Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Star Ocean 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

kolejna juz odslona popularnego rpg zmierza na konsole billa.Square Enix and Tri Ace z sila wodospadu serwuja kolejne rpg'i na rynku z czego wypada sie z pewnoscia cieszyc,a tym bardziej ze SO to swietna seria,ktora z pewnoscia zapewni fanom rpg wiele zabawy.

 

ponizej jeden z fajniejszych i klimatycznych ostatnio trailerow ktore ukazaly sie na necie.

 

 

trailer

 

 

na IGN napisali ze jest to wersja tylko na X360,na gamersyde ze takze na ps3 ,o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest to exclusive na iksa. Nie zdecydowali jeszcze czy zrobią wersję na PS3...

 

We can say that it will be released first [on the Xbox 360]. Whether we'll release it on the PS3 is undecided. We may release it, we may not.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

odswierzam

 

Kilka faktów o Star Ocean The Last Hope

 

360, square-enix, star ocean the last hope, tri-ace

 

 

 

Przed-TGSowa gorączka ma się świetnie, o czym świadczy wypchany po brzegi informacjami ostatni numer Famitsu. Wszystkich ciekawostek z niego i tak pewnie nie dam rady przekazać, ale skupmy się na tych ważniejszych. Jako, że zupełnie subiektywnie czekam na Star Ocean The Last Hope bardzo mocno, to od tego zacznijmy. Gra wciąż zapowiedziana jest jedynie na 360 i w czytnikach powinna znaleźć się na wiosnę przyszłego roku. Jeśli chodzi o początek historii, to w stosunku do poprzednich części cofamy się wstecz, do drugiej połowy XXI wieku. W 2064 roku wybuchła III Wojna Światowa, co zmusiło ludzi do schowania się w podziemnych miastach. Wiadomo, przestrzeń tam jest jednak ograniczona, toteż wymyślono, że lepiej byłoby zasiedlić kosmos. W dwadzieścia kilka lat udało się skonstruować odpowiednie urządzenia, które pozwolą rozpocząć poszukiwania dla nowego domu dla ludzkości… I znów niby ratujemy rasę ludzką, natomiast teraz bardziej w sposób pośredni, a także nie ma określonego jednoznacznie wroga - jest nim prawdopodobnie człowiek. A to już nie najgorzej wróży choć częściowej dojrzałości historii, co zapewne ucieszy nasz słowiański krąg kulturowy, tak negatywnie nastawiony do infantylizmów.

Dalej pokazano też kilku bohaterów, ale tutaj lepiej niż jakikolwiek komentarz sprawdzą się zdjęcia. O każdym z nich zamieszczono dosłownie po 2 zdania opisu, w związku z czym jego lakoniczność i tak neguje sens ich powtarzania. Póki co skupmy się na designie, a ten mi się oczywiście, mimo trochę sztampy, podoba (a Wam oczywiście nie).

 

 

 

Na sam koniec opisano jeszcze częściowo system walki, który gwarantuje sporą dynamikę potyczek. Te odbywać się będą w czasie rzeczywistym, z atakami normalnymi, specjalnymi oraz magią. Naszymi protagonistami możemy na bieżąco manewrować po polu walki, co na pewno pomoże w niezasypianiu, jeśli losowe starcia będą zbyt częste. Ciekawą innowacją zaczerpniętą ze skradanek jest pole widzenia przeciwników. Jeśli uda nam się z niego na chwilę zniknąć poprzez unik lub podskok, to zdezorientujemy potwora i na spokojnie go tniemy kontratakiem. Takie urozmaicenia wymagające timingu zapowiadają całkiem sporo zabawy, ja tam już czekam z zaciśniętymi kciukami.

nastepny rpg do kolekcji :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ciekawe jak oni wywnioskowali ta rozdzielczosc?

to proste : wywnioskowali to po oporze powietrza lewej luznej skarpetki postaci z mieczem, co przelozylo sie na sume pikseli na danym obszarze,do tego dodali kat zalamywania sie swiatla podczas rozblysku energi, a nastepnie wszystko zsumowali oraz podzielili do kwadratu odejmujac iloczyn kwadratury kola-co dalo im oczywisty wynik w postaci kwantowego zapisu stosunku plaszczyzny 3D przefiltrowanej przez system binarno-asci,dzieki temu byli juz blisko zrozumienia ze wczesniej jednak popelnili blad i zamiast uzyc sumy pikseli powinni poprostu ja podzielic przez sama siebie oraz cofnac w czasie o jakies 2 milisekundy ,wtedy bez zadnych konsternacji kazdy zobaczy ze nie moglo byc innaczej niz:882 x 496 no aa

 

to tyle jesli chodzi o wykladnie ;)

a na powaznie to filmiki nie wygladaja najgorzej wiec poki ze pojawi sie demo to sie nie martwie brakiem kilku pikseli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Gra Star Ocean: The Last Hope na Xboksa 360 znalazła prawie 170 tysięcy nabywców w pierwszych dniach sprzedaży w Japonii. To najlepszy do tej pory start produkcji na konsolę Microsoftu w tym kraju.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni wywnioskowali ta rozdzielczosc?

Sa rozni tacy zawodnicy co im sie nudzi w domu i licza piksele :)

 

Tak samo bylo zdaje sie z GTA IV, MGSem i paroma innymi z tego co pamietam.

Albo jak w Wipeoucie odkryli , ze z 1920x1080 czasem gra przechodzi na 960x1080 zeby zachowac 60 fpsow :D

 

Swoja droga to screenshoty/filmiki co chodzily po sieci to z tej niepelnej rozdzialki wygladaly lepiej niz z kilku innych gier z uczciwymi 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Na GT gra uzyskala 8.0 wiec jest niezle.

W Kraju kwitnacej wisni sprzedaz x360 wyprzedzila nintendo i sony dzieki wlasnie SO4,widac jak bardzo RPG'i i znane serie sa oczekiwane przez skosnookich ;)

ponizej review z GT

 

SD review

 

HD review

 

gra wyglada bardzo dobrze, walki sa dynamiczne , teraz juz tylko czekac na gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wiadomo czy wydanie PAL ma do wyboru japońskie głosy?

Na YT rzuciłem okiem (uchem?) i SO4 po angielski brzmi gorzej niż Pokemony.

tylko angielski przynajmniej nie zlokalizowałem przełącznika nigdzie a uwierz mi, że szukałem ale po 10 godzinach da radę się przyzwyczaić dubbing ogólnie dobry a sama gra także właśnie gram i jestem pod koniec 1 płyty

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko angielski przynajmniej nie zlokalizowałem przełącznika nigdzie w wierz mi że szukałem ale po 10 godzinach da radę się przyzwyczaić dubbing ogólnie dobry a sama gra także właśnie gram i jestem pod koniec 1 płyty

 

btw gram na kolcku

Owszem na klocku orginalnego VA nie ma na PS3 podobno ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie po przełknięciu tego dubbingu i przybiciu mu łatki dobry bo dubberzy coś tam próbują nadrobić i grać ale głos podkładany dla Lym to po prostu porażka i nie da się do niego przyzwyczaić jak zagracie zrozumiecie, no i projekty postaci naprawdę mogli się bardziej postarać anie taką lipę odstawić.

Ale sama gierka jest ok pomijając to że fabula nie jest super ani nawet bardzo dobra jest tylko w miarę solidna. SO za to nadrabia systemem walki, jako jeden z niewielu rpg na klocku chodzi płynnie i zlewam to że podczas walk rozdziałka spada za to podczas biegania po mapkach grafiką jest dobra i cieszy oko. Gierka warta kasy mimo paru niedociągnięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...