Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem Dark od DFI na P45 :wink: Ciekawe co tym razem zaprezentuje ta doskonale nam znana firma....mam nadzieje że będzie tak dobra jak wersja na P35 ;]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oko - fajna, tylko najwyzsze sloty PCI-E moglyby byc zamienione miejscami...

 

Tylny sledz sie na oko nie zminil, nadal jest tam zworka Clear CMOS; lepiej umieszczone zlacze +12V, i cieplowody laczace elementy chlodzenia oraz wyswietlacz kodow POST.

 

Wyglada niezle, ciekawe jak z cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada intrygujaca. radiator na nb polaczony hp'ami z radiatorami na mofach. z jednej strony moze nie bedzie sie tak grzac a z drugiej strony jak bedzie sie go chcialo wymienic ( np przy wc ) to trzeba wodowac calosc. 2 sloty pcie(ciekawe jakie). ten smieszny system co wysiwetla cyferki czy nie bledow. ale nadal chyba tylko dwa przyciski do reseta i pałera a clrcmos chyba brak :)

ciekawe czy banki pamieci beda ddr2 czy ddr3 bo podzielone raczej nie beda, chociaz nigdy nic nie wiadomo. i co najwazniejsze jaka cena :) gdyby oscylowala w granicach 400 - 430zl to moze byc ciekawie :)

 

KLIk! Dyskusja na temat tej plyty na vr-zone.

 

I chyba w wersji bogatszej od dk, mysle o lt/ut bedzie 8 wejsc sata bo na zdjeciu jedno jest puste :) ciekawe czy przez te HPki nie bedzie problemow z zalozeniem coolerow na cpu.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisując się w ten ton powiem że:

sam chip jest pewnie poprawioną wer. X48 po pewnej kastracji, pokaźnej liczbie klientów spodoba się gustowny designe MOBO znany z poprzednich konstrukcji opartych na bliźniaczych chipsetach INTEL-a.Możliwość/cena wróży płycie rynkowy sukces.

a jak będzie ? , sami się przekonamy

to se popisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo zebrowanie tego radiatora na nb pasuje bardziej do nawiewu od dolnej strony budy tak zeby powietrze przeplywalo przez caly radiator. radiator na p35 byl profilem skierowany rownolegle do bankow pamieciu a na p45 jest skierowany prostopadle :) rownolegle ustawienie byloby chyba korzystniejsze z tego zwzgledu ze powietrze wtlaczane z przodu budy przeplywalo by przez caly przekroj radiatora a tak to obija sie o przednia scianke do wnetrza wchodzac tylko przez szczeline nad hpkiem. radiator nie wykazuje 100% swoich mozliwosci. takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chłodzenie mi się nie podoba :rolleyes: Bo jeśli ktoś chce zmienić na NB i wcisnąć HR05/SLI to musi kombinować z sekcją zasilania.

A to mało mamy różnego rodzaju radiatorów na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisując się w ten ton powiem że:

sam chip jest pewnie poprawioną wer. X48 po pewnej kastracji, pokaźnej liczbie klientów spodoba się gustowny designe MOBO znany z poprzednich konstrukcji opartych na bliźniaczych chipsetach INTEL-a.Możliwość/cena wróży płycie rynkowy sukces.

a jak będzie ? , sami się przekonamy

to se popisałem ;)

 

Ciezko jest mowic o jakiejs kastracji, jak to jest chip w 65nm, a do tej pory (P35/X38/X48) to 90nm ;)

 

Narazie nie wiadomo kiedy bedzie DFI P45 (DK/LP) w Polsce. Mysle ze w przyszlym tygodniu cos sie wyjasni w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chip jest pewnie poprawioną wer. X48 po pewnej kastracji

Powiedzialbym ze to P35 z fruitami znanymi z X38/X48 i w niższym procesie technologicznym. Tylko po co to nam, skoro i tak ograniczeniem oc nie jest chipset a cepek i jego zapotrzebowanie na rozne dziwne napiecia o ktorych nikt wszesniej nie slyszal.

 

Generalnie P45 jeszcze sie niczym nie popisało, bo kazdy inny chipset leje go ładnie. Poczekajmy az żółci koledzy zrobią fajne biosy

 

Rispekt dla intela za sprzedanie piąty raz tego samego chipsetu ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba jak możesz ?

;)

midend i mówisz ze nic nie pokroili ?

fakt nawet dodali szerszą magistralę do PCIeX dla Crossfire

;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch, widzisz, problem jest taki, ze to nie chipset, a bios odgrywa wazna role w plycie glownej. To czy np. mialem Msi/Asusa/Dfi/Foxconna na P35 to mi bylo wszystko jedno, ale batalie wygralo DFI, czemu? To chyba wiadomo. I to sie dzieje przy kazdym wypuscie nastepnych chipsetow, ale nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe.

 

I pomimo, ze DFI wydaje swoje plyty z opoznieniem do reszty konkurencji, to mam pewnosci, ze na danym produkcie moge polegac. Dopracowanie i wydajnosc jest na najwyzszym poziomie i dlatego od czasow DFI nF2 w moich komputerach goszcza plyty DFI tylko i wylacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juz cos kiedy w PL i za ile mniej wiecej? chetnie bym zmienił na nowszy lepiej poukladany model:) Crossfire mozna by zrobic jakies sensowne...

W tym tygodniu powinny byc, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka może i fajna ale długo bym z nia nie wytrzymał ponieważ zrezygnował bym pewnie przy X próbach założenia mojego Infinity :P

Z dużo tych HP i to zdecydowanie, reszta ujdzie, ciekawe jak z wydajnościa w poruwnaniu do modeli konkurencji i oczywiście z Ceną :)

Czekamy na konkretniejsze dane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poczytac u nas w topicu nt. P5Q series i powiem szczerze ze ja to podziekowal za chipset P45, poczekam spokojnie na nowe pod Nehalemy a teraz sobie spokojnie dojade na P35, jedynie jesli najdzie mnie ochota na CF to kupie X38/X48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już tą płytkę u siebie póki co dwie niemiłe niespodzianki. Pierwsza była do przewidzenia, mój bloczek z uniwersalna zapinką się nie zmieścił. Druga to to, że nie odpalił się na niej od razu qx9770. Q6600 poszedł bez problemu, zaraz poszukam jakiegoś biosu i zobaczę jak się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda oc na tej płycie.

Ktoś zamierza ją zakupić?

Płyta obsługuje DDR2 czy DDR3? bo na aukcji zero specyfikacji

 

DFI ma w planach wypuszczenie wersji LT lub UT z obsługą DDR2?

Ma ktoś screeny z BIOSU DFI LP DK P45 T2RS? Szczególnie mnie interesuje zakładka Voltage setting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nic niespodziewanego nie stanie będe miał w piątek

To czekamy na relacje...

Ktoś chyba tutaj pisał i w linku podanym przez Kean'a wyczytałem ze jest problem z FSB jak dobrze pamiętam powyżej 450 ;( Mam nadzieje ze szybko naprawia to kolejnym BIOS'em. Wkońcu to DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na relacje...

Ktoś chyba tutaj pisał i w linku podanym przez Kean'a wyczytałem ze jest problem z FSB jak dobrze pamiętam powyżej 450 ;( Mam nadzieje ze szybko naprawia to kolejnym BIOS'em. Wkońcu to DFI.

Ostatnio okreslenie "szybko" nie idzie w parze z produkcja nowych wersji przez tego producenta... Plyty z X38 i X48 maja kilka biosow na krzyz i nieraz wciaz nieusuniete znaczne bledy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...