Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Thermalright T-rad²

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę że możesz śmiało kupować thermalright-a, różnica w cenie między tym a musashi wielka nie jest, a produkt thermalrighta ma w zestawie wszystko prócz wiatraczków i wszystko jest wysokiej jakości ładnie wykonane i wszystko mniej więcej do siebie pasuje, a znając produkty firmy scythe to z jakością wykonania i mocowania pewnie nie będzie tak dobrze...

Wlasnie, procz wiatraczkow - a to juz ze 40zl.

 

Co do "wszystko w zestawie" - sorki, piszesz tak, jakby Musashi bylo gole i wesole. A tak przeciez nie jest:

Dołączona grafika

 

Musashi ma wrecz wiecej stuffu w komplecie (16 radiatorkow na RAM, chociazby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 zł to te wiatraczki nie wartają nawet jak by ich 10 było, chociaż widzę że te wiatraczki są x15 mm :D ale chyba nie 92x15...

 

w każdym razie mi chodziło że produkt sprawia porządne wrażenie, nie ma takiego backplatu dostosowanego wyraznie na siłę do zbyt wielu kart radiatkorki są porządnie wykonanie a nie wycięte siekierą z bloku aluminium jak to tu wygląda z daleka, ogólnie kwestia gustu itp ale ja po prostu lubię mieć produkt który sprawia wrażenie porządnego, który idealnie pasuje do karty, ma nawet jak na thermalrighta i przebojach z ultrą 120 wyszlifowany styk z chipsetem i ogólnie bardzo pozytywne wrażenie sprawia

 

cholera zostałem fanbojem thermalrighta

 

a wiatraczki 92x15 wcale nie musiały by być głośne, przecież nie muszą pracować na maxymalnych obrotach, moje dwa fandery cały czas są skręcone swoim potencjometrem na minimum

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, procz wiatraczkow - a to juz ze 40zl.

 

Co do "wszystko w zestawie" - sorki, piszesz tak, jakby Musashi bylo gole i wesole. A tak przeciez nie jest:

 

Musashi ma wrecz wiecej stuffu w komplecie (16 radiatorkow na RAM, chociazby).

no ok, ale ciekawe jakiej jakosci sa te radiatorki. Accelero tez jest dosc dobrze wyposazone, ale jakosc radiatorkow jest slabiutka.

na szczescie mam w moim asusku mozliwosc pozostawienia radiatorow, po zdjeciu seryjnego chlodzenia.

no i narazie bede musial z tego skorzystac, poniewaz bardzo sie zawiodlem na t-rad.

 

40 zł to te wiatraczki nie wartają nawet jak by ich 10 było, chociaż widzę że te wiatraczki są x15 mm :D ale chyba nie 92x15...

 

w każdym razie mi chodziło że produkt sprawia porządne wrażenie, nie ma takiego backplatu dostosowanego wyraznie na siłę do zbyt wielu kart radiatkorki są porządnie wykonanie a nie wycięte siekierą z bloku aluminium jak to tu wygląda z daleka, ogólnie kwestia gustu itp ale ja po prostu lubię mieć produkt który sprawia wrażenie porządnego, który idealnie pasuje do karty, ma nawet jak na thermalrighta i przebojach z ultrą 120 wyszlifowany styk z chipsetem i ogólnie bardzo pozytywne wrażenie sprawia

 

cholera zostałem fanbojem thermalrighta

 

a wiatraczki 92x15 wcale nie musiały by być głośne, przecież nie muszą pracować na maxymalnych obrotach, moje dwa fandery cały czas są skręcone swoim potencjometrem na minimum

ja rozumiem, ze nie musza, ale roznica w wydajnosci bedzie kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiatraczki 92x15 wcale nie musiały by być głośne, przecież nie muszą pracować na maxymalnych obrotach, moje dwa fandery cały czas są skręcone swoim potencjometrem na minimum

Tylko musiałyby jeszcze być na rynku te wentylatory 92x15... a obawiam się, że ich nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie mi chodziło że produkt sprawia porządne wrażenie, nie ma takiego backplatu dostosowanego wyraznie na siłę do zbyt wielu kart radiatkorki są porządnie wykonanie a nie wycięte siekierą z bloku aluminium jak to tu wygląda z daleka, ogólnie kwestia gustu itp ale ja po prostu lubię mieć produkt który sprawia wrażenie porządnego, który idealnie pasuje do karty, ma nawet jak na thermalrighta i przebojach z ultrą 120 wyszlifowany styk z chipsetem i ogólnie bardzo pozytywne wrażenie sprawia

Chłodzenie ma przede wszystkim chłodzić, a nie sprawiać "wrażenie".

A co do jakości TR, to ostatnimi czasy jest ona baaaaaardzo dyskusyjna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 zł to te wiatraczki nie wartają nawet jak by ich 10 było, chociaż widzę że te wiatraczki są x15 mm ale chyba nie 92x15...

100x15, a poza tym nie mowimy chyba o kupieniu tego samego na T-rada, tylko o kupieniu przyzwoitego wentyla (lub wentyli)? Notabene, glownymi kandydatami sa produkty Scythe, bo jako jedne z nielicznych nie maja problemow z praca w poziomie... ze o jakosci wykonania nie wspomne.

 

no ok, ale ciekawe jakiej jakosci sa te radiatorki.

To jest kawalek aluminium, o jakiej jakosci my tu rozmawiamy? :blink: Ale skoro ten argument juz padl, to luzik - skomentuj prosze to piankopodobne cos na spodzie radiatorkow Thermalrighta, ktore odpada od karty przy najlzejszym chuchnieciu?

O krzywych spodach od Ultry bylo juz tu wspomniane, a zeby nie bylo, ze oceniam jeden produkt na bazie innego - jak dla mnie mocowanie tej ramki od wentyli jest tragiczne. Czyzby nie bylo na swiecie srubek, ktore mialyby odpowiedni rozmiar glowki, zeby nie musiala ona odstawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na zdrowy prawie inżynierski rozum każdy wiatrak bez łożyska kulkowego w jakiejkolwiek odmianie będzie dobrze pracować w poziomie tyle teorii a z praktyki powiem że ja mam pod chłodzeniem procesora czyli tą strasznie krzywą moją ultrą 120 noctua 120mm w poziomie i jakiś problemów przez prawie rok działania tego cuda nie widzę, a komputer rzadko wyłączam.

 

Radiatorek to nie jest tylko kawałek aluminium, aluminium aluminium nie równe, może być lepsze i gorsze pod każdym możliwym względem to jedno a drugie kształt i nawet technika wycinania wszystko wpływa na to jak później będzie ono przenosić ciepło. Chociaż to jest wszystko oczywiście teoretyzowanie bo nie sposób stwierdzić której firmy radiatorki były by tak naprawdę lepsze.

 

A jak myślisz jakie piankopodobne ciach!o jest na radiatorach od scythe, może to na t-rad sprawia wrażenie jakby miało odpaść ale jakoś już z tydzień na mojej karcie się trzyma nawet te dwa podłuże radiatorki co się trzymają na dwóch małych kosteczkach od sekcji pamięci nie spadły więc jednak nie takie ciach!o jeśli chodzi o to trzymanie się

 

A równość spodu t-rada sprawdzałem specjalnie i nie miałem zastrzeżeń jak dla mnie było bardzo równo, tak samo jak na mojej ultrze nie miałem problemów z tym, ale być może szczęśliwy posiadacz jestem

 

Szkoda że fotek nie zrobiłem z instalacji zwłaszcza zanim zmontowałem całe chłodzenie, ale brakuje mi dobrego aparatu i jakoś mi sie wtedy nie chciało, bo w poprzedniej recenzji widziałem że koleś na sekcji zasilania dał właśnie te radiatorki tak jak ja nie chciałem bo dotykały one połowy każdej kosteczki...

 

ale postaram się dzisiaj lub jutro furmarka odpalić i zrobić screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz jakie piankopodobne [ciach!]o jest na radiatorach od scythe, może to na t-rad sprawia wrażenie jakby miało odpaść ale jakoś już z tydzień na mojej karcie się trzyma nawet te dwa podłuże radiatorki co się trzymają na dwóch małych kosteczkach od sekcji pamięci nie spadły więc jednak nie takie [ciach!]o jeśli chodzi o to trzymanie się

Coz, ja musialem siegnac po tasme 3M, bo u mnie to standardowe cos odpadalo praktycznie od razu (czyscilem spirytusem rektyfikowanym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...