Skocz do zawartości
Bull_Byk

Problem Z Podziałem łącza W Domu

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz problem jest taki. Zamowilem sobie lapka i dzis go dostalem. Wpadlem na genialny pomysl zeby kupic sobie routerek z wifi do dzielenia lacza w domu.

 

Wybralem ASUSa WL520-GC bo tani i same pozytywne komentarze. Ale prosze nie krytykujcie mnie czy zrobilem dobrze czy zle. moze po krotce powiem jak wyglada moja siec:

 

Dołączona grafika

 

A chce zeby to wygladalo tak:

 

Dołączona grafika

 

 

No i tu jest problem, za nic nie umiem skonfigurowac tego routera. Ustawilem mu zeby automatycznie pobieral ip z servera(routera) i wpisalem moj numer karty mac. no i router pobiera IP maske DNS wszystko.

Wyglada to mniej wiecej tak:

 

Adres Ip 192.168.1.6

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama domyslna 192.168.1.1

Servery DNS standardowe ip z DSLa tepsy

 

Moj komp pobiera informacje: Ip- w tym wypadku 192.168.1.2 no i

brama 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

 

i nie dziala.

 

 

Przypuszczam ze to cos z ustawieniami routowania ale co i jak nie mam zielonego pojecia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na tym 1 routerze jest jakaś blokada, może być lista dostępowa MAC lub zmniejszone TTL.

co to jest TTL ??

 

Lista dostepowa MAC rozumiem spis ip. Jak nie wpisalem do routera MAC mojej sieciowki to sam pobral ip 192.168.1.138 ;p wiec chyba az tak poblokowane nei ejst;p

 

 

teraz przez przypadek podalczylem i kompa i router na porcie LAN i wszystko dziala normalnie ;p tak jakby to byl switch no ale to jest jakby obejscie bo nie wiem jakbym mial wifi zrobic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, filtrację MAC już sam załatwiłeś.

 

Podłącz samego kompa (na razie bez routera) i w konsoli (uruchom -> cmd) wpisz: ping wp.pl Następnie podaj tutaj wartość TTL.

 

ttl dla wp to 122 :P dla google 243 i dalej nic mi to nie mowi;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam już nie wiem po co kazałem Ci robić ten ping, bo to i tak to nic nie mówi :)

 

Pewnie masz tą blokadę TTL skoro internet nie trybi. TTL to czas życia pakietu, na tym routerze brzegowym pewnie jest zbijane do wartości 1, co umożliwia przejscie pakietów przez tylko 1 router/komputer. Pakiet przechodzi do twojego routera i od razu ginie - wartość 0. Jedyny sposób to podbijanie tego TTL np. o 1 , ale niestety twój router nie ma takiej opcji :sad:

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zaczalem sie bawic

 

i zaczalem wszystko podlaczac do portu lan ;p

 

przez chwile jakos tak mi sie udalo ze byl net i na kompie i na lapku (wczesniej udalo mi sie polaczyc wifi z routerem) ale cos chyba z czyms koliduje i sie sypie po minucie moze kilku

 

 

 

EDIT:

Poszedlem tym samym krokiem i udalo mi sie to zrobic. Router Asusa jak i kompa podlaczylem w port LAN. wylaczylem server dhcp i ustawilem jego ip na 192.168.1.150 ;] W efekcie uzyskalem to ze moj komp ma ip jak dawniej a laptop przez Wi-Fi ma 192.168.1.150 jak routerek ;p moze to i dziwnie jest skonstruowane ale w gruncie rzeczy chodzi o to zeby dzialalo i dziala ;]

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem, za nic nie umiem skonfigurowac tego routera. Ustawilem mu zeby automatycznie pobieral ip z servera(routera) i wpisalem moj numer karty mac. no i router pobiera IP maske DNS wszystko.

Wyglada to mniej wiecej tak:

 

Adres Ip 192.168.1.6

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama domyslna 192.168.1.1

Servery DNS standardowe ip z DSLa tepsy

 

Moj komp pobiera informacje: Ip- w tym wypadku 192.168.1.2 no i

brama 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

 

i nie dziala.

 

 

Przypuszczam ze to cos z ustawieniami routowania ale co i jak nie mam zielonego pojecia ;/

mi to wygląda na problem z DNS - spróbuj przypisać na sztywno dla każdej z sieciówek (oczywiście ten z np. tepsy a nie adres routera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...