Skocz do zawartości
januszn64

Problem Z Montażem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio złożyłem koledze komputer. Po około dwóch dniach zamówił sobie internet (nie znam dokładnej nazwy danej firmy). Montaż rozpoczął się w zeszłą sobotę, lecz panowie podprowadzając internet stwierdzili, iż z kablem jest coś nie tak W poniedziałek (czyli dzisiaj) mieli dokonać korekty. W końcu doszli do wniosku, iż kabel jest w porządku, lecz coś nie tak jest z Windows'em (Vista x64). Kazali przeinstalować. Dzisiaj jeszcze mam jechać do kolegi instalować windę, lecz mam przeczucie, iz nic to nie pomoże Coś mi tutaj źle pachnie (Dodam, iż posiadacz komputera nie jest ani troche zorientowany w jego obsłudze)

Proszę o pomoc. Co według was jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklane kule w ruch...

 

Jaki to komp, jak jest podlaczany internet, jakie sa objawy? Chyba nie liczysz, ze wywrozymy Ci z fusow rozwiazanie problemu, o ktorym wiemy tyle, ze byc moze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklane kule w ruch...

 

Jaki to komp, jak jest podlaczany internet, jakie sa objawy? Chyba nie liczysz, ze wywrozymy Ci z fusow rozwiazanie problemu, o ktorym wiemy tyle, ze byc moze jest?

 

Już podaję paramterty:

 

CPU: AMD Athlon 4600+ X2 F3 Windsor

MOBO: Gigabyte GA-M56S-S3 s. AM2 nForce 560 (zintegrowana karta sieciowa)

RAM: 2x 1GB 800MHz Kingmax Dual Channel

PSU: Neotec 440W

GPU: GIGABYTE GeForce 8600GT

HDD: Seagate SATAII 250GB 16MB

 

Internet podłączony do integry rzecz jasna. Objawy: Internetu w ogóle nie widać ani nie słychać. Pierwszy raz "internetmoterzy" wywróżyli wadliwy kabel, potem natomiast coś z windowsem.

Edytowane przez januszn64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaldajac, ze sterowniki sa zainstalowane poprawnie, to raczej szukalbym winy u internetmonterow, albo w blednej konfiguracji karty sieciowej.

 

Sprawdzaliscie inna sieciowke? Czy monterzy sprawdzali na jakims swoim sprzecie, ze siec powinna dzialac? Jaki jest stan polaczenia w Windowsie? Moze dostawca internetu filtruje klientow po adresach MAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby problem nieaktywnego połączenia PPPoE/ISDN? (Np. Netia, Neo) Sam miałem ten problem jak tydzień temu zakładałem neostradę u dziadka i jedynym skutecznym rozwiązaniem okazało się rzeczywiście przeinstalowanie Windowsa (2000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzil bym kabel czy wtyczka jest poprawnie zakuta.

Pamietaj! :

Jesli to jest RJ'tka

Kolor, polkolor, kolor, kolor, polkolor, polkolor, kolor

np (od lewej)

 

1. biało-pomarańczowy;

2. pomarańczowy;

3. biało-zielony;

4. niebieski;

5. biało-niebieski;

6. zielony;

7. biało-brązowy;

8. brązowy.

 

z obydwu stron kolory przewodu w tej samej kolejnosci, nie ma znaczenia czy zaczniesz od bronzowego czy niebieskiego.

Moze to byc wina braku internetu jesli po stronie administratora jest wszystko dobrze.

 

pozdr FatalOneTy

Edytowane przez FatalOneTy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...