Skocz do zawartości
adek755

Rozdzielenie łącza Adsl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kończy mi się umowa z TP na neostradę TP 512kb\s i zamierzam przejść na Era Internet Stacjonarny. Internet oferowany przez tego operatora działa na tych samych warunkach i na tym samym łączu - jedynie ceny są niższe, dużo niższe. Jeżeli więc komuś będzie łatwiej, może podstawić sobie pod "Era Internet Stacjonarny" słowo "Neostrada" ;)

 

Era oferuje następujące modemy:

  • Modem ADSL Webr@cer 821
  • Router WLAN z modemem Webr@cer 8012
Ceny wynoszą kolejno 1zł i 99zł

Tutaj możecie zobaczyć dokładnie produkty.

 

Z tego, co powiedział mi konsultant z BOA, rozdzielenie internetu oferowanego przez nich jest legalne. Nie wiem jakim cudem na łączu TP, skoro w przypadku Telekomunikacji jest to niedozwolone, ale to pozostawmy...

 

Dylemat mam ten, jak rozdzielić internet, a dokładniej - za pomocą czego. Łącze chcę podzielić na 2 komputery za pomocą kabla Ethernet (router WLAN nie wchodzi tu więc raczej w grę, gdyż bym go nie wykorzystał).

 

Zastanawiam się, zastanawiam, bo mam dwa wyjścia:

  • <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> modem za 1zł i dokupić samemu jakiś router
  • <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> router wraz z modemem od Ery za 99zł
Sam nie wiem czy za 100zł dostanę dobry router.

Nie wiem także czy ten od Ery jest dobry.

 

W zasadzie ten router od Ery ma WLAN, więc to jest niby plus. Jak już wcześniej pisałem nie przydałaby mi się ta technologia, ale na razie. Potem, kto wie. Na pewno nie będę płakał że wystaje mi antenka, bo mi to nie przeszkadza

 

Jeżeli jednak teraz chce rozdzielić internet za pomocą kabla czy bardziej opłaca mi się brać ten router czy samemu?

Jaki router był by odpowiedni do takiego typu zadania?

Jaki mogę znaleźć dobry za taką kase (do ok. 100zł)?

 

I jeszcze mam pytanie. W jaki sposób wyglądałoby połączenie w przypadku rozdzielenia z pomocą routera kupionego osobiście? Tzn kabel leciałby do modemu za 1zł, potem do routera a potem ethernetem do mojego PC i do PC sąsiada?

 

Jak wtedy może wyglądać szybkość, gdy z obu komputerów korzysta się z internetu? Prędkość :2?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i o takie proszę każdego, kto będzie wiedział chociażby część z tego co zapytałem.

 

Pozdro600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem, patrzyłem i tak zrobie. Tylko pytanie brzmi jaki? Podobno Pentagramy są dobre.

Mam na oku 2 modele:

Pentagram Cerberus P 6311-07a

Pentagram Cerberus P 6311-072

różnica jaką dostrzegłem jest wygląd. A jeżeli chodzi o techniczne sprawy, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być takie same. Nie jestem do końca jednak pewny, gdyż listy konfiguracji się różnią i nie wiem czy brak napisanej funkcji w jednym z routerów oznacza jej brak, czy też po prostu nie została napisana. Jeżeli ktoś wie jakie są różnicę proszę o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to patrz dalej, a te omijaj

teraz to mnie kur*a rozwaliłeś ... :damage_wall:

Już myślałem że poszukiwania mam z głowy. Pentagram PRO firma, wszystko ok i biore któryś z tych, a Ty mi wyskakujesz z takim czymś..? Na forach polecają te routery bardzo często i znajomy infrormatyk mi polecił więc nie rozumiem :blink: Wcześniej myślałem o D-Linku DSL-320T, ale znalazłem pare tematów że są z nim problemy i nie jest aż taki dobry, czego nie słyszałem o Pentagramie.

 

Oczywiście na pewno znajdziemy wszystkie modele uszkodzone jakoś, ale to jest nieuniknione, a Pentagramy spotykałem żadko i wydaje mi się że są dobre. Modemy z WiFi np. zdobyły nagrody od PCF i PC World Computer...

 

Możesz więc jaśniej? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to ja Ciebie nie rozumiem kolego

 

juz w 2 poscie napisalem co na Twoim miejscu bym kupił, ale Ty postanowiles dac raz jeszcze to samo zapytanie w innym topicu, tym razem w providerach

 

napisalem, ze kupiłbym tp linka, cieszy sie dobra opinia, niezawodny,ma wszystkie niezbedne opcje, jest tani, a po wgraniu odpowiedniego fw posiada rowniez qos

 

a Ty dalej drazysz, szukasz cos jeszcze lepszego, no i znalazles Pentagrama :lol2: i dlinka :huh:

 

wiec, czego jeszcze chcesz ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to ja Ciebie nie rozumiem kolego

 

juz w 2 poscie napisalem co na Twoim miejscu bym kupił, ale Ty postanowiles dac raz jeszcze to samo zapytanie w innym topicu, tym razem w providerach

 

napisalem, ze kupiłbym tp linka, cieszy sie dobra opinia, niezawodny,ma wszystkie niezbedne opcje, jest tani, a po wgraniu odpowiedniego fw posiada rowniez qos

 

a Ty dalej drazysz, szukasz cos jeszcze lepszego, no i znalazles Pentagrama :lol2: i dlinka :huh:

 

wiec, czego jeszcze chcesz ?

Dobra, sprostowałeś naszą dyskusję, ale znów nie rozumiem paru Twych słów:

szukasz cos jeszcze lepszego, no i znalazles Pentagrama :lol2: i dlinka

Znalazłem? Czyli to jest lepsze? Ech... pisałeś w postach poprzednich żebym omijał Pentagramy i D-Linki, a teraz piszesz że szukałem czegoś lepszego i znalazłem (coś lepszego?). Może używałeś tu słów w przenośni, ale zaczyna mnie to irytować, bo sam nie wiem kiedy mówisz prawdę, a kiedy piszesz coś typu "tiaa kup PROróter08", po prostu nie jestem w temacie i nie mogę tego wychwycić :wink:

 

Oczywiście nie mówię że TP link nie jest zły, bo to jest 3 alternatywa, ale zabardzo ku niemu się nie zbliżałem, bo wydawało mi się że to nie jest dobre urządzenie, tylko jakaś podróba D-Linka ze złudnie podobną nazwą, tak jak np. Adidaz. Poza tym D-Link i Pentagram wydają mi się większymi masterami na rynku sprzętu internetowego...

 

Dobra nieważne. Zapomnijmy o wcześniejszych postach i tych nieporozumieniach.

Teraz zapytam punktami i jak możesz, odpowiedz bezpośrednio bez żadnej arogancji, przenośni, dowcipów.

 

1. Czy te modemy Pentagram Cerberus to dobry wybór?

Jak w pyt. 1. odpowiedziałeś "tak", to to pytanie jest nieaktualne. Jak inaczej, to:

2. Dlaczego według Ciebie Pentagram Cerberus jest złym wyborem

3. Czy produkty D-Linka to dobry wybór?

Jak w pyt. 1. odpowiedziałeś "tak", to to pytanie jest nieaktualne. Jak inaczej, to:

4. Dlaczego według Ciebie produkty D-Linka są złym wyborem

5. W czym TP link jest taki lepszy od podanych przeze mnie propozycji, czyli:

Pentagram Cerberus P 6311-07a

Pentagram Cerberus P 6311-072

D-Link DSL-320T?

6. Co ostatecznie polecasz, tzn jaki modem - jakiej firmy i jak możesz dokładny model (może być nie jeden).

7. Czy masz jakieś doświadczenie w tych sprawach? Miałeś do czynienia z kilkoma lub chociażby jednym? Bardzo proszę powiedz co wiesz.

 

Nie gniewaj się za te może nerwowe słowa z mojej strony, ale jakoś się zdenerwowałem tym, że być może nie umiem interpretować tekstu.

 

I jeszcze dla pewności zapytam. Czy taki kombajn 3, czy tam nawet 4in1 wystarczy mi do podzielenia Ery Internetu Stacjonarnego (czyt. Neostrady, bo to na takiej samej zasadzie i łączu). Jakie tricki będe musiał wykonywać? Jakieś dodatkowe programy, czy tylko konfiguracja poprzez Windows?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania od 1 do 4:

pentagram i d-link to ta sama półka sprzętu sieciowego typ soho (small office or home use) i do domowych zastowań w zupełności wystarczają

5. lepszy? pewnie w cenie; poza tym sprzęt imo porównywalny (nie miałem kontaktu z wieloma pentagramami więc wiele nie powiem)

6. ja bym wybrał TP-Link TD-W8901G - przyzwyczajenie do firmy

7. doświadczenie myślę że spore; dwa lata pracy w branży sieciowej, kilkadzisiąt różnych modeli "w rękach"

 

do dodatkowego pytania:

idealnego rozwiązania nie ma ale z doświadczenia wiem że do domu takie wszystko w jednym w 99% przypadków sprawdza się znakomicie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania od 1 do 4:

pentagram i d-link to ta sama półka sprzętu sieciowego typ soho (small office or home use) i do domowych zastowań w zupełności wystarczają

5. lepszy? pewnie w cenie; poza tym sprzęt imo porównywalny (nie miałem kontaktu z wieloma pentagramami więc wiele nie powiem)

6. ja bym wybrał TP-Link TD-W8901G - przyzwyczajenie do firmy

7. doświadczenie myślę że spore; dwa lata pracy w branży sieciowej, kilkadzisiąt różnych modeli "w rękach"

 

do dodatkowego pytania:

idealnego rozwiązania nie ma ale z doświadczenia wiem że do domu takie wszystko w jednym w 99% przypadków sprawdza się znakomicie

 

pozdrawiam

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Ten TP-Link co proponujesz odpada, bo ma WiFi (jest 2x droższy) i mi się nie przyda, bo mam tylko komputer stacjonarny.

 

Proszę jeszcze o odpowiedzi krzynka1 oraz jak ktoś chcę to również z góry dziekuje.

 

PS. Ta firma TP-Link wydawała mi się mało znana i mało prestiżowa, a tu proszę - kolejny mi ją poleca. Nie wiem skąd moje takie założenie... Hmm przyznam szczerze że tak patrzyłem na allegro i są modemy

Pentagram, D-Link, Linksys (...) i "Pozostałe". TP-Link jest właśnie w dziale "Pozostałe", więc w pewnym sensie wydawać się może że skoro nie ma oddzielnej zakładki dla tej firmy, to sprzęt TP-Linka nie jest aż tak prestiżowy jak te pozostałe. Poza tym wydawało mi się właśnie że jest to taka jakby podróbka D-Linka o złudnie podobnej nazwie. A wygląd urządzeń tej marki też jest jakiś taki śmieszny, jak radii z lat '90-tych ;P

 

Dodatkowo mam także duży plus, który skłania mnie do Pentagrama - 5 lat gwarancji, podczas gdy TP-Link daje 2. Nie mówię że ma się zepsuć, ale skoro producent daje aż 5 lat gwarancji, oznacza to że sprzęt jego nie jest barachłem które się zaraz popsuje.

 

Dalej rozkminiam czym się różni ten:

http://allegro.pl/item372755071_neostrada_...l2_wys_24h.html

od tego:

http://allegro.pl/item377613149_pentagram_...ada_qos_ss.html

Pozdrawiam!

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jakbym wybrał to bym nie pytał.

Jak jesteś łaskaw aby mi pomóc to bardzo proszę.

 

Nie wiem dlaczego odbierasz że jak coś powiesz to jest źle. Po prostu jak coś powiesz to ja się pytam i nie widze w tym nic złego. Po to jest forum ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QOS, QOS'owi nie równy. Masz tu instrukcję od tego Pentagrama, tam coś piszą na ten temat http://pentagram.pl/content/download/3625/...11-07%29+PL.pdf

 

Poza tym na samej aukcji mechanizm QOS jest w miarę sensownie opisany <_<

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na:

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4207

Ten model

 

Jest to identyczne urządzenie co te drugie, jednak tu mamy antywirusa za Free - Pandę oraz:

- dadatkowy filtr

- jakąś zaawansowaną metodę w funkcji QOS

 

Ceny są takie same, więc tamtego nie opłaca się brać, bo nie w niczym nie jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na:

[...]

Upewnij się że masz parametry linii lepsze niż:

- tłumienie poniżej 30dB

- SNR powyżej 20dB

 

Jeśli linia nie spełnia w/w warunków zostaniesz kolejnym szczęśliwym posiadaczem Pentagrama 6311-xx który co prawda nie łączy się z ADSL / traci synchro, ale "działa" (rozłączenia i problemy z połączeniem na linii aboneta nie są objęte gwarancją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...