Skocz do zawartości
Kit44

Moze Jakas Modernizacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

A wiec mój obecny zestaw to:

Sempron 2500+ (podkrecony na 2100 mhz real)

Gigabyte GA-7N400 Pro

Radeon 9800Pro

Ram 1GB

i reszta smieci.

 

Głownym celem jest nie kryje Test Drive Unlimited, jakies pare klatek do pełnej radości brakuje.

Na razie ze wszystkich testów jakie wykonałem wynika że dość mocno blokuje go proc, myślałem o wymianie na np Athlona 3000+ (kwota maks 200zł).

Ale zastanowiłem sie i nie wiem czy jest szansa żeby zmienic cos wiecej w kwocie do 300zł (oczywiscie allegro).

Znaczy najlepiej by było proc+mobo+grafa tzn zeby ram został. Jest szansa?

 

I oczywiscie zeby to nie było słabsze niz to co mam obecnie :rolleyes:

 

 

PS. I nie mówcie poczekaj odłóż kase i zrób wiekszy upgrade - bo to mam w zamiarze ale dopiero moze pod koniec roku jak dobrze pójdzie, narazie budżet na modernizacje maks 300 (moze z małym haczkiem, wiecej niechce póki co przeznaczać) :oops:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A wiec mój obecny zestaw to:

Sempron 2500+ (podkrecony na 2100 mhz real)

Gigabyte GA-7N400 Pro

Radeon 9800Pro

Ram 1GB

i reszta smieci.

 

Głownym celem jest nie kryje Test Drive Unlimited, jakies pare klatek do pełnej radości brakuje.

Na razie ze wszystkich testów jakie wykonałem wynika że dość mocno blokuje go proc, myślałem o wymianie na np Athlona 3000+ (kwota maks 200zł).

Ale zastanowiłem sie i nie wiem czy jest szansa żeby zmienic cos wiecej w kwocie do 300zł (oczywiscie allegro).

Znaczy najlepiej by było proc+mobo+grafa tzn zeby ram został. Jest szansa?

 

I oczywiscie zeby to nie było słabsze niz to co mam obecnie :rolleyes:

 

 

PS. I nie mówcie poczekaj odłóż kase i zrób wiekszy upgrade - bo to mam w zamiarze ale dopiero moze pod koniec roku jak dobrze pójdzie, narazie budżet na modernizacje maks 300 (moze z małym haczkiem, wiecej niechce póki co przeznaczać) :oops:

 

Pozdrawiam.

przeciez uzywane 3000+ lataja na allegro juz po 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez uzywane 3000+ lataja na allegro juz po 50 zł

A to ciekawe bo ostatnio przez półtora albo 2 tygodnie obaczajam codziennie allegro i najtanie poszedł Athlon XP 3000+ Barton (512 L2 bo taki mnie interesuje) za cos koło 130zł (najczesciej chodza w okolicach 150-200 czasem nawet ponad 200zł) więc nie wiem na co ty patrzyłes?

 

np. http://allegro.pl/item374245498_athlon_300...ton_gratis.html - imo troszke przelicytowali ale zblizone do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wymieniłbym proc-mobo-ram-grafikę, ponieważ:

- socket jest dość stary i nic nowego tam nie wejdzie

- ram to DDR1, więc nie ma szans żeby weszło na jakiekolwiek mobo

- grafika AGP więc jej też się nie da zostawić

 

Sprzedajesz te komponenty, dostaniesz w najlepszym wypadku 180zł za nie.

Mamy więc 480zł

Kupujesz:

- Gigabyte GA-MA780G-S2H

- najtańszy Athlon x2 AM2 z allegro

- 1GB ramu z allegro za ~40zł

 

Płyta ma bardzo dobrą zintegrowaną grafę, która jest 10-30% szybsza od 9800Pro. Poza tym ma DX10, a więc także DX9.0c (np. Far Cry z tego skorzystał). Masz tu wolne PCI-E, więc zawsze możesz zmienić grafikę. Na to mobo wejdą także najnowsze Deneby oraz obecne Phenomy oraz najszybsze Athlony x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz te komponenty, dostaniesz w najlepszym wypadku 180zł za nie.

Mamy więc 480zł

E e - dalej mamy 300zł bo tyle mam przeznaczonych funduszy, wiecej nie moge ruszyc (przeznaczone na co innego i musza być "avaible" - życie), a na to żeby najpierw sprzedac też sobie nie moge pozwolic. Komputer jest mi niezbedny do pracy, i nie ma szans żebym nawet dzien był bez kompa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... szczerze mówiąc, to nawet do 300 da się zamknąć taki zestaw.

 

Najpierw lepiej oblookaj tą płytę na internecie i powiedz czy ci odpowiada ;)

Procek dobierze się w zależności od tego ile kasy zostanie. No i XP optymizowany obowiązkowo, bo zostanie 768mb ramu jak 256 przydzielisz dla integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy kupić Athlona64 np 3000+/3200+ na s939 i do tego płytę na ten sam socket, oczywiście z AGPx8 (allegro). Zamkniesz się nawet grubo poniżej 300zł za te dwie rzeczy. A reszta (pamięci DDR oraz grafa wejdą bez problemu). Na Bartony i tym podobne starocia nawet nie patrz. Zawsze zastanawiam się, kto wciąż nabiera się na tę archaiczną "filatelistykę" i ładuje ponad 200zł w proca słabszego 3-4 krotnie aniżeli dzisiejsze np. E2180 w podobnej cenie. No ale to ich wybór :)

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... szczerze mówiąc, to nawet do 300 da się zamknąć taki zestaw.

 

Najpierw lepiej oblookaj tą płytę na internecie i powiedz czy ci odpowiada ;)

Procek dobierze się w zależności od tego ile kasy zostanie. No i XP optymizowany obowiązkowo, bo zostanie 768mb ramu jak 256 przydzielisz dla integry.

 

Płyta ma 2 wady (chyba ze nie docztałem):

1. Tylko jedno złacze ide - mało przydałyby sie 2 ;/

2. nie widze szeregowego i równoległego - potrzebne (wiem coraz rzadziej sa na nowszych płytach ale mi sa potrzebne (szeregowy to mus, bez równoległego przeżyje)

 

Hmm ciekawe czy jeszcze sie znajdzie takie płyty nawet wsród jakis drogich plyt? Bo jak nie to bede musiał sobie z tych rupieci zostawic tyle sprzetu zeby stykło na cos działajacego...

 

 

Ramu to troche mało bo 600MB to mi przegladarka na starcie zjada (wiem wydaje sie to dziwne ale jak sie okazuje ze jest otwarte nawet ponad 100 kart to wszystko jasne - wiem połowe kart mógłbym wrzucic do zakładek ale wtedy zapomniałbym przeczytac a tak jak mam czas to czytam sobie np artykuł o manualu w aparatach foto ;), a jak nie mam czasu to sobie lezy i czeka grzecznie w kolejce. )

Edytowane przez Kit44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma 2 wady (chyba ze nie docztałem):

1. Tylko jedno złacze ide - mało przydałyby sie 2 ;/

2. nie widze szeregowego i równoległego - potrzebne (wiem coraz rzadziej sa na nowszych płytach ale mi sa potrzebne (szeregowy to mus, bez równoległego przeżyje)

 

Hmm ciekawe czy jeszcze sie znajdzie takie płyty nawet wsród jakis drogich plyt? Bo jak nie to bede musiał sobie z tych rupieci zostawic tyle sprzetu zeby stykło na cos działajacego...

...

Nawet nie są takie drogie (ale bez karty graficznej) http://kombo.krakow.pl/sklep.php?idx=KBPLYASUAM20036

 

Najnowsze płyty rzadko mają dwa IDE i raczej nie warto się od tego uzależniać i pomyśleć o wymianie napędów optycznych na SATA

lub HDD na SATA.

Co do portów szeregowego i równoległego to nie jest wielki problem bo sporo płyt ma takie tylko czasami trzeba dokupić połączenie na śledziu.

Przykładowo taka GIGABYTE GA-MA78G-DS3H z wydajną grafiką ma i są dostępne do tego śledzie.

http://www.profnet24.pl/index.php?products...mp;prod_id=5299

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=14

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=14348

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem trzymanie na jednym ide dysku i np nagrywarki nie zwalnia dość mocno dysku??

Bo inaczej jedynym sensownym wyjściem byłby zakup płyty z dwoma IDE albo zrobienie obrazów partycji dysków i przezucenie na dysk sata (bo akurat partycja systemowa jest na ATA :( )

 

Musze to wszystko przeanalizowac na spokojnie (tylko żeby nie wyszło jak zawsze że chciałem jak najtaniej a wtopie 2 razy tyle albo i wiecej niż przewidywałem :unsure: )

Edytowane przez Kit44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd zwalnia dysk tylko w momencie krzystania z niego np kopiując dane z płyty na dysk. Ogólnie ja miałem tak podłączone dysk i DVDRW i nie można było się za bardzo do niczego przyczepić no poza czasem jaki potzreba było na zgranie danych na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem trzymanie na jednym ide dysku i np nagrywarki nie zwalnia dość mocno dysku??

...

Zwalnia a na ile to zależy od konkretnego napędu optycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...