Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Thermalright T-rad²

Rekomendowane odpowiedzi

Ciszej będzie na pewno ale 1x 120mm nie bedzie nigdy wydajniejsze od 2x92mm.Polecam oba 92mm skrecic na te 800rpm i powinno byc cicho w przypadku markowych wentylatorów.Dwie 120 to sie nie zmieszcza na tym TR i beda bardziej wiac po bokach niz w sam środek który jest w zasadzie najważniejszy.

no nie do konca. juz mam mala koncepcje jak zamontowac 2x120. i wiac bedzie tam gdzie powinno. od konca chlodzenia zakladasz jedna i druga na poczatek. bedzie wystawac o 3,5cm czyli mniej wiecej tyle ile heat-pipe`y. a do tego nie widze jakichs dobrych 92mm na kulingu. szukalem m.in. nowych noiseblockerow, ale oni ich nie maja. a nie bede zamawial kilku paczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie można było zamontować potencjometru z drugiej strony :|

jak dla mnie on powinien miec minimum 20cm. a co do montowania z drugiej strony, wentyl prawdopodobnie trafi na panel, lub na stale napiecie, wiec taki zbedny bajer jest mi calkowicie nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta na panel jak zrobię crossfire to będę mieć 4x92 to bym musiał do tego osobny panel zainstalować, dzięki chyba zostanę przy fanderze, jaka różnica jaką długość ma kabelek od potencjometru, przecież to będzie raz góra dwa razy na rok dotykane, ustawić obroty żeby jakoś wiało i cicho było i tyle, no może jeszcze na początku na maxa żeby się temperaturami pochwalić i tyle. Ale fakt wiatraków brak, a noctua troszkę za drogie i mając kilka 120mm z tej firmy to muszę stwierdzić że troszkę przereklamowane to jest, ale chociaż pełno kabelków i przejściówek kołeczków i śrubków dają do tego wiatraka tylko że to się akurat mi mało przydało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta na panel jak zrobię crossfire to będę mieć 4x92 to bym musiał do tego osobny panel zainstalować, dzięki chyba zostanę przy fanderze, jaka różnica jaką długość ma kabelek od potencjometru, przecież to będzie raz góra dwa razy na rok dotykane, ustawić obroty żeby jakoś wiało i cicho było i tyle, no może jeszcze na początku na maxa żeby się temperaturami pochwalić i tyle. Ale fakt wiatraków brak, a noctua troszkę za drogie i mając kilka 120mm z tej firmy to muszę stwierdzić że troszkę przereklamowane to jest, ale chociaż pełno kabelków i przejściówek kołeczków i śrubków dają do tego wiatraka tylko że to się akurat mi mało przydało

dla niektorych np. dla mnie, ma to znaczenie ile ma ten kabelek. dla ciebie nie ma. 4x92 na upartego podlaczysz pod 1 kabelek od panelu, max pod 2. wybacz, ale nie naleze do osob, ktore gdy beda chcialy podkrecic wentylki troche do gory, beda zdejmowaly caly bok obudowy - mam antec 1200 i wierz mi ze ta blacha jest troche ciezka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jakiś sport polecam, ja nie wiem jak to w antecu 1200 wyglada ale w antecu 900 to specjalnie ciężka sprawa nie jest, góra 10 sekund, ale argument że blacha jest ciężka jest straszny, ile taka blaszka z wyciętym kawałkiem na okienko może ważyć 2 kg ? 3 kg ? jeśli to jest argument to sorry nie wiem co powiedzieć...

ale oczywiście masz rację że dla jednych długość kabelka ma znaczenie dla innych nie, dla mnie lepiej jak mam regulator przy wiatraku nie musiałbym 4 kabelków przez całą obudowę ciągnąc do panelu i się z tym męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla niektorych np. dla mnie, ma to znaczenie ile ma ten kabelek. dla ciebie nie ma. 4x92 na upartego podlaczysz pod 1 kabelek od panelu, max pod 2. wybacz, ale nie naleze do osob, ktore gdy beda chcialy podkrecic wentylki troche do gory, beda zdejmowaly caly bok obudowy - mam antec 1200 i wierz mi ze ta blacha jest troche ciezka.

To dajesz fandery pod panel :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już został szczęśliwym posiadaczem tego chłodzenia? Dzwoniłem się dowiedzieć czy jeszcze maja, ale nic nie zostało a najbliższa dostawa będzie za 2 tygodnie. w aac mają za jedyne 178 zł...

no ja rowniez dzisiaj dzwonilem i sie dowiedzialem to samo - wszystkie wyprzedane :( no coz, pozostaje czekac na nastepna dostawe :) a myslalem ze wkoncu wycisze kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc test na HD4870 bo o ile na szybko widze, to opieraja sie w wykresie na temperaturach rdzenia i pamieci- to szalu nie ma- obnizka od 15 do ok 20st. Mi na Accelero tempy spadly w idle z 75 na 39 st. Inna sprawa jesli chodzi o sekcje zasilania ale to juz osobna sprawa z tymi temperaturami.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to chyba będę pierwszy, mianowicie zamówiłem z aac jako że tam było dostępne od ręki a nigdzie indziej nie było... w każdym razie chłodzenie bardzo sympatyczne jak się je z bliska ogląda, instalacja bardzo prosta, jedyny problem to u mnie był taki iż nie wiedziałem jakie radiatory dać na sekcję zasilania, ale podpiłowałem dwa z tych z zestawu i jakoś poszło, w każdym razie temperatury przy tym chłodzeniu + 2x fander 92mm + pasta ac2 i taktach 675/1100

to tak na szybko 33 idle i 41 3dmark, takie temperatury to przy fanderach na 100% i 36 / 48 przy fanderach skręconych na minimum

Jak będę miał więcej czasu w tygodniu to zrobię zdjęcia i zrzuty ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mniej więcej podobne do moich, wszystko kwestia zastosowanych wiatraków i ich obrotów itp... do tego dochodzi jeszcze pasta jaką zastosowali ja np. pasty z zestawu nie dotykałem tylko od razu zaaplikowałem ac mx2, czy obudowy w jakiej się kartę umieści. Mnie czytając ten test śmieszyło tylko ciągłe czepianie się pasywnej funkcji pracy tego coolera, przecież wiadomo że nikt nawet nie myśli by w ten sposób chłodzić 4850, litości...

 

ale fakt faktem że mi też się wydawało że radiatory na pamięci odpadną bardzo szybko zwłaszcza te moje podpiłowane wpasowane na sekcję zasilania ale jakoś jednak dały radę, ciekawe ile stopni by dało zastosowanie zamiast tej jeszcze do tego na mój gust za grubej taśmy jakiegoś dobrego kleju termoprzewodzącego...

 

a co do crossfire, to jest ono możliwe niestety przy wentylatorach 92x25 to gdzieś koło centymetra między końcem wiatraków a drugą kartą zostaje, w każdym razie gdyby zastosować wiatraki o cm niższe to już by całkiem spoko było, ktoś może gdzieś widział jakieś wiatraki 92x15 ?

 

I jeszcze przeglądałem cały ten test ale tam nigdzie nie widzę zdjęcia karty z założonym omawianym chłodzeniem, a szkoda chciałbym zobaczyć jak inni rozwiązali chłodzenie sekcji pamięci przy zastosowaniu dołączonych radiatorków

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem swego czasu radiatorki Thermalrighta na sekcje zasilania, takie same jak te od kompletu z T-Rad2. To standardowe biale cos ni diabla ine chcialo sie trzymac, zerwalem to i uzylem tasmy termoprzewodzacej 3M - jak dotad, odpukac, nic nie odpadlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki są super, ładnie wykonane itp chodzi o to coś w stylu taśmy termoprzewodzącej co na mój gust jest trochę za grube i nie sprawia stabilnego wrażenia, chociaż mi żaden nie odpadł więc może jak się trochę podgrzały to lepiej trzymają. W każdym razie u mnie ten problem że radiatorki się ledwo trzymały występował tylko na sekcji zasilania hd 4850 - tam gdzie takie 8 małych kosteczek podzielonych na dwa kwadraty po 4 kosteczki są - i po prostu radiator o powierzchni 4x większej od powierzchni dwóch kostek które przykrywał nie sprawiał wrażenia że będzie się trzymał, ale jednak się trzyma więc nie ma problemu. W całym tym wywodzie najbardziej chodzi o to że ta taśma jest gruba, za gruba jak na mój gust i ciekawe czy by pomogło zastosowanie czegoś innego, ale z drugiej strony tak jak teraz mam jest dobrze i nie specjalnie by mi się chciało to zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna recka - http://www.pcgameshardware.com/aid,663520/...eviewed/?page=1

 

[imag]http://pcgameshardware.de/screenshots/original/2008/10/X_TRad_Temp_12v.PNG[/img]

 

Aż nie chce mi się wierzyć, że Musashi z 2xHP jest porównywalny z Trad.

wychodzi na to, ze accelero z 2x120mm pobije t-rad2... a juz myslalem, ze bedzie cos, czago sie nie da pobic...

choc moze jest jakas teoretyczna szansa zamocowania 2x120 na t-rad2, ale sam juz zwatpilem w taka mozliwosc...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2x120 by mu niewiele pomoglo...

 

I teraz sam nie wiem - chce zmienic S1 + Acutake 120mm na cos mniejszego, co uwolni mi jeden slot PCI-E, a przy okazji bedzie ciche. Mial to byc T-Rad2 + jakis Scythe 120mm @5V, ale czytajac rozne testy zastanawiam sie, czy nie lepiej bedzie wziac Musashi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że możesz śmiało kupować thermalright-a, różnica w cenie między tym a musashi wielka nie jest, a produkt thermalrighta ma w zestawie wszystko prócz wiatraczków i wszystko jest wysokiej jakości ładnie wykonane i wszystko mniej więcej do siebie pasuje, a znając produkty firmy scythe to z jakością wykonania i mocowania pewnie nie będzie tak dobrze...

 

a tak przy okazji to w tej ostatniej recenzji jest zdanie

"

Only the high price - relatively to the competitors - and the tricky installation of the two fans are questionable points.

"

śmieszna sprawa bo ja nie mam pojęcia co cieżkiego w instalacji dwóch wiatraków kładzie się je na chłodzeniu i przykręca śrubkami idealnie w wyznaczone miejsca, ale widać za granicą ludzie problemy mają, typowy przykład wymyślania jakiś minusów na siłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj założeniem artykuł było właśnie testowanie na Radeonie HD4850, więc trudno mieć to za złe. Niestety, tak jak rzekłem wcześniej, w tym teście jest "coś" nie tak.

Tak na szybko...

Mnie np. baaardzo zastanawia to, ze na 120BTF temp. jest nizsza niz na s-flexie 1200 :blink:

Mam te wentyle i wiedzac jak kazdy z nich wieje jest to raczej niemożliwe.

Choc na pewno tobie chodzi o cos zupelnie innego.

 

 

do tego chlodzenia bralbym 2x92mm o grubosci 15mm...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...