Skocz do zawartości
Zigi

Jak Wymusić Tryb Pracy N W Wag300n

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dysponuję lapciem z kartą wi-fi (Intel 4965AGN) obsługującą standard N użyczyłem od znajomego ruter Linksys Wag300N. W największym skrócie chodzi mi o zapewnienie szybkiego połączenia między stacjonarką a lapciem bez ciągnięcia kabli. Funkcje modemu adsl i routera są nie używane.

Niestety nijak nie mogę zmusić tegoż routerka do nadawania w n-ce. W manualu napisano iż można ustawić dowolny tryb pracy wireles: mieszany, b,g n. Niestety u mnie dostępne są jedynie mieszany i wyłączenie. W mieszanym n-ki nie nadaje. Ki diabeł???

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mnie pamięć nie myli to jeszcze IEEE nie oglosiło oficjalnego standardu "n" i producenci bazują tylko na normie typu "draft n" (coś jak wersja beta programu); wniosek z tego taki że pomiędzy sprzętem różnych firm (w twoim przypadku intel i linksys) może to nie działać w tym trybie - potrzebny jest sprzęt tego samego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym ale teoretycznie draft n powinien być zgodny z draft n innej firmy..

Coś mi mówi iż w tym przypadku do testu dostałem uszkodzony router bo zachowuje się dość dziwnie... np w tej chwili zaczął kompletnie blokować przepływ danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie powiedziane, że urządzenia różnych firm będą ze sobą gadać. W tej chwili samych draftów jest 5 wersji, poza tym niektóre firmy stosują własne patenty (w ogóle nie opisane w draftach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze powiedziane - teoretycznie

 

prawda jest jednak taka że po to się ustala międzynarodowe normy żeby teoria stała się praktyką a z obserwacji np. mogę powiedzieć że sprzęt dlinka nie trzyma specyfikacji żadnego drafta; mimo to ze swoimi kartami pracują idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze powiedziane - teoretycznie

 

prawda jest jednak taka że po to się ustala międzynarodowe normy żeby teoria stała się praktyką a z obserwacji np. mogę powiedzieć że sprzęt dlinka nie trzyma specyfikacji żadnego drafta; mimo to ze swoimi kartami pracują idealnie

Właśnie przed chwilką czytałem artykuł o tym jaki to dlink dokładny i przetestowany rygorystycznie przez intela w tym względzie :|. W takim razie może mi ktoś powiedzieć jaki ap/router z gigabitem będzie mi sprawie działać z kartą w lapciu???

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...