Skocz do zawartości
Zachariasz

Nv4_disp A Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem, że problem BSODa z nv4_disp był już wielokrotnie poruszany, ale jeszcze nie znalazłem rozwiązania, które by mi pomogło.

 

Problem wygląda następująco: Przy OC CPU z 2.4 do 2.5GHz i włączeniu anti-aliasingu 4x (np. w 3dmarku, emulacji PS2) pojawia się albo niebieski ekran, albo windowsowski komunikat o błędzie, co w obu przypadkach wymaga resetu.

 

Wina nie leży raczej po stronie GPU, bowiem błąd występuje zarówno przy, jak i bez OC karty graficznej.

 

Oczywiście mam najnowsze detonatory, instalowane zarówno przy taktowaniu 2.4 oraz 2.5.

 

Czy ma ktoś pomysł czego to może być wina?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie przed aktualizacja sterow do grafiki czyscisz system z poprzednich sterownikow?

Nie wyczyściłem. Ale później je usunąłem. I efekt jest taki sam, jeśli nie gorszy: BS już się nie pokazuje - albo wyskakuje sam czarny ekran, albo pojawiają się jakieś dziwne artefakty na pulpicie, albo w ogóle system się nie ładuje do końca tj. wiesza się zanim zdąży do końca po włączać wszystkie programy.

 

To jest wina systemu (ew. reinstalacja) czy bardziej sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj narzedzia do odinstalowania sterownikow np. DRIVER SWEEPER najlepiej uruchomiony w trybie awaryjnym, potem zainstaluj ponownie stery, moge jeszcze powiedziec, ze najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze. Dobrze jest jeszcze przetestowac ram memtestem tak np. 2-3 godz.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie daje mi spokoju...

 

Zrobiłem formata - efekt mniej więcej taki sam. Starsze sterowniki również nie pomogły.

 

Nie ogarniam...

 

Czego to jest więc wina? Płyty głównej? Za małego v na CPU (jest domyślne)? Karty graficznej lub BIOSu video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...