Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Poszukuję gry która ma może z 10 lat. Grałem w nią ok.5-7 lat temu. W grze sterujesz postacią z takiego widoku jak Diablo. Jest tam jakiś edytor mapy czy coś, Zaczyna się w jakiejś wiosce i tam niedaleko są chyba nieumarli. Umiejętności podnosi się samemu w statystykach postaci. Była tam gdzieś potem misja, że musisz jakiemuś szamanowi przynieść biały kieł czy coś. Więcej nie pamiętam. Byłoby wspaniale gdybym mógł znów w nią pograć. Widok postaci jest nieco zbliżony niż w Diablo i chodzisz tylko jedną postacią, a grafika jest dużo lepsza od Diablo.

@edit

Bardzo możliwe, że jest to Konung: Legenda Północy

Edytowane przez Scross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Szukam dwóch gier, mam nadzieję że dacie radę mi pomóc. :)

 

Pierwsza - grałem w nią gdy miałem 4-5 lat, nazywałem to "Skaczący Stefek" :D Grafika była dwuwymiarowa i bajkowo kolorowa; sterowało się okrągłą, czerwoną piłką (oczywiście żyjącą :D), która poruszała się głównie poprzez skakanie. Gra zaczynała się w zielonej dolinie, tuż po starcie wchodziło się do chatki po coś, co dodawało punkty (z tego, co pamiętam, to były jakieś żółte kulki czy coś takiego); chwilę potem przenosiliśmy się dalej, musieliśmy ominąć kilka przeszkód w postaci przeciwników i kolców a potem przedostawaliśmy się do następnego poziomu. Między poziomami była mapka z lotu ptaka - oczywiście nic szczegółowego, bo gra jest naprawdę stara. Parę poziomów dalej wchodziło się do ogromnej lodowej jaskini; pod koniec trzeba było pokonać takiego dużego, płomiennego ptaka (Feniks?). Nigdy nie udało mi się tego dokonać. :D

 

Druga - też dosyć stara. Najwięcej, co z niej zapamiętałem, to szczegóły graficzne. Plansza (plansze?) była szara (w ogóle cały layout był oparty na szarości), w rzucie izometrycznym. Każda postać zajmowała jeden "kwadracik". Kierowało się całą kompanią, był to oczywiście RPG. Prawdopodobnie była to gra TBS (turn-based strategy; turówka). Pamiętam jeden etap, gdy trzeba było walczyć z pająkami; nazwane były one w grze "Web Spiders". Niestety niedużo pamiętam, ale mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś. :)

 

Bardzo chciałbym znowu zagrać w obie gry... Z góry dzięki :)

Edytowane przez lsudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isudny podaj platformę - nikt nie wie kiedy miałeś 4 lata i na czym wtedy grałeś.

 

Ja mam taki flashback gry z pegasusa - scrollowana mordobijka, wyróżniało ją strącanie kopnięciem z wyskoku motocykistów którzy atakowali głownego bohatera jadąc na jednym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ; )! Ja szukam pewnej gry. W grze sterowało się jakimś mężczyzną, chodził on z workiem na plecach. Zadaniem gracza było okraść dany budynek, tak aby nie zostać złapanym przez strażników. Pamiętam, że do niektórych budynków dojeżdżało się taksówką, którą można było złapać poruszając się po mieście. Grafika była dość ładna (chyba =D). Jeśli dobrze pamiętam była także możliwość wykupu wspólnika. Dawno w to grałam więc tylko tyle pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam starej gry w której grało się w 2 osoby statkami kosmicznymi i atakowało się nawzajem, gra była w 2D. Jak się nie mylę to w nazwie było Deluxe.Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

 

a jak zniszczył się statek kosmiczny to latało się kosmonautą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Poszukuję gry w którą grałem na pc ... pamiętam że to była wersja demo z jakiejś bodajże niemieckiej gazety w której była recenzja Alien Nations 2 ... W grze kierowało się małą postacią (gra w 3d) ... pamiętam że akcja odbywała się na jakiejś plaży jedyne co zapamiętałem to to że można było skakać po brzuchach plażowiczek , w grze trzeba było dojść do statku kosmicznego , ten ludzik potrafił strzelać niebieskim (chyba) promieniem którego można było sterować ... niszczyć babki z piasku dzieci które za to biegały za bohaterem i próbowały go trafić łopatką ...

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post - witam wszystkich.

 

Szukam takiej starej wyścigowej gry niepamietam jak się nazywa i może zawiele szczegółów też nie ale to co pamietam to: autka było widać od góry jak w GTA2, były różne opcje upgrade'ów samochodów typu zderzaki z kolcami, pozostawianie po sobie plam oleju podczas jazdy czy takie tam... była również opcja sabotażu innego gracza. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc?? Z GÓRY DZIĘKI

 

Ps. Pamietam że grałem w tą gre w 2000-2005(chyba) także nie jest to nowa gra :P

 

Cóż, może trochę późno od postu z pytaniem ;) ale sądzę że autor się ucieszy.

 

Obstawiam ze poszukiwany tytuł to Death Rally. I jeśli dobrze widzę - jest już darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry... ciężko powiedzieć co to było. Trochę nawiązywało do Homm3. Pamiętam z okładki: jeździec na zielonym dinozaurze. Było w klimatach fantasy a gra nie jest taka młoda, bo to było około 5-7 lat temu gdy w nią grałem. Pomocy!

 

 

A i jeszcze jednej: Gra ta była pokazem działania fizyki w 2d. Widziało się laboratorium doktorka i można było robić co się chce z tego co jest. Była wszystkiego ograniczona liczba. Były piłki i wiatraczki, balony i wiele więcej. Z tego co pamiętam to nawt było trzeba do gniazda podłączać urządzenia elektryczne :D. Pomocy!

Edytowane przez Maxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jednej: Gra ta była pokazem działania fizyki w 2d. Widziało się laboratorium doktorka i można było robić co się chce z tego co jest. Była wszystkiego ograniczona liczba. Były piłki i wiatraczki, balony i wiele więcej. Z tego co pamiętam to nawt było trzeba do gniazda podłączać urządzenia elektryczne :D. Pomocy!

 

"the incredible machine"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"the incredible machine"

 

Dzięki. Szukałem tą grę i znalazłem tą o którą mi chodziło. Dzieki. "Crazy Machines The Inventors Workshop"

 

 

Ps. Dalej poszukuje... ciężko powiedzieć co to było. Trochę nawiązywało do Homm3. Pamiętam z okładki: jeździec na zielonym dinozaurze. Było w klimatach fantasy a gra nie jest taka młoda, bo to było około 5-7 lat temu gdy w nią grałem. Pomocy!

Edytowane przez Maxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze, że to była platformówka i 2D, coś około 1990-1998. Szukałem screenów w abandonware i innych "starociach", ale nigdzie takiej postaci znaleźć nie mogłem. Mi najbardziej kojarzy się ona z Pac Manem bez kolców ;p ale rozgrywka była bardziej podobna do "Supaplex".

 

Niestety nie znam więcej "szczegółów", bo w to nigdy nie grałem, lecz moja znajoma, która chciałaby sobie przypomnieć dzieciństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze, że to była platformówka i 2D, coś około 1990-1998. Szukałem screenów w abandonware i innych "starociach", ale nigdzie takiej postaci znaleźć nie mogłem. Mi najbardziej kojarzy się ona z Pac Manem bez kolców ;p ale rozgrywka była bardziej podobna do "Supaplex".

 

Niestety nie znam więcej "szczegółów", bo w to nigdy nie grałem, lecz moja znajoma, która chciałaby sobie przypomnieć dzieciństwo.

 

Mi wygląd postaci przypomina Bubble Bobble. Jednak ta część opisu

 

ale rozgrywka była bardziej podobna do "Supaplex".

trochę mi nie pasi do bubble bobble... chociaż może jakby przymknąć jedno oko, a drugie przymrużyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Szukam 2 gier z dzieciństwa. Jeszcze grałem na WIN98, ale mogłem grać nawet w 2004.

 

Tak więc gra numer jeden :

-Chodziło się kolesiem z kosą, może bronią, klimat podobny jak w Devil may cry, ale byla to gra z widokiem z oczu bohatera. Pamiętam, że w jakimś momencie były takie zakręcone schody, które się sypały, albo byly przerwy między nimi i trzeba było skakać.

 

A druga to głupia, wcielało się w Św. Mikołaja i zabijało krasnali i renifery strzelbą ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, zależy mi na tytule pierwszej gry ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...