Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Udało udało :lol2: miałem wiele pracy przy obudowie i WC i wsumie sporo czasu zajęło mi odpalenie kompa.

Za to wyniki wyglądaja objecująco. Po ok 2-3h prób z różnymi ustawieniami biosu otzrymałem coś takiego:

Dołączona grafika

 

PL=7

Powoli oswajam się z płytą więc dalsze OC powinno przebiegać sprawniej.

Niestety procek ma fsb wall przy 480MHz i tylez wyciągnął na kolejnej trzeciej dla niego płycie. Żadne zabiegi nie pomagały!

Szkoda, że nie moge na nim wycisnąć więcej z płyty.

W każdym razie duży krok w stosunku do poprzedniego Abita. Prawie 3.8GHz na 1.4V wcześniej nie wchodziło w gre! Nie mówiąc o temp sekcji zasilania bo tam cały czas było bardzo gorąco a tutaj duży komfort że jest spory zapas temp.

Płyta wall procka osiągnęla bez podnoszenia jakiegokolwiek napięcia.

Takie ustawienia przechodzą SuperPi 16M próbke i pare minut w Orthos (nie czekałem do błędu tylko wyłączyłem test) . Więcej testów nie robiłem jeszcze.

 

3 wejścia na dodatkowe czujniki temp bardzo przydatne gdy ktos monitoruje WC.

Jeden minus to kontrola wentylatorów. Niestety w tym Asus ani troche nie dorównuje Abitowi! Ale jakoś sobie z tym trzeba poradzić.

 

Płyta jest warta tej kasy i ogólnie bardzo pozytywne wrażenia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało udało :lol2: miałem wiele pracy przy obudowie i WC i wsumie sporo czasu zajęło mi odpalenie kompa.

Za to wyniki wyglądaja objecująco. Po ok 2-3h prób z różnymi ustawieniami biosu otzrymałem coś takiego:

PL=7

Powoli oswajam się z płytą więc dalsze OC powinno przebiegać sprawniej.

Niestety procek ma fsb wall przy 480MHz i tylez wyciągnął na kolejnej trzeciej dla niego płycie. Żadne zabiegi nie pomagały!

jakie ty masz te CELLSHOCKI?

jak na 1250 coś marne everestread. Ile dałeś VDIMM?

próbowałeś ustabilizować wyżej?

 

Może se kupię to mobo do drugiego zestawu :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4.4.12 @1000 @2.3V

 

VDIMM widać na screenie - 2.36V

 

A ile byś oczekiwał od nich? Jeszcze będe je męczył tylko nie miałem za dużo czasu jak cały czas robiłem przy WC. Ale po woli kończe więc będzie więcej czasu na OC.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4.4.12 @1000 @2.3V

 

VDIMM widać na screenie - 2.36V

 

A ile byś oczekiwał od nich? Jeszcze będe je męczył tylko nie miałem za dużo czasu jak cały czas robiłem przy WC. Ale po woli kończe więc będzie więcej czasu na OC.

Na RAMPAGE moje poszły na 1280 - w pełni stabilne. Wcześniej mi się chyba płyta skończyła niż te pamięci. Dalsze podnoszenie V nic nie zmieniło. Ciekawi mnie czy MAX II więcej potrafi :)

Niski everest read to wina płyty a nie pamięci.

Tak z ciekawości sprawdzę dzisiaj wieczorem u siebie ile uzyskam. tak dla porównania.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim VDIMM to miałes? Będe próbował dalej, także obniżyć PL - obiecuje :D

1280, 2.35V real

Podnosiłem 2.4V ale nic to nie dawało.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3054907

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

witam, wyslalem moja plyte Asus Maximus Formula do serwisu... przyszla odp. ze gwara uznana ale nie ma jej nigdzie i nie moga mi ja dac... oferuje mi Maximus II Formula od reki tylko nie wiem jak z podkrecaniem....? jest lepsza w porownaniu z maximusem gorsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wyslalem moja plyte Asus Maximus Formula do serwisu... przyszla odp. ze gwara uznana ale nie ma jej nigdzie i nie moga mi ja dac... oferuje mi Maximus II Formula od reki tylko nie wiem jak z podkrecaniem....? jest lepsza w porownaniu z maximusem gorsza ?

Zastanawiasz się.... hmm.

A coś innego jeszcze proponują oprócz MAX II?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Albo mam mozliwosc Maximusa II albo dalsze czekanie na Maximus X38 ktorego teraz nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie...?

Ogolem powie mi ktos czy ta na p45 jest lepsza od tej od x38?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35, X38 i X48 obsługują też 16 GB ramu, nawet 680i sli to potrafi :) To takie moje dwa grosze...

 

A co do problemu - trudno powiedzieć, jako osoba dysponująca wszystkimi highendowymi asusami pod lga powiem, że wszystkie są dobre. M2F rewelacyjnie prowadzi ramki, za to MF ma X38, który jest lepszy od P35, no i wgrywając bios od RF można co nie co lepiej podkręcić... MF ma problem z FSB - 500 i nic więcej do 24/7, m2f pod tym względem lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 M2F rewelacyjnie prowadzi ramki, za to MF ma X38, który jest lepszy od P35, no i wgrywając bios od RF można co nie co lepiej podkręcić... MF ma problem z FSB - 500 i nic więcej do 24/7, m2f pod tym względem lepiej wygląda.

W czym się ta rewelacyjność objawia?

Przecież jak większość płyt na P45 ma problemy z PL.

Jak możesz dołożyć parę groszy to weź MF2, sprzedaj i kup RAMPAGE.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pare MB/s w evereście to żadna róznica chyba że ktoś w zawodach SuperPi startuje. Główna różnica to pełny CF!

 

@jacekcz - troche przeczysz samemu sobie. W wątku o rampage podałeś że:

 

"487x9.5, ramy 4x1GB, 584MHz, 1.42V na NB, PL=7

Everest read około 10100"

 

Porównajmy do mojego screena - mam 10200 też przy PL=7 a za to FSB 469. Nie widze istotnych różnic ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pare MB/s w evereście to żadna róznica chyba że ktoś w zawodach SuperPi startuje. Główna różnica to pełny CF!

 

@jacekcz - troche przeczysz samemu sobie. W wątku o rampage podałeś że:

 

"487x9.5, ramy 4x1GB, 584MHz, 1.42V na NB, PL=7

Everest read około 10100"

 

Porównajmy do mojego screena - mam 10200 też przy PL=7 a za to FSB 469. Nie widze istotnych różnic ;)

A widziałeś przy jakich taktach pamięci ten wynik?

1168 a nie 1250! Więc nie ma co porównywać.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki. Czy Wasze Maximusy piszczą (cewki)? Mój właśnie piszczy, co ciekawe tylko w idle, wystarczy obciążyć proca powyżej 15% (aby się mnożnik przestawił da default) i już jest cisza. Mam nadzieję że z czasem to zniknie bo i tak po jakichś3 tygodniach użytkowania piszczenie występuje coraz rzadziej, teraz np nie ma go...

 

Oprócz tego jest jeszcze coś, słyszę piszczenie przy płynnej zmianie obrazu, np przy przewijaniu stron WWW, jednak jest ono dużo cichsze i np. moja siostra go nie słyszy. Spotkał się ktoś z tym, ja wcześniej słyszałem to u kumpla na starym kompie (coś ala Athlon 1800+). Może to grafa (GF 5750:-)?

 

BTW, jeśli to coś pomoże to proc E8500, pamięci 2x1 HyperX, zasilacz Chieftec 420 HPC-420-302 DF(został ze starego kompa ale póki nie zmienie grafy to myślę, że spokojnie da radę, tym bardziej, że jest zimniutki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz nie słyszę piszczenia, przy przewijaniu stron rónież, ale to pewnie dlatego, że mieszkam przy trasie i w dzień cały czas jest szum. Zasilacz nie piszczał przy poprzedniej konfiguracji, ale teraz jest chyba mniej obciążony (tak sądzę) więc to może mieć wpływ...

Ale i tak jest dużo lepiej niż na początku, wcześniej słyszałem pisk nawet mając słuchawki na uszach i oglądając film, Chyba od 2-3 dni nie ma tego stałego pisku więc jest git.

Przy przewijaniu to chyba grafa będzie, ale nie upewnię się dopóki jej nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...