Skocz do zawartości
Fredek

Dfi Lanparty Dk P45-t2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ściągnąć najnowszy oficjalny BIOS (żadne bety) i go wgrać. Ja swojego bootowalnego pendriva robiłem w taki sposób - http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...ve-t254005.html. BIOS się powinien wgrać z automatu. I sprawdź czy na pewno ściągnąłeś BIOS do wersji PLUS. Na wcześniejszych BIOSach miałem to samo co Ty.

Pendrive działa bez problemu, bootuje, mogę robić format, dzielić partycje, itd. Jak podmienię autoexec.bat na ten od DFI to startuje flashowanie automatycznie. Tylko nie kończy, wywala komunikat j.w.

Przekopałem całego neta, próbowałem ze switchami flashować, nic z tego. Próbowałem wgrać najstarszy ze strony, potem każdy po kolei. Nic nie działa :angry:

Zainstalowałem specjalnie windę, żeby spod windy flashować i też nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie da się podkręcać pamięci ?

 

Bo nie mogę się przebić na pamięciach z podpisu powyżej ustawień fabrycznych 1066 (jedyne co wycisnąłem to 1078 ) a na MSI z podpisu działały na 1140 , to moja pierwsza płyta DFI może ktoś mi podpowie co i jak bo ilość funkcji w biosie trochę mnie wystraszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie mogłem złego słowa powiedzieć o tej płycie tak teraz muszę ją zjechać i prawdopodobnie przesiąść się na inny model.... ta zniewaga wymiany wymaga.

Otóż zaczęło się od podśpiewywania jednego z kanałów SATA:

Dołączona grafika

 

A skończyło na mimowolnym podnoszeniu przez płytę napięcia CPU z około 1.28V do 1.45V co może zabić mojego proca ( E8200 ).

Dołączona grafika

 

Reset biosu nie pomaga, flash na wersję z października też nie pomógł (używałem bety z końca grudnia). Robię tak: clear cmos > wchodzę do biosa daję reload cmos> Save i Exit> komp botuje> wchodzę do biosa sprawdzam napięcia, są OK > daję save i Exit > komp botuje> znowu wchodzę do biosa i KUPA! napięcie CPU 1.45V. Gdybym poprzednio dał Wyjście bez zapisywania zmian, napięcie zazwyczaj ustawia się tak jak trzeba. Nie wiem czy coś powstrzyma mnie przed wywaleniem tej płyty z mojego kompa, ale furiatem nie jestem więc dam jej dzień do namysłu.

 

EDIT

Nawet gdy ustawię napięcia na auto, po każdym restarcie płyta podbija sama vCPU o około 0,17V...

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie problemy z SATA to też ich doświadczyłem i chodziło o uszkodzony kabel SATA. Wymień na nowy i powinno pomóc.

 

No ale jeśli chodzi o podnoszenie napięcia dla proca to nigdy czegoś takiego nie zauważyłem. A jesteś pewien, że rzeczywiście napięcie się zwiększa ? W windowsie programy też pokazują tyle samo co w BIOSie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Smart Guardian i CPU-z pokazuje to samo. O tym że coś nie gra zorientowałem się przez podwyższoną temp procesora. Napięcie samo się podnosi po każdym restarcie kompa mimo, iż ustawiałem inną wartość. Co do sata to naprawiłem to przez wypięcie i włożenie wtyczki więc to był raczej taki błąd ciekawostka, ale ten z napięciem nie jest śmieszny.

 

EDIT

Ale można go zniwelować odpowiednim ustawieniem CPU Vid.

 

EDIT 2

Zauważyłem że Core Temp pokazuje wyższe CPU VID 1.1875 a poprzednio gdy wszystko było OK 1.0125... Płyta przestała dobrze rozpoznawać standardowe napięcie procesora?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie,

Dzisiaj przyszła nowa płyta, wymienili mi w sklepie bez słowa protestu. Na dzień dobry ten sam problem, po ustawieniu w tryb RAID wiesza się. Ale tym razem aktualizacja biosu poszła bez problemów. Zrobiłem raid (wyniki na obrazkach w wątku o samsungach F1), zainstalowałem vistę i jest OK.

Płyta pokazała jednak kilka kaprysów, mianowicie nie botuje jak jest podłączony napęd DVD sata a kontroler ustawimy w tryb RAID. Musiałem podłączyć nagrywarkę do kontrolera dodatkowego (microna). Może to tylko kwestia właściwej kombinacji ustawień? Mnie się już nie chciało bo nie mogłem się doczekać działającego kompa.

Ma ktoś wszystkie urządzenia SATA? Jak wam to razem chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas pracuje z dwoma urządzeniami SATA (dysk i nagrywarka), a w wakacje dość długo miałem podłączony dodatkowo drugi dysk twardy na SATA i wszystko działało bez żadnych problemów. Tylko, że ja nie tworzyłem macierzy RAID, ale na AHCI też działo dobrze.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadam na pytanie , wiecie co było przyczyną ...........................

otóż winowajcą okazał się nowiutki zasilacz be quiet Dark Power PRO 650W płyta na tym zasilaczu nie wystartowała , a co śmieszniejsze MSI z podpisu działała prawidłowo po powrocie do zasilacza z podpisu DFI działa ok , widział ktoś takie cuda i czy jest podstawa do reklamacji zasilacza ?

Niesamowita opcja - mialem dokladnie to samo - równiez kupiłem ten zasilacz i plyta nie wstawala pokazujac kod 88. Wymienilem zasilacz na BQ 750W ( akurat w sklepie nie mieli juz 650W, doplacilem 70 zl i wzialem mocniejszy ). Okazalo sie ze linia v5 zaraz po starcie siadala do 4 volt.

Po wymianie wszystko zaczelo dzialac.

Obecnie moj q9550 chodzi stabilnie na 8.5x470mhz co daje 4ghz taktowania. Pamieci ( Ocz Reaper 2x2GB ) jednak smigaja tylko na 940mhz i w zaden sposob nie moge ich zmusic do działania na 1066mhz. Poczytałem troche watek i poprobije dziś pozmieniac ustawienia auto, może to coś da.

Edytowane przez Angpaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta to jakis zabobon...

Ja tez mialem kod 88 na wyswietlaczu i za chiny nie szlo wystartowac plyty.

Trza bylo zrobic reset cmos.

Zasilacz nie ma nic do tego kodu.

Tu bardziej winny jest zly dobor zegarow przy OC.

Ta plyta jest kaprysna.

Z pamieciami mialem podobnie z tym, ze na e8400.

Kosci 2x2 gb 1066 muchy xp chodzily nie wiecej jak 940 mhz.

Dopiero jak podnioslem vtt na 1.25, oraz nb gtl na 061x, to wtedy komputer ruszyl i do dzis chodzi z nominalnym 1066 mhz przy cpu 4.ghz (445x9).

Jak dam na 333x9 to komputer nie chce isc z pamieciami 1066 mhz. Nie wiem why :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta to jakis zabobon...

Ja tez mialem kod 88 na wyswietlaczu i za chiny nie szlo wystartowac plyty.

Trza bylo zrobic reset cmos.

Zasilacz nie ma nic do tego kodu.

Tu bardziej winny jest zly dobor zegarow przy OC.

Ta plyta jest kaprysna.

Z pamieciami mialem podobnie z tym, ze na e8400.

Kosci 2x2 gb 1066 muchy xp chodzily nie wiecej jak 940 mhz.

Dopiero jak podnioslem vtt na 1.25, oraz nb gtl na 061x, to wtedy komputer ruszyl i do dzis chodzi z nominalnym 1066 mhz przy cpu 4.ghz (445x9).

Jak dam na 333x9 to komputer nie chce isc z pamieciami 1066 mhz. Nie wiem why :blink:.

 

Co do kodu 88 przy zasilaczu be quiet Dark Power PRO 650W to nadal się upieram , że w moim przypadku to jego wina :

 

1. Testowałem 2 nowe płyty , świeżo kupione, odpalane po raz pierwszy bez OC (to samo zjawisko w obu przypadkach).

2. reset cmos nie pomagał.

3. rozmawiałem ze znanym sklepem (znak pięści) z zasilaczami w którym go kupiłem i Pan stwierdził , że z DFI bywają takie przypadki ale wydaje mi się , że w temacie o zasilaczach be quiet Dark Power PRO podobne problemy mieli też z innymi płytami (wadliwa partia zasilaczy ?).

Poradzono mi również żeby odpalić płytę na innym zasilaczu , podnieść napięcie na NB i wtedy podłączyć be quiet-a ale tego nie sprawdzałem.

4. dopiero zmiana na inne zasilacze pomogła

 

Coś jest na rzeczy i uważam , iż należy ostrożnie podchodzić do łączenia tego zasilacza z tą płytą.

 

Co do pamięci to mi latają teraz tak jak w podpisie , a też miałem problem z uzyskaniem nominalnych wartości, dopiero pogrzebanie w ustawieniach DRAM pomogło.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podać moje ustawienia.

Edytowane przez KOLA.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny sprzet co Ty :).

Proca nie da sie u mnie wykrecic wiecej jak 4.1 ghz bo to stary E8400 C0.

Pamieci tez chodza na nominalnym 1066 mhz i to na automacie lub na sztywno 5.5.5.15....wsio jedno.

Niestety nawet 1070 nie moge uzyskac, bo plyta nie wstaje. Nie wierze, zeby mushkin 2x2 gb 1066 mhz xp nie poszedl wyzej. Ta plyta jest dziwna.

Wiele osob ma z pamieciami problemy.

Ogolnie uzyskalem swoje 4.0 ghz i to mi styknie. Cala mobo jest bardzo stabilna i prawie w ogole sie nie grzeje.

Poza tym jest piekna i nie ma nawalonego jakiegos olbrzymiego oradiatorowania jak to maja inne plyty.

 

U mnie kod 88 wystepowal, gdy przesadzilem z oc. Zawsze pomagal reset cmos.

Zasilacz mam juz drugi, bo 4 letni tagan wyzional ducha palac korki w domu :D.

Teraz jade na zalmanie 600 hp i jak znowu przesadze z oc to czasem wyskakuje kod 88.

Dziwne, ze u Ciebie zmiana zasilacza miala na ten kod jakikolwiek wplyw, no ale jak tak twierdzisz to nie bede sie upierac.

 

Jak mozesz to napisz jak ustawiles pamieci to chetnie poeksperymentuje.

W biosie jest tyle ustawien, ze mozna sie pogubic.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z AHCI - otoz XP przy instalacjibwidzi na dolaczonej dyskietce duzo driverow, ale nie ma tam do ICH10R, a wszystkie inne lowoduja BSOD...

Przewiń strzałką w dół. Okienko jest w trybie tekstowym i nie jest to od razu widoczne. Jedź do oporu w dół, na pewno są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No az tak tępy to nie jestem zeby tego nie wiedziec :) jest tam pelna gama sterow - dla JMicrona, dla ICHxR od 6 do 9 i jakies serwerowki, pomnozyc to x2 bo wszystkie maja wersje 64bit (pomijam ze sa do RAIDu i AHCI dodatkowo oddzielne), ale nie ma do ICH10R - moze jakis link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No az tak tępy to nie jestem zeby tego nie wiedziec :) jest tam pelna gama sterow - dla JMicrona, dla ICHxR od 6 do 9 i jakies serwerowki, pomnozyc to x2 bo wszystkie maja wersje 64bit (pomijam ze sa do RAIDu i AHCI dodatkowo oddzielne), ale nie ma do ICH10R - moze jakis link ?

Nie twierdzę, żeś tępy. Jak myślisz skąd mam takie pomysły? :) Tak, tak... Z doświadczenia :-P Jakąś godzinę zajęło nam z kumplem znalezienie tych sterów, instalowaliśmy raida na asusie p5w deluxe przy pomocy floppa. Gdybym wtedy wiedział o istnieniu nLite! Polecam ten soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy do dobrego post'a trafiłem, ale problem dotyczy płyty Dfi Lanparty Dk P45-t2rs plus.

Pozostałe bebechy Xeon x3360 , 2x2gb Geil ddr2 1066, zasilacz corsair 520hx,radeon 4870.

Objawy:

Po wciśnięciu przycisku Power On np. z poziomu płyty, kompletnie nic się nie dzieje , pali się tylko diodka StandBy.

Diagnose LED też nic nie wyświetla , beep nie wydaje żadnych dźwięków.

W manualu za przyczynę takiego objawu ,czyli braku jakiegokolwiek błędu na wyświetlaczu Diagnose LED, uznaje się 2 rzeczy,mianowicie :

Zworka CMOS ustawiona na pozycji 2-3 lub zasilacz który nie podaje wystarczającego prądu na +5vsb(min 2A).

U mnie zworka jest ustawiona na default czyli 1-2 a zasilacz ma +5vsb ( 3A).

Wyjmowałem ramy, grafe ,kable podłączałem z 5x i nic .

Sprzęt jest nowy.

Macie jakie pomysły co to może być bo ja już tracę powoli cierpliwość.

 

 

Pozdrawiam,

Pooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy do dobrego post'a trafiłem, ale problem dotyczy płyty Dfi Lanparty Dk P45-t2rs plus.

Pozostałe bebechy Xeon x3360 , 2x2gb Geil ddr2 1066, zasilacz corsair 520hx,radeon 4870.

Objawy:

Po wciśnięciu przycisku Power On np. z poziomu płyty, kompletnie nic się nie dzieje , pali się tylko diodka StandBy.

Diagnose LED też nic nie wyświetla , beep nie wydaje żadnych dźwięków.

W manualu za przyczynę takiego objawu ,czyli braku jakiegokolwiek błędu na wyświetlaczu Diagnose LED, uznaje się 2 rzeczy,mianowicie :

Zworka CMOS ustawiona na pozycji 2-3 lub zasilacz który nie podaje wystarczającego prądu na +5vsb(min 2A).

U mnie zworka jest ustawiona na default czyli 1-2 a zasilacz ma +5vsb ( 3A).

Wyjmowałem ramy, grafe ,kable podłączałem z 5x i nic .

Sprzęt jest nowy.

Macie jakie pomysły co to może być bo ja już tracę powoli cierpliwość.

 

 

Pozdrawiam,

Pooc

Obydwie zworki CMOS masz prawidłowo ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie zworki CMOS masz prawidłowo ustawione ?

Tak.Obie zworki są ustawione w pozycjach default.

Płyta jest wyjęta dopiero co z pudełka.A sam nic nie zmieniałem.

 

Pozdr

 

Wyjąłem płytę z obudowy i ruszyła :)

Czyli może jakieś zwarcie było.

 

 

POzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, żeś tępy. Jak myślisz skąd mam takie pomysły? :) Tak, tak... Z doświadczenia :-P Jakąś godzinę zajęło nam z kumplem znalezienie tych sterów, instalowaliśmy raida na asusie p5w deluxe przy pomocy floppa. Gdybym wtedy wiedział o istnieniu nLite! Polecam ten soft.

Moze zanostro sie wyrazilem :) ale chcialem zakomunikowac ze ne jestem typem kompletnego nooba :)

Narazie postawilem winde w ide i loszukambsterow i piintegruje je na wszystkie sposoby - troche kicha ze DFI dqlo taka mala plame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem płytę z obudowy i ruszyła :)

Czyli może jakieś zwarcie było.

POzdr

Chyba podlozyles jakies dystanse pod plyte, gdy ja montowales do budy ?. A moze dales podkladki za duze i zwieraly sciezki ?.

Masz szczescie, ze mobo odzylo :D.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te zdjęcia to bios DK p45 t2rs plus?

Jeśli tak to moja płyta jakaś trafiona jest bo mam połowe mniej opcji :blink:

Tak to DK P45 T2RS + , trzeba wcisnąć F9 pojawią się funkcje zaawansowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to F9.Wszystko się wyjaśniło.Dopiero wczoraj odpaliłem kompa na tej płycie.

Zabrałem się za podkręcanie 8400.Do tej pory miałem zawsze AMD i jakoś do kręcenia bardziej mi odpowiada.

Z Intelem nie mogę się narazie połapać z opcjami w biosie.

 

Może ktoś podzieli się jeszcze informacją z temperaturami na tej płycie.

Chodzi mi o procesor.Mam chłodzenie wodne.Procesor narazie chodzi na 3,33 Ghz.

Po uruchomieniu w biosie jest temperatura 19-20 stopni czyli temperatura otoczenia.

 

W windows bez obciązenia w Smart Guardian jest 19-20 stopni.

W Evereście:

temp. procesora 20 stopni

temp. rdzeń 1 - 40 stopni

temp. rdzeń2 - 35 stopni

 

W stresie po kilku minutach Orthos:

Smart Guardian 30-32 stopnie

Everest:

temp. procesora 30-32

temp. rdzeń1 41-42 stopnie

temp rdzeń2 41-42 stopnie

 

Jakieś dziwne te odczyty jak dla mnie.Ta pierwsza temperatura by się zgadzała bo wzrost 12 stopni jest spoko.

No ale temp. rdzeni w stresie i na luzie jest jakoś dziwnie.

Edytowane przez Gary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...