Skocz do zawartości
Popixs

White Water

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was wie moze jakie sa jego dokladne wymiary?

szukalem pobieznie bezskutku, a niestety jestem b. zajety i nie mam czasu dalej szukac.

dla osoby ktora mi pomoze obiecuje 20% rabatu przy zakupie mojej kopii (rewizji ;) ) WW

 

 

oto jego wyglad jesli ktos nie kojarzy:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The copper wb itself is 78 mm long by 51 mm wide; the baseplate thickness over the die was not specified. The barbs are threaded into the top plate, and the cover and nozzle plates are retained with 4 cap screws compressing "O"-rings in grooves cut into the cover and bp. The barb ID is 10.5 mm and the unit w/o the P4 adaptor weighs 401 gm dry, and 412 gm when full of coolant.

Dostane znizke ? 8) Poszukam jeszzce i tak nie mam co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The top plate uses 3 x 1/2" barbs (with 3/8" BSP threads - meaning that if you wanted to fit 5/8" barbs this would not be a problem), 1 inlet in the middle, through the nozzle in the middle plate jetting down and impinging directly over the CPU core area, then splitting out to the two outlets. The two outlets are merged back together again by an external Y-piece.  

 

The total block dimensions are 80mm x 50mm x 12.5mm (not including the barbs) and will fit a Socket A motherboard through the 4 mounting holes. An additional aluminium mounting plate with longer clamping screws is an optional extra for Intel P4 Socket 478 mounting.

Hmm ciezko cokolwiek znalezc...

 

Sa niby dokladnie wymiary bloku, ale Tobie oto chodzi czy o srodek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyy - srodek, ale za to tez dziekuje

 

Reed - dzieki za pomoc, ty to potrafisz pomoc ;)

 

pedzior - jakos ci nie wierze, jak masz to podziekuje i przeprosze, ale jak na teraz to ci nie wierze

 

niemiec - nie wiem jeszcze, uwazasz 100 zl bez zapinki za rozsadna cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, zebys znalazl gdzies dokladne dane. Niemniej sam bylem ciekawy. Dalem maila do goscia od frezarki ile by takie cos kosztowalo, ale jak na razie nie odpisal.

Wracajac do tematu to przyjmijmy, ze otwory w srodkowej czesci maja 10mm srendnicy. Z tego wynika ze zaglebienie w najnizszym klocku musi miec wymiary 10x40-50mm. Srodkowe zwezenie ma ok. 12mm wysokosci i 2-3 szerokosci.

Finy mozna samemu zmodyfikowac. Najlepiej jakby bylo ich wiecej, a one same byly ciensze (i tu klaniaja sie mozliwosci frezarki).

Otowry to juz nie problem.

Jak chcesz moge Ci pomiezyc Nukleona (wielkosc zewnetrzna i rozstaw wlotow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazasz 100 zl bez zapinki za rozsadna cene?

cene wyznacza rynek - jak bedziesz mial zbyt to czemu nie :D

 

uwazam ze taki bloczek nalezy mocowac na sruby do mobo - zapinki powodują ze ma tendencję do ruchów "na boki" od wpływem węzy

 

wracając do wymiarów - możesz bardzo precyzyjnie określic wymiary na podstawie zdjęcia - rozstaw otworów do mocowania do mobo jest standardowy... - a reszta to mnozenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedzior - nic nie wnosisz wiec sie wynos/zamknij.

 

wymiary

 

sam klocek bedzie 80/50/10 mm

 

na srodku 10 kanalow szer 1mm glebokosc 8-8,5 mm mysle ze dno 1,5-2 mm bedzie sie dobrze sprawowac w takiej konstrukcji, ale jestem otwarty na rady (nie na przechwalki) grubosc finow to takze 1mm, ich dlugosc jeszcze nie jest ustalona, ale to nie jest chyba problem

 

wlot i wyloty 10/12 mm rurki, wlot oczywiscie splaszczony (w poprzek)

 

zastanawiam sie jeszcze czy nad samym wlotem nie wyfrezowac kanalow w poprzek, tworzac taka "siatke" jak u morphlinga

 

top moge zrobic z pleksy, nie wiem tylko czy to potrzebne.

 

blok bedzie skrecany, miedzy kawalkami beda uszczelki

 

mocowanie z pleksy, bedzie na sruby ofkoz, inaczej sobie nie wyobrazam takiego kloca (stosunkowo malo materialu bedzie wydrazone), do srub chyba doloze sprezynki, tyle ze nie wiem jeszcze jakie bo nigdy ich nie stosowalem

 

co do ceny to poprostu palnalem, jak zrobie prototyp to sie dowiem ile mnie to bedzie kosztowac, ok?

 

czekam na rzeczowe komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do finów i ich rozmiarów to zapytaj berkuta , on robił taki bloczek i ci powie jakie sa najlepsze wymiary. a pozatym z tym wynoszeniem to se mozesz bo to jest forum i kazdy sie moze wypowiedziec wiec nie mysl ze masz jakas wladze bo jej niemasz. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie obiecuje, w tym tygodniu dam go do zrobienia, moze na piatek sie wyrobi, a moze dopiero na przyszly tydzien.

To az za szybko :) Ja sie bede zmienial WC pod koniec kwietnia tak na oko. No nic czekam na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie obiecuje, w tym tygodniu dam go do zrobienia, moze na piatek sie wyrobi, a moze dopiero na przyszly tydzien.

To az za szybko :) Ja sie bede zmienial WC pod koniec kwietnia tak na oko. No nic czekam na testy.

Lepiej nie pytaj... Teraz mam CPC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zrobic cienszych a gestszych finow? Daloby to wieksza powierzchnie oddawania ciepla, ale z drugiej strony nie wiem na ile pozwala miedz (problemy z obrobka).

Bylybm nawet zainteresowany takim bloczkiem (zobaczymy jakie efekty), ale jesli bylaby mozliwosc ewentualnego zwrotu w jakims tam czasie jesliby okazal sie kijowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale ty placisz za przesylke :)

Ale z ciebie kapitalisa :D

Gore proponuje zrobic z pleski albo czegos podobnego. Dlaczego? Polecam lekture: porownanie atlantisa, mazea i neptunea. Altantis jest najlzejszy co pomaga w rownym przyleganiu bloku do jadra. Niby szczegol, ale jak juz biezesz sie za robote to lepiej to zrobic dobrze.

 

Jaka w koncu robisz konstrukcje? Ala WW czy to z tymi rowkami na calej dlugosci?

Osobiscie wolalbym WW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym WW

a masz jakis konkretny powod? czy np. tylko wzgledy wizualne

Wierz mi, ze moglbym miec blok tak paskudny jak Andrzej Lepper byleby byl super wydajny :lol:

Dlaczego nie ten drugi patent? A po co dawac rowki daleko od jadra. Critical area jest tylko nad jadrem i tylko tam finy maja sens. Pogadaj z Witchhunterem czy robic finy czy takie cos jak u morphlinga.

 

btw co jest lepsze? Finy czy to co robi morphling?

 

Finy przy wylotach daja niepotrzebny opor. Skoro WW jest jednym z najlepszych obecnie blokow to raczej tego tupy przerobki sa niebezpieczne. Dobry jest jeszcze atlantis (prawie niemozliwy do sklonowania), ale wedlug Witchhuntera gorszy od WW (ma On atlantisa wiec jest raczej obiektywny).

 

Moja propozycja: kopia WW z ewentualnie patentem morphlinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedz nabyta, zamowie 2 sztuki a'la WW, jedna dla mnie jedna na testy pojedzie pozniej, zaraz jade do majstra to sie dowiem jak bedzie z ta kratka a'la morphling. jesli dorwe witcha przed wyjsciem to sie skonsultuje.

top bedzie na 80% z poliweglanu/pleksy i na szybkozlaczki, tyle ze nie wiem czy festo czy cammozzi (nie dorwalem jeszcze festo w gdyni, ale podobno gdzies jest, cammozziego mam za to ogromny wybor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wrocilem, spod bedzie taki jak w white water, z tym wyjatkiem ze na srodku bedzie kratka a'la morphling oraz bedzie troche wiecej finow, jakies 9-10 (7 w WW) wymiary 80x50x10, wysokosc finow 8mm, poprzeczne naciecia rowniez co 1mm, co do ich ilosci to nie wiem do konca bedzie ich ok 10.

 

widzicie miejsce na jakies poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...