Skocz do zawartości
szczepoxx

Pci Lan Czy Zintegrowany Lan Na Plycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciabym uzupelnic swoja wiedze dotyczaca kart sieciowych :) bo raczej nie wiele z nimi mialem do czynienia poza podlaczaniej i podawaniem adresu mac adminowi od Wi-Fi :)

 

Otoz czy obecne zintegrowane karty sieciowe sa tak dobre jak karty sieciowe zewnetrzne? Chodzi mi o "latency", jakosc polaczenia (bledy) i jakis inne ktorych nie potrafie wymienic :)

Bo od jakiegos czasu uzywam tylko zintegrowanych kart sieciowych ale wpadly mi w rece okazyjnie dwie zewnetrzne.

 

Co bylo by lepsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciabym uzupelnic swoja wiedze dotyczaca kart sieciowych :) bo raczej nie wiele z nimi mialem do czynienia poza podlaczaniej i podawaniem adresu mac adminowi od Wi-Fi :)

 

Otoz czy obecne zintegrowane karty sieciowe sa tak dobre jak karty sieciowe zewnetrzne? Chodzi mi o "latency", jakosc polaczenia (bledy) i jakis inne ktorych nie potrafie wymienic :)

Bo od jakiegos czasu uzywam tylko zintegrowanych kart sieciowych ale wpadly mi w rece okazyjnie dwie zewnetrzne.

 

Co bylo by lepsze ??

nie ma różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze ta zaleta że gdy gdzieś grzmotnie w sieć to pada zwykle sama karta (jeśli korzystamy z zewnętrznej) ~ oczywiście nie myślę o wifi

akurat tu się nie zgodzę bo jak grzmotnie i pójdzie przepięcie po kablu to ofszem spali się zewnrzna sieciówka ale razem z połową komputera; w końcu i tk jest to razem połączone przez pci ;] (najczęściej oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat tu się nie zgodzę bo jak grzmotnie i pójdzie przepięcie po kablu to ofszem spali się zewnrzna sieciówka ale razem z połową komputera; w końcu i tk jest to razem połączone przez pci ;] (najczęściej oczywiście)

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Wbrew pozorom nie musi grzmotnąć w sam kabel żeby spalić sieciówkę. Jeśli kabel jest długi (jakieś 25m i więcej) to wystarczy że walnie w promieniu kilometra żeby sieciówka to odczuła. Jak ktoś kiedyś próbował połączyć kablem 2 domki jednorodzinne, to wie o czym mówię. Dość szybko zauważa, że najlepiej jest po każdej stronie kabla umieścić mały, tani switch, i tylko zmieniać porty kiedy te kolejno "odmawiają współpracy" :wink: Kiedyś dostałem switch, w którym po 2 latach takiej eksploatacji działały tylko 3 z 8 portów. Jakby ktoś chciał tak często zmieniać płyty główne, to chyba taniej by było położyć światłowód :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 przewieszki od ładych kilku lat i powiem że wszystko zależy od jakości kabla, przwieszka z ekranowanego (jednostronnie uziemiony) nie uszkodziła jeszcze żadnej karty - switha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...