Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

Gothic,  Risen.

 

To może ja o coś zapytam przy okazji. Z 10 lat temu grałem w RTS (gra wtedy już miała kilka lat na pewno) i nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazwy ani znaleźć tego na necie.

Do wyboru było 3 władców i jeden chyba miał na imię Oleg lub coś takiego. W zależności od wyboru postaci chyba troszkę różnił się start. Wydaje mi się, że była opcja dyplomacji z innymi frakcjami.

Było można budować mury, młyny itp. Jednostki to byli np. rycerze i łucznicy.

Na 1 mapie po prawej stronie była zawalona jaskinia i znajdowała się tam lampa z Jinem, który dawał jakiś bonus. W grze były też jednostki nie należące do żadnej frakcji jak np. szkielety.

Idąc w lewy dolny róg pierwszej mapy przechodziło się na inna mapę gdzie było można założyć kolejna osadę.

Możliwe, że coś pomyliłem, bo jednak trochę czasu minęło.

Kojarzy ktoś ta grę?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Three Kingdoms: Fate of the Dragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ale chodzi mi o typowe fantasy - orki, smoki, skeletony, czary, magia, fajnie jak by było mroczno.

Severance Blade of darkness. Co prawda nie uświadczysz tam smoków ale są orki, skeletony, magia no i jest mroczno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Jest kilka fajnych. Mi na tablecie zdarza się pograć w :

Cut the rope - karmisz małą żabę.Może z opisu wydawać się to trochę infantylne ale jest to bardzo fajna gra logiczna

Sky Force 2014 - w zasadzie nowość ponieważ latasz sobie samolotem i zbijasz inne samoloty . Jest trudna ale da się opanować zasady

Sudoku i 2048 - obie gry w jednym stylu. Łamigłówki literkowe

Hercules - gra jest na motywie filmu . Rzadkow  sumie zdarzają sie udane gry tego typu ale ta jest jak najbardziej ok.

Zawsze możesz sobie jeszcze zajrzeć tutaj: yourapps.info/gry-na-tablet - znajdziesz recenzje tych gier, możesz sobie też poczytać o nowościach. Warto jest sobie poczytać szczególnie jeśli chcesz za coś zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie jakąś grę piłkarską, bodajże na PS1, w której można było grać jednym zawodnikiem z widokiem TPP? Pamiętam, że dawno temu gdzieś w takie coś grałem, ale nie mogę teraz tego znaleźć :(

Gra której szukasz to zapewne Libero Grande

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karcianki na PC, chodziło się po mapie jak w Herosach, a walka odbywała się na tury z użyciem wcześniej znalezionych kart? Ktoś kojarzy?

Etherlords I i II oraz Shandalar - ale to to już po prostu staroedycyjny, niezbalansowany M:tG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam gry w stylu Neverwinter Nights 2 opartej na d&d. Chodzi mi jednak o jakiś nowszy tytuł czyli 2008+ rok jako, że w dodatki do nwn2 i starsze gry z tej serii grałem (nwn,bg,bg2+dod,icewind dale)

Starsza, ale może nie znasz: Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsza, ale może nie znasz: Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

Dzięki sprawdzę, akurat nie znam

 

 

Raczej nic od tego czasu nie wyszło jeśli chodzi o walkę z aktywną pauzą i system ad&d. Ewentualnie poczekaj na pillars of eternity, ale niestety nie na tych zasadach.

Szkoda... w sumie dziwne, że aż przez ~4 lat nie wydnano, żadnej gry w tym stylu ~7 (jak nie liczyć dodatków do nevera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na gre Divinity: Original Sin (Divinity: Grzech Pierworodny). Co prawda to nie ad&d, do tego walka jest w systemie turowym, ale jest to jedna z lepszych gier cRPG ostatnich lat. Wymagana znajomosc jezyka angielskiego z racji tego, ze spolszczenie jeszcze sie nie ukazalo. Moim zdaniem naprawde warto zagrac.

 

Szczerze to watpie, zeby po ToEE (z wyjatkiem NWN 2) zostala wydana gra na zasadach ad&d.

 

Ostatecznie mozesz sprobowac z odswiezonymi klasykami czy Enhanced Edition (BG, BG2, IWD niedlugo), tylko ze grajac wczesniej w oryginaly, to nie ma wiekszego sensu grac w te wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę, akurat nie znam

 

 

Szkoda... w sumie dziwne, że aż przez ~4 lat nie wydnano, żadnej gry w tym stylu ~7 (jak nie liczyć dodatków do nevera)

 

Może droga licencja na system, cholera wie.. Nie wiem czy grałeś w dragon age: origins, bo można to podciągnąć trochę pod następce baldura, oczywiście nie ma zasad ad&d ale całkiem przyjemnie się gra. 2-ka to już równia pochyła a 3-ka z zapowiedzi wynika, że będzie konsolowym crapikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może żadna gra na D&D nie wyszła dlatego, że wizardzi wprowadzili własny system do wspomagania sesji rolplejowych przez neta -  4 edycja to coś w stylu final fantasy tactics, więc było to łatwo zaimplementować - i przez to nieudzielają już licencji na system do gier komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy temat. Czy istnieją jakieś gry/symulatory/modele 3D, w których odwzorowany byłby cały lub część okrętu Titanic i można by przechadzać się po jego wnętrzu oraz zewnętrzu ? Przy bardzo wstępnym rozpoznaniu sprawy udało mi się odnaleźć jakieś symulatory typu Ship Simulator i symulator operacji podwodnych na wraku. Zdaję sobie sprawę, że odwzorowanie takiego olbrzyma byłoby trudne i nie zabardzo ma to sens (np. na potrzeby gry) ale biorąc pod uwagę tyle lat badań nad tym obiektem, przeróżne sumulacje z wykorzystaniem obiektu 3D okrętu, jestem ciekaw czy powstał jakiś dokładniejszy model z uwzględnieniem wnętrz, architektury, nastawiony na jak najbardziej realne doświadczenia wzrokowe poprównywalne z tym co widzieli na nim świadkowie katastrofy.

 

Jeśli istnieją jakieś gry, gdzie w którejś z misji akcja działa się na terenie Titanica i warto ten moment obejrzeć tak jak np. czarnobylską misję w Call of Duty 4, to też prosze o wymienienie takiej gry.

 

PS. Pisząc ten post na myśl przychodzą mi momenty z takich gier jak np. Mafia I, gdzie w misji "Wszystkiego najlepszego" przenosiliśmy się na pokład jakiegoś statku parowego z tamtych lat. Jeden z bardziej klimatycznych momentów w grze. Pamietam tę restaurację oświetloną ciepłym, żółtym światłem, a przed nią małą scenę, na której z zespołem śpiewała jakaś Pani ;) W tamtych czasach, pamiętam że robiło to na mnie ogromne wrażenie :)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Titanic Mod właśnie do Mafii, który ma odwzorować całego Titanica:

http://www.moddb.com/mods/mafia-titanic-mod

No proszę, nie miałem pojęcia o takim projekcie, a jak się okazuje lepiej być nie mogło. Mafia to dla mnie samo podium ulubionych gier wszechczasów. Szkoda, że prace po ośmiu latach są jeszcze w lesie i pewnie przyjdzie jeszcze długo poczekać, cóż... Kolego Modd, wielkie dzięki za podsunięcie tego linka - będę czekał, może akurat się doczekam ;)

 

Titanic: Adventure Out of Time to widzę jedna z hardkorowych przygodówek z lat 90. Na pewno było by klimatycznie, ale dzisiaj przechodzić grę dla prerenderowanych statycznych obrazów to lekki masochizm, a mnie chodzi właśnie o to co wyżej, czyli swobodne przemieszczanie się po całym, odwzorowanym statku na silniku 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wikipedią: "Gra umożliwia rozegranie gry także z pominięciem otoczki fabularnej – swoboda ruchu i realistyczne wymodelowanie wnętrz statku w oparciu o autentyczne projekty pozwalają na zapoznanie się z architekturą i planem legendarnego liniowca." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Będzie część fabularna i tryb swobodny. Do wyboru. Ciekawe jak im to wyjdzie ;) Ekipę mają bardzo szczupłą, dlatego pewnie im tak wolno to idzie. Miejmy nadzieje że skończą przed końcem świata.

Sent from my Nokia Lumia 820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to przepraszam. Ubzdurało mi się coś, ze piszesz o tym dodatku do Mafii. Tak to jest jak się odpowiada na szybkiego w tramwaju ;)

 

No to w takim razie sprawdzę tą grę, jednak szczerze powiedziawszy takie skokowe przemieszczanie się po obiekcie na renderach to juz nie jest to :P Ale lepsze to niż nic. Dzięki.

Sent from my Nokia Lumia 820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...