Skocz do zawartości
krzynek1

Voip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje taniego i dobrego sposobu na tanie połaczenia telefoniczne, typowe rozwiazania czyli telefon + np Tp czy inny operator telefoniczny sa drozsze niz te oparte na VoIP

 

jest wielu operatorów, trudno sie w tym polapac, poki co spodobaly mi sie oferty gadu nagłos oraz telepremium

 

prosiłbym uzytkownikow VoIP oraz osoby obeznane z tematem o wypowiedz nt co wybrac, niekoniecznie z tych dwoch ofert wyzej podanych oraz ewentualnie jakies uzasadsnienie dlaczego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tlenofon z bramką pap2t - jakośc rozmów jest idealna (jesli akurat nikt nie ciągne czegoś z neta) ceny może nie są najniższe, ale i tak jest to opłacalne, a jakość usługi jest na bardzo wysokim poziomie!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skype i jego abonamenty są bardzo korzystne

12zł nielimitowane połączenia w Polsce na stacjonarki

17zł na całą europę

40 nielimitowany świat, podczas gdy do niektórych razem z komórkami.

 

http://www.skype.com/intl/pl/allfeatures/s...SubscriptionTab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno tlenofon jak i skype brzmia kuszaco ale mam pytania odnosnie ich:

 

w przypadku tlenofonu, czy mozna posiadajac juz swoj pap2t uruchomic ich uslugę ?

 

a co do skype, to nie moge sie dopatrzeć ceny za połaczenia na komorki chociazby na planie abonamentowym za 12 zł z groszami, no i nie wiem, czy mozna zestawic polaczenia przez bramke VoIP, chociażby przez pap2t ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz niezablokowaną bramkę, to bez problemu możesz na niej skonfigurować ten tlenofon jak również każdego innego operatora świadczącego rozmowy w oparciu o protokół SIP.

 

Co do Skype, to używa on własnego protokołu połączeniowego, więc na PAP2 go nie skonfigurujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym wybral telefon bezprzewodowy z oferty skype, taki samodzielny, bez usb i wykupilbym abonament za 12 zł to w jaki spposob ktos moglby skontaktowac sie ze mna ?

 

mozna miec swoj indywidualny nr ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym wybral telefon bezprzewodowy z oferty skype, taki samodzielny, bez usb i wykupilbym abonament za 12 zł to w jaki spposob ktos moglby skontaktowac sie ze mna ?

 

mozna miec swoj indywidualny nr ?

Niestety w skype z tego co mi wiadomo trzeba płacić za własny numer i to nie mało, IMO nie warto brać skype jeśli miałby zastąpić telefon stacjonarny, również ze względu na zamknięty protokół.

Na rynku jest wiele operatorów działających na protokole SIP, dlatego jak kupisz bramkę obsługującą SIPa zawsze możesz przejść do konkurencji nie zmieniając sprzętu.

Osobiście mogę polecić ipfon, może nie mają najtańszych rozmów, ale jakość dźwięku jest poprostu super i za darmo jest własny numer. Są tańsi operatorzy ale jedni życzą sobie opłaty za numer, inni za coś innego, ogólnie i tak się opłaca  :) Najlepiej wybrać takiego pod siebie czyli żeby było najtaniej tam gdzie się najczęściej dzwoni.

 

Jak wybierałem operatora to ciekawą opcją wydawała się też telarena, nie jest to typowy operator tylko taki który skupia kilku operatorów. W teorii działa to na takiej zasadzie że jak dzwonisz np. do USA to rozmowa idzie przez tego operatora którego stawka do USA jest najniższa.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupując nowy abonament otrzymuje się także bezpłatną pocztę głosową, numer lokalny do odbierania połączeń z tradycyjnych telefonów (przy planie Bez ograniczeń - Świat dostajemy trzy numery) oraz usługę Skype To Go (pozwala dzwonić z komórki na dowolnie wybrane numery na świecie - stacjonarne lub komórkowe, płacąc za to jak za połączenie lokalne.

 

Bardzo polecam, oferta bezkonkurencyjna.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skłaniam sie coraz bardziej jednak ku skype, abonament 12 zł kusi ;-)

 

jednak widze tam jeden haczyk, mianowicie jest naliczana oplata za kazde nawiazanie polaczenia http://www.skype.com/intl/pl/prices/callrates/connectionfee/ niewielka co prawda bo 2 gr /pol ale jednak

 

na szczescie w abonamencie ma sie wlasny numer skypein, wiec z zewnatrz polaczenie nic nie kosztuje jesli dzwoniacy jest z tego kraju w ktorym mieszka odbierajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...