Skocz do zawartości
Sm0key

"nie Można Uruchomić Tego Urządzenia. (kod 10)"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

 

Mam zintegrowaną karte dźwiękową Realtek High Definition Audio na płycie głownej głównej MSI.

 

Czasem jak słucham muzyki, to tak jakby sie zacinała na chwile, chodziła "skokami", po chwili sie uspokaja. Aż tu teraz pojawił sie komunikat o jakimś wirusie, po zeskanowaniu i usunięciu go bylo ok, ale na drugi dzień.. brak dźwięku i ogólnie reinstalka systemu.

 

W menedżerze urządzeń karta jest wykryta, ale jest komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)" i żółty wykrzyknik. Usuwałem karte i instalowałem jeszcze raz, ale nic nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak instalowałeś sterowniki, ale do HDA jest łatka pod XP SP2. W przypadku mojej płytki, gdy instaluję sterowniki przez autorun z CD, łatka jest wrzucana razem ze sterownikami i wsio działa dobrze.

 

Odinstaluj sterowniki i spróbuj jeszcze raz z CD do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to moze byc dzialanie rootkita Bagle. Zobacz czy jestes w stanie otworzyc ten katalog C:\WINDOWS\system32\drivers

 

Hm, myślę, że łatka nie jest potrzebna, a sterowniki nie są jakieś wybrakowane, wcześniej wszystko było dobrze.

 

Tak, mogę otworzyć ten folder. Dodam, że to na pewno o jakiegoś wirusa chodzi, moja znajoma z bloku obok (jesteśmy w LANie) ma dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...