Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Cos ta płyta ma jazdy czasem! Teraz nie chce mi bootować kiedy mam podłączony odbiornik radiowy od myszki!

Staje na inicjalizacji USB a wcześniej przez kilka miesięcy nie było z tym problemów!

Po uruchomieniu systemu normalnie podłączam odbiornik i działa normalnie...

 

Wczoraj nie wiedziałem co jest i kilka razy robiłem reset biosu aż za którymś razem wykasowały się moje profile biosu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie sama płyta jest problemem tylko jakaś ogólna sprawa. Ja miałem identyczną sytuację na MSI K7N2. I od tamtej pory używam już tylko kabelkowych rozwiązań...

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem port USB i wszystko wróciło do normy.

 

Przy okazji sprawdzilem temp po OC i podczas 40min COD WaW. NB do 48st dochodzi ale układ mam troche zapowietrzony bo sie okazało że za mało płynu zamówiłem :) więc jak uzupełnie i odpowietrze temp powinna byc niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, zaobserwowałem bardzo dziwne zachowanie cpu/mobo.... jadę na ustawieniach:

Ai Overclock Tuner: MANUAL
OC From CPU Level Up: AUTO
Ratio CMOS Setting: 7.5x
FSB Frequency: 534
CPU Clock Skew: AUTO
NB Clock Skew: AUTO
FSB Strap to North Bridge: AUTO
DRAM Frequency: DDR2-1070MHz

DRAM CLK Skew on Channel A1: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel A2: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel B1: AUTO
DRAM CLK Skew on Channel B2: AUTO


DRAM Timing Control: AUTO 5-5-5-15

DRAM Static Read Control: Disabled
Dram Read Training : Disabled
MEM OC Charger : Enabled
Ai Clock Twister : AUTO
Transaction Booster : AUTO

PCIE Frequency: 100

CPU Voltage: 1.38
CPU PLL Voltage: 1.5265
FSB Termination Voltage: 1.2325
DRAM Voltage: 2.1
North Bridge Voltage: 1.312
South Bridge 1.5 Voltage: 1.5
South Bridge 1.1 Voltage: 1.1

CPU GTL Reference (0): AUTO
CPU GTL Reference (1): -45mv
CPU GTL Reference (2): AUTO
CPU GTL Reference (3): -45mv

NB GTL Reference: Auto
DDR2 ChA Reference Voltage: AUTO
DDR2 ChB Reference Voltage: AUTO
North Bridge DDR Reference: AUTO

Load-Line Calibration: Enabled
CPU Sread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled

 

niedawno wykrzaczył mi się system i pomyślałem, że proc się zdegradował więc trzeba przetestować... prime jechał przez 12 godz.... no problem. Orthos 12 godz... no problem. OCCT 12 godz... no problem. Gra w GTA IV czy Crysis czy 3D vantage... BSOD po 5min. Najgorsze że nie zawsze tak jest, ponieważ czasami gram po kilka godzin bez problemu, ale za którymś uruchomieniem kompa... BSOD... jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te orthosy itp to sa dla mnie smieszne :P wybaczcie ale np zalaczam procka na 4.5 1.35V wlaczam jeden raz orthosa prio 8 i daje start ... wykrzacza sie po 8 sek.. wlaczam sobie drugi raz program (dwa okienka) i wlaczam start na jednym oknie i zaraz na drugim i przy tych samych ustawieniach orthosuje sie godzine.... dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te orthosy itp to sa dla mnie smieszne :P wybaczcie ale np zalaczam procka na 4.5 1.35V wlaczam jeden raz orthosa prio 8 i daje start ... wykrzacza sie po 8 sek.. wlaczam sobie drugi raz program (dwa okienka) i wlaczam start na jednym oknie i zaraz na drugim i przy tych samych ustawieniach orthosuje sie godzine.... dziwne ;)

właśnie o to chodzi.

już próbowałem podnosić VNB, VTT... i qpa... dziwne trochę zachowanie cpu/mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jacekcz

 

Wiesz po ostatnich moich doświadczeniach z RAMem brakuje mi programu do jednoczesnego katowania CPU, NB, RAM, GPU. Żaden test nie wypalił. Męczenie RAMu Memtestem, SP czy 3dMarkiem przez 12 godzin nie wskazywało na jakiekolwieg błędy ale dopiero po zmianie go na inny gram w końcu tak długo jak chcę. TYLKO gry, szczególnie nowsze (Prince of Persia, Fallout 3) tak naprawdę testowały RAM/NB. Jeśli znasz godny polecenia kombajn do sprawdzania stabilności konfiguracji a nie tylko poszczególnych komponentów to zamieniam się w słuch, serio.

 

P.S. Co do RAMu to Patrioty z sigu hulają jak złoto u kumpla na P5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU, RAM - korzytam tylko z OCCT - 3.0 beta 23.

To załatwia sprawę. Karty graficznej nie podkręcam bo nie mam takiej potrzeby.

2-3h OCCT i nie mam najmniejszych problemów ze stabilnością kompa.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU, RAM - korzytam tylko z OCCT - 3.0 beta 23.

To załatwia sprawę. Karty graficznej nie podkręcam bo nie mam takiej potrzeby.

2-3h OCCT i nie mam najmniejszych problemów ze stabilnością kompa.

u mnie occt może chodzić i 10h a wywali mnie po kilku minutach gry... chociaż ostatnio mu przeszło.... wydaje mi się że jest u mnie jakaś częstotliwość cpu/ram/mobo która jest zaj... niestabilna, a ponieważ każdy start systemu daje inne częstotliwości, chodzi mi o miejsca po przecinku, nie zawsze wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy miałem problemy z grami zacząłem od ustawienia wszystkiego na default ale błędy były takie same jak i na podkręconym procku. Tak więc to nie wina procka czy NB. Kombinowałem z pamięciami i podejrzewałem grafikę ale po tylu wygooglowanych postach ludzi z całego świata przewijał się cały czas PSU i RAM. PSU wyeliminowałem przez wypięcie wszystkiego co się da, błąd dalej wyskakiwał (myślałem też o zamianie na jakiś czas na inne PSU). Został RAM i tak spędziłam najgorsze 2 tyg. życia zmieniając DRAM CLK skew, i alfy itp. (kombinacji jest tyle, że życia zabraknie). Czasami lepiej czasami gorzej nigdy dobrze. Do ustawień RAMu brakowało mi w BIOSie jednej opcji tRC a wyczytałem, że źle ustawione objawia się długofalowymi problemami. Jak złoto opis pasuje do grania przez 4 h i błędu sterownika ekranu po tym czasie. Przy innych ustawieniach alf było to 15 min. Jak możesz pożycz od kogoś pamięć bo nawet sztuczne zwalnianie do 800 MHz nic nie dawało. BTW wszystkie toole do sprawdzania stabilności przechodziłem jak pierdnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy miałem problemy z grami zacząłem od ustawienia wszystkiego na default ale błędy były takie same jak i na podkręconym procku. Tak więc to nie wina procka czy NB. Kombinowałem z pamięciami i podejrzewałem grafikę ale po tylu wygooglowanych postach ludzi z całego świata przewijał się cały czas PSU i RAM. PSU wyeliminowałem przez wypięcie wszystkiego co się da, błąd dalej wyskakiwał (myślałem też o zamianie na jakiś czas na inne PSU). Został RAM i tak spędziłam najgorsze 2 tyg. życia zmieniając DRAM CLK skew, i alfy itp. (kombinacji jest tyle, że życia zabraknie). Czasami lepiej czasami gorzej nigdy dobrze. Do ustawień RAMu brakowało mi w BIOSie jednej opcji tRC a wyczytałem, że źle ustawione objawia się długofalowymi problemami. Jak złoto opis pasuje do grania przez 4 h i błędu sterownika ekranu po tym czasie. Przy innych ustawieniach alf było to 15 min. Jak możesz pożycz od kogoś pamięć bo nawet sztuczne zwalnianie do 800 MHz nic nie dawało. BTW wszystkie toole do sprawdzania stabilności przechodziłem jak pierdnięcie.

chyba tak zrobię, że wypie...e te ocz, bo nie dość że ch... się kręcą to mam dziwne przeczucie że masz rację.

dzisiaj wyje...ł mi się system na default proca!!! BSOD na defaulcie, no tego jeszcze nie grali!

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak chce dać większe napięcie niż 1.6v ot na ekranie post wyskakuje mi komunikat vcore error. Co on oznacza?

Procek pentium 925

Edytowane przez mazii-m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może update BIOSu? Przy wpisaniu "Vcore error" w googlach pojawia się wiele stron o np. striker extreme ("Fixed incorrect CPU Vcore when set to above 1.60V", "Fixed Vcore error when CMOS checksum fail") czy innych płytach gdzie to nowszy bios załatwia sprawę tego błędu.

 

@ gravimag

Jakie wieści z frontu? Zmieniłeś RAMki?

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gravimag

Jakie wieści z frontu? Zmieniłeś RAMki?

wstyd mi się przyznać, ale wszystko moja wina :( dzisiaj męczyłem 8godz crysisa i zero bsodów... kombinowałem z timingami, PL... i hgw czym jeszcze a wystarczyło że przełączyłem jedną opcję o której nawet nie pomyślałem, że może być przyczyną... CZY KTOŚ WIE DO CZEGO SŁUŻY MEM. OC CHARGER? w manualu jest napisane że do lepszego oc najlepiej dać enabled... jak widać nie dla OCZ!! wyłączyłem i zero zwiech :D inna sprawa że kości są zaj...ie gorące!! ten ich heat spreader coś nie bardzo działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Patriotach i włączonym MEM OC CHARGER nie odpalał mi się nawet BIOS :) Przy G.Skillach jest włączony i wszystko OK :) Najważniejsze, że działa. I o to chodzi.

 

Mam jeszcze w biurku 2 x 1GB Goodramów PRO PC-8900. Są na Micronach D9, 2.4V, płaskie radiatory i nimi można prasować spodnie ;)

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstyd mi się przyznać, ale wszystko moja wina :( dzisiaj męczyłem 8godz crysisa i zero bsodów... kombinowałem z timingami, PL... i hgw czym jeszcze a wystarczyło że przełączyłem jedną opcję o której nawet nie pomyślałem, że może być przyczyną... CZY KTOŚ WIE DO CZEGO SŁUŻY MEM. OC CHARGER? w manualu jest napisane że do lepszego oc najlepiej dać enabled... jak widać nie dla OCZ!! wyłączyłem i zero zwiech :D inna sprawa że kości są zaj...ie gorące!! ten ich heat spreader coś nie bardzo działa :D

fajnie że Ci się wyklarowała sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech każdy posiadacz tej mobo napisze, czy ma włączoną tą opcje MEM OC CHARGER i przy jakich ramach, będzie wiadomo, czy więcej porzytku z tej opcji, czy więcej problemów? :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Patriotach i włączonym MEM OC CHARGER nie odpalał mi się nawet BIOS :) Przy G.Skillach jest włączony i wszystko OK :) Najważniejsze, że działa. I o to chodzi.

 

Mam jeszcze w biurku 2 x 1GB Goodramów PRO PC-8900. Są na Micronach D9, 2.4V, płaskie radiatory i nimi można prasować spodnie ;)

a możesz sprawdzić czy patrioty, lub g.skille są ujęte w QVL? może współpracuje tylko te z listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...