Skocz do zawartości
kamiq

Vista ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jaki masz komputer , jeśli masz starszą/słabszą jednostkę nie opłaca się brać Visty bo będzie Cię tylko denerwowała , jeśli masz nową jednostkę z 4GB ramu można wybrać Vistę 64-bitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeśli masz nową jednostkę z 4GB ramu można wybrać Vistę 64-bitową.

A po kiego grzyba 64bitową wersje? Ile masz aplikacji dedykowanych systemom 64bitowym? IMHO na razie głupota.

A Viste warto ale jak nie masz jakiegoś dwurdzeniowca i 2GB RAM to lepszy będzie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba 64bitową wersje? Ile masz aplikacji dedykowanych systemom 64bitowym? IMHO na razie głupota.

A Viste warto ale jak nie masz jakiegoś dwurdzeniowca i 2GB RAM to lepszy będzie XP.

Oprócz problemów i większych wymagań Vista nic dobrego nie wnosi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba 64bitową wersje? Ile masz aplikacji dedykowanych systemom 64bitowym? IMHO na razie głupota.

A Viste warto ale jak nie masz jakiegoś dwurdzeniowca i 2GB RAM to lepszy będzie XP.

a jak wykorzystasz pełne 4GB ramu na 32 bitowym systemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba 64bitową wersje? Ile masz aplikacji dedykowanych systemom 64bitowym? IMHO na razie głupota.

Po takiego ze aplikacji jest całkiem sporo i głupotą było by nie skorzystac chociazby z obsługi wiekszej ilosci ramu niz 4GB...

 

Oprócz problemów i większych wymagań Vista nic dobrego nie wnosi ...

Problemy, które nie istnieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemów i większych wymagań Vista nic dobrego nie wnosi ...

siedzę na viscie od kilku miesięcy i jakoś problemów nie stwierdziłem, ani programowych, ani sprzętowych... do xp nie wrócę

 

 

ps. może czasy w sPi są gorsze ;D

 

 

-----Edit-----

już wiem co mi nie działa pod vistą - superPi się wykłada i czasem wiesza

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista jest w sumie bezproblemowa. Jedynie jesli ktos kombinuje, ustawia, przestawia to czasem sie moze cos sypnac. Ale do tej pory nie uswiadczylem zadnych problemow :)

Vista Home Premium jezeli komputer ci uniesie to smialo mozesz kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam całkiem dobry, niedawno się zaopatrzyłem w lepszy sprzęt, ale słyszałem, że często nawala vista, nie wszystkie sterowniki pod nią działają itd. widzę, że opinie są podzielone, a jaki wg was jest najlepszy system operacyjny ? Z jakim mieliście najmniej problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam całkiem dobry, niedawno się zaopatrzyłem w lepszy sprzęt, ale słyszałem, że często nawala vista, nie wszystkie sterowniki pod nią działają itd. widzę, że opinie są podzielone, a jaki wg was jest najlepszy system operacyjny ? Z jakim mieliście najmniej problemów ?

system.... do jakich zastosowan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam całkiem dobry, niedawno się zaopatrzyłem w lepszy sprzęt, ale słyszałem, że często nawala vista, nie wszystkie sterowniki pod nią działają itd. widzę, że opinie są podzielone, a jaki wg was jest najlepszy system operacyjny ? Z jakim mieliście najmniej problemów ?

linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchać się w 32bit system, ewidentnie olewany przez producenta (brak DX10, schrzaniony service pack itp.) w czasach gdy lada chwila 4GB ram będzie standardem, jest zwyczajnie bez sensu, chyba że kupuje się go do starego kompa. Vista po półtora roku żywota jest już całkiem przyjemnym systemem, problemy pojawiają się sporadycznie i w większości upgrade oprogramowania pomaga, szybkość działania po optymalizacji jest naprawdę dobra, a ciężar systemu ... cóż, przy 4GB jest niezauważalny, zresztą Viśta bardzo dobrze gospodaruje pamięcią. Na windowsa 7 nie ma co czekać, bo M$ już oficjalnie ogłosił że będzie to zmodyfikowana (cięższa i z nowymi problemami) wersja Visty.

 

Natomiast jeśli komputer nie będzie służył do grania we wszystko co popadnie lub do wysokospecjalistycznej pracy zdecydowanie polecam Ubuntu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba 64bitową wersje? Ile masz aplikacji dedykowanych systemom 64bitowym? IMHO na razie głupota.

A Viste warto ale jak nie masz jakiegoś dwurdzeniowca i 2GB RAM to lepszy będzie XP.

Glupota to jest branie 32 bitowej Visty. To juz lepiej sobie wtedy brac XPeka.

Jesli Vista to tylko x64.

 

Imho jesli autor pytania nie ma jakiegos wysoko specjalizowanego softu , ktory dzialalby tylko w 32bitach lub tylko pod Xp to Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz problemów i większych wymagań Vista nic dobrego nie wnosi ...

No jeśli dla Ciebie lepsza stabilność, wygoda czy DX10 to jest nic to działaj dalej na XP ja już teraz Visty na XP bym nie zamienił.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się ładować w Viste kiedy posiada się:

Core 2 Duo E6300, 2000 MHz (7 x 286)

Asus P5VD2-MX

Pamięć 1024 MB

NVIDIA GeForce 7300 GS

 

Czyli mówicie jak Vista to tylko 64 bity?? Na tej wersji systemu nie ma problemów z kompatybilnością z aplikacjami 32 bit??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo 1gb ramu na viście to samobójstwo, kompy u mnie w szkole z vistą i 1gb potrafią się włączać dobre pare minut.

 

 

Osobiście nigdy nie lubiłem xp, a z vistą (32bit) mam same dobre wspomnienia. Zero zwisów (nie licząc tych od przekręcenia), żadnych problemów ze sterownikami, czy aplikacjami. Wykrywa mi nawet 4gb ramu, chociaż bios widzi 2,75 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HP PAvilion i działam głównie w programach graficznych, dlatego mam zagwozdkę czy na pewno na viscie będą te programy dobrze chodziły, nie mogę sobie pozwolić na wieszanie się systemu w nieoczekiwanych momentach np. w środku pracy nad projektem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, przedpotopowy A64@2ghz z 1gb ramu radzi sobie spokojnie z Vistą. Ładowanie trwa może z 5 sekund dłużej niż XP (czyli z 30-40 sekund?). Pracuje się komfortowo, dopiero otworzenie paru okienek + film w 720 zabija :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad miesiąca jestem w posiadaniu Visty X64. Wgrałem SP1 i naprawdę nie mam zastrzeżeń do tego systemu. Większość gier jakie posiadam działają bez najmniejszego problemu. To samo tyczy się większości aplikacji. Wystarczy tylko dobrze poszukać i wcale to nie muszą być 64 bitowe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Visty juz ostatnio pisalem swoja opinie na jej temat na innym forum:

 

Na codzien uzywam Mac OS X Leoparda, jednak w pracy jestem zmuszony uzywac windowsa. 3 pulpity zdalne, serwer sqla na lokalu, crm, cdn xl + cdn optima, crystal reports + pare dodatkowych pomocnych programikow w tle, nie liczac przegladarki, komunikatora, otwartych pare folderow i Vista przez sekunde sie nie dlawi, podczas gdy XP juz dawno umieral przy podobnym uzytkowaniu. Takze zanim zaczniesz sie smiac z Visty - uzyj jej do czegos przydatnego, a nie TYLKO do grania.

 

Sprzet? Nie, zaden Quad - lapciak z podpisu.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...