Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

drugą grą jest gra na pegasusa chyba bo nie jestem pewien. nie pamiętam dokładnie czy było jakieś menu przy ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>niu pamiętam pylko ostateczną rozgrywkę, że było zielone tło coś w rodzaju pola bitwy bo był most i troche drzew i takie tam. po dwóch stronach rzeki były coś w rodzaju armii takich prowizorycznych bo był jeden oddział kawaleri( jakieś 6 sztuk) jedna armata i jeden oddział piechoty i to można było trochę powiększyć do trzech armat itd. można było grać na dwóch graczy.

Mam nadzieję że wystarczająćo opisałem poszukiwane gry:)

z góry dzięki za każdą informację

pozdrawiam:)

 

Nie wiem, jak z Pegasusem, ale opis przypomina mi NES-owe
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :]

Poszukuję gry... Jakby gry. Potrzebna mi plansza jak do statków (np. od A do Z i od 1 do 10) pod którym będę mogła ukryć zgrane z dysku zdjęcie. Uczestniczy strzelając na dane pole odsłaniają fragment zdjęcia. Kojarzy ktoś coś? Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

Dziękuję z góry.

 

Karolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam gry z psx . Widok z trzeciej osoby , pierwsza mapa była w lesie ,potwory wyskakiwały zza drzew ,Bohater walczył mieczem i co jakiś czas zdobywał inna aure miecza (ogień, lód) miał supermoc , bodajże miał czerwony strój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

Od kilku lat poszukuję 2 gier, które wyjątkowo zapadły mi w pamięć, ale niestety tytułu za nic nie mogę sobie przypomnieć! :(

Z radością więc odkryłam to forum, i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)

 

Z pierwszej gry, pamiętam tylko to, że jest naprawdę stara - grałam w niż najprawdopodobniej ok.2003 roku - albo wcześniej (2000 - 2003), tylko niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy to była gra na PC czy PS2 :/ utkwiło mi w pamięci, że gra zaczynała się filmikiem, na którym gracz widzi jakichś kapłanów, odprawiających dziwny rytuał, i chyba denerwują jakiegoś grubego bardzo boga, który zjada tych kapłanów. Jednocześnie pokazana jest wioska, w której trwa zabawa w nocy, tańce etc.; biegnie jakiś chłopiec, który później jest głównym bohaterem; idzie on do jakiejś dziewczyny, i razem wybierają się na ten festyn.. nagle ten gruby bożek niszczy z nieba ogniem całą wioskę - ocalał tylko ten chłopiec, który budzi się na środku jakiejś pustyni, otoczonej skałami, i chyba nic nie pamięta - przychodzi do niego jakiż czarodziej, coś mu mówi, po czym ten chłopak ma zejść do tych jaskiń, i zabijać tam dziwne potworki - szkielety, zbierać skrzynie etc., później może budować powoli wioskę czy coś takiego.. Kamera jest taka, że widzimy postań przed sobą.. Kolory takie bardziej piaskowe były.. Nie pamiętam czy można było postacią czarować, ale na pewno walczyć - zdobywało się chyba w skrzyniach bronie..

I niestety tylko tyle pamiętam :(

 

Natomiast druga gra, którą poszukuję, jest na pewno o wiele nowsza - grałam w nią chyba ok. 2006/2007 roku..

I pamiętam z niej tylko tyle, że fabuła była dość mocno rozbudowana, sporo filmików, bohaterem był jakiś facet, który chyba pracował w jakiejś posiadłości - coś mi się kojarzy, że to była fabuła kryminalna.. ale o co tam dokładnie chodziło - niestety nie pamiętam.

Wiem, że akcja działa się w posiadłości , gdzie był duży dom, w wiktoriańskim, chyba, stylu, ogród, ogrodnik, i na którymś poziomie można było zejść do lochów/piwnic (chyba) , tam były jakieś łamigłówki, np. by otworzyć jakieś drzwi, trzeba było na kamiennych kolumnach pewien ciąg znaków ułożyć.. trzeba było też chować się przed jakimiś strażnikami, którzy jak Ciebie zobaczyli, to się przegrywało - coś w tym stylu.. Kamera .. wydaje mi się , że była oczami gracza, ale tutaj nie dam sobie za to głowy uciąć... nic więcej nie pamiętam :((

 

Jeśli komuś coś mówią te opisy - będę BARDZO wdzięczna, jeżeli ktoś zechce chociaż pomóc mi znaleźć te gry - szukam ich już tyle lat.. :D ^^

I z góry dziękuję :)

 

Pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos trudnego teraz:

 

gra z czasów athlona 2000. prawdopodobnie z cd action. mala gierka polegajaca na przechodzeniu kolejnych pieter w wiezy az na koncu ratujemy ksiezniczke. gra 2d, chodzilo sie po planszy widzianej z gory. tzreba bylo zbierac jakies kamienie zwiekszajace statystyki. calosc byla logiczna bo aby pokonac potwora tzreba bylo miec wystarczajaco duze statystyki, wiec zebrac wczesniej kamienie i klucze do roznych drzwi. Pamietam jeszcze ze po ukonczeniu mozna bylo zaczac jeszcze raz na wyzszym poziomie trudnosci ze statystykami z jaakimi skonczy;lismy gre.

 

przeszukuje archiwum na cdaction ale nie wiem czy to znajde, bycmoze falszywy trop.

 

heh, nieprawdopodobne , znalazlem w obrazach z google wpisujac "game tower key rescue" :D

 

to ta gra: tower of the sorcerer (albo magic tower) Dołączona grafika

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Szukam starej gry, lata 2001-2004 mniej więcej.

Jedyne co pamiętam: budowało się tam osadę i trzeba było ją bronić przed wrogami (chyba 3) i zdobywać nowe strefy mapy. Cała gra była w stylu gotyckim: potwory, magiczne postacie, budynki z tych osad były z kamienia itp. Budynki można było modyfikować. Pamiętam że można było zbudować gniazdo w którym żyły jakieś latające żyjątka które patrolowały teren... Coś w tym rodzaju...

W tle cały czas gadała jakaś kobieta... ;)

Edytowane przez DesuNoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZukam gry fantasy/strzelanka, grałem jakieś 9 lat temu (ok. 2002r).

Pamiętam, że można było mieć 3 kombinezony ciężki, lekki i średni.(nie jestem pewien)

W jednej z misji były niby psy, ale jakby mutanty.

W innej był "mecz", w którym musiałeś jakby "zatankować zbiornik".

Można było latać jak "z jetpackiem". Kombinezony zależnie od wagi, mogły latać dłużej lub krócej.

Były też wspomnienia kobiety jak była małą dziewcznyką podczas ataku na statek kosmiczny.

Gra od 16 lat,na PC, nawet czasami straszna.

Można było zmieniać widok z fpp na tpp.(tego też nie jestem pewian)

 

Ps. Była też strzelba bez limitu amunicji, ale na baterie.

Coś na wzór działa magmowego lub plazmowego

Był też rodzaj wyrzutni rakiet, która strzelała 4 pociskami na raz.

 

(nie chodzi mi o SHOGO)

Edytowane przez lukasz1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Ostatnio kompletnie zaniedbałem PCta więc nie wiem co powychodziło w ostatnim czasie...

 

Ktoś mi pomoże skompletować gry, które wyszły w ciągu ostatnich... powiedzmy 3 lat? Chodzi mi o gry które ukazały się WYŁĄCZNIE na PC

 

Rzucajcie jakieś tytuły z wyższej półki. Wszystko, poza RPGami

 

Ja naliczyłem na razie tyle

 

Starcraft 2

Dawn of War 2

Supreme Commander 1/2

World in Conflict

Stalkery

 

I nie mam pomysłu dalej. Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie najlepsze strategie graliście? Najlepiej starsze. RTS, Turowe, obojętnie. Byle atmosfera i grywalność wsysała! Co tam możecie polecić? :)

 

Jeszcze za czasów jak grałem w rts. :]

 

-total annihilation + kingdoms

-warzone 2100

-sudden strike

-age of empires 1 & 2

-civilization 1

-warhammer dark omen

-myth 1 (3dfx powah)

 

W niektóre nowsze grałem, ale praktycznie w ogóle mnie nie wciągały dlatego ten gatunek praktycznie porzuciłem.

Także z nowszych to jeszcze mogę dopisać "company of heroes" mnie przyciągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie najlepsze strategie graliście? Najlepiej starsze. RTS, Turowe, obojętnie. Byle atmosfera i grywalność wsysała! Co tam możecie polecić? :)

 

Z jeszcze niewymienionych: Vantage Master V2,
,
i
. KKnD ma wciągającą atmosferę, ale AI jest zniechęcająco słabe. To samo dotyczy Xtreme i drugiej części. Command & Conquer z kolei był zdecydowanie lepszy na początku - mnie szczególnie podobają się: Red Alert i Tiberian Sun (można je już ściągnąć za darmo z Internetu, jeśli mnie pamięć nie myli). Total Annihilation jest znakomite pod każdym względem, podobnie StarCraft i Age of Empires. Supreme Commander natomiast jest świetny w multi. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

Szukam gry. Jest ona dość stara, koło 2003 roku w nią grałem lecz nie jestem pewien.

W tytule może występować słówko battle,war,heroes ale nie musi. Próbowałem typować różne ich kombinacje lecz nie mogłem jej odnaleźć.

Gra wygląda tak: widok jest pod tym samym kątem cały czas, nie można obracać kamery. W grze występują różne rasy: ludzie, orkowie, elfy bodajże, i mroczne bestie. Gra polega na przejęciu miast wrogów i zniszczeniu ich oddziałów. Miasto wygląda tak że jest 1 budynkiem, nie wiem jak to dobrze zobrazować. Po odpowiednich rozbudowaniach (modernizacji poszczególnych obiektów) staje się "lepsze". Naprawdę trudno mi to ująć w słowa. Jeśli chodzi o to ulepszanie polega to na tym że zbieramy odpowiednie surowce i po prawej stronie ekranu mamy miejsca w mieście lub rzeczy które chcemy rozbudować. Kiedy obcy bohater podchodzi do miasta (znajduje się w określonym zasięgu) miast miga na czerwono i wychodzą z niego straże odpowiednio silne do danego miasta. Poruszamy się 6 osobowymi drużynami wraz z bohaterem (4 jednostki frontowe, 2 skrzydłowych i bohater). Zniszczone miasta można naprawić za pomocą specjalnych jednostek. Są też specjalne jednostki do budowy nowych miast. Kiedy bohater straci większość "frontowych" można się nim wycofać i po prostu czekać na odtworzenie danych jednostek. Odnawiają się one same nie potrzebują specjalnych budowli itp. Można mieć kilku bohaterów i odpowiednio nimi zarządzać. Pamiętam moja najczęstszą strategią przy ataku było 2 bohaterów. Jeden z łucznikami stał z tyłu, a drugi z wojownikami z przodu (4 wojowników, 2 takich kardynałów czy jak im tam do leczenia frontowych).

 

Opis nie zbyt mi wyszedł ale mam nadzieję że komuś coś zaświta. Charakterystyczne jest chyba to że te miasta tak migają na czerwono podczas ataku i te oddziały 6-cio osobowe.

Edytowane przez zyzio01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lords of Everquest i SpellForce są chyba podobne ale nie mogę wcisnąć wszystkich elementów które opisałeś do nich.

 

@Sysak: z turowych możesz dopisać:

-Alpha Centauri i Call to Power (1 i 2) - ze względu na Sci-Fi techy

-Heroes of Might and Magic 3

-Battle of Wesnoth

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie miast to sa podobne do tych z heroesow III znaczy wielkoscia. Jesli rozchodzi sie o walki, kierowanie wojskiem to nie jest tak jak w HM&M. Od razu widzisz wlasne jednostki, podczas walki nie otwiera sie nowe okno z polem walki etc.

 

 

Akcja odwolana. Ta gra to Kohan. Dzieki anyway

Edytowane przez zyzio01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak, nie będę oryginalny: HoMM 4,3,2 (czasami 1), Disciples 2(!!), no i Age of Wonders 2. Najwięcej czasu spędziłem przy HoMMie, najbardziej podobał mi się Disciples, a AoW był całkiem fajny, ale płytę zgubiłem, a potem grafika mnie odstraszyła. RTSy wymieniać nie będę, bo kanon chyba znasz ;)

 

Już bardziej oryginalne pomysły, to Gorky17, jak dla mnie najlepsza gra tego stylu. Natomiast z RTSów to Earth2140 (nadal gram :D do 2150/60 nie potrafię się przekonać), Tzar, Knights'n'Marchents. Z 3D, to Ground Control 2 i W40k DoW. W nowe RTSy nie gram, jakoś nie mają już tego czegoś, co posiadały wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

 

Z RTS-ów polecam

 

Total Annichilation + jakieś mody ( TAUIP , TAUCP , czy konwersje jak World Domination lub Final Frontier ) - kampania średnia , ale potyczka i muli ssą .

 

Submarine Titans - gra nie doceniana , swego czasu nazywana SC pod wodą , tylko kampania i multi .

 

Earth 2150 + Moon Project - dobry i polski RTS .

 

Mech Commander - strategia taktyczna w świecie BattleTech , obydwie części są dostępne w necie za darmo .

 

Master of Orion - turowa strategia , jedna z lepszych serii .

 

Europa Universalis i kontynuacje ( EU 2 i 3 , HoI itp. )

 

Empire Earth - coś w stylu AoE , zaczynamy w czasach prehistorycznych , kończymy rozwój w czasach mechów , broni energetycznej , nanotechnologii itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sysak

 

Z RTS-ów polecam

 

Total Annichilation + jakieś mody ( TAUIP , TAUCP , czy konwersje jak World Domination lub Final Frontier ) - kampania średnia , ale potyczka i muli ssą .

 

Submarine Titans - gra nie doceniana , swego czasu nazywana SC pod wodą , tylko kampania i multi .

 

Earth 2150 + Moon Project - dobry i polski RTS .

 

Mech Commander - strategia taktyczna w świecie BattleTech , obydwie części są dostępne w necie za darmo .

 

Master of Orion - turowa strategia , jedna z lepszych serii .

 

Europa Universalis i kontynuacje ( EU 2 i 3 , HoI itp. )

 

Empire Earth - coś w stylu AoE , zaczynamy w czasach prehistorycznych , kończymy rozwój w czasach mechów , broni energetycznej , nanotechnologii itp.

 

Dokładnie. Moon project troche zapomniany a gra na prawdę dobra i bardzo klimatyczna jak na RTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Poszukuję pewnej gry. Na każdej planszy pojawiały się obrysy różnych figur / rzeczy np. koło, kot, dzbanek, kwiat itp., które trzeba było wypełnić diamentami o różnych kształtach i kolorach. Wewnątrz obrysu zaznaczone było jakim kamieniem trzeba zapełnić lukę. Diamenty pojawiały się na dole planszy i jeśli nagromadziło się ich zbyt dużo, bo nie pasowały do żadnej luki, to GAME OVER. W niektórych diamentach ukryte były nagrody, o ile dobrze pamiętam to jedna z nich nazywała się Magic Wand i można było za jej pomocą wypełnić lukę. Było też chyba narzędzie o nazwie Stone Crasher, czy coś podobnego, którym można było niszczyć nagromadzone diamenty. Na początku gry wybierało się jeden z trzech trybów, tzn. czy układamy diamenty okrągłe, podłużne czy trójkątne. Każdy tryby składał się chyba z 25 plansz. W nazwie gry raczej na pewno było słowo JEWEL, ale próbowałam szukać w ten sposób i to raczej marna podpowiedź :/. Kojarzy ktoś może? Będę wdzięczna za pomoc :).

 

EDIT: Znalazłam ;). Gra nazywa się Puzzle Inlay.

Edytowane przez bluebell
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była to platformówka. Bajkowa grafika. Chodziło się takim brązowym czy złotym pieskiem i zbierało takie małe stworki, które przez całą mapę za tobą chodziły. Celem było umieszczenie stworków w jakimś tam miejscu na końcu mapy. Po drodze zbierało się owoce, pieniążki...

 

Jakby coś było nie jasne pytajcie proszę. Bardzo mi zależy na tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam gry w roli głównej z kaczką, która przechodziła różne poziomy z pistoletem (lol).

Gra jest platformówką w 2d raczej z około 2001 r.

 

 

Za pomoc bardzo dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry, przejrzałem cały ten temat i obleciałem już sporo stron w internecie i dalej nie udało mi się jej znaleźć, więc w ostatnim geście desperacji piszę ten post, z nadzieją że ktoś skojarzy sobie z tym opisem jakiś tytuł.

 

Opis gry z tego co pamiętam:

 

W grze chodziło się kobietą, gra była po angielsku... miała elementy rpg, zbierało się z ziemii coś ala miksturki i gdy zabijałeś potwory, również rósł exp. Kamera była pod kątem ok. 75%, prawie od góry ale jednak odrobinę pod kątem. W grze mogłeś używać magii, pamiętam że zdobyłem tylko dwa czary, kule ognia i coś jak kwaśny deszcz, kiedy się rzucało nim w potwora, powoli zabierało mu to hp a on był unieruchomiony. Po jakimś czasie w grze, król wysyłał nas na jakąś inną wyspę i tam płynęliśmy statkiem. Jeszcze wcześniej, kiedy zaczynaliśmy grę po jakimś czasie spalał nam się dom a w nim nasza matka. Co jeszcze.... a tak, przed wypłynięciem statkiem, trzeba było rozwalić fortecę takich jak dobrze pamiętam zielonych potworów, która była cały czas zamknięta. Mapę przechodziło się jakby z lokacji do lokacji, patrzyłeś z góry i kiedy dochodziłeś do krawędzi widoczności, pojawiało się kolejne pole. Jak dobrze pamiętam, dziewczyną którą chodziliśmy miała takie czerwone albo rude włosy, choć nie pamiętam dokładnie. Pamiętam jeszcze, że w grę grałem około 2005 roku jakoś tak. Miałem ją z gazety, kiedy wtedy sprzedawali świat gier, czy coś takiego. Taka jedna płyta i tam pełno gierek. Jeżeli komuś się kojarzy ta gra, proszę o nazwę.

Edytowane przez BanneDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...