Skocz do zawartości
ath

Pro Evolution Soccer 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o nowego pesa to jestem zdecydowanie na TAK. Tak samo jak i bylem na tak w przypadku poprzedniego. Gra sie przyjemnie, troche rzeczy na plus (np strzaly z pierwszej pilki wreszcie W OGOLE SA, bo wczesniej to byla tragedia), pare rzeczy oczywiscie musieli skopac. Czasami mam wrazenie ze jestem calkowicie odsunienty od tego co sie dzieje na boisku a zawodnicy podaja pilke gdzie im sie podoba. Generalnie pozytyw, nie mam zamiaru psioczyc ze "przeminelo z wiatrem" (dobry pes) bo jak bym mial teraz wracac do 06 to chyba bym puscil pawia...

 

ps Ale trzeba dodac ze jesli chodzi o optymalizacje silnika graficznego to zrobili ogromny postep. 09 na max detalach rusza sie plynniej (duzoooo plynniej) niz 08 na medium ;) Poza tym zrobili fajny efekt przy rzutach roznych, kiedy kamera skupiona jest na "narozniku", zawodnicy pod bramka zdaja sie byc za lekka mgielka. Fajnie to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dobry pad w granicach 100PLN pod PES09 i THPS :>?

ja posiadam takie 'cudo' i nie narzekam: 3112373[/snapback]

W replay'ach u Was nie zwalnia ? U mnie standardowo każde demo pes'a z roku na rok zwalnia w replay'ach.

 

2008 zwalniało jak cholera na riplejach, w 2009 nie rzuciło mi się to w oczy. Musiałbym sprawdzić frapsem aczkolwiek tak jak mówię: gołym okiem tego nie wychwyciłem ;)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na repleyach i stałych elementach gry jest 60 klatek i gra działa jakby na 2xspeed :/ I to już na 4kompach sprawdzone :/ Lipton - nie wiem czego to wina... Powinno być 30klatek żeby było ok - tak jak w starych PESach (o czym piszecei że zwalniało, mi nic nie zwalniało)...

 

Co do gry, im więcej i dłużej gram tym więcej błędów widzę i tym mniej chce mi się grać... Poczekam z końcową opinią do pełnej wersji - na razie słabizna... Nie mogę przeboleć tych strzałów - strzela się jak w fifie, poziom top player a 90% strzałów wchodzi, bramkarz prawie nie łapie piłki tylko wybija... Beznadziejne strzały z pierwszej piłki (w starym czuło się ten strzał z pierwszej i jego moc)... No i te podania... Teraz podania tylko i wyłącznie prawą gałką... A zawodnicy w mojej drużynie to jakieś przychlasty - w ogóle się nie wysuwają, zero teamplaya - AI jest tragiczne!!

 

 

Co do pytania o zakup pada - polecam Sony DualShock 2 + przejściówka za 20zł - nie ma lepszego duetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzerzenia po kilkunastu meczach.

Gram na klawiaturze więc wszelkie gałki i inne analogi/duale nie wchodzą w grę ;)

 

1. Gra jest zaskakująco prosta. Na Top Player grając Barceloną nie wychodzę w połowy przeciwnika, a czasem spod jego pola karnego.

2. Strzały jak z Fify, ale akurat tego nie będę się czepiał, bo te z poprzednich PESów były zbyt efekciarskie. Obecnie strzały są naturalniejsze.

3. Bardzo łatwo strzela się z rzutów wolnych, podobnie jak w PES 5.

4. Podania wg mnie poprawiono. Częściej niż niż w PES 2008 docierają tam gdzie ja chcę.

5. Poprawiono/ułatwiono grę przy liniach. Teraz już piłkarze nie wychodzą po starciu z przeciwnikiem za linię. Częściej opanowują piłkę,

6. Znacznie poprawiona gra bramkarza w sytuacjach 1 na 1. W PES 2008 Casillasa można monąć każdym mając 4 obrońców na plecach, teraz bramkarze lepiej się rzucają pod nogi.

7. Ale bramkarze ogólniej gorzej bronią. Więcej wybić, więcej parują, mniej łapią.

8. Obrona gra znacznie lepiej. Bardzo dobrze asekurują bramkarza, a jednocześnie dość realistycznie potrafią spitolić obronę ;P

9. Mniej schematyczne akcje.

10. Fajniejsze dośrodkowania.

11. Piłka odbija sie róznie od piłkarzy.

12. Wreszcie nie ma rajdów przez całe boisko piłkarzami takimi jak Henry, Etoo czy Messi.

13. Bardzo łatwo odebrac piłkę i bardzo łatwo ją stracić. Nareszcie.

14. Sędzia przesadza z czerwonymi kartkami, ale całe szczęście ignoruje przepychanki i popchnięcia.

15. Przyjemna grafika, ale animacje szybko biegnących piłkarzy są jeszcze gorsze niż w 2008.

16. Nie poprawiono kilku dryblingów, które nadal wyglądają drewniano.

17. Nieaktualne składy (np. Robinho w Realu Madryt)

 

To na razie tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań się kompromitować. Jesteś jak chorągiewka na wietrze. Zmieniasz zdanie co 10 minut. Z takimi osobami żal dyskutować.

Czy z toba naprawde wszystko ok? Myslisz, ze z kim ty rozmawiasz, ze co ja niby swoja przygode z pes zaczalem wczoraj?

A moze po polsku czytac nie umiesz, wyraznie napisalem w pierwszym poscie, ze trzeba wiecej pograc aby cos wiecej powiedziec wiec mowie. To ze ci panowie probuja sprzedac zeszloroczne gowno zawiniente w ladny papierek i ci to pasuje to sie ciesze, ale wszyscy pod siebie ze szczescia sikac nie musza. Po prostu nie jest na tyle zle, aby wracac do PES6, ale klaskac uszami ze szczescia nie bede. Jak ci sie ciezko czyta argumenty in minus to wyjdz, albo przedstaw przeciw argumenty, a nie troluj, bo na razie do dyskusji o ktorej mowisz to ci sporo brakuje.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie dyskusji (prawie politycznej) między Kucykiem, a niejakim RBEJ'em:

tylko głupiec nie zmienia zdania - i tu zrozumienie dla pana pierwszego. szkoda jedynie, że to opiniowanie przychodzi nam tak łatwo i tak szybko. pewnie czasem za szybko. bo mądrość człowieka czasem na tym polega, by wiedzieć kiedy na nią poczekać. (moje pierwsze wrażenie też nie było jednak aż tak złe - stąd zupełnie Cię rozumiem).

co zaś się tyczy drugiego jegomościa - odpuść sobie słówka typu "kompromitować", czy "żal". budowanie siły, czy udawadnianie własnej charyzmy, przy takim stopniu anonimowości jest groteskowe. za chwilę zahaczymy o swoistą pseudo-asertywność. tym bardziej, że argument Kucyka jest całkiem rozsądny.

jeśli chcesz podyskutować, obronić coś, rozjanić mi umysł, czy uratować omawiany tytuł to odnieś się w jakis sposób do tego:

 

- generalnie to: piłka chodzi po murawie jak krążek hokejowy po lodzie,

- podania są tak szybkie, że wyglądają jak wystrzelone pociski, w dodatku groteskowe są kąty pod jakimi można zagrywać piłkę do partnerów (chodzi mi o kąt podania w stosunku do linii biegu - dochodzi czasem do 120-130 stopni - naturalnie i w tych przypadkach "futbolówka" leci jak wystrzelona z procy),

- strzały bolą najbardziej: nienaturalne (nieodpowiednie zamachy, nie ta noga, nie to ułożenie ciała), brzydkie (nawet kultowy plasowany strzał henry'ego nie ma w sobie za grosz efektowności), niezgodne z prawami fizyki (piłka notorycznie przyśpiesza po przeleceniu około 2/3 dystansu, w dodatku po uderzeniu "wewnętrzniakiem" prawej nogi, futbolówce zdarza się odkręcać w prawo - problem znany od szóstki),

- animacje postaci (szczególnie sprinty) to legalny pastiż (możemy się jedynie licytować na najbardziej adekwatne nazwanie tego czegoś - ktoś wspominał o miotle w odbycie - mi to wygląda na coś w rodzaju powrotu do ery homo-erectus)

- bramkarze to osobny rozdział. znaczy się: osobny rozdział ale w tym samym tonie,

- poruszanie się zawodników po boisku jest katastrofalne (napastnicy sami z siebie praktycznie w ogóle nie szukają pozycji) - polecam pooglądanie sobie tego pseudo-AI z lotu ptaka.

 

zripostuj mnie. albo przytaknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie to napisales, dla mnie strzaly <-> bramkarz to podstawa w grze o tematyce pilkarskiej, nawet w fife zaczalbym grac, gdyby strzaly nie lecialy po skryptach. To jest najwieksza frajda i na to powinno sie polozyc najwiekszy nacisk, w pes6 jak chcialem huknac to to robilem i czulem to, ze kazdy strzal jest inny, a tutaj - istna loteria (tak samo jak w 2008), do realizmu brakuje tutaj duzo, a i tak nie zyczylbym sobie realnych strzalow, powinny sprawiac frajde, nawet kosztem nienanturalnie szybkiej pilki, a tutaj jest to rozwiazane w zupelnie inna strone, same balony, czasem cos wyjdzie, to albo walne w slupek (ile juz mieliscie, u mnie zdarzaja sie notorycznie) a jak pojdzie w swiatlo to znowu bramkarz pluje przed siebie, czy oni w ogole odbijaja gorne strzaly na rog, bo z tego co zauwazylem to nie zdarza im sie to prawie wcale...

 

Pamietam jakas gre z automatow, tam zawodnicy biegali zgarbieni, podania byly dziwne, wygladalo wszystko smiesznie, ale jak juz doszlo do strzalu to sie banan na twarzy rysowal, a ta gra ma z 10 lat albo lepiej, juz tam fajnie bylo zrobione jak w niektorych sytuacjach kamera ustawiala sie na ta z oczu zawodnika i celowalismy analogiem w swiatlo bramki, tym podobnych rozwiazan rozwiazan brakuje mi w PES od dwoch lat, widac jak na dloni, ze Konami pracowalo rok czasu nad tym, aby ten tytul stal sie w ogole grywalny, spychajac nowe pomysly na bok...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekajcie znowu tak, na pewno jest lepiej jak rok temu, mi się gra całkiem przyjemnie, i z nowego pro jestem zadowolony, ale nie do końca, bo jest to tylko odświeżona edycja 2008, ale poprawiona dość istotnie. Czym dłużej gram tym bardziej mi się podoba, zagrałem już dobre 20meczy, po 10minut, i ani razu nie dostałem czerwonej kartki, ani ja ani przeciwnik, komputer gra dobrze, bramkarze na pewno lepiej aniżeli miało to miejsce w 2008. Solidne 8+/10 puki co ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli zaczynam odnosić wrażenie, że ten sezon będzie należał do fify na x0 -_-

żeby się tak stało to PES 2009 musiałby być więcej niż tragiczny. Musiałby sięgność zera. A tak źle nie jest :)

Choć mimo, że nowy PES mi pasuje, to dla mnie wzorem pozostaje PES 5. 6 był zbyt schemetyczny i monotonny. Wszystkie akcje identyczne. Wszystkie! Jak dotąd tylko w PES 5 dało sie każdą akcję rozgrywac inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby się tak stało to PES 2009 musiałby być więcej niż tragiczny. Musiałby sięgność zera. A tak źle nie jest :)

Zagraj w nową fifkę na konsoli to się przekonasz (bo na piecu to standardowo dostaliśmy odgrzaną wersję 2004 czy jeszcze gorzej :lol:).

Ogólnie też zawsze pogrywałem w pro evo i uważałem, że fifa jest dla dzieci neo (:>), ale teraz to fifa rozwija się w dobrym kierunku, a panowie z konami stoją w miejscu.

Na razie czekam na pełną wersję, bo zawsze takowa była poprawiana względem dema...ale rewolucji się nie spodziewam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj w nową fifkę na konsoli to się przekonasz (bo na piecu to standardowo dostaliśmy odgrzaną wersję 2004 czy jeszcze gorzej :lol:).

Ogólnie też zawsze pogrywałem w pro evo i uważałem, że fifa jest dla dzieci neo (:>), ale teraz to fifa rozwija się w dobrym kierunku, a panowie z konami stoją w miejscu.

Na razie czekam na pełną wersję, bo zawsze takowa była poprawiana względem dema...ale rewolucji się nie spodziewam.

mowisz o fifie z xboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w PESa 2009 wczoraj, na początku cieżko było, wiadomo trzeba sie przyzwyczaić... po kilku tfuuu kilkunastu meczach akcje zaczely sie wkoncu zazebiac. Wkurza mnie, ze niektorzy wypowiadaja sie o grze i wystawiaja recenzje po 3 zagranych meczach. Dzisiaj jestem po kolejnych 30 meczach. Wciaga niesamowicie. Trzeba znac zagrania, triki, rozne rodzaje podan, przpuszcanie pilek, zwody, mase roznych rzeczy... jak robi sie to juz plynnie i dochodzi sie do wyzszego poziom gry to jest pomprostu bajka... akcje wychodzą takie, że nawet nie ma co porownywac do fify :) Czasem jak wchodzily mi bramy to az szczena opadala mi na powtorkach. W fife nie ma takiego polotu, akcje schematy... i wszystko.

 

PS. Nie porównujcie dema PESa do pełnej wersji FIFki, full PES połknie ją na sucho :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że poprzednicy wypowiadający się w tym temacie zdążyli już zauważyć pewne [; "niedociągnięcia" jakie i ja, niestety /; zauważyłem, lecz mam skrytą nadzieję [heh, niestety jest ona dość głęboko skryta, więc nie wiem czy coś z niej będzie [;] że to tylko demo... nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na pełną wersję pes 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah na klawie jakoś tak samo mi wychodzi :D, ale czas na pada :)

 

Ten PES jest genialny ^^ Real Madryt mistrz dośrodkowań i główek :) czas rozkminić nożyce ^^

 

 

 

Ciekawe czy w FULL będzie można po meczu zapisać powtórkę tak jak to jest np. w Starcrafcie czy WC3. Tego mi bardzo brakuje. Ciekawe dlaczego przez tyle lat nie dodali takiej opcji. To zwiększa popularność gry [ jest cała masa portali z powtórkami do wc3/sc i demkami q3/et/cs] no i można filmy robić :)

 

Dwie ładne brameczki z główeczki, jedna z 11 metra: klik

Edytowane przez tobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, która mnie bardzo drażni w PES2009 - 'automatyczne robienie zwodów' przy zmianie kierunku biegu. Wygląda to tak nienaturalnie, że głowa boli. Naprawdę nie wiem kto w Konami wpadł na taki genialny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściągnąłem demko nowego pesa i mam pewien problem, mianowicie do gry używam pada od ps2 + konwerter firmy 2-tech i gdy chcę sterować zawodnikami za pomocą analogowej galki gracze dalej poruszają się tylko w 8 kierunkach. Z ciekawości sprawdziłem w pesie 2008 i mam to samo. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ściągnąłem demko nowego pesa i mam pewien problem, mianowicie do gry używam pada od ps2 + konwerter firmy 2-tech i gdy chcę sterować zawodnikami za pomocą analogowej galki gracze dalej poruszają się tylko w 8 kierunkach. Z ciekawości sprawdziłem w pesie 2008 i mam to samo. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

Tak jest w każdym PESie. Zawodnicy poruszają się w ośmiu kierunkach tylko, bez względu na kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah na klawie jakoś tak samo mi wychodzi :D, ale czas na pada :)

 

Ten PES jest genialny ^^ Real Madryt mistrz dośrodkowań i główek :) czas rozkminić nożyce ^^

 

 

 

Ciekawe czy w FULL będzie można po meczu zapisać powtórkę tak jak to jest np. w Starcrafcie czy WC3. Tego mi bardzo brakuje. Ciekawe dlaczego przez tyle lat nie dodali takiej opcji. To zwiększa popularność gry [ jest cała masa portali z powtórkami do wc3/sc i demkami q3/et/cs] no i można filmy robić :)

 

Dwie ładne brameczki z główeczki, jedna z 11 metra: klik

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ w takim sc liczy się taktyka od pierwszej sekundy a w piłce nożnej możesz grać cały mecz przeciętnie i jedna akcja decyduje o wyniku, więc podałeś zły przykład. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...