Skocz do zawartości
PathFinder

Spięcie Na Wifi Ap Różnych Firm

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam mały problem,

a mianowicie mam postawioną sieć wifi na 2 AP w takim systemie, ze AP łączą się między sobą poprzez WDS.

Wszystko ok, ale teraz zaopatrzyłem się w AP Asus'a tj. dokładnie WL500G i za żadne skarby nie chce mi sie podłączyć pod AP (który kolwiek) na WDS'ie LinkSys'a, ustawiłem ten sam kanał, to samo SSID, to samo szyfrowanie i klucz, no i oczywiście mac adresy też są poprawne.

Linksysy jakoś działają a ten dziad nie chce.

Miał już ktoś podobny problem ?

Asus z asusem oczywiście, ale jak coś innego to juz nie chce. dziwne.

 

prosiłbym o pomoc jeśli ktoś ma pomysł

 

pozdrawiam

PathFinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb wds nie z każdym sprzętem działa tak samo; w tej chwili 'lansowane' są dwie rózne koncepcje (proszę mnie nie ganić za resztę firm) pierwsza stworzona przez Inter Epoch (w tym edimaxy, ovislinki, i inne soho) druga jest linksysa - wniosek - wds na różnym sprzęcie może nie działać, trzeba sprawdzac w manualu a jakimi ap bedzie to działalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swieta prawda, powiem Wam ze nawet na linksysie byly z tym problemy typu linksys do linksysa. na jednym mialem dd-wrt na drugim tomato i za holere nie chcialy gadac. moze dlatego ze mam tomato na tamtym. rozwiazanie jest proste. podepne go jako apclient i styka.

w tej chwili nie wiem nawet na czym jest ten asus. pozostaje mi wyjscie typu podpiac 2 asusy ze soba i podlaczyc jeden z nich skretka i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...