylem AC + 2x S-Flex na HD4870. Cena- 60zl + 2x40zl i mam temperature glowna nizsza niz do tej pory o 30st.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3110208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluźnisz stary. 50$ x 2,35zł = 117,5zł + 22% VAT = 143,35zł

Zatem na marżę dystrybutora oraz sklepu zostaje 35zł, co nie jest szczególnie wygórowanym żądaniem. Aczkolwiek oczywiście cena mogłaby być niższa to przecież to nowy produkt, więc nie oczekuj, że od razu marże spadną do 3-5zł na sztuce.

 

Pozdrawiam

Piekne wyliczenia, szkoda ze opierajace sie na bzdurnym zalozeniu, ze polski dystrybutor kupuje to w USA po cenie detalicznej :lol:

Jakbys nie zauwazyl, to owe $50 to jest w USA cena dla klienta koncowego, a nie hurtowa.

 

Wiec porownanie wyglada tak: USA - 117.5zl, Polska - 169zl <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywa, pamiętaj że mogło być gorzej... bo w ten sposób to można całe życie płakać nad tym że w stanach subaru impreza wrx kosztuje 24 tys $ a w polsce 120 tys zł. itp itd.

w każdym razie widziałem ostatnio jak to coś co udaje prezydenta polskiego w jakimś wystąpieniu "straszył" nas zrównaniem cen w polsce z cenami reszty wspólnoty, więc bardzo na to czekam, bo tam większość rzeczy jest tańsza.... ale cóż nikt nie mówił że gdziekolwiek jaka kolwiek sprawiedliwość istnieje...

ja zaraz zamawiam ;] t-rad-a i się cieszę że jest dostępny mimo że to + 2 wiatraki + jakaś pasta będzie kosztować połowę ceny mojego radeona 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywa, pamiętaj że mogło być gorzej... bo w ten sposób to można całe życie płakać nad tym że w stanach subaru impreza wrx kosztuje 24 tys $ a w polsce 120 tys zł. itp itd.

w każdym razie widziałem ostatnio jak to coś co udaje prezydenta polskiego w jakimś wystąpieniu "straszył" nas zrównaniem cen w polsce z cenami reszty wspólnoty, więc bardzo na to czekam, bo tam większość rzeczy jest tańsza.... ale cóż nikt nie mówił że gdziekolwiek jaka kolwiek sprawiedliwość istnieje...

ja zaraz zamawiam ;] t-rad-a i się cieszę że jest dostępny mimo że to + 2 wiatraki + jakaś pasta będzie kosztować połowę ceny mojego radeona 4850

Tylko zastanawiam sie czy opłaca sie dopłacac te 100zł do TR jak roznica pomiedzy nim a o wiele tanszym accelero to raptem 3*C.Wygląda kozacko ale czy sie opłaca??

 

P.S Jeszcze nigdzie nie ma Trada dostępnego bo dopiero w woniedziałek beda pierwsze partie w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam sie czy opłaca sie dopłacac te 100zł do TR jak roznica pomiedzy nim a o wiele tanszym accelero to raptem 3*C.Wygląda kozacko ale czy sie opłaca??

Pomiędzy Accelero a TR jest pewna bardzo ważna różnica. Accelero + wentylator zajmują o ile się nie myle chyba 4 czy 5 slotów. Dla kogoś kto pod grafą nie ma żadnych kart Accelero będzie dobre. Ja na przykład gdybym nie miał karty dżwiękowej i tunera satelitarnego, już dawno bym kupił Accelero do swojego radka, a tak to musze bulić za Thermalrighta.

Edytowane przez ReaspowN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Accelero a TR jest pewna bardzo ważna różnica. Accelero + wentylator zajmują o ile się nie myle chyba 4 czy 5 slotów. Dla kogoś kto pod grafą nie ma żadnych kart Accelero będzie dobre. Ja na przykład gdybym nie miał karty dżwiękowej i tunera satelitarnego, już dawno bym kupił Accelero do swojego radka, a tak to musze bulić za Thermalrighta.

Zajmuje 2-3 sloty z wentylatorem.A do TR tez pasuje kupić wentylator.Nikt nie kazuje bulic za TR bo istnieje wiele innych rozwiązań tanszych,gorszych ale zajmująych podobna przestrzen w budzie.Nie bede sie nad nimi tutaj rozwodził bo to temat o TR...

 

...którego pewnie sam kupie :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje 2-3 sloty z wentylatorem.A do TR tez pasuje kupić wentylator.Nikt nie kazuje bulic za TR bo istnieje wiele innych rozwiązań tanszych,gorszych ale zajmująych podobna przestrzen w budzie.Nie bede sie nad nimi tutaj rozwodził bo to temat o TR...

 

...którego pewnie sam kupie :wink:

...dokladnie prawie 3 sloty. TR + wentyl zajmuje 2 sloty. I nie ma nic innego co zajmuje 2 sloty oprocz Gfx chilla (za ktora osobiscie dziekuje). Dlatego na AC z 2 slotami nie ma nic alternatywnego oprocz T-rad'a2.

A drobna roznica w temp. dla mnie ma sie nijak do tego ze takie chlodzenie bedzie u mnie zajmowalo 2 sloty. To jest bardz wazny argument dla wielu, ktorzy zechca wybulic kasiorke na to chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wyliczenia, szkoda ze opierajace sie na bzdurnym zalozeniu, ze polski dystrybutor kupuje to w USA po cenie detalicznej :lol:

Jakbys nie zauwazyl, to owe $50 to jest w USA cena dla klienta koncowego, a nie hurtowa.

Słuszna uwaga, pardon.

Wiec porownanie wyglada tak: USA - 117.5zl, Polska - 169zl <_<

Pomimo Twojej powyższej uwagi nadal tkwisz w błędnym przekonaniu. W Polsce musisz doliczyć jeszcze VAT, bo w USA cena dla klienta końcowego tego nie uwzględnia (czyli minimum 143,35zł przyjmując podaną Ciebie kwotę za bazową)! Nie jestem pewien jak z cłem, ale to chyba też trzeba doliczyć, obawiam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzwonilem od razu, to powiedzieli ze czekaja tylko na potwierdzenie dostawy i w ciagu tygodnia napewno sie pojawi. wczesniej pisalo ze dzisiaj bedzie dostepne, ale widze ze juz przelozono na jutro.

Ja rowniez czekam na dostepnosc i planuje zamowic :) tylko sie zastanawiam czy wejda tam 2x120 czy tylko 1x. no i co tam wkleic. jak 2x to mysle nad xthermalami a jak 1x to Noiseblocker S2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście będą dostępne w poniedziałek w ograniczonej ilości.Jeżeli chłodzenie Palita Sonic HD4870

w połączeniu ze 120mm wentylem będzie lipne to w poniedziałek bede właścicielem owego chłodzenia i zrobie małe porównanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że 2x92mm starczy, jakieś 2xfander i będzie ok nawet z tych testów zagranicznych widać że 2x92 daje radę lepiej od 1x120... jak dostanę chłodzenie to też się pochwalę temperaturami...

A jeśli chodzi o miejsce które chłodzenie zajmuje to do crossfire nie ma co myśleć nawet o s1, zobaczymy jak będzie z tym thermalrightem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że 2x92mm starczy, jakieś 2xfander i będzie ok nawet z tych testów zagranicznych widać że 2x92 daje radę lepiej od 1x120... jak dostanę chłodzenie to też się pochwalę temperaturami...

A jeśli chodzi o miejsce które chłodzenie zajmuje to do crossfire nie ma co myśleć nawet o s1, zobaczymy jak będzie z tym thermalrightem

tyle ze mi zalezy na ciszy a watpie ze 2x92 bedzie tu tak samo ciche i wydajne co 120 czy 2x120 przy skreconych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze mi zalezy na ciszy a watpie ze 2x92 bedzie tu tak samo ciche i wydajne co 120 czy 2x120 przy skreconych obrotach

Ciszej będzie na pewno ale 1x 120mm nie bedzie nigdy wydajniejsze od 2x92mm.Polecam oba 92mm skrecic na te 800rpm i powinno byc cicho w przypadku markowych wentylatorów.Dwie 120 to sie nie zmieszcza na tym TR i beda bardziej wiac po bokach niz w sam środek który jest w zasadzie najważniejszy.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...