Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Uff całe szczęście bo już się bałem że jest tak kiepsko :wink: Ciekaw jestem czy będzie tak jak na P35 że dobre prowadzenie memek do 1200mhz a potem lipa i czy FSB na 45nm skończy się w okolicach 530fsb przez ,,kiepskie,, GTL :unsure: Fajnie jakby ktoś to sprawdził ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz dylemat mam...zalezy mi na dobrej plycie co chociaz zrobi 570-580MHz na FSB. Mam procka E8200 i chcialbym miec te 4,5Ghz. Chcialem DK P35 T2RS, ale teraz z czego widze trzeba sie wstrzymac....

Po pierwsze 580FSB dla mobo na codzień to była by katorga a po drugie to wątpie że ten E8200 zrobi to 4,5ghz na napięciu do zaakceptowania dla 45nm na codzień ;] Co do mobo to poczekaj jeszcze troche to może dark na P45 coś pokaże ciekawego :wink:

 

p.s FSB 525mhz dla Quada 45nm http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=386659 :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa płyta DFI Dark na P45 - T2RS PLUS. Od wersji bez PLUS różni się tylko tym że ma o 2 porty SATA więcej <_<

 

Nie ma jeszcze zdjęcia, więc nie wiadomo czy czegoś nie przeprojektowali na płycie. Bo takie np. umieszczenie zworki do kasowania BIOSu z tyłu niby jest pomysłem dobrym, ale wykonanie tragiczne. Zworka jest za krótka by móc ją złapać od tyłu że tak powiem :). A włożenie ją na to samo miejsce wymaga umiejętności cyrkowych bez otwierania obudowy i pomagania sobie od środka. Wystarczyło dać wyższą zworkę i byłoby OK. Dobrze, ze miałem jeszcze taką jedną od LanParty nF4 i teraz to dopiero spełnia swoje zdanie. O umieszczeniu drugiej zworki CMOS pod kartą graficzną to się nawet nie będę wypowiadał bo szkoda słów.

 

PS: Pojawił się nowy BIOS (10/07/08) do wersji podstawowej tej płyty. Nie ma jeszcze o nim za dużo informacji ale to pierwszy oficjalny BIOS od czasu 18/06/08. U mnie różnić nie ma żadnych. Płyta jak pracowała stabilnie tak pracuje.

 

PS 2: Czy to jest normalne jak ustawie np. 8x400 to system widzi mi 3.8 GHz zamiast 3.2 GHz ? Wygląda to tak, że nie ma dla niego żadnego znaczenia mnożnik, na jakim jest puszczony proc. CPU-Z, Everest podaje prawidłowe informacje, a system i orthos widzą 3.8 GHz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie np. umieszczenie zworki do kasowania BIOSu z tyłu niby jest pomysłem dobrym, ale wykonanie tragiczne. Zworka jest za krótka by móc ją złapać od tyłu że tak powiem :). A włożenie ją na to samo miejsce wymaga umiejętności cyrkowych bez otwierania obudowy i pomagania sobie od środka. Wystarczyło dać wyższą zworkę i byłoby OK. Dobrze, ze miałem jeszcze taką jedną od LanParty nF4 i teraz to dopiero spełnia swoje zdanie. O umieszczeniu drugiej zworki CMOS pod kartą graficzną to się nawet nie będę wypowiadał bo szkoda słów.

A nie ma w pudle zestawu zworek z dłuższa łapką? bo w P35 są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak i w P45, ale że miałem pod ręką od starej płyty to nie zwróciłem uwagi :)

 

Co do kręcenia na tej płycie to mogę się już co nieco wypowiedzieć. Otóż jest vdrop na poziomie podobnym do tego na P35, przynajmniej według tego. U mnie jak ustawie 1.375 V otrzymuje w spoczynku - 1.34 V, a w stresie (Orthos) - 1.31 V tak więc ok 0.03 V spadku. W Super Pi odpalonym w 2 kopiach i żadnej grze (GRID, Mass Effect i Call of Duty 4) nie spada poniżej 1.33 V czyli o 0.01 V, jedynie Orthos go tak obciąża, że spada aż o 0.03 V.

 

Wie ktoś może jak sprawdzić na niej napięcie proca miernikiem ? Bo z tej tabelki o P35 wynika, że jest wyższe o ok. 0.03 V od tego co podają programy. Czyli ustawienie 1.375 V (1.150 VID + 225 mV) pokazuje odczyt w stresie 1.31 V, rzeczywiście dałoby 1.34 V, a w spoczynku 1.37 V zamiast 1.34 V podawanego przez programy. To dość spora rozbieżność. Chciałbym to jakoś sprawdzić. No i tam był proc 4 rdzeniowy 65 nm, a ja mam 2 rdzenie i 45 nm. Dodatkowo, ten QX6850 pracuje raz na 3600 MHz, a raz na 3200 MHz.

 

I pytanie. Jak na te napięcia wpływa zasilacz, który nie ma 8 pinów tylko 4 ? Na linii 12 V mam min. 12.07 V wg miernika, więc niby sporo, ale czy przypadkiem nie byłoby mniejszego vdropu na zasilaczu z 8 pinami ? Mój Huntkey niby dobrze trzyma napięcia, ale tak jak pisałem ma tylko 4 piny dodatkowego zasilania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak sprawdzić na niej napięcie proca miernikiem ?

Spróbuj na tych kondensatorach SMD zaraz obok socketu (chłodzenie może Ci przeszkadzać). Jeśli się tam nie dostaniesz, to obróć mobo (ewentualnie przylutuj sobie kabelki) i posprawdzaj na nogach cewek lub kondensatorów.

 

I pytanie. Jak na te napięcia wpływa zasilacz, który nie ma 8 pinów tylko 4 ? Na linii 12 V mam min. 12.07 V wg miernika, więc niby sporo, ale czy przypadkiem nie byłoby mniejszego vdropu na zasilaczu z 8 pinami ? Mój Huntkey niby dobrze trzyma napięcia, ale tak jak pisałem ma tylko 4 piny dodatkowego zasilania.

Mój OCZ SXS 500W z wtyczką 4Pin daje stabilne 12.48V, największy spadek jaki widziałem, to chyba 12.44V.

 

Ogólnie mobo to kicha straszna. W biosie prawie nic nie ma, problemy z FSB powyżej 500MHz pomimo proca który spokojnie robi 600MHz na Asusie P5Q-E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z BIOSem nie jest źle, opcji jest bardzo dużo, umieściłem zdjęcia wcześniej w tym wątku. Wersja na P35 wcale nie ma ich więcej. Inna sprawa to niedopracowany BIOS. Ale powinni go dopracować w niedalekiej przyszłości.

 

I jeszcze jedna sprawa. Nie oczekujcie od chipsetu P45 nie wiadomo czego. Ma zastąpić P35, a różnice typu PCI-E 2.0 to jedynie kosmetyka. Wersja na P35 kosztowała by mnie praktycznie tyle samo co na P45, dlatego wziąłem P45.

 

PS. 600 MHz jest do osiągnięcia na DFI DK P35, tak więc Asus P5Q-E nie jest czymś szczególnym.

 

Edit: Tak jeszcze dodam, że co by ludzie nie mówili, to dobry BIOS dużo daje. Pierwszy jaki maiłem na tej płycie datowany chyba na 13/06/08 nie nadawał się nawet do pracy na standardowych ustawieniach. Jak wgrałem z 18/06/08 to jakbym dostał inną płytę. Bardzo rzadko zdarzało się by nie wstała bez powodów lub miała Dual Boota. Na tym co teraz mam Dual Boot występuje tylko jak coś poważniejszego zmienię w ustawieniach proca.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest BIOS z 25 lipca, ale wersja nieoficjalna (BETA)

 

http://us.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=B&SITE=US

 

IMPORTANT NOTICE :

The BIOS and Drivers in this section are still under evaluateuation. Please be advised that warranty will be voided for any damages caused by these BIOS/Drivers on your system and DFI is not liable for such damages. If you are looking for the latest released BIOS/Drivers, please visit our DOWNLOAD site to obtain the latest BIOS/Drivers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos mi napisze, ze ta płyta nie robi fsb 500 to go wyśmieje ;)

 

udało sie bowiem bootowac i wchodzić do windy z fsb 500 a nawet wyżej 520-530 jednak ze względu na niedosyt fsb nie robiliśmy screena.

 

a i magiczny buton od dodatkowych opcji to f9, to tak dla przypomnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ FatAlbert

 

Napisz mi o ile ta płyta u Ciebie zaniża napięcia proca. Bo ja na VID = 1.15 V dostaje 1.12 V czyli 0.03 V różnicy. Podobna sytuacja jak kręcę - 1.375 V daje mi w spoczynku 1.344 czyli 0.03 mniej. I nie chodzi mi tu o tzw. vdrop tylko o różnice miedzy tym co się ustawi w BIOSie, a tym co pokazuje program typu (CPU-Z, Smart Guardian) w spoczynku.

 

PS. Te 520 MHz to na jakim napięciu ? A na standardowym (1.1825 V) ile Ci robi ? U mnie powyżej 420 MHz już trza zwiększać napięcie.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos mi napisze, ze ta płyta nie robi fsb 500 to go wyśmieje ;)

 

udało sie bowiem bootowac i wchodzić do windy z fsb 500 a nawet wyżej 520-530 jednak ze względu na niedosyt fsb nie robiliśmy screena.

O ile pamiętam, to w windowsie nie było powyżej 500MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim

JA zadam pytanie trochę z innej beczki. A mianowicie jakich rozmiarów są radiatory na mosfortach bo te co są trochę mi przeszkadzają i nie podobają.

A i jeszcze jedno pytanko bo nie wiem czy jak by na tej płycie zamontować dwa moduły DDR2 2*1gb 800MHz i dodatkowe dwa DDR2 2*2gb też 800MHz to gryzły by się bądz coś innego bo nie wiem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mój post nr 71 w tym temacie.

 

2. Na to pytanie nie odpowiem, ale nie starczy Ci 2x2 GB lub 4x1 GB ?

A co do ramów to te 2*1 gb już mam ale w przyszłości mam zamiar dokupić jeszcze komplet

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy Scythe Ninja 2 wejdzie na ta plytke? Wymiary 110/110/150mm

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-44

 

Wedlug tych pomiarow z linkow wydaje mi sie, ze nie ma szans...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=22001

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=22000

 

 

Chcialbym upewnic sie.

 

Prosze o odpowiedz.

 

Jesli nie wejdzie, to zastanawiam sie nad DFI na P35..... A moze lepszym wyborem dla Quada 6600 bedzie Asus P5Q-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 580FSB dla mobo na codzień to była by katorga a po drugie to wątpie że ten E8200 zrobi to 4,5ghz na napięciu do zaakceptowania dla 45nm na codzień ;] Co do mobo to poczekaj jeszcze troche to może dark na P45 coś pokaże ciekawego :wink:

 

p.s FSB 525mhz dla Quada 45nm http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=386659 :rolleyes:

Nie mowie, ze na codzien, ale tyle chcialbym osiagnac chociaz do testow. Na codzien bardziej realne jest 4,2Ghz-4,3Ghz i proc nie wymaga az tak duzego napiecia.

Czekam ciagle na cos sensownego. Biostar TPower I45 juz wyszedl i kosztuje 70Ł co na polskie daje w przeliczeniu ok 300zl w zaleznosci od kursu( nie sprawdzalem ). Wstrzymuje sie przed zakupem, bo za cene DFI DK P35-T2RS, znajomy z UK moglby mi wyslac tego Biostara. No nic trzeba sie wyposazyc w cierpliwosc i poczekac, az wiecej osob bedzie ja mialo :)

Jak tam panowie OC na tej plytce ? Udalo sie przekroczyc magiczne 500Mhz ? :razz: Podobne problemy mialem przy tych czestotliwosciach na Gigasyfie, 480Mhz bylo stable, ale nie po to chce kupic DFI, by miec oc podobne jak na plycie z podpisu. Czekam z niecierpliwoscia na dalsze wiesci w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac, az wiecej osob bedzie ja mialo :)

Jak tam panowie OC na tej plytce ? Udalo sie przekroczyc magiczne 500Mhz ? :razz: Podobne problemy mialem przy tych czestotliwosciach na Gigasyfie, 480Mhz bylo stable, ale nie po to chce kupic DFI, by miec oc podobne jak na plycie z podpisu. Czekam z niecierpliwoscia na dalsze wiesci w tej sprawie :)

Ja 530MHz najwięcej widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy Scythe Ninja 2 wejdzie na ta plytke? Wymiary 110/110/150mm

Weszła idealnie. Oczywiście fabryczne zapinki zostały natychmiast odesłane do białego pojemnika i zastapione DIY konstrukcją- 4 sruby + 4 nakretki ;).

Póki co na płycie daje się wykonać bez większych problemów stabilne FSB 500 MHz (bios beta 812), wiekszego nawet nie próbowałem z uwagi na nienajlepsze pamięci (2x2GB Geil Black Dragon 1066). Niestety proc E8400 nie chce pójść wyżej niż 4.25 GHz, na 4.5 GHz wysypuje sie po kilku minutach w orthosie (chociaz superpi 32M przechodzi bez problemu).

Cała nadzieja w tym że uda się im w końcu napisać jakis zgrabny bios. A jak przyjda radiatory na pamięci to spróbuje powalczyc o wyzsze FSB.

J-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 530MHz najwięcej widziałem.

Mam nadzieje, ze to juz sie zmienilo. Asus P5Q plytka za 300zl na najnowszym beta bios robi 550mhz, ale dalej pozostaje niedopracowany. Na DFI, wiec po wyjsciu nowszych biosow te 600Mhz powinno byc tym czym bylo 500 dla DFI DK P35 :) Na to przynajmniej licze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...