Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie sobie myślałem co wybrać: Asusa p5q pro czy dfi dk p35-t2rs. Za asusem przemawiały 2 pci-e do CF i nowy chipset. Wchodzę na forum i co widzę? DK p45-t2rs, więc wybór oczywisty. Te 100zł będę musiał gdzieś poszukać, lub przyoszczędzić na chłodzeniu, lecz swoją drogą nie jestem pewny czy scythe ninja tam wejdzie. Poczekam jeszcze jakiś czas aż płytka pojawi się w normalnych sklepach internetowych, i oczywiście na relacje innych użytkowników. Jestem ciekaw jak będzie sprawować się zintegrowana karta dźwiękowa, bo wyczytałem, że DFI pod tym względem kuleją, ale nie słyszałem na własne uszy, więc nie wiem.

 

Pozdrawiam //btw 1 post :wink: //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w komputronicku im sie pomyliło i dali zbyt tanio. Komputronik bierze od extremememory, czyli od Bieleckiego. W jakimś innym sklepie widziałem za 490zł. Ja wziąłem w Komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się osiągnąć FSB 470 więcej niestety nie szło. Jest też problem z podkręcaniem pamięci bo na 1100 nie poszły :sad: a to reapery 1150

Jakie masz PL ustawione przy tym FSB 470 ? (performance lvl w memsecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie sobie myślałem co wybrać: Asusa p5q pro czy dfi dk p35-t2rs. Za asusem przemawiały 2 pci-e do CF i nowy chipset. Wchodzę na forum i co widzę? DK p45-t2rs, więc wybór oczywisty. Te 100zł będę musiał gdzieś poszukać, lub przyoszczędzić na chłodzeniu, lecz swoją drogą nie jestem pewny czy scythe ninja tam wejdzie. Poczekam jeszcze jakiś czas aż płytka pojawi się w normalnych sklepach internetowych, i oczywiście na relacje innych użytkowników. Jestem ciekaw jak będzie sprawować się zintegrowana karta dźwiękowa, bo wyczytałem, że DFI pod tym względem kuleją, ale nie słyszałem na własne uszy, więc nie wiem.

 

Pozdrawiam //btw 1 post :wink: //

No ja nie wiem czy taki oczywisty. Na chwilę obecną ten DFI to syf. Praktycznie zerowe OC. Ustawień w BIOSIE też trochę zniknęło (w stosunku do P35). Nowy BIOS pewnie to poprawi, ale przecież nie wiemy jak duża to będzie poprawa... Tymczasem Asus już teraz robi ok. 500MHz FSB (co oczywiście też nie jest zadawalającym wynikiem, ale jak już robimy porwnanie...). I jeszcze te 4 fazy (no to jeszcze nie musi o niczym świadczyć, ale jednak "na papierze" wygrywa Asus)Fajny layout ale w Asusie pro też nie jest gorzej.

 

Póki co to za DFI przemawia lepsze chłodzenie i tradycja, a to IMO trochę to za mało na "oczywisty wybór".

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"prawdziwe" DFI LanParty to wersje UT i LT. Te nizsze to jest taki low end, wiec ja osobiscie sie nie dziwie ze to tak wyglada. To ze DK P35 sie um udalo to tylko dobrze o nich swiadczy ;)

Asusy p5q to robia wiecej niz 500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma też 4 fazy tylko ma więcej cewek.

Wiem, tzn. spotkałem się już z taką opinią, dlatego dla bezpieczeństwa napisałem, że Asus wygrywa na papierze. Ciekawe, że wersja Dlx ma 16 faz, w dodatku na pudle zaznaczone jest "prawdziwe 16". A zapewne jest 4 :)

 

"prawdziwe" DFI LanParty to wersje UT i LT. Te nizsze to jest taki low end, wiec ja osobiscie sie nie dziwie ze to tak wyglada. To ze DK P35 sie um udalo to tylko dobrze o nich swiadczy

Asusy p5q to robia wiecej niz 500

A ja sie dziwie, bo DFI nawet w wersji "lowend" dawało radę. Nawet seria infinity była zwykle lepsza w OC, niż bezpośrednia konkurencja. Miałem kiedyś nawet DFI infinity RS432 i to byl mATX z założnia robiony pod "media center" a i tak miała spore możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tzn. spotkałem się już z taką opinią, dlatego dla bezpieczeństwa napisałem, że Asus wygrywa na papierze. Ciekawe, że wersja Dlx ma 16 faz, w dodatku na pudle zaznaczone jest "prawdziwe 16". A zapewne jest 4 :)

Wspólczesnie daje sie 3 lub 4 mosfety na fazę, wiec 16fazx3mosfety daje 48 i żeby to zmieścić pod radiatorami to by musieli kłaść piętrowo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a czy DFI musi zawsze wygrywac?, przeciez ludzie nie tylko dla tego ja biora liczy sie pozycja ,renoma i uznanie jakie zdobyli wsród klientów, no chyba ze puszcza masakrycznego bubla no co chyba niema co liczyc, jak z reszta mozna było sie przekonac nie spiesza sie z nowosciami aby tylko zapchac cenowy segment co swiadczy o powaznym traktowaniu klientów, no ale wiadomo pieniadz to pieniadz i tu nikt nie kieruje sie innymi zasadami jak tylko rynkowymi, wpadka napewno im sie nie oplaci, ale kto wie

osobisie wogóle nie mam przekonania do dej płyty, i biore Deluxe-a, nie wykluczone ze przyszłosc mnie zweryfikuje, ale tu mam pewne 500 fsb, nawet jesli P45 i DFI nie zajmie pozycji na szczycie to i tak zdobeda sobie rynek sentymentalny :lol2:

a kultowe produkty jak były tak miejmy nadzieje beda w reku DFI,

asus w zasadzie tez nic przełomowego nie wnosi procki lataja na nim tak jak na innych płytach, tu niema niespodzinek, wiec jest to solidna przecietna konstrukcja, niczym sie nie wybijajaca nawet jesli robi te "600 fsb" z proca wiecej nie wycisniesz a sa płytki ponoc potrafiace wykrzesac wiecej mocy, tylko mnie zwylemu prostaczkowi po co to? styknie mi 470 fsb, przy pozadnym zasilaniu i stabilnosci reszta to dla mnie na wyrost :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy taki oczywisty. Na chwilę obecną ten DFI to syf. Praktycznie zerowe OC. Ustawień w BIOSIE też trochę zniknęło (w stosunku do P35). Nowy BIOS pewnie to poprawi, ale przecież nie wiemy jak duża to będzie poprawa... Tymczasem Asus już teraz robi ok. 500MHz FSB (co oczywiście też nie jest zadawalającym wynikiem, ale jak już robimy porwnanie...). I jeszcze te 4 fazy (no to jeszcze nie musi o niczym świadczyć, ale jednak "na papierze" wygrywa Asus)Fajny layout ale w Asusie pro też nie jest gorzej.

 

Póki co to za DFI przemawia lepsze chłodzenie i tradycja, a to IMO trochę to za mało na "oczywisty wybór".

Racja. Jeśli nie pali się z zakupem to poczekaj, bo możliwe że BIOS zostanie poprawiony i wzrośnie OC, bo narazie kuleje, ludzie mają problemy nawet z FSB 430 :/ Na chwilę obecną wygrywa ASUS, a jeśli już myślisz o dołożeniu stówki do płyty to lepszym rozwiązaniem będzie P5Q-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, patrzałem na tę płytę właśnie przez pryzmat OC i być może dlatego wydawała się "oczywistym wyborem". Jak czytam posty o tym, że nową DFI może przebić infinity, którą mogę mieć za... mniejsze pieniądze, to myślę czy jest sens kupowania w ogóle takich płyt jak p5q czy DK p45. Całe szczęście mnie z zakupem nie jest spieszno i mogę poczekać. Zobaczymy co będzie z biosami do DFI za 2-3 tygodnie. Jeśli okaże się, że płyta nie jest zbyt dobra to wezmę asusa. W sumie nie różnią się diametralnie - jedynie wiązałem nadzieje z DFI na "ekstremalny OC" - tak sobie poszaleć przez chwilę, i wrócić do rzeczywistości, która jak się domyślam na Asusie była by taka sama jak na DFI. Bo kto normalny na co dzień pracuje na granicy procka i płyty.

 

Pożyjemy, zobaczymy. I dzięki za rady, będę śledził na pewno recenzje płytki i nowe wydania biosu.

 

Edit.

 

Jeśli chodzi o fazy to słyszałem, że dfi ma 4, ale ponoć dobre. Niestety nie cyfrowe, lecz w zupełności starczają na Quady, a co dopiero na Core 2 duo. Gdzieś też czytałem, że te 8 faz asusa to chwyt marketingowy, ale jestem tylko szarym userem i nie za bardzo się znam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ogir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w komputronicku im sie pomyliło i dali zbyt tanio. Komputronik bierze od extremememory, czyli od Bieleckiego. W jakimś innym sklepie widziałem za 490zł. Ja wziąłem w Komputroniku.

http://www.allegro.pl/item392867147_dfi_la...ze_oc_odss.html

hahahaha maciejbielecki ul. Bandrowskiego 8/2, Warszawa, a ja powiem bemowo blok na przeciwko mnie, centralnie,

to sie zdziwilem, ale fajnie, dosłownie okna wychodza mi na ich blok, jakies 20 m od mojej klatki, hihihihih to sie podjarałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w firmie gdzie pracuje bielecki jeżeli tak to rozśmieszyło, taki skrót myślowy

nie!!!!!!! chodzilo mi o to ze mieszkam na przeciwko...

od tak mam dosłownie rzut kamieniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Opłaca się to brać z Komputronika za 393 zł ? Bo to jedyny sklep, który ją posiada w normalnej cenie. Twierdzą, że za max. 5 dni bym ją miał. Istnieje szansa, ze w najbliższych dniach pojawi się gdzieś taniej ? Jak było z poprzednim modelem - P35 ? Po jakich chodziły cenach na początku ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35 DK były 430-470zł na początku, obecny bios to jakaś niedorobiona beta jest z czego czytałem. Jak chcesz bezproblemowe od początku mobo do zwykłego lub niezwykłego użytku weż P35. W P45 tkwi potencjał tylko trzeba 2-4 tygodni na bios który go okiezłna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończmy już ten offtop

 

edit:

cena w Komputroniku poszła o 105zł w górę, czyli było tak jak mówiłem

 

edit2:

jednak nie będe miał płyty z powodu pomyłki w Kompuszrocie

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki ćwierkają, że najnowsza beta z dziś (lub wczoraj) umożliwia beproblemowe 500MHz FSB.

 

jednak nie będe miał płyty z powodu pomyłki w Kompuszrocie

Tzn. nie zdązyłeś zamówić, czy zamówiłeś, ale anulowali zamówienie? Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem w komputroniku za 393 zł, ale nawet się nie odezwali jeszcze w sprawie ceny.

 

Czy istnieje możliwość wyrwania tego od nich za ceną za którą zamówiłem ? W końcu wystawili towar za 393 zł i ja się zgodziłem na taka, a nie inną cenę. Co mnie obchodzi, że oni to potem drożej kupili ? Nie musieli wystawiać towaru jeśli go nie mieli nawet jeszcze. Płace 393 zł i dawać mi płytę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem w komputroniku za 393 zł, ale nawet się nie odezwali jeszcze w sprawie ceny.

 

Czy istnieje możliwość wyrwania tego od nich za ceną za którą zamówiłem ? W końcu wystawili towar za 393 zł i ja się zgodziłem na taka, a nie inną cenę. Co mnie obchodzi, że oni to potem drożej kupili ? Nie musieli wystawiać towaru jeśli go nie mieli nawet jeszcze. Płace 393 zł i dawać mi płytę :lol2:

Było już 100 miliardów razy.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...