Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Przed ENERMAXEM miałem 3 zasilacze, które na 8800GTS chodziły prawidłowo. Po zmianie na GTX 280 zaczęły się piski i inne dziwne odgłosy.

BQ DP 7 650W - 2sztuki oraz TACENS 700W.

 

Aktualnie absolutna cisza. Żadnych denerwujących dźwięków.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało udało :lol2: miałem wiele pracy przy obudowie i WC i wsumie sporo czasu zajęło mi odpalenie kompa.

Za to wyniki wyglądaja objecująco. Po ok 2-3h prób z różnymi ustawieniami biosu otzrymałem coś takiego:

Dołączona grafika

hmm...masz największą ilość pamięci jaka w życiu widziałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Maximus II ma poważną wadę względem mojej poprzedniej MSI K7N2 Delta2. Chodzi o dźwiękówkę wbudowaną. Dawniej gdy zakładałem słuchawki i zanim coś puściłem chciałem się dowiedzieć czy słuchawki nie są za głośno ustawione na pokrętle to kręciłem i kiedy był dźwięk był na MAX słychać było szum, teraz tego nie ma i chyba będę musiał sobie jakieś oznaczenia na pokrętle zrobić. :-)

Nie zdawałem sobie sprawy, że rozwiązania zintegrowane tak posżły do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

To moj pierwszy post wiec wypadało by się przywitać. Pozdrawiam wszystkich.

 

Potrzebowal bym szybkiej porady co do wyboru plyty glownej.

 

Zastanawiam sie nad Maximusem II, Rampagem z DDR2 lub DFI DK na P45 z ver. PLUS.

 

Nie interesuje mnie Crossfire wiec przewaga X48 w tej kwestii jest dla mnie nie istotna.

 

Plyta bedzie pod q9550 pewno C1 stepping (jakos mi sie nie wydajezeby mi sie wylosowal E0).

 

Czyli Yorkfield zadowoli mnie 4ghz - innteresuje mnie w miare latwe podkrecanie bez 2 miesiecznego dlubania (daltego nie jestem przekonany do DFI). Wlasnie padla moja DFU Ultra D z opty 165 - z ktora zreszta mialem sproro problemow z Cold Bootem - DFI pozastawilo sporo nie samku u mnie pozatym juz nie mam takiej zajawki i niestety czasu na grzebanie w biosie jak kiedys.

 

Moje priorytety to wydajnosc, latwosc podkrecania, pulap 4ghz dla 4 rdzeni 45nm - w takiej kolejnosci.

 

Krecil bede na Dominatorach PC8500.

 

Pozdrawiam i dziekuje za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wydajności pamięci Rampage jest na szczycie jak i możliwości podkręcania. Tyle że Maximus II też wiele nie ustepuje - powiedziałebym że jak ktoś nie jest zagorzałym wojownikiem o każdą milisekunde w SuperPI to dokładanie do Rampage nie ma sensu. Właściwie to P5Q Deluxe zapewnia prawie to samo.

Własciwie którą nie wybierzesz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rafa za info. Swoja droga pozdrowienia ze slonecznej IRL :damage_wall: - Dub Czity sie klania ;).

 

Właśnie te małe niuanse mogą być kluczowe - dla dwóch rdzeniu nie zawracał bym ludziom głowy i brał bym co mi się bardziej podoba ale 4 rdzenie są dość kapryśne słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy ktos wie czy wejdzie na Maximusa II, Thermalright TRUE Xtreme - a jezeli wejdzie to czy nie trzeba zadnych cudow odstawiac - wyginan, demontarzy itp, itd?

 

Pozdraiwam

wejdzie na 100%, też się przed montażem zastanawiałem, ale bez żadnego problemu TRUE wchodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś kręcił E8400 na maximusie II, jak tak to na jakich ustawieniach przekroczono 4 ghz. u mnie to nie wygląda ciekawie, mam rev. C0

 

Vcore - 1,41,

 

CPUPLL - 1,68

 

VTTCPU - 1.23

 

GTL(0) auto

GTL(1) -45mv

GTL(2) auto

GTL(3) -45mv

 

trochę to przekracza napięcia "bezpieczne" więc się zastanawiam jak innym poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ustawiasz cztery GTL jak masz procesor dwu rdzeniowy???

 

A moze to pamięci wcześniej siadają a nie procesor? Sprawdziłeś ile fsb robi sama płyta i pamięci?

( 1 ) GTL mam ustawione na dwujajowca:

GTL (0) - AUTO

GTL (1) - -40mV

GTL (2) - AUTO

GTL (3) - -40mV

jak zostawię wszystkie na auto, to nawet nie ładuje systemu, przy tych ustawieniach jest najstabilniejszy,

 

( 2 ) płyta i pamiątki poleciały na FSB 550 przy tych samych ustawieniach, jedyne co zmieniłem to mnożnik na x6

 

udało mi się dojechać do stabilnego 4,09:

CPU x 9

FSB - 455

Vcore - 1.4

CPUPLL - 1.5

VTT - 1.24

NB - 1.24

DDRV - 2.2

FSB strap to NB - 333

DRAM - 901MHZ

GTL (0) - +20mv

GTL (1) - +10mV

GTL (2) - +10mV

GTL (3) - +20mV

 

wiem że dziwne GTL, ale stabilniejszych nie znalazłem.

jak ktoś wyżej podjechał na 8400 to poproszę o settingi :), ja już lepiej nie mogę nie podnosząc napięcia na CPU :(

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

gravimag --->

 

Ja mam e8500 (revC) co prawda ale konfig bedzie przyblizony.

 

4.10 Ghz.

 

Mnożnik Auto

FSB - ~440

VCore - u mnie 1.337 V ( u siebie na początek ustaw max 1.35 - oczywiscie mowa o 4.0)

CPU PLL - 1.6 V

Cpu VTT - 1.24V

NB - daje na auto (ustawia w przyblizeniu 1.32V)

FSB Strap - ustawiam na auto

DDRRam - zalezy na ile Ci sie krecą pamieci ale na poczatek zalecam mniejsze aby ustabilizowac procesor, pozniej mozna zając sie pamieciami (miałem te z podpisu lecialy max 1160 ;)]

Trzecia opcja od dołu na ENABLED {zakładka extreme tweaker}

Dwie od dołu na disabled. {zakładka extreme tweaker}

 

U mnie tak smiga bez problemu na 4.10, jesli bedziesz miał problemy to Ci powiem ze smialo tylko mozesz zwiekszac napiecie na proca... plyta reszte ustawia sama bardzo dobrze (przynamniej u mnie nie sa ta duze wartosci)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gravimag --->

 

Ja mam e8500 (revC) co prawda ale konfig bedzie przyblizony.

mam prawie takie same ustawienia, jedynie niższe CPU PLL, ale jego podwyższenie nic nie pomaga, a wiem że może zabić procesor :(, podobnie zbyt wysokie Vcore,

ale spróbuję podbić NB, wyczytałem że maksymalna różnica pomiędzi VTT i NB może być o,11V inaczej płyta nie wstaje nawet.

jak masz ustawione GTL?

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

GTL nie wiem jak się ustawia więc zostawiłem na auto?

Moze podpowiesz jak ustawic :D?

 

ps. tak mam obecnie ustawione ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTL nie wiem jak się ustawia więc zostawiłem na auto?

Moze podpowiesz jak ustawic :D?

 

ps. tak mam obecnie ustawione ;)

 

Dołączona grafika

oblicza się z wzoru podanego w biosie, poszperałem na różnych forach i znalazłem coś takiego:

VTT x 0.667 + ITEM = VTT x 0.635

czyli np. dla VTT=1.2:

1.2 x 0.667 + ITEM = 1.2 x 0.635

0.8004 + ITEM = 0.762

ITEM = 0.8004 - 0.762

ITEM = 0.0384

ITEM (GTL) = 38.4mV

najczęściej dla 45nm proców ustawia się wartość ujemną więc -38mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Mam jeszcze jeden problem... otóż ustawiam procka 430x mnożnik auto(9.5 - e8500 ) ramy 1146mhz cl5 i wszytsko smiga bardzo stabilnie, daje identyczne ustawienia tylko że na mnożniku 7.5 x (530 chyba) ale proc wychodzi coś koło 4.07 ghz (czyli nawet mniej jak na poprzednim 9.5) i ramy obojetnie czy na 1066 czy na 1133 to przy napieciu na ktorym działały stabilnie 1146(2.27V) wysypują sie.. nie wiem co moze byc przyczyna... ? wylaczalem opcje dot. pamieci ddram static read control i te inne niestety nie pomaga.. wywalają sie po 4 sekundach orthosowania... ? O co tutaj chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem... otóż ustawiam procka 430x mnożnik auto(9.5 - e8500 ) ramy 1146mhz cl5 i wszytsko smiga bardzo stabilnie, daje identyczne ustawienia tylko że na mnożniku 7.5 x (530 chyba) ale proc wychodzi coś koło 4.07 ghz (czyli nawet mniej jak na poprzednim 9.5) i ramy obojetnie czy na 1066 czy na 1133 to przy napieciu na ktorym działały stabilnie 1146(2.27V) wysypują sie.. nie wiem co moze byc przyczyna... ? wylaczalem opcje dot. pamieci ddram static read control i te inne niestety nie pomaga.. wywalają sie po 4 sekundach orthosowania... ? O co tutaj chodzi ?

masz pewność że to ram wywala a nie np. mobo? przy FSB 530 powinieneś podnieść napięcie NB. tylko pamiętaj że maksymalna różnica pomiędzy NB i VTT może być tylko 0.11V, takie opinie znalazłem na paru forach, np. VTT 1.2V - NB 1.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Które to są te niektóre :D?

 

NB dałem nawet 1.7 (dla testow) zeby sprawdzic czy to nie jest przyczyna i nie pomogło. Nadal wywala po 20 sek...

 

SB 1.5 na 1.55 nic nie dało.

SB 1.1 na 1.15 tez nie nie dało..

 

Moze jeszcze czymś ruszyć :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Wydaje mi sie ze PLL tyczy sie procesora ale on działa stabilnie tylko przy orthoowaniu memek wywala błędy...? Ale ok obczaje czy pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

gravimag--->

 

Jak odpowiednio? NB przy 530 daje sie chyba coś koło 1.5V ? Wiec VTT rzędu 1.4 ugotuje mi proca... wydaje mi sie to nie rozsądne....

 

Jacekcz --->

 

Podnoszenie PLL nic nie daje.

Podnoszenie SB 1.5 jak i 1.1 nie pomaga...

 

Dam wam moze jeszcze jedna wskazówke, gdy uruchamiam kompa na fsb 530 daje restart to komp nie wstaje, wentylatory sie krecą i kręcą :D Musze wyłączyć listwę dopiero się uruchamia i informuje bios recovery coś tam :D

 

Za chwile jak zrobię zdjęcie to pokaze Wam co mnie gryzie w biosie. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Jacekcz... FSB 430x9.5 do tego pamieci 1164 mhz CL5 Performance Level 8 i nie ma prawa sie wysypac system i orthos. Znowu taka sytuacja

FSB 530 x7.5 do tego pamieci 1066 CL 5 PL10 i orthos wywala błąd roznie maxymalnie dolatuje 23sek... dziwne ?

Skoro pamieci działają 1146mhz na mnozniku 9.5 a nie dzialaja na 1066 na 7.5 to ja bym obstawial na plyte ?

 

Nizej daje zdjecia i ujelem aparatem to co nie umiem ustawic... chodzi mi o wartosci SKEW obojętnie czy to wartosci są dla NB czy DDR2 nie potrafie tego ustawić ? moze to jest przyczyna ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyższe vcore?

 

CPU Clock Skew : Normal

North Bridge Clock Skew : Normal

Dram Clock Skew CH1 A1 : normal

DRAM Clock Skew CH1 A2 normal

Dram Clock Skew CH1 B1 : normal

Dram Clock Skew CH1 B2 : normal

 

DRAM Static Read Control: DISABLED

Dram Read Training : AUTO

MEM OC Charger : enabled

Ai Clock Twister : moderate

 

Load Line Calabration : Enabled

CPU Sread Spectrum : Disabled

PCIE Spread Spectrum : Disabled

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...