Skocz do zawartości
lolekm1

Słaby Wynik Zapisu Do Pamięci // Crashe Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od przedstawienia mojego sprzętu.

Z everesta

Ostatnio zakupiłem procka P4 2.6Ghz, którego wstawiłem zamiast starego Celerona 1.7 .

Zacząłem ogólnie testować kompa everestem. Odczyt/zapis do pamięci etc.

I tutaj zaczyna się mój problem. Odczyt wynosi średnio około 3K MB/sek; podczas gdy zapis wyciąga ledwie 1050 MB/sek.

Jeśli dobrze mi wiadomo ten wynik powinnien być zbliżony odczytowi.

 

Moim drugim problemem jest crash systemu. Podczas gdy gram w gierki np. warcraft, komputer się zawiesza.... Wystarczy 5 min odpalonej gry. Wszystko się zatrzymuję i nic nie da się zrobić oprócz restartu systemu. Gdy winamp jest włączony i następuje zawiecha, zaczyna ciągnąć się dźwięk. Dosłowny crash. Musze też stwierdzić że takie rzeczy nie występują tylko podczas gry. Zdarza to się nawet podczas zwykłego korzystania z systemu > "zwiedzanie netu" etc. Czasem jest tak że podczas długiego przesiadywnia przed gierką lub ogólnie przed kompem, ten nie zawiesza się. Nie wiem czym może to być spowodowane. Temp mam w normie, tak jak i wartość napięcia. Chociaż to drugie się często zmienia tak jak i częstotliwość taktowania procesora > co chyba nie jest zbytnio w porządku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm? Przepraszam nie jestem zbytnio obcykany w tych sprawach. Twierdzisz że to wina zasilacza? Jak to możliwe że komp się właśnie zaczął zacinać po zmianie procka? I jeśli trzeba wymienić zasilacz... to na jaki oO?

Edytowane przez lolekm1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz kasy ale myśle że taki np fortron wystarczy a mogło sie to stać bo ten procek ciągnie więcej prądu niż stary i zaczyna być niesabilny

http://allegro.pl/item377953777_zasilacz_a...tf_jakosc_.html

Najpierw sprawdź stabilność pamięci i procka jak napisali koledzy wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek raczej stabilny. żadnych błędów podczas liczenia.

Dzisiaj wieczorem nastawie Memtest'a.

Czyli twierdzisz że po zakupie owego zasilacza podanego przez ciebie, praca komputera wróci do normalności? Zarazem nie przytafią mi się ciągłe zwiechy kompa? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówie ze tak będzie, najpierw sprawdź miernikiem jakie masz napięcia na tym zasilaczu co masz. Ten który podałem wyżej jest na pewno lepszy od tego który posiadasz. Napięcia miernikiem sprawdzasz wkładając czarną sondę do do czarnego styku w molexie a czerwoną do zółtej lub czerwonej (żółta- 12V czerwona- 5V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miernika. Ogólnie sprawdzenie nim jest niemożliwe > więc będzie trzeba wykluczyć tą kwestię :/

Od jakiegoś czasu crashe zaczynają się powtarzać ... ale na Celeronie !

Tak więc spytam. Jaki zasilacz mam kupić? Jeśli można proszę o podanie takiego który napewno wystarczy na mojego procka/kompa. Cena? Jakieś 50-60zł się znajdzie ;p

Dziękuje z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz starszego kompa gdzie większośc jest zasilana z 5V więc tam więcej prądu musi być a w nowszych kompach jest główną linia 12V takze z tych dwóch dla Ciebie ten drugi.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł Furtron. Założyłem i zmieniłem na P4.

Gram z jakieś 15 min, w tym słuchając muzyki i bach... Znowu się wieśną ;( Już naprawdę nie wiem co robić.

Jeszce poużytkuje i potestuje. Ale z tego co widząc że się wieśną nie wierze że to pierwszy raz tylko.

Proszę o pomoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...