Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

A do czego Ci jeśli można wiedzieć tyle Ramu potrzeba ? Jaka aplikacja tyle wykorzystuje ? Odpowiedz bo ciekaw jestem.

 

Co do BIOSu to wg mnie najlepszy jest 10/07/2008, obie bety wydane później były gorsze. Kilka dni temu z tej ostatniej bety zrobiono oficjalny BIOS 12/08/2008, może dziś zobaczę czy jest lepszy od bety tak samo oznaczonej. A co do różnic w BIOSach to najłatwiej je zobaczyć w OC pamięci. Na 10/07 robią ponad 950 MHz, na 25/07 (beta) ok 900 MHz, a na 12/08 (beta) ok 930 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ds max :) aplikacja sama w sobie niewiele, wszystko zalezy od tega nad jakim modelem sie pracuje. podczas renderowania tego modelu zajęte jest ok 6 gb ramu, a materiały jeszcze nie były wszystkie i w sumie niedopracowany jeszcze mam materiały, tu wogóle bez materiałów http://images32.fotosik.pl/349/ba1333a047f9fc50.jpeg , http://images41.fotosik.pl/3/dd615673dc150a26.jpeg , http://images36.fotosik.pl/5/00f1a83c421f2494.jpeg ale co z tym ramem, mógł mi wywalać system przez taką ilość ramu na 375 MHz ??

Edytowane przez rallyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinien. Płyta obsługuje taka ilość ramu, więc powinna działać. Ale tak jak pisałem zobacz na BIOSie 10/07/08 - jest wg mnie najlepszy do OC pamięci. Co do tego nowego oficjalnego 12/08/08 to nic innego jak beta 12/08/08.

 

A z jakiego systemu korzystasz ? Visty 64-bit czy XP 64-bit ? Vista 64 jest podobno w porównaniu do XP 64 lepsza.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozglądam się za sprzętem, w tym właśnie MB i wcześniej już to t2rs przyciągneło moją uwagę, ale było nieciekawie. Zobaczyłem info o t2rs plus i zacząłem od nowa szukać.

Tutaj, jak głucho, tak głucho.

Znalazłem t2rs plus w komputroniku za 528 i w siriusie za 497pln.

 

Na XS ostro z fsb polecieli. Ale tam wiekszość się tylko fsb chwaliła. A nie samym fsb komputer żyje. Poza tym nawet do wersji t2rs nowsze biosy poprawiły trochę w sprawie samego fsb, plusa pewnie nikt jeszcze nie ma, ale t2rs ma kilka osób. Więc jakie są wasze spostrzeżenia, teraz z nowszymi biosami?

 

No i obecnie t2rs + jednak swoje kosztuje, ostatecznie czy warto, bo to "tylko" p45, taki lepszy p35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS na t2rs + nie widziałem ani jednego wyniku poniżej 600, a zazwyczaj każdy jest sporo ponad 600. Ale od czasów, gdy weszła wersja +, chyba tylko jeden wynik wersji zwykłej widziałem na niecałe 600, ale nie dam za to głowy, bo tych wyników tam bardzo dużo widziałem i wszędzie się jeszcze doszukiwać, czy z +, czy bez. Ale i tak takie fsb to... Trzeba mieć też cepa, a ostatecznie wysokie fsb to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób ma tą płytę tutaj? Kręcił ktoś na niej coś na poważnie? Albo ktoś może sprawdzał jakie FSB osiąga? Wersja z plusem i bez zapewne różni się dwoma portami SATA i Raidem, albo coś z dyskami w każdym razie tak jak w P35. Z tego co wiem mostek ICH10 ma już obłsugę AHCI, czego P35 nie miał (tylko wersja R miała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tej płycie jest mały problem z zamontowaniem arctic cooling freezer 7 pro na procesor, ponieważ blokuje go radiator od chipsetu , ale po obcięciu dwóch żeberek na samym dole radiatora freezer-a i obcięcie samego rogu obudowy wentylatora można juz go śmiało założyć

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ta płyta niedomaga z moimi GoodRAM PRO GP900. Pamięci chodzą na 1140MHz 2.2V a na tej płytce nawet 1000MHz wali błędami, powyżej nawet się nie botuje tylko kwiczy. Na nic się zdało grzebanie w timingach. Oj kiepściutko jak na razie. Bios ostatni oficjalny.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tej płycie to nawet nie mogę ustawić DRAM FSB 1:1 , już mi się pomysły skończyły jak ta płytę zmusić do tego ustawienia

 

Procesor Core2duo 8500

Pamiec 2x2GB Adata 1066+

takie mam ustawienia:

Dram Timing

CL: 5

TRCD: 5

TRP: 5

TRAS: 15

TRFS: 48

PL: 8

CPU VID +112

DRAM Voltage 2.22v

SB Core 1.75v

NB CORE 1.29v

CPU VTT 1.27v

GTL 0/2 0.61

GTL 1/3 : 0.61

GTL: 0.58

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie napisać w tym temacie, za co przepraszam.

Mojej płyty prawie nikt nie posiada i nie ma kogo się radzić, może tutaj będzie lepiej.

 

Dziś zasiadłem do podkręcania, próbowałem coś na własną rękę ustalić, opanować wartości GTL, jednak chyba cos robie nie tak, bo działają one bez większych różnic.Poddałem się.

Nie dawało mi to spokoju i myślałem że jeszcze raz spróbuje, podniosłem napięcie VTT do 1.39z biosu i ku mojemu zdziwieniu bez problemu płyta bootowała na 485FSb, dalej nie sprawdzałem bo to i tak dużo do opanowania. Do pełni szczęścia potrzebowałbym idealnie dobrać wartości GTL przy tych wartościach, jednak tego już nie potrafię.

Myślę że tak wysokie FSb jest zasługą FSB Vref-24, które zmniejszyłem, bo jako jedyne wykazywało jakieś zmiany w stabilności.

Zacząłem też ruszać CPU Clock Amplitude- 1000mV, CPU Clock0 Skew- 200ps, CPU Clock1 Skew - 200ps, Boot Up Clock ustawiłem na 400MHz.

Zastanawiam się czy którąś z wartości można wpłynąć na mniejsze Vcore, bo mi wzrosło i co tak naprawdę robią na co wpływają w których chwilach trzeba dana zakładką ruszyć.

 

4.0GHz chwila prime dla temperatur

Dołączona grafika

 

4.0GHz temperatury Idlle

Dołączona grafika

 

4.1GHz ale tylko 1M, napięcie już naprawdę wysokie.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jeszcze dwa dni temu myślałem ze więcej się nie uda, a tutaj miłe zaskoczenie.

Jak DFI dopracuje bios to może 4.1GHz będzie można stabilnie ustawić.

Właściwie to zjechałem z wartościami NB, może one wpływają na stabilność systemu, w chwili wolnej jeszcze będę walczył, czekam na przypływ mocy i caly czas myślę czy przeskoczyć na i7 920, Asusa P6T, DDR3 3x2GB Ocz 1600.

 

 

 

http://img394.imageshack.us/my.php?image=f...prime10mxk1.jpg

http://img84.imageshack.us/my.php?image=fs...prime11mnv2.jpg

http://img394.imageshack.us/my.php?image=f...zspi1m13ap7.jpg

 

Ustawienia dla 4GHz

 

>CPU Feature:

Thermal Management Control.......... - Disabled

PPM(EIST) Mode...................... - Disabled

Limit CPUID MaxVal.................. - Disabled

CIE Function........................ - Disabled

Execute Disable Bit................. - Disabled

Virtualization Technology........... - Disabled

Core Multi-Processing............... - Enabled

 

Flex Memory Mode..................... - Auto

CAS Latency Time (tCL)............... - 5

RAS# to CAS# Delay (tRCD)............ - 5

RAS# Precharge (tRP)................. - 5

Precharge Delay (tRAS)............... – 15

All Precharge to Act................. - Auto

REF to ACT Delay (tRFC).............. – 46

Performance Level.................... – 14

>Voltage Settings:

CPU VID Control..................... - 1.44375V

CPU VID Special Add................. - Enabledd

CPU VID Special Add................. - Auto

DRAM Voltage Control................ - 2.21v

SB Core/CPU PLL Voltage............. - 1.55v

NB Core Voltage..................... - 1.342v

VTT Voltage..................... - 1.390v

Vcore Droop Control................. – Disabled

Clockgen Voltage Control............ - 3.750v

GTL+ Buffer Strength................ - Strong

CPU GTL 0 REF Volt.................. - 0.67

CPU GTL 2 REF Volt.................. - 0.67

CPU GTL 1 REF Volt.................. - 0.67

CPU GTL 3 REF Volt.................. - 0.67

North Bridge GTL 0 REF Volt......... - 0.68

North Bridge GTL 1 REF Volt......... - 0.68

FSB Vref............................ – 24

Genie BIOS Settings:

Exist Setup Shutdown................ - Mode 1

Exist Shutdown After AC loss........ - Enabled

AC Shutdown Free.................... - Enabled

O.C Clock Fail Retry Counter........ - 0

O.C Clock Fail CMOS Reloaded........ - Disabled

CPU Clock Ratio..................... - 8.5

Target CPU Clock.................... - 4026MHz

CPU Clock........................... – 471

Boot Up Clock....................... – 400

CPU Clock Amplitude................. - 1000mV

CPU Clock0 Skew..................... - 200ps

CPU Clock1 Skew..................... - 200ps

DRAM Speed.......................... - 400/800

Target DRAM Speed................... - 942MHz

PCIE Clock.......................... - 101mhz

PCIE Slot Config.................... – 1x1x

CPU Spread Spectrum................. - Disabled

PCIE Spread Spectrum................ – Disabled

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Goodramy GP900 nie chciały wyjść powyżej 1000MHz niestabilne były nawet przy standardowych taktach, kupiłem G.Skila 8800... zawsze chciałem mieć 4GB :) gwarantowane 1100MHz na 1.9V a tutaj kupa, na auto nie wychodzi powyżej 1000MHz... ALE! nie po to tyle opcji w biosie aby na auto się bawić, pogrzebałem w DRAM Skew mode i pamięci w końcu zabotowały i Spi na 1100 przeleciały. Wprawdzie nie za bardzo ta opcję jeszcze łapię jest to nowość jak dla mnie, wiem że zależy ona od dzielników... na pewno jest tu ktoś kto wie o co w tym chodzi... ja na razie idę spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłubie w tej płycie i nic, albo jestem głupi, albo ta płyta jest taka wredna. Mam C2D które na pewno chodzi na 3900MHz, mam dwa komplety pamięci (2GB i 4GB) Goodram PRO GP900 które robią 1150Mhz 2.2v i G.Skill F4GBPI które mają gwarantowane 1100MHz na 1.9v i za cholerę nie mogę z nimi dobić stabilnie nawet 1000MHz. Dłubałem już chyba w każdej opcji w biosie, luzowałem timingi, podnosiłem napięcia, dobierałem GTLe i nic udawało mi się uzyskać co najwyżej to że komp się zabotował i przelecał 32M Spi orthosa już wywalał. Płyta sprawia takie wrażenie jakby nie tolerowała innych niż standardowe ustawień.

 

Tutaj jest dość przydatny link objaśniający do czego służą poszczególne opcje w biosie.

http://www.clunk.org.uk/forums/hardware/32...therboards.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m40

 

miałem podobny problem, nie mogłem wykręcić nawet standardowego 1066mhz, i trafiłem na opcję FSB Verf po kilku ustawieniach najlepiej ramy działają (przynajmniej u m mnie) na 00 wcześniej miałem auto lub 2A sprawdź każdą z opcji i testuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko na jednym ustawieniu Vref (nie pamiętam którym) orthos działał 40 minut.... i zwis. Na innych zwis był wcześniej niż zwykle lub kilka minut później. Ale żadne z tych ustawień nie było stabilne. Pomajstruje jeszcze może z napięciami, a nóż coś wykombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Dwa dni temu kupilem ta plyte tyle ze w wersji PLUS i podczas aktualizacji biosu na nawszy nastapil reset no i plyta odpala ale na wyswietlaczu C1 ciagle badz sie resetuje i zalacza znow.Istnieje jakas mozliwosc jej odratowania?czy czeka mnie tylko wysylka na gwarancje?aktualizowalem spod windowsa (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...