Skocz do zawartości
und3r

Sterowanie Myślami W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Opaska do sterowania myślami w grach (i nie tylko)

 

Wiem, że za tą cenę wydaję się to nierealne, ale widziałem właśnie test w tvn24 i wygląda na to, że to działa :blink: . Potwierdzają to też filmiki w YouTube i w związku z tym mam pytanie czy ktoś miał może możliwość zetknięcia się z tym sprzętem rodem z przyszłości?:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedni ci co tylko o gołych babach myślą w czasie gry :D

 

Wyobrażam sobie że przypisywanie impulsów do określonych operacji, jak np. "skręć w lewo" wymaga sporej koncentracji ... tak samo sama gra z tym urządzeniem.

Troche to pewnie męczące

 

http://www.allegro.pl/item340635392_rewolu...r_preorder.html

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie że przypisywanie impulsów do określonych operacji, jak np. "skręć w lewo" wymaga sporej koncentracji ... tak samo sama gra z tym urządzeniem.

Ogólnie to nie widziałbym tego jako urządzenie to kierowania ruchem postaci, ale jako dodatek do sterowania np. bronią. Czyli chodzisz normalnie wsadem i przypisujesz sobie impulsy nerwowe do "fire" itp. Pytanie tylko jaki ta opaska ma czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie widziałbym tego jako urządzenie to kierowania ruchem postaci, ale jako dodatek do sterowania np. bronią. Czyli chodzisz normalnie wsadem i przypisujesz sobie impulsy nerwowe do "fire" itp. Pytanie tylko jaki ta opaska ma czas reakcji.

Na filmikach youtube koleś który to prezentuje w UTeku myszki używa tylko do poruszania "głową", wszystkie inne czynności jak chodzenie i strzelanie kontroluje myślami.

Czas reakcji z tego co czytam to coś koło 100ms

 

To begin with, you probably only want to map a single event to your games, but as your confidence improves you'll be able to do more and give your hands a break. And as the NIA can speed up response times (200ms to click fire, 100ms to think it), it means you’ll be more efficient at shooting before getting shot.

 

Szczegółowy opis oprogramowania (między innymi tworzenia profilu) http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ead.php?t=38413

 

 

A tu w praktyce

http://www.vimeo.com/1092418

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniał film FireFox .

 

Tam główny bohater mógł też sterować samolotem za pomocą myśli .

 

Tylko żeby nie było tak że ktoś z PL kupi to urządzenie w USA , DE czy w Rosji i nie musiał potem myśleć w danym języku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie było tak że ktoś z PL kupi to urządzenie w USA , DE czy w Rosji i nie musiał potem myśleć w danym języku :)

lol, mam nadzieje że żartujesz :D

To działa na zasadzie interpretacji impulsów dochodzących z mózgu wywołanych ruchem mięśni na twarzy. Np. ściśnięcie szczęki można przypisać jako spacje, ruchy oczami, uszami itp itd ;)

 

Mi to najbardziej pasuje do samochodówek, choć lag jest martwiący i imo eliminuje użycie tego w online multi FPS

Lag? Z tego co czytałem to jest wręcz przeciwnie. Przeczytaj wcześniejsze posty!!! Urządzenie szybciej wykona operacje na monitorze niż ty wciśniesz klawisz myszy lub klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś genialnie sprawdziłoby się w branży motoryzacyjnej.

W czasie nagłej sytuacji liczy się każda sekunda, a chyba każdego uczyli na kursie jakie opóźnienie jest w przypadku zestawu mózg->noga->pedał :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś genialnie sprawdziłoby się w branży motoryzacyjnej.

W czasie nagłej sytuacji liczy się każda sekunda, a chyba każdego uczyli na kursie jakie opóźnienie jest w przypadku zestawu mózg->noga->pedał :>

A to na kursy ktos chodzil ? ;] Noo i pozniej tacy kierowcy jezdza. :lol2:

 

Sterowanie myslami jest dosyc niebezpieczne, bo jedziesz, z naprzeciwka tir i sobie myslisz, jak fajnie by bylo tak nagle skrecic na przeciwny pas... ;] Chyba duzo osob ma takie 'zboczone' mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbindować tą obroże tylko pod hamulec i kosmate myśli nie będą przeszkadzać :lol:

 

Chociaż ja nigdy nie miałem takich dziwnych pomysłów...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lagu to to 100ms to jest lag mózgu czyli czas reakcji na jakąś sytułację. Jak się gra myszą i wsadem to najpierw 100ms na myślenie a następne 100ms na wciśnięcie odpowiedniego klawisza/ruch myszką. Niby robimy to odruchowo ale mózg musi to przeanalizować i "wcisnąć za nas odpowiedni klawisz" co zajmuje mu następne 100ms. Tak więc ten OCZ NIA jest dużo lepszym rozwiązaniem do różnych FPS'ów itd. bo wyklucza częściowo tracenie drugich 100 ms.

 

Co do samego urząrzenia to chciałbym to przetestować. Cena jak na nowość i to jeszcze taką futurystyczną jest zadziwiająco niska... Poza tym Ciekawe jak wygląda kalibracja tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lagu to to 100ms to jest lag mózgu czyli czas reakcji na jakąś sytułację. Jak się gra myszą i wsadem to najpierw 100ms na myślenie a następne 100ms na wciśnięcie odpowiedniego klawisza/ruch myszką. Niby robimy to odruchowo ale mózg musi to przeanalizować i "wcisnąć za nas odpowiedni klawisz" co zajmuje mu następne 100ms. Tak więc ten OCZ NIA jest dużo lepszym rozwiązaniem do różnych FPS'ów itd. bo wyklucza częściowo tracenie drugich 100 ms.

 

Co do samego urząrzenia to chciałbym to przetestować. Cena jak na nowość i to jeszcze taką futurystyczną jest zadziwiająco niska... Poza tym Ciekawe jak wygląda kalibracja tego...

Pomyślę sobię "SZCZEL MU HETSZOTA" i trafie? :lol2: btw. ciekawa sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę sobię "SZCZEL MU HETSZOTA" i trafie? :lol2: btw. ciekawa sprawa

He w sumie to w teorii jest to możliwe... Jeszcze 2 lata i programy pokroju DMW będą sprawdzały czy na kompie nie ma zainstalowanego takiego urządzonka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Ciekawe jak wygląda kalibracja tego...

Normalnie - najpierw generujesz coś w rodzaju "myśli wzorcowych" (które zapewne musisz dobrze opanować, tak aby były powtarzalne - domyślam się, że to kwestia paru minut ćwiczeń), a potem przypisujesz im konkretne akcje w grze/programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - najpierw generujesz coś w rodzaju "myśli wzorcowych" (które zapewne musisz dobrze opanować, tak aby były powtarzalne - domyślam się, że to kwestia paru minut ćwiczeń), a potem przypisujesz im konkretne akcje w grze/programie.

Domyśliłem się już wcześniej, że to tak wygląda, chodziło mi bardziej o to, że zastosowań ten sprzęt może mieć multum. Poruszanie się, obracanie, fire, reload, przełączanie broni i wiele wiele innych. Dlatego, żeby to wszystko zaczęło działać jak należy, trzeba by było trochę posiedzieć przy kalibracji... Jeśłi się to w przyszłości rozwinie to kalibracja do wszystkiego zajmie chyba kilka godzin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka do tego filmiku zapodawałem juz trzy dni temu .... wszystko jest pokazane od kalibracji po gry testowe.

Na filmie widać że opanowanie tego to nie kwestia kilku minut. Jest to trudniejsze niż by się wydawało.

Żeby osiągnąć jakiś poziom trzeba pewnie kilkanaście godzin poćwiczyć.

 

http://www.vimeo.com/1092418

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka do tego filmiku zapodawałem juz trzy dni temu .... wszystko jest pokazane od kalibracji po gry testowe.

Na filmie widać że opanowanie tego to nie kwestia kilku minut. Jest to trudniejsze niż by się wydawało.

Żeby osiągnąć jakiś poziom trzeba pewnie kilkanaście godzin poćwiczyć.

 

http://www.vimeo.com/1092418

Nauka gry myszką zabiera jeszcze więcej czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...