Skocz do zawartości
kondi24

Ocena Zestawu 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam zamiar złożyć sobie pod koniec czerwca PC przeznaczony do gier, czasem obróbki lub skonwertowania jakiegoś filmu. Mam na ten cel 3000 zł (mogę dołożyć jeszcze jakieś 100zł w razie potrzeby). Ułożyłem sobie coś takiego:

 

Core 2 Quad Q9300- 715 zł

Scythe Mugen 172zł

Arctic Silver 5 19zł

Asus P5Q Pro 434zł

OCZ 4GB DDRII 800 Platinum (2x2GB) CL 5-4-4-15 273 zł

Inno3D 8800GTS 512MB 550zł

Corsair CMPSU- 520HXEU 520W 300zł

Samsung 750GB HD753LJ 274zł

 

ceny: allegro.pl ( doliczone koszty przesyłek)

 

Sprawa wygląda tak, że płyta główna w tym kompie i procesor będą musiały mi służyć jakieś 3 lata( dlatego właśnie quad i p45) zamierzam tylko zmienić grafikę i dokupić ram-u. W przyszłości planuje również OC tego kompa dlatego wybrałem właśnie to chłodzenie, jeżeli jest jakieś tańsze i równie wydajne pod quada to jestem otwarty na sugestie. W kompie mam teraz dysk WD Caviar 250GB SataII, czy będzie on dobrze "współpracował" z tym samsungiem. prosiłbym również o doradzenie w sprawie obudowy bo nie wiem co wybrać. Zależy mi aby komp był jak najbardziej Cichy. Części które wymieniłem teraz kosztują 2737 zł więc zostało jeszcze troche pieniędzy które można wykorzystać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zestaw do grania to bym poszedł w inną strone:

Q6600 549zł

DFI LP P35-T2/T2RL 335zł/375zł

2x2GB OCZ 265zł

Corsair 550W 249zł

Samsung 750GB 299zł

Mugen 149zł

AC Silver 5 25zł

Palit 9600GSO 279zł

Razem wyjdzie ok 2150/2190.

I tak Q9300 wg mnie mało opłacalny i jak już quada to Q6600. Jednak lepszym wyjściem było by kupno E8200/8400/E7200.

Pakowanie się w IP45 troche bez sensu. Lepiej wziąć sprawdzoną płytę na P35 bo różnicy w wydajności nie uświadczysz no chyba że potrzebujesz lepszy mostek południowy...

RAM zostawiłem Platinum (ale wziołbym i tak tańszy).

Odpinane kable to bajer. Jak ktoś kiedyś fajnie napisał to jak szkatułka do której można raz coś włożyć a drugi raz wyjąć. Lepszy bedzie tańszy i mocniejszy zasilacz.

Dysk może być, muugen też ok i pasta też zostaje.

Grafike teraz weź tanią bo wychodzą nowe dzieci nVidii i AMD i raz że ceny spadną to dwa nowe cudeńka mogą być w podobnej cenie co obecne i sporo wydajniejsze. Obecne stanieją i wtedy warto szukać coś mocniejszego.

Tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to myślałem nad tym asusem p5q pro bo ma pci-e 2.0 i ram do 16GB, a na kompa mam 3000zł i chciałbym to wykorzystać jak najlepiej do tych 2800 chociaż bo potem mogę nie mieć już kasy do dyspozycji szczególnie na zakup nowej płyty(a p35 to już stary chipset trochę) i procka bo za tym pójdzie też zmiana ram-u oczywiście i dlatego nad tym quadem myślałem, bo słyszałem, że niedługo mają wyjść gry które będą potrzebować 4 rdzenie więc w takim wypadku zakup Core2Duo wydawaję się trochę bezsensu(mogę się mylić).

Edytowane przez kondi24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core2Duo są jak najbardziej sensownymi procesorami i dla graczy na prawdę dobre:) Zanim wykorzystasz 16GB na pamięć to zmienisz sprzęt jeszcze z raz na pewno:)P35 jest bardzo dobrym chipem, wiadomo p45 nieco lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonaliście i wezmę Core 2 Duo E8400. Mam jeszcze parę pytań, gdyż wybiore jednak płyte na p45, ale nie wiem czy lepiej będzie dopłacić i brać p5q-e czy zostać przy p5q pro. Wie ktoś może czy się opłaca dopłacać??I czy karty Inno3d są dobre, gdyż na innym forum mi odradzono i zasugerowano EVGA 8800 GTS 512MB DDR3 OEM za 539zł. No i oczywiście ile przypuszczalnie "wycisne" z E8400 przy tych pamięciach i chłodzenie Scythe Mugen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...