Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szukam gry, w którą grałem raz/dwa razy u swojej Cioci. Niestety szczegółów nie pamiętam, ale postaram się opisać wszystko co może być przydatne.

Pierwsza misja polegała na uciekaniu po mieście samochodem przed innymi pojazdami, które chciały mnie staranować (swojego wozu nie pamiętam, ale wydaje mi się, że te należące do wrogów były czarnymi muscle carami z wystającymi silnikami). Odbywało się to w nocy i... w sumie tyle pamiętam. Widok był zza samochodu.
Nie sugerować się tak bardzo tą częścią "polegała na uciekaniu" - być może był inny cel, ale moja znajomość angielskiego nie pozwoliła go zrozumieć...

Co może pomóc:
Grałem w to w okolicach 1999-2002 (w 2001 dostałem swoją pierwszą maszynę i od tego czasu pamiętam wszystkie gry w które grałem co sugeruje, że raczej wcześniejszą datę niż 2001).
Jestem niemal pewny, że w którymś logo po starcie gry pojawiała się głowa Indianina(z pióropuszem na głowie). Nie wiem czy to wydawca, producent, a może użyta technologia.
Chodziło to (z tego co pamiętam to zacnie, ale w tym wieku to pewnie nawet 20 fpsów było utra-super-hiper-zajefajne jak się nie miało komputera  ;)) na maszynce o następujących parametrach:
Duron 1.2GHz
256MB SDRam
Geforce 2 MX (oh yeah baby!)
Windows 98
Samą maszynę pamiętam doskonale bo parę lat później to ja zacząłem ją serwisować (ale wtedy był już na niej Win XP)  ;)
Niewykluczone, że ta gra mogła być nawet dosowa.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Pozdrawiam

 

 

 

 

GTA 3??

 

Edytowane przez xdziUnia
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 3??

Nie. W GTA grałem już na swojej maszynie i wszystko z niego pamiętam. Zresztą, gdyby to był taki klasyk to bym nie szukał pomocy na forum...

 

Interstate, Midtown Madness.

Niestety żadna z nich.

Midtown Madness wyglądał obiecująco, ale to "cuś" co ja grałem było zdecydowanie w "ciemniejszych tonach" - włącznie z menu.

Oraz TestDrive, ale tam były wytyczone trasy. Podobnie w Accelerator

Nie znalazłem nic o grze nazywającej się Accelerator - zarzuciłbyś jakimś linkiem?

Mogło być tak, że była jakaś strzałka wskazująca kierunek jazy - jeżeli tak to można się nią było nie przejmować i jeździć gdzie się chce(a oponenci i tak starali się Ciebie zmiażdżyć)...

 

Swoją drogą rożne fajne tytuły do przetestowania wypływają :D

 

Pozdrawiam i dzięki za typy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam mieć wątpliwości, czy ta gra się tak nazywała, bo nie udało mi się nic o niej znaleźć.

Generalnie były amerykańskie krążowniki, takie niby wyścigi i można było strzelać do innych.

 

Możesz zajrzeć tutaj:

http://www.abandonia.com/en/game/Racing

 

EDIT: Czyżby.......

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję gry w którą grałem około 10 lat temu... może więcej. Rzeczy które pamiętam z gry:
Była to gra 3d (grałem w demo), w której chodziło się po (chyba) lesie, podczas chodzenia natrafiało się na tak jakby potworki z którymi się walczyło. Po natrafieniu na takie potworki postać przenosiła się tak jakby na arenę i tam walczyło się wcześniej złapanymi "petami". Gra w mechanice bardzo przypominała pokemony - pety łapało się do kulek (chyba brązowych, srebrnych złotych...). Podczas walki pety levelowały... chyba wszystkie pety latały (tak się też walczył - latając i strzelając). Będę wdzęczny za pomoc w odnalezieniu gry ponieważ szukam jej od lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie szukam dobrych, klasycznych horrorów.

Moje ulubione serie to Silent Hill, Penumbra oraz Resident Evil. Grałem też w Dead Space, Amnesie, Alan Wake, Cold Fear, Obscure, Outlast, Lucius czy Clive Barker's Jericho.

Proszę polećcie mi waszym zdaniem tytuły warte sprawdzenia. Jak najbardziej mogą być starsze gry, bo to one moim zdaniem miały świetny, gęsty klimat.

Dodam, że seria FEAR mnie nie interesuje. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawaiam.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie szukam dobrych, klasycznych horrorów.

Moje ulubione serie to Silent Hill, Penumbra oraz Resident Evil. Grałem też w Dead Space, Amnesie, Alan Wake, Cold Fear, Obscure, Outlast, Lucius czy Clive Barker's Jericho

Znaczna część z podanych tytułów ma jednak niewiele wspólnego z "klasycznymi horrorami".

Z gier z elementami horroru mimo wszystko polecam Fear zwłaszcza lub tylko pierwszą część. Do tego serie Alone in the dark, System shock 2 i ew Bioshock, Alien vs predator(starsze części w przypadku kampanii marine), Cryostasis no i można podciągnąć choćby serie Metro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasyków to Alone in the Dark, System Shock 2, Undying... Z nowszych od siebie mogę polecić pierwszą Amnesię. Powstało do niej również mnóstwo nowych modów/historii, więc tak szybko gra się nie nudzi. Do tego Miasmata, Anna czy nawet darmowy The Cursed Forest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra na commodore albo atari

idziesz zającem samurajem caly czas w prawo

jak kogos napodkasz to mozesz sie z nim przywitac uklonem albo wystawic miecz, jak wystawisz miecz to walczysz, chodzi chyba o to by nie atakowac niewinnych

 

chyba nazwa na literę U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wpisał w google Bunny Samurai, to od razu by Ci wyskoczyło Usagi Yojimbo. :P

 

Swoją drogą ani tego nigdy nie czytałem, a z grą też nie miałem przyjemności się zetknąć. :P Ale sam opis "królik-samuraj" wystarcza, by zgadnąć tytuł ze 110% trafnością. ;)

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry na Amigę 500, którą charakteryzowała niesamowita, jak na możliwości tego sprzętu, grafika.

 

Z tego co pamiętam w grze, nie wiem czy w całej, ale na pewno w pierwszym etapie, jeździło się na koniu, ale nie był to byle jaki konik, a koń sporych rozmiarów, jak na możliwości Amigi, zajmował z 1/3, może 1/4 ekranu. Galopował ze sporą prędkością w prawą stronę, a na nim jakiś bohater, o ile pamięć mnie nie myli miał on rozpuszczone dłuższe włosy, możliwe żeby był pół nago, był umięśniony i spalony słońcem. Za co zapamiętałem tę grę to niesamowita grafika, na pewno wyróżniała się od całej reszty wśród kolekcji gier jakie posiadałem. W pierwszym poziomie, pamiętam pięknie narysowane, szczegółowe drzewa, świerki, sosny. Przeważał kolor zielony, jechało się na tle bujnego lasu. Przeskakiwało się chyba przez jakieś niebieskie kałuże. W cutscenkach wątpliwie pojawiała się jakaś kobieta (księżniczka, królowa tego lasu, lub jakaś antagonistka - nie wiem). Przygrywająca muzyczka była dosyć dziwna, ale klimatyczna.

Grałem w to w 1999r. na Amidze 500.

Czekam na jakieś propozycje, ew. pytania pomocnicze, które może coś rozjaśnią mi w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak, możliwe że z tej gry znam tego konia, i grę Wrath of the demon też doskonale pamiętam, też ją miałem, ale przeglądając gameplay na YT nie widzę tego poziomu grafiki jaki pamiętam i tego levelu z sosnami na początku. Nie wiem, czy chodzi o jeszcze coś innego, może zlały mi się dwie różne gry w jedną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś gry o podobnym klimacie jak Legendary PC ???

 

Jeśli chodzi o klimat i dynamizm akcji to Feary, Bioshocki i Painkillery to zabawki przy tym.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9811

Gra była ostatnio na Steam za 1 euro.

Edytowane przez Polar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś w "mrocznym" klimacie, to może spróbuj Jericho (byle nie wersję sklepową PL, ma tragiczne tłumaczenie), lub też Pray. Pierwsza ma fabułę, nad którą pracował Clive Barker, więc o klimat martwić się nie trzeba, świat jest też dość krwawy. Natomiast dobrą rozwałkę z humorem oferuje Bulletstorm.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych gier ekonomicznych, niekoniecznie znanych, najlepiej osadzonych przed 1700 rokiem(mogą być i w epoce kamienia łupanego, byle przed wynalezieniem prochu), z lat 2008-2015.
Wzięło mi się to stąd, że kiedyś dużo grałem w strategie, teraz chciałbym do tego wrócić, a że nie mogę się doczekać nowych Settlersów i Gildii III, obecnie pogrywam w Grand Ages: Medieval i Anno 1404 i szukam podobnych tytułów z ostatnich lat(z wcześniejszych odpadają, bo na 99% grałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do was pytanie, czy znacie może jakieś gry gdzie wykorzystywane jest sporo różnorodnych elementów utrudniających graczowi przejście gry. Chodzi mi o takie elementy jak np. kula na łańcuchu, kolce, ognie i inne tego typu pułapki. Nie ważne czy gra jest 3D czy 2D oraz czy jest nowa bądź stara. Potrzebuję inspiracji ale w sumie nie pamiętam w jakich grach występowały takie elementy najczęściej. 

 

Z tych które przychodzą mi do głowy to:

Super Meat Boy

 

Gier z konsol starych generacji za dobrze nie pamiętam więc jakby ktoś pamiętał jakieś tytuły to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze:

 

Aladdin, Ruff'n'Tuble, Magic Pockets, Lost Vikings, Benefactor- Amiga platformówkami stała- jest dużo tytułów aczkolwiek niekoniecznie z przeszkadzajkami których szukasz.

 

BTW- "przy okazji" znalazłem dwa screeny z Superforga z kulą na łańcuchu:

 

ancient-level.jpg

 

spooky-castle.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...