Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dziś 90% gier to FPS-y. Idziesz, strzelasz, idziesz - strzelasz.. cutscenka.. idziesz dalej, strzelasz. Jedynymi osobami do ktorych nie mozesz strzelić (dosłownie nie możesz) to ci, którzy akurat tobie towarzyszą i strzelają razem z tobą lub chowają sie za twoimi plecami by najczęściej i tak zginąc koniec końców. Mafia, GTA to sandboxy stanowiące wyjątek, gdzie możesz strzelać do przechodniow a nie musisz, lecz w trakcie misji i tak chodzi o strzelanie do chordy wrogów. Elementy cRPG w grach to akurat coś co sobię chwalę, lecz dziś już też są to tylko nieco ambitniejsze FPS-y.

 

 

[mały offtop]

 

Tak BTW osobiście aż coś mi się robi jak ktoś pisze "chciałbym postrzelać" i potwory już nie wystarczą - muszą to być ludzie ! Co jak co, ale z jedym się zgadzam z ks.natankiem: dawniej młodzież nie miała dostępu do gier, TV i żołnieże bali się zabijać idąc na wojnę.. Dziś rządzący tworzą sobie gotową armię do zabijania. Tak jak hitler uczył dzieci zabijać tak dzisiaj robią to za pośrednictwem mediów. Developerzy dostają duże dofinansowania od rządu na tworzenie tego typu gier. Zastanawialiście sie czasem dlaczego czym brutalniejsza gra tym większy budżet, lepsza grafika? Nawet w głupim harrym ploterze pistolet zamienili na różdżkę, żeby jak najmłodsi mogli w to grać i to zgodnie z prawem. Wydaje się to okrutne, ale z punktu widzenia naszych pierwotnych instynktów jest to zupełnie normalne. Człowiek jest zwierzęciem i zabija aby przetrwać. Dziś zabijają za pieniądze, które zastąpiły zdobycz upolowaną gdzieś w lesie by nie umrzeć z głodu.

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mały offtop]

 

Tak BTW osobiście aż coś mi się robi jak ktoś pisze "chciałbym postrzelać" i potwory już nie wystarczą - muszą to być ludzie ! Co jak co, ale z jedym się zgadzam z ks.natankiem: dawniej młodzież nie miała dostępu do gier, TV i żołnieże bali się zabijać idąc na wojnę.. Dziś rządzący tworzą sobie gotową armię do zabijania. Tak jak hitler uczył dzieci zabijać tak dzisiaj robią to za pośrednictwem mediów. Developerzy dostają duże dofinansowania od rządu na tworzenie tego typu gier. Zastanawialiście sie czasem dlaczego czym brutalniejsza gra tym większy budżet, lepsza grafika? Nawet w głupim harrym ploterze pistolet zamienili na różdżkę, żeby jak najmłodsi mogli w to grać i to zgodnie z prawem. Wydaje się to okrutne, ale z punktu widzenia naszych pierwotnych instynktów jest to zupełnie normalne. Człowiek jest zwierzęciem i zabija aby przetrwać. Dziś zabijają za pieniądze, które zastąpiły zdobycz upolowaną gdzieś w lesie by nie umrzeć z głodu.

 

Jezuschryste, co za bełkot...

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dziś 90% gier to FPS-y. Idziesz, strzelasz, idziesz - strzelasz.. cutscenka.. idziesz dalej, strzelasz.

 

Mówisz ? :) Nie zgadzam się, że 90%. Jednak skoro tak, to może polecisz jakiś tytuł spełniający moje wymagania ? ;)

 

Tak BTW osobiście aż coś mi się robi jak ktoś pisze "chciałbym postrzelać" i potwory już nie wystarczą - muszą to być ludzie ! Co jak co, ale z jedym się zgadzam z ks.natankiem: dawniej młodzież nie miała dostępu do gier, TV i żołnieże bali się zabijać idąc na wojnę.. Dziś rządzący tworzą sobie gotową armię do zabijania. Tak jak hitler uczył dzieci zabijać tak dzisiaj robią to za pośrednictwem mediów. Developerzy dostają duże dofinansowania od rządu na tworzenie tego typu gier. Zastanawialiście sie czasem dlaczego czym brutalniejsza gra tym większy budżet, lepsza grafika? Nawet w głupim harrym ploterze pistolet zamienili na różdżkę, żeby jak najmłodsi mogli w to grać i to zgodnie z prawem. Wydaje się to okrutne, ale z punktu widzenia naszych pierwotnych instynktów jest to zupełnie normalne. Człowiek jest zwierzęciem i zabija aby przetrwać. Dziś zabijają za pieniądze, które zastąpiły zdobycz upolowaną gdzieś w lesie by nie umrzeć z głodu.

 

Hehehe , post wyżej idealnie to skomentował, jednak nie mogę ja też czegoś nie dorzucić, bo jakby nie było - post tyczy mnie.

 

Posłuchaj, nie jestem nastolatkiem, który żąda mordoru i tryskającej krwi z ludzi. Troszeczkę się zagalopowałeś w swojej pseudo-psychoanalizie i trafiasz nią jak kulą w płot. :) Nigdzie nie napisałem, że "potwory już nie wystarczą" - nigdy ich nie lubiłem, nawet przez nie nie ukończyłem FC1. Wyjątkiem był HL2 bo jakoś inwazja zombie jeszcze mnie tak nie odstrasza. Odstraszają mnie rzeczy nierealne, najazdy kosmitów, inne planety itd. to co Sci-Fi. Ogólnie nie lubię tego typu gier, nie tylko FPS (np. Starcraft czy StarWars). W gierki pogrywam od samego początku lat 90tych, więc naprawdę już wiele widziałem i nigdy potwory mnie nie kręciły. ;) Także spokojnie, mam wystarczające lata, aby nie stać się rządową maszynką do zabijania :lol: (ciekawe czy z ramienia PiS czy PO ? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bełkot nie bełkot, są to moje luźne przemyślenia, które dręczą mnie od jakiegoś czasu - musiałem dać im gdzieś swój upust ;) Pech, że trafiło na Ciebie MaciekCi, ale nie był to atak skierowany bezpośrednio do Twojej osoby. Mam nadzieję, że nie uskuteczniasz swoich gierowych działań w realu :D lecz myślę, że nawyk 'postrzelania sobie' który wyrabiają w nas gry nie służy czemuś dobremu w rozumieniu 'dobra i zła' jak nazwa wskazuje.

 

My wychowywaliśmy się w czasach gdzie gry wyglądały jak gry (raczej zabawnie) a przemoc jeśli się pojawiała była na tyle komicznie pokazana, że żaden dzieciak nie traktował jej serio przy paru pikselach na krzyż. Dziś gry to prawdziwe interaktywne filmy dla dorosłych w których wszystko co złe widać jak na tacy, nie trzeba używać wyobraźni. Ja jako już nie najmłodszy, mogący właściwie mieć własne dzieci zaczynam inaczej myśleć i martwię się trochę o to jak mawiał Łona "co to będzie z tymi dziećmi".

 

Ja paradoksalnie lubie gry z widokiem FPP/TPP, lecz strzelanie uważam w nich za najnudniejszy element, sprawia mi ono zerową przyjemność a bardziej fascynuje mnie grafika i ogólnie jak technologia idzie do przodu. Lubię podróżować w czasie a postęp technologiczny w grach jest doskonałym ucieleśnieniem upływającego czasu.

 

W związku z tym i wracając do tematu jeśli już polecacie takie starocie jak SOF czy Kingpin to polecam przypomnąć sobie też stare części Medal Of Honor. Najbardziej w pamięci utkwił mi chyba Allied Assault. Mafię II polecam z czystym sumieniem, jest to moja gra TOP1. SOF-y oczywiscie też - sam nie dawno sobie je przypominałem grając. No i jeszcze jedno bo to też raczej FPS - No one Lives Forever 2 - fantastyczny klimat siedzi we mnie do dziś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Poszukują gry ekonomicznej, ale nie jakiegoś Rollercoaster Tycoon, Tropico, czy inne tego rodzaju, a natomiast "czysto" ekonomiczną. Tzn. zakładamy własną firmę, np. Piekarnię, i rozwijamy się w tej branży. Albo np. Sieć stacji benzynowych, w których w późniejszym czasie budujemy własna rafinerię itd. Jeszcze inny przykład np własna sieć hipermarketów, w których sami decydujemy co znajdzie się na półkach i ile tego ma być zamawiane np. co tydzień. Bardzo proszę o tytuły, jeżeli ktoś zna takowe Dołączona grafika

Edytowane przez Wrecker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam gry jest to typowa casual game zręcznościowa w której byłeś barmanem i lałeś drinki gościom, maksymalnie 4 kolory (na tym poleagała gra - odpowiednie dopasowanie kolorów i dodatków) i jak przeszedłem bar w jednym mieście to szedłeś do drugiego i były chyba z cztery miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam gry jest to typowa casual game zręcznościowa w której byłeś barmanem i lałeś drinki gościom, maksymalnie 4 kolory (na tym poleagała gra - odpowiednie dopasowanie kolorów i dodatków) i jak przeszedłem bar w jednym mieście to szedłeś do drugiego i były chyba z cztery miasta.

 

Pamiętam tę grę jak dziś, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Oczywiście jeśli myślimy o tej samej. Pamiętam, że był widok na bar, stały różne drinki, kieliszki i za pomocą myszy np. potrząsając szejkowało się. Przychodzili różni klienci, którym trzeba było sprawdzać ID i w zależności od typu klienta trzeba było trafić w jego smaki.Gierka zacna. Pamiętam, że była to gra dosyć stara i miała bodajże w nazwie jakiś numer (44?). Coś tak mi świta. Jakby ktoś wiedział podczepiam się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, tam się nic nie szejkowało i się nie trafiało w ich gust. Oni podawali konkretne zamówienie np żolty plyn na dole, czerwony na srodku i biały na górze a szklanka miała być z cukrem i cytrynką ale np bez słomki. I musiałeś taki zrobić a trudność polegała na tym że z maszyny lejącej nie zawsze leciało to co oni chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam takiej gry...

Kiedyś w nią grałem ale nia pamiętam nazwy =( Chodziło się facetem, co się że tak powiem mutował. Min. przychodziła mu nowa umiejętność. I jeszcze było coś tam z takim dyskiem na plecach. Przelatywał on przez ognień to się robił ognisty itd. Ktoś pamięta może nazwe gry?? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry w kulki

Gra polega na ułożeniu 5 kulek w jednym kolorze aby zniknęły.

 

Chodzi mi o jedną szczególną wersję tej gry, a mianowicie taką, w której plansza z kulkami jest na środku, a po lewej i prawej stronie są 2 kolumny. Na jednej z nich stoi aktualny rekordzista, a na drugiej gracz, który próbuje rekord pobić. Wraz ze zdobywaniem punktów kolumna gracza staje się co raz wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu pomocy trafiłem na to forum, do rzeczy.

Steruje się jedną postacią w rzucie izometrycznym. Sterujemy postacią, pamietam, że cofaliśmy się w czasie. Był też motyw drugiej wojny światowej i na pewno istnieją 2 części.Coś kojarze, że drugą część zaczynamy w obozie/więzieniu podczas drugiej wojny światowej i z niego uciekamy.

Niestety nic więcej nie mogę sobie przypomnieć, całkowite zaćmienie:/

Cokolwiek drodzy forumowicze wpadnie Wam do głowy piszcie, może akurat to gra której szukam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję jakiejś gry wyścigowej, w której jest bardzo dobrze odwzorowana fizyka, aby móc "driftować", tzn. wykonywać kontrolowany poślizg. Chciałbym nacieszyć swoje oko takim widokiem Dołączona grafika . Najlepiej aby nie była to gra w stylu NFS bądź Colin McRae. Bardziej chodzi o symulatory. Serdecznie pozdrawiam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...