Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pograć online z kolegą w jakąś grę.

Może być FPS, mogą być wyścigi, strategia czy coś sportowego.

Chodzi przede wszystkim o to żeby dało się grać tylko we dwie osoby żeby nikt do nas nie dołączył (przynajmniej na początku).

Coś w rodzaju ja tworzę grę (np z hasłem), a kolega do niej dołącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam Gry! Pamiętam ją z moich młodszych lat... Chyba strategiczna, jakoś może średniowieczna. Chodziła w niej o to, że wybierało się swoje państwo i pokazywała się mapa to była malutkie miasteczko i chyba po prawej stronie była mniejsza mapka na której widać było tylko to moje miasteczko a reszta była czarna i jak się wysłało tam człowieka to on odkrywał resztę mapy. W tym moim miasteczku były domki młyn kopalnie chyba złota i inne... było również może na którym stały bandery, jeżeli natrafiliśmy na obcą to była wojna, po prostu strzelały do siebie... bardzo chciałabym ja znaleźć ale nie pamiętam jak się nazywa i to właśnie problem... liczę na pomoc. Pozdrawiam Kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam starej gry, co najmniej 9-letniej. Jesteś w niej bodajże dwunogą maszyną, kierujesz strzałkami. Kamera z góry/izometryczna. Jest jakaś wojna i w niektórych misjach musisz bronić albo zniszczyć jakąś bazę (twoja baza była niebieska, zła czerwona). W jednej z misji trzeba było się przygotować i odeprzeć ataki na swoją bazę. W ostatniej misji walczyło się z jakimś ogromnym statkiem. Wszystkie misje były umiejscowione na różnych planetach, które w menu były pokazane obok siebie. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów mojego dzieciństwa była taka gra tylko jej nazwy nie pamiętam. Była ona 2D, a chodziłeś w niej czarodziejem i ogólnie chodziło o odkrywaniu mapy zawsze w dolnym prawym rogu miałeś taką mapke podzieloną na piksele. Pojawiałeś się w dziwnym miejscu i pierwszym twoim zadaniem było zniszczenie kamiennego golema. Później można było zdobyć inna różdżkę która pozwala spawnować te potwory itd. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś kiedykolwiek ma o tej grze pojęcie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś nie poszło odnajdywanie.

 

Grałem kiedyś (jeszcze na 286 [czyli chyba intel 80286 :) ]) w grę.

Zaczynało się na mapie po której poruszać się można było głową z hełmem rycerza - obrazowało to symboliczne przemieszczanie się po świecie.

Chyba co jakiś czas latał nad mapą smok.

 

Można było wejść do lasu czy w jakieś inne miejsce i przenosiło nas z widoku mapy do widoku walki. Był już cały rycerz. Walczyło się z rycerzami i chyba z czymś innym też.

 

Gra była dość brutalna bo po wygranej walce można było dokonać dekapitacji, a szyi tryskała wtedy krew.

 

Kojarzycie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie są różne na temat tej gry ale mogę Ci polecić NFS: Shift 2 i Toca 3 - Stara gra ale może nie będziesz narzekał :)

 

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tomix96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu poszukuje pewnej starej gry na PC. Grałem w nią około 8 lat temu ale niestety nie pamiętam już tytułu. Był to RTS, akcja rozgrywała się w niedalekiej przyszłości. Pamiętam, że były dwie frakcje. Pierwszą była Earth, większość jej jednostek niebyła specjalnie nowoczesna, były to czołgi, samoloty ale jeśli dobrze pamiętam był też mech. Drugą frakcją byli jacyś kosmici (nie pamiętam konkretnej nazwy frakcji). Ich jednostkami również były różnego rodzaju maszyny ale o specyficznym wyglądzie. Pamiętam kilka nazw jednostek, Earth miało jednostkę "Hercules" (był to czołg) , a druga frakcja miała jednostki które jeśli się nie mylę nazywały się "Bug" oraz "Dog". W grze nie było piechoty, były tylko maszyny. Głównym surowcem była jakaś energia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu poszukuje pewnej starej gry na PC. Grałem w nią około 8 lat temu ale niestety nie pamiętam już tytułu. Był to RTS, akcja rozgrywała się w niedalekiej przyszłości. Pamiętam, że były dwie frakcje. Pierwszą była Earth, większość jej jednostek niebyła specjalnie nowoczesna, były to czołgi, samoloty ale jeśli dobrze pamiętam był też mech. Drugą frakcją byli jacyś kosmici (nie pamiętam konkretnej nazwy frakcji). Ich jednostkami również były różnego rodzaju maszyny ale o specyficznym wyglądzie. Pamiętam kilka nazw jednostek, Earth miało jednostkę "Hercules" (był to czołg) , a druga frakcja miała jednostki które jeśli się nie mylę nazywały się "Bug" oraz "Dog". W grze nie było piechoty, były tylko maszyny. Głównym surowcem była jakaś energia.  

 

Jako fanatyk RTS przyjmuję wyzwanie  :-D

 

Po pierwsze: próbowałeś szukać gry po roku wydania według tych rozpisek?

 

pierwsza: http://en.wikipedia.org/wiki/Chronology_of_real-time_strategy_games

 

druga: http://www.gamefaqs.com/pc/list-175

 

Po drugie: rozumiem, że te 8 lat temu ta gra była nówką? Czy np. kupiłeś ją z jakimś pismem?

 

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam czegos w stylu heroes of might and magic/ufo enemy unknow najlepiej z elementami rpg

czyli turówka

 

Z turówek fantasy polecam:

  • Warlock: Master of the Arcane
  • Fallen Enchantress: Legendary Heroes
  • Eador: Masters of the Broken World
  • Całą serię Age of Wonders
  • Lords Of Magic
  • Seria Warlords
  • Disciples I i II (pod żadnym pozorem III)

 

Z turówek Sci-Fi

  • Laser Squad Nemesis (taktyczna turowa)
  • Endless Space (turowy 4x)
Edytowane przez buraggio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fanatyk RTS przyjmuję wyzwanie  :-D

 

Po pierwsze: próbowałeś szukać gry po roku wydania według tych rozpisek?

 

pierwsza: http://en.wikipedia.org/wiki/Chronology_of_real-time_strategy_games

 

druga: http://www.gamefaqs.com/pc/list-175

 

Po drugie: rozumiem, że te 8 lat temu ta gra była nówką? Czy np. kupiłeś ją z jakimś pismem?

 

 

Niestety nie wiem kiedy gra została wydana. Gra z tego co pamiętam była pożyczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem kiedy gra została wydana. Gra z tego co pamiętam była pożyczona.

 

Strasznie mało informacji podałeś:

  • czy gra była w 3D? 
  • ile dokładnie frakcji było w grze? tylko 2?
  • gdzie toczyła się akcja: na powierzchni planet? w przestrzeni kosmicznej?
  • jak wyglądali Ci "specyficzni" kosmici?

 

mogą to być przeróżne gry:

  • EARTH 2140 lub 2150 (tyle, że tam nie ma kosmitów, ale dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • Dark Reign 1 lub 2 (też brak kosmitów, ale dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • War of The Worlds (są kosmici i dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • Dark Colony (są kosmici, ale używają jednostek bioinżynieryjnych/biomechanicznych)
  • KKnD (są mutanci i dysproporcja technologiczna jest widoczna)

Po wygooglaniu "hercules tank" jedyny wynik wspominający o jakiejś grze to "Kingdom Lost"

Edytowane przez buraggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało informacji podałeś:

  • czy gra była w 3D? 
  • ile dokładnie frakcji było w grze? tylko 2?
  • gdzie toczyła się akcja: na powierzchni planet? w przestrzeni kosmicznej?
  • jak wyglądali Ci "specyficzni" kosmici?

 

mogą to być przeróżne gry:

  • EARTH 2140 lub 2150 (tyle, że tam nie ma kosmitów, ale dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • Dark Reign 1 lub 2 (też brak kosmitów, ale dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • War of The Worlds (są kosmici i dysproporcja technologiczna jest widoczna)
  • Dark Colony (są kosmici, ale używają jednostek bioinżynieryjnych/biomechanicznych)
  • KKnD (są mutanci i dysproporcja technologiczna jest widoczna)

Po wygooglaniu "hercules tank" jedyny wynik wspominający o jakiejś grze to "Kingdom Lost"

 

Niestety nie jest to żadna z wyżej wymienionych. Odnośnie informacji: gra była 3D, były tylko dwie frakcje, akcja toczyła się na powierzchni planety. A odnoście "kosmitów" nie wiele na ten temat pamiętam, jeśli chodzi o jednostki to np była czteronożna maszyna przypominająca jakieś zwierzę (tak jak wspomniałem wszystkie jednostki były mechaniczne) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chodzi o Outlive, tam trzeba było budować budynki energetyczne żeby cokolwiek w bazie działało. Ale tam byli tylko ludzie vs roboty.

https://www.google.pl/search?q=outlive+game&client=firefox-a&hs=bJl&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CxITU_qzCOmg4gTB1YD4Dw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=981&bih=585

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chodzi o Outlive, tam trzeba było budować budynki energetyczne żeby cokolwiek w bazie działało. Ale tam byli tylko ludzie vs roboty.

 

https://www.google.pl/search?q=outlive+game&client=firefox-a&hs=bJl&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CxITU_qzCOmg4gTB1YD4Dw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=981&bih=585

 

Niestety to nie ta gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio przypomniałem sobie o grze w którą grałem chyba z 15 lat temu, demo z jakiegoś czasopisma. Gra była z przed 1995 roku i chodziła płynnie na kompie ze zintegrowanym ATI Rage LT 4MB, Celeronie 333A i 32MB ramu, oczywiście Windows 98. Był to shooter 3D, w którym kierowało się jakimś pojazdem latającym, wielkości może motocykla, widok był pierwszoplanowy. Latało się po jakimś labiryncie (tak przynajmniej było w demie), zbierało się różne power-upy które albo były porozrzucane po mapie, albo wypadały z przeciwników, którzy byli podobnymi latającymi tworami. Były to różnego rodzaju lasery, pociski itp, było tego bardzo dużo, chyba nawet power-upy łączyły się w taki sposób że jak złapało się rakiety a miało się już np. laser, to strzelało się ze wszystkiego. Gra była bardzo dynamiczna, amunicja chyba się nigdy nie kończyła. Jeżeli jakiś przeciwnik nas zniszczył, zaczynało się level od początku, ale power up-y które z nas wyleciały czekały w tym miejscu, w którym się padło. Przeciwnicy raz zniszczeni się nie odradzali. Główne menu było też dość futurystyczne. Nie pamiętam nazwy, ale tak na 80% zaczynała się na "F" albo na "Ph", chyba po angielsku. Jako kilkuletni dzieciak nie potrafiłem tego nawet wymówić. Szukałem na wujku google ale nawet w grafice nie było żadnych screenów.

Edytowane przez kauczuk79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie było Descent ale dzięki tobie wujek google po pytaniu "Descent similar games" w pierwszym linku wyrzucił mi odpowiedź. To było Forsaken 64, polecam bo fajna gierka. Wersja 64 była chyba na nintendo, ale na kompa na pewno też była.

Edytowane przez kauczuk79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pewnej gry.

Kto mi powie co to za gra ma u mnie piwo.

Data wydania wydaje mi się, że około 2003-2005 rok.

Gra typu Point&Click. Wcielamy się w młodą kobietę. Gra jest po polsku i padają jak na tamte czasy wulgarne słowa (typu cholera, niech to szlag). Z tego co pamiętam rozmawiało się w pierwszych 15 minutach gry z jakimś. Szefem w jakimś barze czy coś w ten deseń. Gierka jest utrzymana w ponurym szarym klimacie. Gra była w jakimś piśmie o grach na płycie, nie dam sobie głowy uciąć ale tytuł był chyba na A. Liczę na waszą pomoc drodzy forumowicze. :D

Edytowane przez czeblin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Któraś "Syberia" 1 albo 2. Obie były zamieszczone w 194 numerze CD-Action wraz z pierwszym MASS EFFECT'em. Warto kupić na Allegro za grosze płytki z tego numeru.

 

 Ale możliwe, że to coś innego, wiele starych przygodówek zaczyna się w podobny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...