Skocz do zawartości
zbycho_86

Upgrade Lub Wymiana Kompa Na Nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich na forum.

Obecnie mam kompa: Athlon 64 3500+, MSI K8T Neo2-F V2.0, 1,5 GB RAM (DDR 400), Gigabyte GF 6600 GT AGP.

Chciałbym pod koniec czerwca zrobić jakiś upgrade (kompa używam głównie do gier - chociaż już nie nowych ;) ). I teraz oczywiście mam do Was prośbę o pomoc. Czy warto jeszcze dokupować cokolwiek do tego kompa? Czy sprzedać ten sprzęt i kupić coś nowego (jeśli tak to co, bo ja zatrzymałem się w rozwoju kart graf. na poziomie AGP i nie wiem co warto na PCI-E - a do nowego kompa to już pewnie tylko PCI-E).

To, czego nie chcę kupować to HDD, nagrywarka DVD, obudowa. Zasilacz przydałby się nowy. Kwota to na dzień dzisiejszy ok. 600 zł (+ to co mogę dostać za ew. sprzedaż moich starych gratów). Jeśli uważacie, że warto poczekać i dołożyć jeszcze 100 - 200 zł to też się nad tym zastanowię.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając to co masz, dostaniesz jakieś 280zł.

Więc już mamy do dyspozycji +/- 880zł.

I jedziemy: :)

Proc - E2160 - 170zł

Mobo - Gigabyte P31-DS3L - 170zł

Pamięci - 2x1gb Kingmax 1066 - 120zł

Grafa - GF Asus 8800GS albo Galaxy 9600GS (to ta sama karta, tylko 96gs ma standardowo troche niższe takotwania) - ok. 300zł

Zasilacz- Modecom MC-350 - 80zł (nie żaden Modecom FEEL!!)

 

Razem - ok. 840zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc ;). Pewnie zrobię to co mówicie - sprzedam stare części i kupię za te pieniądze coś nowego. Miałbym tylko jeszcze ew. jedno pytanie. Czy dołożenie do zestawu jeszcze ok. 100 zł (może byłaby taka możliwość) doda mu dużo wydajności? Jeśli tak to co najlepiej zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wychodzi na to, że będę mógł dołożyć te dodatkowe 100zł do karty graficznej. Pewnie zdecyduje się na jakiegoś GF 8800GT (na allegro są już za niecałe 400zł, np. tu lub tu). Niestety z tego co poczytałem wszystkie te karty mają słabe możliwości podkręcania i wentylatory zablokowane na 100%, więc nie ma w sumie znaczenia co wybiorę (mam rację?).

Chciałem się jeszcze upewnić czy ten Modecom uciągnie taki sprzęt (w różnych miejscach ludzie polecają co najmniej 400W do tej karty), bo głupio by było zaraz zasilacz wymieniać.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...