Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś wrzucić bios od wersji z plusem do wersji bez plusa??

Sekcja zasilania dla pamieci i cpu jest taka sama w obydwu wersjach ? Bo zastanawiam się czy aby podmiana biosu nie zamieniła "zwykłej" wersji w wersje z plusem :wink2:

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze taki numer nie przejdzie :) bo wersja z plusem jest zoptymalizowana do podkrecania i o ile sie nie myle ma wrzucone inne tranzystory jak wersja bez plusa ale moge sie mylic ale tak slyszalem

Kurde szkoda, bo nie stać mnie na wersje plus narazie, a potrzebuje w miare szybko zmienić mobo 400zł max. Wiem że np wgranie biosu do asusa P5E od Ramage Formula dużo dawało, i wszystko latało bez problemów chodź rapmage jest na x48 a p5e x38.

Myślałem ze moze juz ktoś cos kombinował z tym DFI :wink2:

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda, bo nie stać mnie na wersje plus narazie, a potrzebuje w miare szybko zmienić mobo 400zł max. Wiem że np wgranie biosu do asusa P5E od Ramage Formula dużo dawało, i wszystko latało bez problemów chodź rapmage jest na x48 a p5e x38.

Myślałem ze moze juz ktoś cos kombinował z tym DFI :wink2:

takie rzeczy to tylko w erze :razz: i może w dfi na x38 z biosem od x48 bo to jest ta sama płyta jak w asusie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś fsb w okolicach 500 na codzien w wersji bez plusa? Moj nowy cpu da rade spokojnie, martwie sie raczej o plyte i potrzebuje bezproblemowej mobo do tego celu... :wink2: Chyba jednak dorzuce ta 100 i wezme z plusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz...plyta bez plusa biega na 600 mhz. Problem w tym, ze dfi zadzi sie swoimi prawami.

Zeby cos ustawic powyzej 3.6 ghz (mowa o cpu 8xxx), trza sie niezle nagimnastykowac. Bios jest za bardzo rozlegly. Najwazniejsze, ze jak sie pochyta ustawienia i je zapamieta czy gdzies zapisze, to potem mozesz na tej mobo robic wszystko.

Przykladowo: teraz jade na automatycznych ustawieniach bo nie mam karty graficznej, ale w poniedzialek, jak dostane karte to wystarczy, ze wejde do biosa i zaladuje ustawienia wczesniej zapisane/zapamietane i w minute wskocze na stabilne 4.0 ghz. (e8400).

Mobo z plusem da Ci wyzsze fsb, ale powyzej 600 mhz. Kto tak kreci mobo ?. Na azocie chyba :rolleyes:

 

Poza tym, Twoj procek ma mnoznik 9.5, wiec nawet fsb do 450 mhz nie trzeba dobijac, a i tak przekroczysz 4.0 ghz.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego procka z podpisu juz nie mam. Teraz zmierza do mnie pocztą e8400 co robi 500fsb z palcem w nosie. Tylko płyte odpowiednią do tego potrzebuje, chyba że uda mi sie jeszcze "zlikwidować" strasznego vdroopa na moim Biostarze. A jak z prowadzeniem pamięci, słyszałem ze wersja bez plusa miała jakieś problemy powyżej 1000mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam muchy 1066 mhz i chodza jak trzeba.

Oczywiscie caly czas mowa o dfi dk p45 t2rs.

Trzeba tylko ustawic na sztywno timingi i troche je dovoltowac.

Teraz mam 2.19 volta na pamiatkach.

Plyta swietna, tylko trudna. OC jest niesamowite.

Bios jak ksiazka telefoniczna....i w tym problem.

Trudno sie doszukac poprawnych ustawien.

Pamieci wiecej nie krecilem a jade na 444x9.

Dzielnik 333/800 co daje rowne 1066 na pamiatkach a takie wlasnie mam muchy 1066 mhz cl5 xp.

Jak co to podam Ci ustawienia dla 8400 i pamieci 1066 mhz.

 

EDIT:

 

Pisze to na prosbe kolegi z forum. Moze sie komus przyda.

Podstawowe ustawienia DFI dk p45 t2rs z E8400 @ 4.0 ghz, na pamiatkach muchy 1066 mhz cl xp 2x2 gb:

 

Vcc cpu-1.38v

Vcc sb-1.55v

Vcc nb-1.18v

Vcc vtt-1.25v

Cvc 3.45v

Cpu gtl-0/2-0,67x

Cpu gtl- 1/3-0,67x

Nb gtl-0,61x

Fsb vref-2a

 

FSB 444x9~4000mhz

Dzielnik -333/800

Vcc pamieci-2,19 v.

Timingi pamieci-5.5.5.15 na sztywno.

 

Takie nastawy wklepuje i komputer rusza z buta za kazdym razem.

Procek w ortchosie nie przekracza 60 st.

Stabilny nawet po paru godzinach katowania.

Reszta plyty letnia.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem ortchosa na 500 mhz fsb x mnoznik 8, co daje 4.0 ghz na cpu, sprzet chodzi.

Procesor jest na +0.175 czyli 1.33volta, NB musialem podniesc o 0.1 volta. Pamieci musialem dac na 333/667 lub 400/800. Te same wyniki w everescie dla roznych dzielnikow.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta plyte kupilem bodajze w pazdzierniku za 460 zlotych w sklepie internetowym, ktorego w ogole ludzie nie znali. Niestety nie mam juz kontaktu ani adresu do niego, bo musialem zrobic format calej macierzy dyskowej. Glupi nie zrobilem kopi....ech.

 

Wybor lezal pomiedzy p5q a dfi dk p45 t2rs. Wybralem dfi.

To okropnie uparta mobo. Trudna i ma swoje fochy. Jednak jak ruszy na dobranych ustawieniach to nie ma bata, zeby sie zwiesila czy resnela.

Teraz jest drozsza niz jak byla swierza :blink:.

 

Wyobraz sobie, ze nie umiem znalesc w biosie, gdzie jest mozliwosc zmiany CR z 2 na 1. Albo jestem slepy albo nie ma takiej opcji. Wie ktos moze ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie zdecydowałem na ta płyte ...Tylko na nowe mnie nie stać narazie, ale coś czuje że to mobo bedzie moje.

Najlepiej to używaną jak bym znalazł.

UGH-zan może ty chcesz sprzedać? :wink2:

ja ci mogę ja sprzedać tylko jest jedno ALE trza ją wysłać na serwis bo padł bios , płytę kupiłem w Krakowie i tam trza ją wysłać płyta ma 3 miesiące ,a z racji tego ze kupiłem inne mobo to teraz mi sie nie spieszy i płyta sobie leży

 

 

 

 

Ja ta plyte kupilem bodajze w pazdzierniku za 460 zlotych w sklepie internetowym, ktorego w ogole ludzie nie znali. Niestety nie mam juz kontaktu ani adresu do niego, bo musialem zrobic format calej macierzy dyskowej. Glupi nie zrobilem kopi....ech.

 

Wybor lezal pomiedzy p5q a dfi dk p45 t2rs. Wybralem dfi.

To okropnie uparta mobo. Trudna i ma swoje fochy. Jednak jak ruszy na dobranych ustawieniach to nie ma bata, zeby sie zwiesila czy resnela.

Teraz jest drozsza niz jak byla swierza :blink:.

 

Wyobraz sobie, ze nie umiem znalesc w biosie, gdzie jest mozliwosc zmiany CR z 2 na 1. Albo jestem slepy albo nie ma takiej opcji. Wie ktos moze ?.

na tej płycie nie ustawisz CR1 , ta opcja o którą pytasz jest pod nazwą T2 dispatch

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze wejsc w zaawansowane opcje biosu ?. Ktory to byl knefel ?.

 

EDIT:

 

Dobra juz mam. Ta opcja nie zmienia cr z 2 na 1. Tam jest tylko auto-disable.

Zawsze jest T2. Cos robie nie tak ?. Mam dwie kosci 2x2 gb muchy.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze wejsc w zaawansowane opcje biosu ?. Ktory to byl knefel ?.

 

EDIT:

 

Dobra juz mam. Ta opcja nie zmienia cr z 2 na 1. Tam jest tylko auto-disable.

Zawsze jest T2. Cos robie nie tak ?. Mam dwie kosci 2x2 gb muchy.

a spróbuj zjechać z pamięciami na 400mhz i zobacz czy wskoczy na CR1 , jest to uzależnione od FSB jeżeli masz pamięci 533mhz to on automatycznie wskakuje na CR2 po przy CR1 nie uzyskał byś takiego taktowanie pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko co do pamięci. Ja na swoich 800tkach nie mogę również przekroczyć 3,6GHz bo powyżej nie wyrabiają. Czy pozostaje mi tylko zmienić ram na 1066?? Dodam ze żeby 3.6 było stabilne musiałem zmienić NB gtl na 0.61x Napięcia vcore nie ruszałem, chodzi na domyślnych.

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie juz znudzilo grzebanie w biosie....

Jade na 500x8 T2 oczywiscie i juz nic nie kopie. Wydajnosc jest przyzwoita.

Ostatnio bios oszalal i zaczal pikac jak wsciekly. Nie moglem mobasa doprowadzic do uruchomienia, a co dopiero do poprawnego dzialania.

Dopiero wyciagniecie kosci pamieci i dlugi reset cmosa zworka, usunelo wsciekle pipczenie biosa.

Ufff...juz nie grzebie bez powodu.

Czlowiek posiada wstretna ceche....zachlannosc. Jest dobrze to chce jeszcze lepiej.

Dopiero jak sie przejedzie to zaluje...potem placz i sraka.

W ten sposob stracilem gtx 260 :cry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misquamaqus z ciekawości jak straciłeś GTXa? opisałeś to gdzieś? Co do zachłanności jest coś takiego, ale to raczej ma każdy kto lubi OC :) Ja np wiem że mój proc pójdzie minimum na 4200, ale kosztem temperatur i napięcia. Na 4100 ma akceptowalne temperatury, napięcie oraz wydajność, ale każdego ranka budzę się i zastanawiam się czy nie pogrzebać trochę w biosie i zapuścić orthosa, a nóż pójdzie wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to mi chodzilo :).

Caly czas mnie korci, zeby podbic fsb, wyciagnac memki wyzej itd.

To przewaznie prowadzi do katastrofy.

Co do gtx-a to juz tą kwestie opisalem w kartach graficznych.

Jak widac zmienilem nazwe uzytkownika. Wczesniej bylem UGH--ZAN III.

Przestalo mi sie podobac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam do klubu dfi dk p45 ;)

Co do Quada

to Q6600 G0 u mnie bez problemu poszedł stabilnie na 3.6GHz (FSB 400 x9), więc wiele zależy od sztuki procesora

chłodzenie CPU Xigmatek HDT-S1283 Dark Knight w trybie low ~1300RPM

na 3.7GHz jest niestabilny (wywala Orthosa), powyżej 3.7GHz komp się nie podnosi

bios fabryczny bodajże, z września, nie miałem jeszcze czasu wrzucić nowego, ale nie sadzę, że w moim wypadku coś zmieni

temp. max na rdzeniach 73 stopni

 

w biosie ustawione

CPU VID +237.5mV

CPU VTT 1.461V

reszty nie ruszałem

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jerryxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Od wczoraj chodzi u mnie LanParty DK P45-T2RS+ w związku z czym zaczynam śledzić wątek :) Na razie walczę z OS (rozdziewiczyłem viste), podkręcanie za niedługo.

Na razie problem z chłodzeniem - freezer 7 pro został obrócony, dmucha powietrzem z dołu do góry. Na poprzednim mobo wiało z prawa na lewo, na dfi nie pasuje przez chłodzenie NB (0,5 cm za wysoko).

Drugi problem to sterowanie wiatraków. W bios nie ma, rozumiem trzeba instalować soft, może ktoś polecić dobry? Na płytce jest smart guardian, działa to?

 

Były pyt. o różnice między plusem a zwykłą. Z tego co wyczytałem plus ma, cytuję:

"niezależnie co zmienimy w nim, czy to FSB czy taktowanie pamięci, płyta przed ponownym startem nie wyłączy zasilania". Uścisk dłoni prezesa dla tego kto zgadnie skąd cytat :)

Gdzieś jeszcz pisali o nowszej rev. NB (albo SB?), bodajże A3 ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart Guardian działa bardzo dobrze, ale można sterować tylko wiatrakiem do proca. Po włączeniu klikasz na Option, zakładka CPU Fan i na dole zaznaczasz Software programmable control i możesz ustawić z jaką prędkością ma Ci się kręcić. Dla mnie bardzo przydatna opcja bo mój wentylator na max kręcił by się z 2800 obr/min, a tak jak mam grać włączam Smart Guardiana z ustawioną prędkością na 2000 obr/min i jest dość cicho i wydajnie. W systemie mam go na 1300 obr co spokojnie wystarcza do normalnej pracy. W BIOSie mam ustawione, że jak przekroczy 45'C to wchodzi na max obroty i wtedy nawet jak nie włączę Smart Guardiana to się proc nie przegrzeje.

 

Co różnic między PLUS, a non PLUS to poza 2 portami SATA więcej ciężko znaleźć jakieś konkretne różnice. Niby jest bardziej zoptymalizowana do OC ale to ciężko jednoznacznie stwierdzić.

 

Jak wentylator Ci wieje z dołu na górę to nie jest to za dobre ustawienie, bo zasysa wtedy gorące powietrze znad karty i chłodzi nim proca. Powinieneś poszukać czegoś co by wiało z przodu na tył obudowy. Podawałem kiedyś dokładne wymiary radiatorów na tej płycie.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem zmienić moją płytę z podpisu właśnie na DFI DK P45 T2RS+ niestety płyta nie ruszyła , na wyświetlaczu POST widnieje kod 88 czyli , że niby NB uszkodzony.Macie jakieś pomysły czy serwis mnie czeka. (system został stary , sterowniki do P35 i ICH9R też zostały)

 

Sam sobie odpowiadam na pytanie , wiecie co było przyczyną ...........................

otóż winowajcą okazał się nowiutki zasilacz be quiet Dark Power PRO 650W płyta na tym zasilaczu nie wystartowała , a co śmieszniejsze MSI z podpisu działała prawidłowo po powrocie do zasilacza z podpisu DFI działa ok , widział ktoś takie cuda i czy jest podstawa do reklamacji zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Żarty się skończyły. Mobasek wraca do sklepu :-( Po dwóch dniach walki stwierdzam, że płyta jest walnięta. Po kolei:

  • Podłączyłem dwa nowe HDD, miał być RAID. Po ustawieniu kontrolera SATA w BIOS na RAID płyta w ogóle nie wykrywa napędów, zatrzymuje się na komunikacie o pamięciach w dual channel, na wyświetlaczu kod 75.
  • Szukam co DFI na na www. Hymm, jest nowy bios (d45pda03), w opisie: Patch for JMB363, JMB368 and ICH10 SATA not in native mode hang"75" Aha, coś dla mnie! Tutaj parę słów o stronie firmy DFI: pod Operą nie bangla (niech będzie, nowa Opera jest lekko z[ciach!]a), pod Firefoxem też pozostawia wiele do życzenia (przycisku "Bios" w menu można użyć tylko raz, żeby znów ściągnąć jakiś bios trzeba ponownie wybrać serię, następnie model płyty). Po kliknięciu na "Beta Site" pokazują się całkiem nowe biosy, inne pliki, inne daty. Rozumiem, że to wersje beta.
  • Ściągam, wrzucam na pena, boot z pendriva, odpalam awdflash. "This Program's file BIOS-Lock string does not match" - ten komunikat był moim najlepszym przyjacielem podczas dalszej walki. Za cholerę nie dało się zaktualizować biosu, ściągałem wszystkie starsze biosy, inne wersje awdflash.exe, podmieniłem autoexec.bat na ten z paczki od DFI. Zawsze ten sam komunikat! Zainstalowałem xpeka (na jednym HDD, w tyrbie IDE) tylko po to żeby użyć Winflash 1.92 ze strony DFI. Wszystko kupa.
  • Zacząłem kojarzyć fakty: zanim wstawiłem dwa HDD, bawiłem się Vistą 64bit, zainstalowałem na starym HDD. Instalka też nie bez bólu bo ustawienie kontrolera SATA w tryb AHCI powodowało to samo co z RAID - płyta nie wykrywała napędów i zwis. Kilka razy sie komp z Vista wyłączył, myślałem że to fochy 64 bitowego OS'a. Ale gdy postawiony do testów XP zrobił to samo miałem dość, spakowałem płytę do pudła i jeszcze dziś odsyłam.

Pyt. do Was: instalował ktoś RAID na DK P45-T2RS PLUS? Jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć najnowszy oficjalny BIOS (żadne bety) i go wgrać. Ja swojego bootowalnego pendriva robiłem w taki sposób - http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...ve-t254005.html. BIOS się powinien wgrać z automatu. I sprawdź czy na pewno ściągnąłeś BIOS do wersji PLUS. Na wcześniejszych BIOSach miałem to samo co Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...