Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki procesor i taką samą płytę u mnie mnożnik chodzi od 6 do 9 co 0,5 wystarczy najechać na odpowiednie miejsce i wciskać + lub - i to wszystko, fakt jest taki że dopiero to sprawdziłem na tym podanym biosie 1702 ale wcześniej też na pewno chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam miało by nia działać, mi w biosie pobranym ze strony Asusa -> 1602 mnożnik się zmienia od 6-10, tak jak napisał @mezusi użyć + lub - do zmiany mnożnika

w 1702 tak wygląda po zmianie mnożnika na 8... jak widać pozostało 9 i próbowałem już wszystkiego, tak samo było z biosem 1602.

bios pamięta jaki mnożnik ma ustawić, zapisuje... ale nie ustawia

post-157650-1227859868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :blink:

Nawet nie sądziłem, że tak podstawowa sprawa jak zmiana mnożnika może być problemem. Asus i jego BIOSy :angry: Co do tej zmiany linków i ściągania oficjalnych BIOSów można też trafić na kupę. Tak było z wersją 1501. Nie znajdziecie go już ani w BIOS history ani do sciągnięcia przy edycji linku. Zniknął jakby wogóle nie istniał :lol2: Ten BIOS nie wykrywał mi dysków przy bootowaniu z RAID0, po przestawieniu na SATA as IDE dyski były wykrywane bez problemów.

U mnie przy włączonym SpeedStepie widzę, iż mnożnik zmienia się dynamicznie x6 do x7.5 Natworzą setki płyt i tysiące BIOSów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

A moze Wy poprostu nie umiecie przestawic mnoznika :unsure:

Dobrze ze Ty umiesz. Włącz mnozlik 7.5 i wstaw screena na tle mogego postu wtedy stierdzimy czy Ty umiesz zmieniac czy masz wlaczona opcje C1 itp itd (gdzie automatycznie zmienia sie do 6) Jeszcze fajnie by bylo jakbys wstawil screena z everesta gdzie jest pokazana ver. biosu. Pozdro.

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Wy poprostu nie umiecie przestawic mnoznika :unsure:

może faktycznie się nie znamy, ale gwoli ścisłości sendnij srceena z everestem i cpu-z mniej więcej takiego jak ja, będę wdzięczny.

w bios mnożnik ustawiony na 7.5, c1e wyłączone

post-157650-1228068621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

steve69 warto zawsze sprawdzic u siebie dokladnie zanim zacznie sie innych wprowadzać innych w błąd (wtedy każdy może sobie myślec ze u niego jest coś nie tak), ale wiadomo kazdemu mogło sie pofisiować. Pozdrawiam.

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda że mamy nowy BIOS: 1802 - wreszcie bardziej działa niż nie działa :? Opis w linku:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=3489881&postcount=2286

 

Hmm na ASUS Global jest już w [bIOS HISTORY] ale nie ma samego linka do pliku :/

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum asusa gostek napisal:

Multiplier bug seems to be fixed vs 1702. Seems to boot a bit faster also. No crashes since yesterday yet.

 

Change log wyglada nastepujaco?:

 

1. Add "Intel® C-STATE tech" item

2. Revise CPU Speed when "Ai Overclock Tuner" is "Auto"

3. Fix MultiBug

4. Fix CoreCountNumber

5. Fix Intel 45nm Quad Core CPU ustability issue

6. Fix show wrong Vcore in AI Suite

7. Fix it take too many time to detect SATA Device under AHCI Mode

 

Jak wroce z pracy, to potestuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...