Skocz do zawartości
FatAlbert

Prawie Jak Ikstrim Czyli Teamtoruń...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie złozyło, ze miałem na pare godzin przecietnego proca i lód za oknem oto efekt:

Główni aktorzy:

E5200

Asus Maximus Extreme

Corsair 2x1GB XMS3 1600MHz cl7

KMK pot rev. 2

Sunon 12cm 230V ~3k obr/min

 

Scenariusz:

1. myślę

2. i myslę...

3. i myślę dalej

4. otwieram ColdBaga (pudło po 9800GX2 z kontenerkiem i wyposażeniem)

5. robię casting na płytę,

6. w castingu odpadły, P5B Deluxe, Maximus Formula, Striker II Extrim

7. mam 2 godziny do wyjscia na taniec

8. i się kurde spieszę

9. wykonuje tłik polegajacy na podpieciu zestawu pod 26" Samsunga T260HD

10. nalewam acetonu, troche wlało sie do kontenera, troche nie, mniejsza o to

11. tego dnia lód chyba nabrał wilgoci to parzył w palce jak szalony

12. po kilku inwektywach pojawia sie biały dymek.

13. zdjęcia z planu zamieszczam ponizej

14. wylewam pozostały w kontenerze lód do kibla, czyniac duzy bulgot

15. the end

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Kiedy jakieś spi 32m? ;) Sprawdzałeś jaki jest zysk z DDR3, bo masz tam kilka płyt? Nie wiem czy z pamięciami DDR2 600 5-4-4-4 nie było by lepiej - popatrz na hwbota. Nigdy nie miałem DDR3, ale wiem, że dobre DDR2 też dają radę. Procek wyżej nie szedł - fsb wall?

 

Kontener, to ten, którego zdjęcia są na forum, czy jakiś nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Spi32m nie bedzie, bo procka już nie mam a jak robiłem to wyniki żenua.

 

2. Nie robiłem, zadnych testów porównawczych spi na równym taktowaniu. Z tego co zauważyłem, to w Spi1m liczą sie takty, timingi nie są tak ważne

ddr2 ~1000MHz CL4 i 4950MHz 11,60s

ddr3 1600MHz CL7 i 5080MHz 10,90s

 

3. Te Corsarze ddr3 robia mi ~1900MHz na CL8, ale nie miałem juz czasu na zrobienie porządnego 32m

Nie mam zbyt dobrych ddr2 max co wycisne to 1130 cl4 na Axeramach gdzieś na 2,6-2,7V

 

4. Maximus Formula gorzej prowadzi procka niz Extreme, nie miałem czasu na sprawdzenie fsb walla

 

5. Kontener mojej roboty z 2cm dnem, foty chyba są w temacie o kontenerkach:)

 

W przyszklym tygodniu możliwe, ze oszronię Fenia 720 niestety mam tylko Assusa M3A32-MVP Deluxe z SB600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie masz za słabego tego kontenerka, ile spód waży mniej więcej? Ja bez spodu 0,8kg już do niczego nie podchodzę ;) Na 0,6kg -56C na Celku D347 @ 6,2GHz podczas Spi 32m także dziękuję bardzo. Tutaj masz fotki jak się sprawuje jeden z moich kontenerów:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=28

Spód 0,75kg. Jak chcesz dużo benchować to zrób coś ciężkiego, powierzchnia nie ma aż takiego znaczenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spód 5x5x2cm przy gęstości miedzi 9kg/dm3 daje 450g

W moim pierwszym potku ma 225g , a on robi wyniki takie jak kontener FatAlberta (cheap pot od maniakalnego)

Paradoksalnie na 1cm spodzie (225g) mam lepsze temperatury niż na 2cm, ale nie chciało mi sie go przynosić.

 

Do DI za grube dno przeszkadza, a nie mam narazie ochoty, czasu, projektu, pieniedzy na finezyjne toczenie semisolida..

Na na 1cm dnie zrobiłem 6GHz 1,9V na Pentium D935 :lol2:

 

ps. a paste juz od dawna nakładam metodą a'la Wolfszary, bo mam taką fajna rzadziutka silikonówę Thermalteka

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inną koncepcję na ten temat - faktycznie na cięższym spodzie są wyższe temperatury, ale różnica idle - load wynosi 2-3 stopnie (na przykładzie dwóch kontenerów testowanych na E6420). Na zwykłym spodzie (54x12mm) to 9-10C. I jest różnica, jeśli chodzi o zegary, szczególnie w aplikacjach wielowątkowych. Termometr to dobra rzecz ;)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na e8500@4,3ghz 1m takie samo, tyle ze memki na 574mhz 5-5-5 i system codzienny bez optymalek WTF? cache?

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na e8500@4,3ghz 1m takie samo, tyle ze memki na 574mhz 5-5-5 i system codzienny bez optymalek WTF? cache?

Jakbys troszku sie doksztalcil na temat dzialania spi to bys nie zadawał takich pytan :)

 

tak cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ładnie. Kiedy jakieś spi 32m? ;) Sprawdzałeś jaki jest zysk z DDR3, bo masz tam kilka płyt? Nie wiem czy z pamięciami DDR2 600 5-4-4-4 nie było by lepiej - popatrz na hwbota. Nigdy nie miałem DDR3, ale wiem, że dobre DDR2 też dają radę.

ddr3 daja kopa,ale jak sie pusci na 1T(mowa o spi) na 2T to juz roznie

 

svende gratuluje wynikow w tak krotkim czasie ;)

 

jak w tym tygodniu nie dostane mobasa na ktorego czekam to chyba zwatpie we wszystko,juz poltora miecha bez kompa a sprzetu mam do krecenia troche,tak to jest jak sie robi interesy z uzytkownikami forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...