Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Na XS ktos tam juz ma nowy bios i 500 niby nie stanowi problemu ;)

500 to nie stanowi problemu dla DK P35...

 

P45 musi pokazać minimum 600, żeby była coś warta. I dobrze by było, żeby pamięci prowadziła lepiej niż jej siostra na P35 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze by było, żeby pamięci prowadziła lepiej niż jej siostra na P35 :/

Możesz rozwinąć, bo nie miałem okazji testowania DFI? Tzn. że na P45 powinno się wycisnąc załóżymy na takim samym Volcie i przy CL5 więcej z memek niż na mobo na P35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie więcej ; )

 

Chodziło mi o to, że DK P35 prowadzi stabilnie pamięci do 1200Mhz, a wyżej są już bardzo duże problemy ze stabilnością (a wiem, że memki robią 1300Mhz ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 to nie stanowi problemu dla DK P35...

 

P45 musi pokazać minimum 600, żeby była coś warta. I dobrze by było, żeby pamięci prowadziła lepiej niż jej siostra na P35 :/

True, Moja dk robi 500 z palcem w...

Ciekawi mnie tylko jak będzie z zmieszczeniem się dużych chłodziw przez te heat pipy wokół socketu... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

No widzisz, ja mam nadzieję, że moje pójdą wyżej, bo na CL5 2.4V robią na moim GA 1155MHz (tylko), bo są jednostronne. Crucial Tracery już tylko takie wypuszcza i miałem nadzieję na P45 wycisnąć z nich więcej, bo słyszałem, że w porównaniu do P35 na P45 pamięci średnio robią 15-20MHz więcej (zawsze coś ;) ).

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem już posiadaczem tej płyty. Jako, że dość trudno o dobre jej zdjęcia, zamieszczę tutaj kilka mojego autorstwa. Płytę zakupiłem w Komputroniku za kwotę 393 zł (myślałem, że podniosą cenę, ale jednak nie zrobili tego, brawo Komputronik). Płyta będzie tak leżała do jutra więc jeśli ktoś potrzebuje zdjęcie jakiegoś elementu to służę pomocą.

 

Radiator na chipsecie sprawia wrażenie dość solidnego, tak samo radiatory na mofsetach. Ciepłowody mam nadzieje nie będą przeszkadzać w montażu jakiegoś konkretniejszego chłodzenia, bo o to boje się najbardziej. Jakby co na zdjęciach podaje wymiary kilku elementów.

post-19644-1215515074_thumb.jpg

post-19644-1215515120_thumb.jpg

post-19644-1215515506_thumb.jpg

post-19644-1215516436_thumb.jpg

post-19644-1215516502_thumb.jpg

post-19644-1215516584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie, bo nie widzę na niej Power i Res. to te czarne na lewo od portów SATA?

tak jak napisal meeron.

toz to chyba nawet to samo miejsce jak w darku p35 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem już posiadaczem tej płyty. Jako, że dość trudno o dobre jej zdjęcia, zamieszczę tutaj kilka mojego autorstwa. Płytę zakupiłem w Komputroniku za kwotę 393 zł (myślałem, że podniosą cenę, ale jednak nie zrobili tego, brawo Komputronik). Płyta będzie tak leżała do jutra więc jeśli ktoś potrzebuje zdjęcie jakiegoś elementu to służę pomocą.

 

Radiator na chipsecie sprawia wrażenie dość solidnego, tak samo radiatory na mofsetach. Ciepłowody mam nadzieje nie będą przeszkadzać w montażu jakiegoś konkretniejszego chłodzenia, bo o to boje się najbardziej. Jakby co na zdjęciach podaje wymiary kilku elementów.

Hardy99 świetne zdjęcia, a i wymiary zapewne niejednemu userowi się przydadzą :rolleyes:

 

Kiedy możemy się spodziewać jakiś wieści na temat tego, jak mobo sprawuje się w akcji?

 

Podobno nowy BIOS ma wkrótce wyjść:

Spoke to DFI last night about the DK P45 and they have a new BIOS on the way for existing owners that fixes the FSB limitations, but they have also done some tweaks to the design. That's all the details I have at the moment.

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...1950&page=5 (post #112)

 

Jak interpretować te "tłiki w dizajnie" - dotyczy to dalej BIOSa czy już konstrukcji samej mobo? (Jakaś poprawiona rewizja płyty ma wyjść czy co?!).

 

Też mógłbym tą płytę mieć za 400zł, ale z drugiej strony Asusa p5q pro mogę mieć za 330zł - nie dość, że 70zł tańszy, to (póki co) lepszy i z większą ilością fajnych "ficzerów"... Zdecydowanie lepiej wygląda jedynie chłodzenia DFI, ale w kontekście zakładania dużego radiatora na CPU to może się ono okazać wątpliwą zaletą.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że DFI kupiłem trochę z sentymentu do marki. Miałem już DFI na nF3 i nF4 i były warte swojej ceny.

 

Nad Asusem P5Q Pro też się długo zastanawiałem, ale z tego co czytałem to ma on bardzo słabe chłodzenie chipsetu (dochodzi do 68'C przy OC) oraz brak chłodzenia górnych układów zasilania. Można oczywiscie dokupić radiatory, ale np. taki Thermalright do chłodzenia mofsetów kosztuje ok 50 zł, a jeśli do tego dodamy wymianę chłodzenia na chipsecie to już trochę kasy dołożymy.

 

Sprawa lepszej karty muzycznej na Asusie (teoretycznie, gdyż o ALC1200 nie ma żadnych jeszcze informacji) jest dla mnie akurat bez znaczenia, gdyż mam Audigy 2. Firewire tak samo, gdyż mam na Audigy, a jeszcze nawet nigdy z niego nie korzystałem. Jedynym dla mnie minusem może być chłodzenie DFI, bo nie wiem jak będą pasować jakieś lepsze chłodzenia na proca.

 

Co do wyższości w OC to raczej DFI P45 jeszcze nie pokazał co potrafi z powodu niedopracowanych BIOSów. Bardzo podobna sytuacja była z DFI na nF3 Ultra. Liczę, że DFI P45 spokojnie pokona DFI na P35 po dopracowaniu BIOSu, co mam nadzieje nastąpi już niedługo. Uważam, że płyta jest warta tych 400 zł przy cenach innych płyt na P45 (Asus, MSI) wynoszących ok 350 zł.

 

Testy jak dobrze pójdzie będą jutro, ale na razie dość spokojne, bo będą na boxowym chłodzeniu proca. Jak zmienię na jakieś lepsze to przycisnę ją trochę mocniej.

 

Jakie max FSB osiąga E7200 ? To po obniżeniu mnożnika sprawdziłbym, co potrafi płyta.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem plany odnośnie modernizacji kompa (czekam na Nahalema). W związku z tym nowiutką Dfi Lanparty Dk P45-t2rs (jeszcze czeka sobie na odbiór w sklepie we Wrocku) oddam za tyle za ile kupiłem, czyli za 400zł + 4-pak Żywca za fatygę. Z osobą z Wrocławia mogę umówić się po odbiór bezpośrednio w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem plany odnośnie modernizacji kompa (czekam na Nahalema). W związku z tym nowiutką Dfi Lanparty Dk P45-t2rs (jeszcze czeka sobie na odbiór w sklepie we Wrocku) oddam za tyle za ile kupiłem, czyli za 400zł + 4-pak Żywca za fatygę. Z osobą z Wrocławia mogę umówić się po odbiór bezpośrednio w sklepie.

...no to byc moze bedziesz musiał poczekac do konca 2009 roku, jak procesor bedzie kosztowac ok.300$, bo na koniec 2008 intel zapowiedział premiere tylko najdrozszych modeli i napewno poczeka z mainstreamem do czasu az z pólek magazynowych znikną wszstkie peryny/(penryny)

a troche ich jest, pozatym intel to szczwany lis i dobrze wie kiedy i co wprowadzac, juz wczesniej mógł zrobic projekty i ogłosic premiere nahalemów ale po co, stara dobra strategia najpierw nowa architektóra potem mniejszy proces technologiczny, a kiedy to juz za mało znowu nowa architektóra a pózniej mniejszy proces, dlatego mysle ze zanim doczekamy sie rozsadnych cen minie conajmniej rok od premiery, wydajnosc moze i bedzie ale nie dla wszstkich od razu, ja i tak zmieniam płyte i planuje sobie jeszcze z rok najmniej na niej pobrykc, a ze rynek 775 bedzie w dalszym ciagu to pózniej poprostu sprzedam gnaty i zmienie wszystko, spokojnie ceny płyt pod 775 spadna ale napewno nie wtym roku, mozliwe ze w 3 kwartale 2009 bedzie najlepiej sprzedc wszsytko, bo pozniej to juz poleci n łeb na szyje ale do tego czasu to bankowo 775 bedzie jeszcze na chodzie i to dobrym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem nowe bebechy, a jutro trochę testów płyty jak nauczę się kręcić Core 2 Duo. Bo na razie albo coś źle robię albo mój proc do niczego się nie nadaje. Nie wyrabia nawet na 3.16 GHz na standardowych ustawieniach. Kilka uwag już mogę przekazać.

 

1. BIOS który jest standardowo wgrany (datowany na 13/06/2008) to całkowita porażka. Dual-Booty praktycznie non stop, gubi ustawienia. Ten, który znajduję się na stronie DFI (z 18/06/2008) jest o wiele lepszy. Liczę, że kolejny będzie jeszcze lepszy.

 

2. Chłodzenie takie świetne nie jest. Chipset przy testach na FSB 333 MHz osiąga 47'C.

 

3. Opcji w BIOSie za dużo nie ma ( w porównaniu do mojej starej na nF4 Ultra to jest bardzo biednie, głównie w ustawieniach timingów ramu).

 

 

Edit: Chipset niby ma 47'C, a radiator u spodu jest lekko ciepławy. Płyta też jest letnia koło chipsetu, więc radiator zamontowany raczej dobrze. Coś ten czujnik mi się nie podoba. No chyba, że są zamienione wartości z sekcją zasilania, która ma mieć niby 42'C.

 

Edit2: Bardzo dziwna sprawa z napięciami proca. Otóż na auto czyli tak ok 1.184 V idzie na 3.16 GHz (więcej nie patrzyłem) jeśli dam mu + 12.5 mV to przy 3.16 GHz nie załaduje się nawet Windows, a realne napięcie będzie wynosiło 1.102 V. Aby uzyskać 1.184 V muszę mu dać + 75mV. Dodam, że są to prawdziwe wartości napięć, gdyż nawet temperatury na Auto i + 75mV są identyczne. Myślałem, że np + 25mV da mi o 1.184 V + 0.025 V. Czy DFI na P35 też tak ma ?

post-19644-1215635419_thumb.jpg

post-19644-1215635436_thumb.jpg

post-19644-1215635450_thumb.jpg

post-19644-1215635469_thumb.jpg

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z timingami rzeczywiście strasznie biednie. Dk P35 ma 2x więcej jak nie 2,5 raza więcej heh ;] Co do napięcia na CPU to +0,25mv/+0,50mv itd itd to tyle dodaje Ci do VID procesora więc zobacz ile twój procek ma VID i dodaj sobie tyle ile w biosie=napięcie podawane przez płytę. Co do chipsetu to może jest tam jakaś kiepska pasta i dlatego. Wiem że na Dk p35 temperatura podawana w SmartGuardianie jako chipset w biosie równało się PWM...może tu też tak jest?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hardy99: CPU feature - wylacz wszystko procz ostatniego

Vcore 1.2V

Vnb tak 1.3-1.35V

Dzielnik pamieci ustaw 1:1

 

I teraz mozesz leciec z koksem do gory :)

 

No, jeszcze tRP, tRD, tRTP = 5; tRAS=48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma opcji by pamięć była niżej taktowana niż FSB, bo na razie robi 450 MHz i nie wiem czy to wina pamięci czy chipsetu. 400 MHz robi bez żadnego problemu przy normalnym napięciu. Pow 450 MHz nie ma ochoty pójść mimo, że podnoszę napięcie tak pamięci jak i chipsetu. Na dziś kręcenia mam dosyć.

 

Ale co by nie mówic to chłodzenie chipsetu daje radę. Przy 450 MHz radiator jest lekko ciepławy, a okolice płyty koło chipsetu praktycznie zimne, tak wiec radiator dobrze sobie radzi z odprowadzaniem ciepła.

 

Ciekawe tylko czy zmieści się jakieś lepsze chłodzenie na proca. Na BOXie osiąga 74'C przy 3.16 GHz na standardowym napięciu. Wiem tylko ze na 3.8 GHz wstaje @ 1.328 V, ale Orthosa bałem się zapuścić.

 

Sprawa dodatkowego zasilania koło slotu PCI-E 16x realizowanego za pomocą takiego złącza jak w stacji dyskietek. Warto podłączyć je, gdyż poprawia to lekko (przynajmiej u mnie) napięcie na linii 12V, 5V pozostaje bez zmian. Sprawdzane miernikiem. To dość dziwne, gdyż byłem przekonany ze stacja dyskietek czerpie z 5V a nie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy ta plyta posiada tak jak DK na P35 mozliwosc sterowania wentylatorami dodatkowymi , a jak tak to czy to dziala czy tak jak to ma miejsce w P35 nie mozna sterowac ich obrotami niestety z poziomu BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jedynie sterować obrotami wentylatora na CPU, pozostałymi już nie.

to chyba dotyczy tylko wentylatorow 4pin

poprawcie mnie jak sie myle

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się.

 

Ale jest to dziwne bo na mojej starej DFI LanParty nF4 Ultra mogłem w taki sam sposób regulować 3 wentylatory. No i z resztą co to za regulacja ? Poniżej jakiejś temperatury 800 obr/min, a powyżej 2200 obr/min. Nic pomiędzy, jedynie 2 prędkości. Toż, to było na DFI nF4 lata temu i dotyczyło 3, a nie jednego wentylatora. To zwykły standard bo każda płyta ma regulacje wentylatora 4 pinowego, po to ten 4 pin jest przecież.

 

PS. Ogólnie płyta jak płyta. 470 MHz jest do osiągnięcia bez znacznej ingerencji w napięcia chipsetu. Powyżej tej wartości moje pamięci robią problemy. Jak dopracują BIOS to pewnie i 600 MHz nie będzie problemem, ale tego już moje pamięci nie wytrzymają. Za rok kupie pewnie jakiegoś Quada (Q9400 zapowiada się dość ciekawie) to wtedy płyta pokażę co potrafi. Na razie 400 MHz x 9.5 to szczyt moich marzeń.

 

Większe obiekcje to ja mam niestety do proca. Przy 1.2 V i 3.2 GHz @ BOX osiąga 74'C, ale z tego co pisze w temacie o E7200 to dla nich normalka. Ale tu już płyta nic do tego nie ma. Oj czarno ja widzę swoje upragnione 3.8 GHz na nim...

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale co do BIOSu tej płyty to nie jest tak źle :lol2: Jest taka opcja, która pozwala na włączenie trybu zaawansowanego, o czym nie wiedziałem. Po tym, pojawiło się sporo nowych opcji w BIOSie, szczególnie dotyczących timingów pamięci, tak zaniedbanych w trybie podstawowym. Teraz przypuszczam, że nie ma ich mniej niż w wersji P35, a może i trochę więcej.

Pozdrawiam

post-19644-1215858636_thumb.jpg

post-19644-1215858680_thumb.jpg

post-19644-1215858704_thumb.jpg

post-19644-1215858758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...