Skocz do zawartości
abramakabra

Da sie zlapac oszusta na allegro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj przyjaciel zamowil ostatnio na allegro karte G4 4600, zaplacil za nia 1000zl, przesylka zostala dostarczona za pobraniem. Otwiera paczke w domu, patrzy a tu jakas stara zaplesniala karta graficzna zamiast GForca. Okazalo sie ze dane na allegro tego oszusta byly lewe, czy mozna cos teraz zrobic ? Jaka jest szansa ze jak zglosze to na policje to go zlapia i jak go zlapia to jaka kare dostanie, moze ktos sie z tym spotkal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niema danych - przecierz z kas musial to paczke wyslac :?

z tego co wiem to kazdemu kto chce zaczac sprzedawac na allegro przychodzi poczta specjalny kod aktywujacy (czyli allegro ma namiary kolesia) poza tym allegro zapewne posiada logi z ktorych jasno wynika jak skad i kiedy ten pajac laczyl sie z allegro wystawiajac trefna aukcje... trzeba troche poszukac a sie znajdzie ciach'a 8)

a od tego to sa juz smerfy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam, że na paczce nie ma adresu nadawcy - a jak jest, to pewnie lewy.

 

No cóż, ciężko będzie, ale są szanse. Jeżeli sie łączył z domu, to są szanse, że od operatora internetowego (równiez tepsę) się dostanie namiary.

 

Jak się łaczył z cafe, to by trzeba sprawdzić godzinę o której założył aukcję i porozmawiac z właścicielem - może go zapamiętał, albo ma jakieś namiary.

 

Zacznijmy od tego, czy to był nowy użytkownik - to znaczy 0 komentarzy - jak można w ogóle od kogoś takiego kupić coś po tak podejżanej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego kupuje grafike za tysiac zeta na allegro ?? dla mnie bez sensu a goscia i tak nie zlapia :)

bierzesz jakiegos menela z drowca dajesz mu 100 i rejestrujesz na jego adres dane na allegro ( imie , nazwisko itp ...)

wpadasz na ww. dworzec :) bierzesz innego goscia z dowodem , idziesz z nim do banku , zakladasz konto na niego i bierzesz od niego karte kredytowa piny i ine bardziewie no i oczywiscie rzusasz mu ze 200 zeta. tym sposobem jestes CZYSTY JAK LZA i masz lewe konto , pin do konta, adres na ktory jest zarejestrowane konto na allegro tez jest lewe i menel cie nie pozna na policji bo przeciez jak z nim gadales to byl po 4 winkach :) aukcje wystawiasz z kawiarenki itp ...

MOGA MU SKOCZYC i kazdy moze tak robic jak napisalem :)WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEZONE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abramakabra twój przyjaciel niema szans lub ma ale bardzo małe aby dojechać tego dościa, ten oszust musiał mieć to bardzo dobrze przemyślane zanim się wogóle podjął takiego ryzyka ...

 

Ja kupując przedmioty powyżej 300 zł przez allegro zazwyczaj staram się zaobserwować zachowanie gościa, kiedy proponuje że odbiore przedmiot osobiście - jeśli gość zacznie się motać to daje negatywa nawet jeśli by miał 100 pozytywów. Tym sposobem zarobiłem już jednego negatywa :P ale zawsze wychodze z założenia że lepiej nie ubić interesu niż zrobić go na siłę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech Twoj kumpel idzie natychmiast na Policje! Wbrew pozorom, bardzo czesto takich palantow lapia bez problemu...

A tak swoja droga to ja od goscia z 1 pozytywem za pobraniem za taka kwote nic bym nie kupywal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isc na policje to jedyne wyjscie... moze tez probowac na wlasna reke z allegro...

 

No niestety ale Twoj kumpel dowalil niezle... nie kupuje sie tak drogich rzeczy u gosci z jednym komentarzem... jesli juz to szukasz takiego ktory ma conajmniej 50 komentarzy i nie za aukcje po 10 gr ! Tylko jako sprzedajacy za towar o podobnej cenie... A jak ma malo komentarzy to istnieje cos takiego jak ecsrow chyba - zapewnia 100% bezpieczenstwo. Wiem ze teraz to juz nic nie da ale na przyszlosc tylko pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj przyjaciel zamowil ostatnio na allegro karte G4 4600, zaplacil za nia 1000zl, przesylka zostala dostarczona za pobraniem. Otwiera paczke w domu, patrzy a tu jakas stara zaplesniala karta graficzna zamiast GForca. Okazalo sie ze dane na allegro tego oszusta byly lewe, czy mozna cos teraz zrobic ? Jaka jest szansa ze jak zglosze to na policje to go zlapia i jak go zlapia to jaka kare dostanie, moze ktos sie z tym spotkal ?

dzizass, a kto to kupuje karte na alegro za 1000 zł za pobraniem od kolesia co ma 1 komentarz 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj przyjaciel zamowil ostatnio na allegro karte G4 4600, zaplacil za nia 1000zl, przesylka zostala dostarczona za pobraniem. Otwiera paczke w domu, patrzy a tu jakas stara zaplesniala karta graficzna zamiast GForca. Okazalo sie ze dane na allegro tego oszusta byly lewe, czy mozna cos teraz zrobic ? Jaka jest szansa ze jak zglosze to na policje to go zlapia i jak go zlapia to jaka kare dostanie, moze ktos sie z tym spotkal ?

dzizass, a kto to kupuje karte na alegro za 1000 zł za pobraniem od kolesia co ma 1 komentarz 8O 8O 8O

Ja się zastanawiam nad kupnem od gościa który ma 10 pozytywów a tu kupują od gościa który ma tylko 1 i to za 1000 zł

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj uwaznie co napisalem !!

zakladasz LEWE konto na jakiegos menela z dworca !! jego beda scigac a nie ciebie

twoja yntylygencyja nas oniesmiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj przyjaciel zamowil ostatnio na allegro karte G4 4600, zaplacil za nia 1000zl, przesylka zostala dostarczona za pobraniem. Otwiera paczke w domu, patrzy a tu jakas stara zaplesniala karta graficzna zamiast GForca. Okazalo sie ze dane na allegro tego oszusta byly lewe, czy mozna cos teraz zrobic ? Jaka jest szansa ze jak zglosze to na policje to go zlapia i jak go zlapia to jaka kare dostanie, moze ktos sie z tym spotkal ?

dzizass, a kto to kupuje karte na alegro za 1000 zł za pobraniem od kolesia co ma 1 komentarz 8O 8O 8O

Mój kumpel :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego kupuje grafike za tysiac zeta na allegro ?? dla mnie bez sensu a goscia i tak nie zlapia :)

bierzesz jakiegos menela z drowca dajesz mu 100 i rejestrujesz na jego adres dane na allegro ( imie , nazwisko itp ...)

wpadasz na ww. dworzec :) bierzesz innego goscia z dowodem , idziesz z nim do banku , zakladasz konto na niego i bierzesz od niego karte kredytowa piny i ine bardziewie no i oczywiscie rzusasz mu ze 200 zeta. tym sposobem jestes CZYSTY JAK LZA i masz lewe konto , pin do konta, adres na ktory jest zarejestrowane konto na allegro tez jest lewe i menel cie nie pozna na policji bo przeciez jak z nim gadales to byl po 4 winkach :) aukcje wystawiasz z kawiarenki itp ...

MOGA MU SKOCZYC i kazdy moze tak robic jak napisalem :)WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEZONE :)

lol ROTLF! ehhe nawet nie wiesz jakie glupoty wypisujesz :) jakbym slyszal jakiegos "kozaka" 10 letniego z podstawówki. Blacha na odmół dla wszytskich zamulonych gości ZIP Skład wita was w rzeczywistości... zejdz na ziemie

 

EOT pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego kupuje grafike za tysiac zeta na allegro ?? dla mnie bez sensu a goscia i tak nie zlapia :)

bierzesz jakiegos menela z drowca dajesz mu 100 i rejestrujesz na jego adres dane na allegro ( imie , nazwisko itp ...)

wpadasz na ww. dworzec :) bierzesz innego goscia z dowodem , idziesz z nim do banku , zakladasz konto na niego i bierzesz od niego karte kredytowa piny i ine bardziewie no i oczywiscie rzusasz mu ze 200 zeta. tym sposobem jestes CZYSTY JAK LZA i masz lewe konto , pin do konta, adres na ktory jest zarejestrowane konto na allegro tez jest lewe i menel cie nie pozna na policji bo przeciez jak z nim gadales to byl po 4 winkach :) aukcje wystawiasz z kawiarenki itp ...

MOGA MU SKOCZYC i kazdy moze tak robic jak napisalem :)WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEZONE :)

lol ROTLF! ehhe nawet nie wiesz jakie glupoty wypisujesz :) jakbym slyszal jakiegos "kozaka" 10 letniego z podstawówki. Blacha na odmół dla wszytskich zamulonych gości ZIP Skład wita was w rzeczywistości... zejdz na ziemie

 

EOT pozdro...

sam zejdz na ziemie !! to jest POLSKA i kazdy kombinuje zeby innych zrobic w wala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kiego kupuje grafike za tysiac zeta na allegro ?? dla mnie bez sensu a goscia i tak nie zlapia :)

bierzesz jakiegos menela z drowca dajesz mu 100 i rejestrujesz na jego adres dane na allegro ( imie , nazwisko itp ...)

wpadasz na ww. dworzec :) bierzesz innego goscia z dowodem , idziesz z nim do banku , zakladasz konto na niego i bierzesz od niego karte kredytowa piny i ine bardziewie no i oczywiscie rzusasz mu ze 200 zeta. tym sposobem jestes CZYSTY JAK LZA i masz lewe konto , pin do konta, adres na ktory jest zarejestrowane konto na allegro tez jest lewe i menel cie nie pozna na policji bo przeciez jak z nim gadales to byl po 4 winkach :) aukcje wystawiasz z kawiarenki itp ...

MOGA MU SKOCZYC i kazdy moze tak robic jak napisalem :)WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEZONE :)

lol ROTLF! ehhe nawet nie wiesz jakie glupoty wypisujesz :) jakbym slyszal jakiegos "kozaka" 10 letniego z podstawówki. Blacha na odmół dla wszytskich zamulonych gości ZIP Skład wita was w rzeczywistości... zejdz na ziemie

 

EOT pozdro...

sam zejdz na ziemie !! to jest POLSKA i kazdy kombinuje zeby innych zrobic w wala

e no nie zartuj... przeciez wiem co sie dzieje nie jestem slepy... Tylko ze ten sposob ktory ty powiedziales dla mnie "zaawansowanego walkarza" jest conajmniej smieszny :) :) :) glupoty wyssane z palca... zreszta ci co wiedza o co mi chodzi tez pewno leją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam, że na paczce nie ma adresu nadawcy - a jak jest, to pewnie lewy.

Adres podawany przez allegro może być lewy ponieważ teraz każdy użytkownik może sobie w dowolnym momencie zmienić adres jednak ten jedyny adres na który przyszedł list napewno jest w posiadaniu allegro. I wbrew temu co tutaj koledzy piszą wywinąć się naprawdę NIE jest tak łatwo jak to może się wydawać zawsze te pieniądze muszą gdzieś dojść.... a sprawdzenie tego to już kwestia czasu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby koleś zakładał konto na jakiegoś biedaka z ulicy bo pewnie to jakiś 17 letni <span style="color:red;">[ciach!]</span>iarz, zgłoś to na Policji a oni dojda do niego po numerze konta nie zaszkodzi spróbować, tylko że popełnił jeden błąd, jak znajomy dostał taką paczke to otworzył ja na poczcie i natychmiast zadzwonił na policje a pani z okienka była swiadkiem który potwierdził zawartośc paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu na poczte leciec i powiedziec zeby zatrzymali przelew. Potem na policje, zeznania i wziąć kwitek, że rozpoczęło się "śledztwo" i z nim na poczte, zeby miec juz mocny dowód na zatrzymanie przelewu do czasu wyjaśnienia sprawy. Potem 2 miechy czekania i kaska wraca (oszusta nie znaleziono, sprawa umożona). Ja tak miałem - dostałem tekturkę zamiast kostki ramu.

 

W tej sytuacji jest jeszcze nadzieja jeśli ta pierwsza transakcja była rzeczywiście uczciwa to trzeba zaagadac z tamtym gosciem czy nie ma gdzies adresu tego typa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...