Skocz do zawartości
Zigi

Jak Dwóm Kartom Sieciowym Nadac 1 Adres... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie w jaki sposób nadać dwóm kartom sieciowy (1 kabelek 2 wi-fi) ten sam adresik? Oczywiście wpisać się da ale mi chodzi o to aby w każdej chwili można było przełączyć się np z kabelka na wifi i odwrotnie przy zachowaniu tego samego adresu (zależy mi na zachowaniu przekierowania portów) w dodatku bez restartu systemu?

 

Edit: Chyba że na routerku da się przekierować jeden port zewnętrzny na dwa adresy ip wewnętrzne...

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwiązać na kilka sposobów:

 

Przypisać interfejsom na sztywno te same adresy IP. Windows, coś tam się będzie pluł po przypisaniu tego samego adresu 2 karcie, ale nic poza tym. Musisz tylko pamiętać, żeby równocześnie nie korzystać z 2 kart, czyli zanim wepniesz kabel, to rozłącz połączenie bezprzewodowe.

 

Poza tym możesz sobie napisać skrypty zmieniające konfigurację ip poszczególnych interfejsów (polecenia netsh). Jeszcze innym rozwiązaniem może być ustawienie takich samych numerów MAC obu kartom. Na routerze czy co tam masz robisz sobie static dhcp dla tego mac'a i po problemie :razz:

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza metoda na sztywno nie do końca działa bo mi przypisuje temu drugiemu interfejsowi same zera mimo odłączenia pierwszego interfejsu. Zerknę na ustawienia z dhcp ewentualnie ustawie skrypt zmieniający adresy zgrany z profilem apeka.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...